Spartak Ngjela trondit panelin: Me një grua seksi unë bie në dashuri…

12 Nëntor 2023, 18:00Lifestyle TEMA

Spartak Ngjela trondit panelin: Me një grua seksi unë bie në

Në rubrikën “Trotuar” të e “Diell” këtë javë është folur për të bukurën. A kanë frikë burrat nga femrat e bukura?

Në përgjigje, avokati Spartak Ngjela ka çuditur panelistët kur tha se ‘nëse femra do të ishte e bukur, do të binte në dashuri’. Problemi nuk është intelekti, tha avokati, por fjala. Mënyra e të shprehurit të femrës, sipas Ngjelës, është ajo që bën për vete ose largon një mashkull.

Manushi: Sa e ke vuajtur ti Belinda? Ka një rast që një mashkull të është larguar pasi ka parë se çfarë goce je nga inteligjenca?

Belinda Dragot: Jo unë nuk mendoj se meshkujt frikësohen nga inteligjenca e partneres më shumë sesa nga dominanca. Meshkujt shqiptarë zakonisht priren të kenë frikë kur shohin një femër dominante përballë, një femër inteligjente patjetër, të pavarur nga ana ekonomike.

Ronaldo: Po anasjelltas, femrat a tremben nga meshkujt e zgjuar?

Belinda Dragot: Unë personalisht jo. Unë do të preferoja një mashkull të zgjuar në krah.

Kristi Dragot: Në të njëjtën retorikë, femrat shqiptare nuk duan një mashkull dominant në krah.

Belinda Dragot: Jo absolutisht, unë nuk jam dakord me këtë gjë. Meshkujt shqiptarë kanë një ego të atillë që nuk e duan femrën dominante.

Kristi Dragot: Nuk i tërheq, sikurse nuk të tërheq ty një person që nuk është dominant në një marrëdhënie apo një sjellje.

Belinda Dragot: Jo thjesht duan që partneren e tyre ta nënshtrojnë dhe të jenë ata që të dominojnë.

Manushi: Ajo e lidhi shumë bukur me dominancën.

Kristi Dragot: Duhet të jesh inteligjent pa të ketë dominancë. Pra është kombinim i të dyjave.

Belinda Dragot: Por unë këtë po them. Shumë femra inteligjente janë edhe dominante sepse arrijnë të krijojnë atë pavarësinë e tyre ekonomike. Dhe kjo gjë i tremb meshkujt shqiptarë, pavarësia e një femre i tremb sepse mendojnë se në qoftë se ata mund të bëjnë një gabim ajo nuk do t’ua fal.

Manushi: Klea pse tu duk ty kjo e avokatit pak histori maskiliste?

Klea Molla: Mu duk shumë sepse avokati tha se meshkujt nuk interesohen fare për intelectin e një femre, por thjesh se çfarë ofron ajo nga ana erotike. Nga ana biologjike kjo tregon se çfarë vlerësimi keni ju për femrat. Mënyrën se si ju i shikoni ato.

Ngjela: Çfarë the? Pyetja si është?

Erjola Doçi: Zoti Ngjela, ju shpesh keni tronditur medien me deklaratat tuaja për përdhunimet. Po ju, a tronditeni nga femrat e zgjuara aq sa trondisni publikun me deklaratat tuaja të forta.

Ngjela: Po të jetë e bukur, bie në dashuri.

Dea Vieri: Më vjen shumë keq që ai e kufizon vajzën vetëm në këto linja.

Ngjela: A më pytetët mua tani, unë po jap timen. Mund të jem edhe i gabuar, por po të jetë e bukur dhe seksi, pra erotike, unë bie në dashuri. Por dashuria varet nga potenca e brendshme që ka burri dhe duhet ta ketë mobilitet permanent.

Dashuri, dashuri, dashuri, sa herë të kapi, por kryesorja është mënyra e të shprehurit të saj. Intelekti pa fjalën nuk vlen. Isha njëherë në një leksion dhe më thotë një femër, jepi zgjidhje kësaj, ku qëndron thelbi. Ta them unë i thash, ‘bën dashuri me memec ti?’, ‘Jo’ më tha. Atëherë mbaron historia. Fjala është kryesorja.

25 Komente

 1. K
  Koqet e fishkura te Ngjeles

  Plak lugat matuf

  1. .
   .

   Avuuukat kseftila ta dhjeu avokati Grek Kostandinos Plevri 83 vjec, gjeti nje pjeshke te fresket, kurse ti te hengri mallaqia.

  2. F
   Fjala

   Në fillim ishte Fjala.

   1. L
    Labi

    Ku e kane zgjuarsine keta Dragotet,te ishin te tille nuk shkonin ne Shqiperi po zgjuarsine e perdornin nga atje ku vine,jetoj 30 vjet ne Zvicer po kurre nuk mendoj te kaloj mbi 20 dite ne Shqiperi. Keta ne Belgjike jane kontigjent sociali,shikoni ke ka e babe e nxirrni pwrfundimin.

    1. T
     Taulant

     Labi a ke qi gjo?

    2. a
     ana

     llapa zgjidh pune jo e folura. Edhe memecet kane llape, mjafton te jete pak e ashper avokat!

     1. D
      Daniel

      Ky eshte palle Kari komplet

      1. T
       Turpi eshte pak...dhe nuk egziston me

       Belinda e ka mire si per dominacen dhe inteligjencen dhe aprovon gjendjen ekonomike, se femra nje here te zbuloje shalet, merr nje mije dollar, dy here ...progresion gjeometrik, Belinda. Femra eshte qendra e botes dhe ajo e shkaterroi boten. Shikon bordello me meshkuj?! Vetem bordello femrash ka ne tere boten qe Belinda mund ta quaj moderne: harrojne qe si u krijua familjan pse, ç'eshte morali, respekti; nderi etj ca "vese" qe tani ngelen te tilla. Bota njerezore nuk eshte kafsherore. Eshte ndare, por tani po bashkohet artificialisht.

       1. F
        F

        Nqs nuk do bordello, thuaj kurvareve te mos i frekuentojne femrat e bordellove qe mbahen me leke prej tyre dhe te mos hedhin mijera dollare kur shohin shale te zbuluara. Per sa kohe do kete torollake kurvare qe se nbajne dot bilbilushin ne breke, do kesh edhe bordello zotrote.

        1. M
         Mor

         Po si do qiheshin ndryshe mostra si Ngjela pa bordello o teveqel? Kujton se do njeri te shohi koqet e rrudhura te Ngjeles pa marre leke ne kembim? Paske lajthitur ti e mos na bej si i moralshem se gjithe diten duke pare shalet e femrave ne internet rri. Ke inat se si prek dot

         1. U
          USA

          Nuk ta kane fajin femrat se nuk shkerdhehesh dot po shko ne nje nga ato bordellot qe urren e shfryje inatin se ste ben mire per shendetin

         2. A
          Avokati s'mundet t' thot tana n'TV

          degjoni - degjoni ktu ,ju lutem ; mos prisni ju qe nji tip s un anglosakson ksaj moshe ,te shprehem hapur ne Opinon ! Un kam Personalitet e jan Dikushi un s'jam nji shpellar primitive . Tani , me degjoni me vemendje ju lutem sepse jeni edhe ne Moshen e Karieres tuaj ,ku gjithcka varet nga talenti por edhe stili qe perdorni. M'degjoni tani . Ju lutem : Kur deklarova per femren e bukur ,me fjalen ,si ajo e shpreh , ka te bej me gojen e saj nse e ka me sekrecione ate cast siedhe nga thellesia fytit qe ajo gjate kenges me mikrofonn ne dor ,mos te stonoje ,sikur mbytet e qit ca tinguj qe asnj mashkull sdo ti deshronte ,duke injoruar mikrofonin . Pra ,kjo eshte e gjitha : Tani , cfar don tjeter zonjusha ,me thon mos nguroni ? Hajt shnet . Dhe mos gharroni ushtrohuni ,para se t'me therrisni . Flm shume .I juaji Avokad Ssss

          1. T
           Tironci

           Ske faj mer Spartak je beqar i lasht , te biesh ne dashuri esht e drejta jote te njifet me kushtetut , ktu po ben dashuri salianji me nard noken dhe lloj lloj kllouni qe kan dhe gra neper shpia , ty te takon me pash Spartak te biesh ne dashuri .

           1. X
            Xhozepina tuj shkul Lesht e Kres

            More Spartak ,o maskara ,o kurvar plak , qe naj fusje durt ne pill ,tana neve deputeteve te PD dikur e na mbyllje e naj lije mrena WC-se PD-a ,tash t'ka hyo qejfi me gjujt zocka t'njoma , mar kurvari plak . o shte mir qy me Viagrat ,te aktivizoje Trunin ,koken Nalt si salih brrisha ba gjithmone ,jo ate posht ku t'ka njel tye

            1. Y
             Yp Xhixhi

             Ish i burgosuri M.GJ. e ka patur ne perdorim kete Ngjalen kur e kishte ne burg...

             1. N
              Ngjelushi me bolet e varura

              Po kush do te beje dashuri me ty o plak pervers brekdhjere? E ke pare veten ne pasqyre apo e ke te krisur?

              1. G
               Gjeloshi . Rrespekt vallah Avokat qie bre fort

               Ngjelushi , ou ! Pse kujna po rrikan Bolez Nalt ? Apo trimave te pillt ! zotnia e tij avokat , s'asht i konsumum si burrat e martum me grat .E ka perdor me raste tuj e zgjedh pllin ku me e tuf .Nji merakli di cfar me ki ! Referojun moshs se te gjatit posht , jo surratit

              2. .
               ...

               Mos bej kot si pidhar o plak matuf se gjithe jeten je qire ne bythe

               1. P
                Plaku Ngjel

                O spartamut, ta siguroj qe cdo grua qe mund te kesh prekur ti aksidentalisht, eshte neveritur. Na flet edhe per epsh me ate surrat.

                1. P
                 Ps

                 Ngeli duke u jargavitur si qen plaku. Akoma te punon pa viagra o mut?

                 1. A
                  Avokati me viagra

                  Plakushi i rrudhosur duke lypur per pidh ne televizor. Ta marre mor familja se la nam

                  1. A
                   Avi i revoltum nga ca njorant pilli

                   shikoni ,ju lutem ,ju lutem ,me degjoni ; Tani _ qi ta dini ; / s'dua me tregu ,se kush kam qen un i ri , qija lpija cicat femnave si asnji , e dy gishtat futur n'ato birra thell si karkush nojher , qiu zijshin pillat kush mem 'kercy e para m'Prer , s'dua me u shpreh m'tej se ju m'kuptoni c'dua t'them ? ju lutem , degjoni ktu : Mos m'krahasoni ju mu me kta qe der dje jetonin lart m'Pem !!!!!!!!!!

                    1. L
                     Larg o zot

                     Cfare shemtire o zot. Nuk ka me keq se plak kurvar pervers. Soji me i ndyre.

                     1. n
                      nga zyra direkt

                      larg o zot s zbrtt nga pema ju

                     Lini një Përgjigje