FOTOT/ “Më kërkoi bluzë firmato të shtrenjtë, por nuk ja bleva”, Blendi Fevziu flet për marrëdhënien me të bijat

7 Dhjetor 2022, 21:05Lifestyle TEMA

FOTOT/ “Më kërkoi bluzë firmato të shtrenjtë, por

Gazetari Blendi Fevziu si rrallë herë është ndalur te marrëdhënia që ka me dy vajzat e tij, Mishel dhe Alis. Ai ka treguar se me vajzën e madhe ka udhëtuar më shumë duke treguar kështu edhe një histori e cila i kishte ndodhur.

Fevziu tregoi se një herë, Mishel i kërkoi diçka të shtrenjtë, por që nuk ja bleu pasi e konsideronte si diçka që nuk ja vlente për të shpenzuar aq shumë para. Në fund sipas moderatorit, ja kishte vlejtur sepse e bija kishte një avantazh më shumë krahasuar me shoqet.

“Me Mishelin kam udhëtuar më shumë, e kam marrë me vete shpeshherë në udhëtimet e mia. Kam menduar gjithmonë që udhëtimet do t’i jepnin avantazh në tavolinat e përditshme. Madje njëherë kur ishte e vogël, më kërkoi t’i bleja diçka që ishte e shtrenjtë dhe në gjykimin tim nuk vlente.

Unë i quaj komplet shpëlarje truri markat dhe i thashë jo, nuk ta blej dhe po justifikohej që e kishin dhe shoqet. I thashë shiko kur të shkosh në shkollë do kuptosh që ti ke shpenzuar më tepër për të udhëtuar me mua dhe do të vlejë më shumë sesa shpenzimet për një bluzë. Vitin e dytë a të tretë të shkollës më tha: Kishe të drejtë, në shumicën e tavolinave unë dal që kam udhëtuar më shumë. Ishte shumë e kënaqur dhe besoj që ja vlejti”, u shpreh Blendi në “Wake up”.

17 Komente

 1. s
  shqiponja

  E kujt i plasi kari o kokrra e hajdutit o bythlepiresi e topelepiresi i Sales

  1. t
   tata luigji

   E paske derr gopi tullac, nuk te nxhan ty,nese ke mundesi si bythqire qe je ma sill nje nate te ja bej vrimat bashke Fevzo je njeriu me i degjeneruar pas non grates dhe spijunit Ta qifsha fisin ku e ke

   1. A
    Anna

    Si ka mundesi qe botoni idiotizmat e Blendit?Nivel mizerabel shtypi..Super kazan.

    1. "
     "BOHOTINA"

     He pra, ja keto jane lajme qe mezi i presim...

     1. S
      Sara

      babi si Shrek, goca si Trans

      1. P
       Populli

       Sa e shpifur qe gazeta TEMA te bjere ne kete nivel! Nje dite tjeter te na tregoje se ku e ben shurren Fevziu!

       1. T
        Time traveler

        Muhabete pordhacësh.

        1. T
         Trim i mirë, me shokë shumë sidomos me miq…

         Po është çupa me këmbë në tokë (jo përpjetë) na thuaj sa vjeç është, tu themi çunave e tu japim orientim për këtë gjë. Mbase bënet ndonjë gjë kismet.

         1. p
          patllakja

          Ik mor rrote kari qeros i peshtire. Njeriu e pseudogazet(k)ari me i poshter i te ashtuquajturave media ne arrnautlluk.

          1. S
           Sbathur Mardha

           Janë ca gjeça syri , jo se shkon syri të e shtrenjta orendi a veshje por , syzen , e syve , nuk do ja kurseja dhe nuk ja kam , kur shikimi vo më shumë se ç'do shonë ç'kemi mbathur .

           1. E
            Emma

            Cfare gjuhe eshte kjo e jotja? Nuk merresh vesh

           2. .
            ....

            Nuk kam ndonje simpati per te po mos u merrni me femijet se nuk eshte tike

            1. F
             Fandi spathi

             Fantomasin duhet ta kishn tredhur eqe kur ishte ne klase te 6 ne 8-vjecare

             1. P
              Pickaxhiu

              Vetem ne Shqiperi ndodh qe me skifozi te jete me i paguari...hajde duroja pordhet ketij qe une kam vite pa e pare se ma cpif Eeeeee c'na ka gjet

              1. a
               altin

               markat jane lavazh o fevzi ......por ti vec marka vesh mor burre mban dhe nga dy ora ne duar sjane marka ato ???? po xhaketat ,kravatat si ke marka ti o fevzo ,po syzet ,po kepucet ...... per udhetimet ke te drejte ,por markat si konsdideron dot lavazh truri se je gjithe marka o plak gjithe vanitet ...pak koherence te lutem

               1. W
                Wanderlust

                Ja ble dashnoreve gjerat e shtrenjta ky kurse gruan dhe vajzat i ka sa per fasade e per te thene qe ka familje

                Lini një Përgjigje