U arrestua për kultivim të lëndëve narkotike, sa vite burg rrezikon Enca?

12 Shtator 2023, 13:02Lifestyle TEMA

U arrestua për kultivim të lëndëve narkotike, sa vite burg

Policia arrestoi ditën e sotme këngëtaren e njohur Enca pasi 27-vjeçarja akuzohet për kultivim të lëndëve narkotike.

Pas kontrollit në banesën e saj, në ballkon policia ka gjetur 5 vazo të mbjella me kanabis të mëdha. Gjithashtu bëhet e ditur se edhe i dashuri i saj është arrestuar.

Por sa e parashikon ligji dënimin për kultivimin e lëndëve narkotike?

Në Shqipëri kultivimi i bimëve, që shërbejnë ose dihet se shërbejnë për prodhimin dhe nxjerrjen e lëndëve narkotike dhe psikotrope, pa leje dhe autorizim sipas ligjit, dënohet me burgim nga tre deri në shtatë vjet.


Kjo vepër kur kryhet në bashkëpunim ose më shumë se një herë, dënohet me burgim nga pesë deri në dhjetë vjet.

11 Komente

 1. B
  B a b i l on

  Kalbeni prostituten denim maksimal shembull!

  1. D
   Doktorri

   Kjo Enca, është pelë apo lopë........... . E dija lopë, por tani që e pash me kalin, po them se është pelë...........

   1. M
    Mi fa sol

    Edhe në burg duhet një kengëtare, ua kalon merzinë grave. Kalofsh lehtë, kengëtare!

    1. x
     xhimi

     Kjo eshte baxhelle prandaj mos u habisni ...

     1. L
      Li

      VIP -et e télévisioneve ne Shqiperi.

      1. d
       destan

       Kjo eshte e degjeneruar...

       1. ?
        ?

        Të shohim e do e nxjerrë dot Encën nga burgu Maks Haxhia apo do i thotë Visit t'i çojë dy paketa cigare!

        1. B
         Bad girl

         Spaku ku esht?

         1. N
          Niku

          Do t'i kete patur per arsye mjekesore. Kjo duhet te futet ne ate emisionin "Dumb criminals". Sos qe i mbjellin, por i vene dhe ne ballkon qe t'i shikojne te gjithe.

          1. S
           S.S.

           Burg per dy bime mjekesore - turp per nje shtet qe pretendon se eshte demokratik!

           1. D
            Dhoska Bledi

            Gjithë Europa po shkon drejt legalizimit të Kanabis te ne thuhet dënim 5 deri 8 vjet...ska lidhje fare me veprimin...Gjoba me lekë 10000000 lekë bën efekt më mirë. Ta pish nuk rrezikon njëri,, shitja është e ndaluar Gjoba të trondit për herën tjetër...Rekomandimi nga mjeku që je përdorues të jep Lirinë. Burgu nuk jep asgjë pozitive dhe nuk e zgjidh problemin....Mendoni drejt

            Lini një Përgjigje