Mori nënshtetësinë shqiptare, Dua Lipa: Gëzim i papërshkrueshëm dhe një nder i madh

27 Nëntor 2022, 16:09Lifestyle TEMA

Mori nënshtetësinë shqiptare, Dua Lipa: Gëzim i

Ylli i muzikës botërore, Dua Lipa zotëron tashmë edhe nënshtetësinë shqiptare. Këngëtarja shqiptare u betua si shtetasja më e re shqiptare para kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

  “Faleminderit shumë! Është një gëzim i papërshkrueshëm dhe një nder shumë i madh.

Jam shumë e emocionuar nga mikpritja, dashuria, mbështetja. Mezi pres koncertin e nesërm“, tha Dua.

Më herët, Dua u mirëprit nga presidenti e Republikës Bajram Begaj, i cili vlerësoi thjeshtësinë e saj. 

 

4 Komente

 1. S
  Shqiptari

  Urime! Ndjehemi tejet krenar për ty ,Dua Lipa! Shëndet e suksese të mëtejshme.

   1. E
    EMIGRANTI

    Nder dhe RESPECT per Dua Lipen . Welcome HOME ALALALAL

    1. N
     Nuku

     Urime o yll Shqiptar. Na jep vlere te gjitheve , tregon qe te miret e duan akoma Shqiperine.Ka shprese. E lumtur per pasaporten Shqiptare te lumtur qe jemi Shqiptare te lodhur nga politikane hajdutè. Shpresojme te behet me mire. Gezuar Festat .

     Lini një Përgjigje