Vonesat e përsëritura të Wizz Air: Rritet zhgënjimi ndërsa fluturimi nga Madridi në Tiranë përballet me 20 orë vonesë.

30 Maj 2023, 12:53Sociale TEMA

Vonesat e përsëritura të Wizz Air: Rritet zhgënjimi

Në një rast tjetër të vonesave të përsëritura, linja ajrore Wizz Air i ka lënë pasagjerët të zemëruar pasi fluturimi i tyre nga Madridi në Tiranë deri tani është me rreth 20 orë vonesë dhe akoma nuk ka asnje komunikim se kur do te kryhet fluturimi drejt Tiranës. 

Ky rast ka ngritur edhe një herë shqetësimin për besueshmërinë dhe komunikimin e linjës ajrore me klientët e saj, pasi pasagjerët kanë mbetur në pritje pa asnjë informacion apo ndjesë. 

Fatkeqësisht, ky incident nuk është një rast i izoluar, pasi Wizz Air është kritikuar në të kaluarën për vonesat e vazhdueshme, duke i lënë udhëtarët të ndihen të bllokuar dhe të pakënaqur. Vonesat e përsëritura jo vetëm që prishin planet e udhëtimit të pasagjerëve, por gjithashtu reflektojnë keq në reputacionin e linjës ajrore. 

Përditësimet në kohë dhe komunikimi i qartë janë thelbësore për të siguruar kënaqësinë dhe besimin e klientit. Wizz Air duhet t'i adresojë menjëherë këto çështje të vazhdueshme dhe të marrë masa për të përmirësuar efikasitetin e tyre operacional dhe shërbimin ndaj klientit. 

25 Komente

 1. K
  Keti

  Nuk ka kompani me qelbsir se wizzi, skemi shtet dhe bejn rrumpall me ne, na kan len ne kemb ne einthoven holland 2:30 minuta n mes te ftohtit duke prit avionin te shkarkonte tjeret dhe te ngjiteshim ne tamam si fugon kamze! Larg ksaj kompanie

  1. P
   Petrit

   E dashur meqe vonesa u be ne Hollande, nuk do ishte me e arsyeshme qe shqetesimin te u adresoje shtetit Hollandez?, apo te vjen me mbare qe te shani shtetin tend qe ne kete rast nuk ka asnje pergjegjsi?, Sa per informacion, kompania eshte nen juridiksionin Europian , pasi bazen e sa j e ka ne Hungari. Pra, mjaft hodhet balte mbi shtetin Shqiptar. Uroj qe Wizzair te largohet dhe te "argetoheni me 30 ore dhe me 120 euro autobuz".

   1. D
    Deni

    Cdogje skemi shtet,,,wtf shtete ska te beje fare,nuknka rendesi ku ndodh,Aeroporti dhe kompaniane fluturimit jane entitete komplet private…bjeri mbrapa wizzair jo shtetit…nderro kompanite e thjesht mos fluturo me,probleml esht i yti e joni shtetit

    1. K
     Koli

     Cfare pergjegjesie ka shteti hollandez ose cilido shtet ne bote se vonohet avioni? Te dergojme note proteste ahahahahha Njerezit duhet te jene te ndergjegjshem qe vecanerisht linjat "low cost" i kane te tilla probleme. Bileta e blere 70 euro, ka te mirat dhe te keqijat e saj njekohesisht. Vonesa eshte nje nder to...

     1. K
      Keti

      Titi e kuptova qe je roje parkimi ne kompanin wizz

      1. P
       Petrit

       po zemra e vogel, meqe pastrove banjot e botes, ne banoret e vuajtur te Shqiperise do te mbarojme edhe hallet tuaja qe pate ne aeroportet e botes.

    2. A
     Agron

     Po kjo nuk eshte asgje! Po qe te le te presesh pese ore ne Rinas, pasi e ka shtyre dy tre here nisjen, e pastaj te thote qe fluturimi anulohet!!!!. Po qe ti je per ne Itali dhe wizair te con nje here ne Budapest e pastaj te con ne desinacion, ne Itali, me pese ore vonese!!!!, etj, etj, etj. Kjo kompani tallet me shqiptaret. I quan njeres te kategorise inferiore. Dhe nuk i „ hyn asnje gjemb ne kembe“! Pse???!!!, sepse ju ka zene gojen pushtetareve me rryshfete. I ka blere! Punonjesit e aeroportit hiqen sikur nuk kane faj per te gjithe anomalite e kesaj kompanie mizerie, qe ka bllokuar destinacionet me te rrahura nga shqiptaret. Nderkohe qe eshte aeropoerti qe ka lidhur kontrate me kompanine dhe qe duhet ta kishte zgjidhur ate me kohe! Ne cdo vend tjeter wizair do kishte hyre ne listen e zeze. Ketu tek ne tallet akoma me nervat e shqiptareve! Edhe ne vet kemi faj qe nuk ja tregojme vendin kesaj kompanie monster! LARGONI WIZAIR NGA SHQIPERIA! MENJEHERE! Ka kompani te tjera serioze qe mund ta zevendesojne!

     1. D
      Dhipari

      Po mo kingu. Do bilete me 30 euro vajtje ardhje ne Itali zotrote nga kompani te tjera. Harruat qe paguanit nga 270 euro me BelAir.

      1. I
       I vonuari ne Madrid NGA WIZZAIR

       Zoteri po ne qe kemi 20 ore ne madrid i kujt eshre faji??? I WIZZAIR

     2. H
      Hino

      Artikull kot, inteligjenca artificiale do shkruante me mirë

      1. l
       lavdosh

       nuk e. arr veshe pse kjo histeri me avion at qe jane me vonese. Vetem ne ket Alban istanin tone nje vonese avioni me nje-dy ose me shume ore behet lajm kombetar.

       1. S
        Sorry

        E kam konstatuar shume kohe perpara qe kjo linje eshte mè e korruptuara ne Europe. Si gjithmone, mbasi ministrja e trumbetoi si fitorja e rradhes, tani hesht....

        1. W
         WIZ

         Kam udhetuar me wizin, nuk jan vonuar apo te ken pas probleme. Uroje qe kompania te ket pune dhe te permirsohet!

         1. E
          Emisioni

          Jane levizjet e Vucic mutit, qe e ka mire me Orbanin e hungarise. E shkreta shqiperi me matuk-et shqiptare, qe po i vijne shpullat nga te 4 anet !!! Vut nga jasht e vut nga brenda me piset Sali-Ilir-Rama. Vend pa popull, e popull pa identitet!! Ram-pisi e Balluçka ne vend qe ti bllokojne avjonet Wizz-it, po merren me *pasarelat ne parlament. Hajt o shqipe se me keq do behet

          1. F
           Filani

           une udhetoj te pakten 5-6 here ne vit me wizzin,esht ok! Kjo gjenerate shqiptaresj eshte e pjerdhur…ne cdo aspekt te jetes e ne cdo vend te botes nuk e rru njeri per ty,thjesht secili per vete. Ne thjesht na pelqen te bejme fajtor tjeret,por qe te jesh i pjerdhur nga trute nuk ta ka fajin wizzair ato deshen te te pergjigjen po kur pane se cdare shkruan ti-ju tha vari lesht,nuk ja vlen te merrem me keto

          2. E
           Emisioni

           Jane levizjet e Vucic mutit, qe e ka mire me Orbanin e hungarise. E shkreta shqiperi me matuk-et shqiptare, qe po i vijne shpullat nga te 4 anet !!! Vut nga jasht e vut nga brenda me piset Sali-Ilir-Rama. Vend pa popull, e popull pa identitet!! Ram-pisi e Balluçka ne vend qe ti bllokojne avjonet Wizz-it, po merren me *pasarelat ne parlament. Hajt o shqipe se me keq do behet

           1. N
            Nje qe te do te miren

            Ilacet urgjent!

           2. k
            kaci

            fol me kastratin

            1. F
             Fantomas

             te shikosh se cfare shqiptare te palare hipin ne kete linje eshte per te vene duart ne koke. Te pakten linja Köln-Tirane eshte skandal. Pjesa mbrapa e avionit kuterbon era buke me sallam, njesoj sikur ke hipur ne furgon. Sipas kokes edhe festen. Shqiptaret kudo ne bote kane lene nam te keq. Normale qe WizzLeshi nuk i jep rendesi ketij lloji pasagjeresh. Ne fund te fundit, e dine, do ankohen po prape Wizzin do marrin per Tirane

             1. M
              Maks

              Vonesa me avjon ka nga te gjitha kompanit si italiane ashtu dhe angleze Un personalisht jam shum i kenaqur nga kjo kompani Zepse te con shpejt dhe cmimi eshte fantasitk

              1. P
               Perlat Spahiu

               Kompanjia ajrore civile wizzair, eshte nje kompani qe pervec vonesave vjedh dhe udhetaret,sidomos udhetaret shqiptare. 11prill 2023 udhetova nga Pescara-Tirane dhe 20 prill 2023 kthimi Tirane, kur u ktheva me kerkuan te paguaj 90 euro per chenging, dikujt i kerkonin 40 euro osé 4mije o 5mije leke.keshtu vepron kompanija hungareze ,o shqiptaret e sportelit numer 13 me emrin e kompanise dhe mpeshtetjen e personelit drejtus.

               1. .
                .

                Pse more njeri ,3 vete ishit dhe asnjeri nuk ishte mjaftueshem i shetitur qe te dije qe kur ben bileten duhen lexuar rregullat?, po ta lexoje do kuptoje qe :mosberja e cekinit online penalizohet me 30 euro ne aeroport.(ishe me fat qe nuk udhetoje me Rya air pasi do paguanit 45x3).

               2. T
                TURP

                Pse nuk postoni te gjitha komentet !!!! Kam lexuar mjaft ankesa per kte firm qe ka shum mundesi i behet dhe "luft" konkurence per cmimet e lira dhe vonesa ktu e ka burimin por pagesa gjob 48 euro nuk i justifikohet prandaj "Petrit " duhet te jesh objektiv e te ndash ate cka ata nuk e kan ne dor me ate qe i ekspozon e nuk justifikohen

                1. o
                 o popull dele

                 ore po "gjoben" 48 euro per chek-in se paska henger asnji nga ju ?????? Aty luhet poshtersia me e madhe Nuk e hapin platformen qellimisht dhe paguan kte gjob si ne vajtje edhe ne kthim Nuk e di or ti "Filani" nga kush vend udheton per Tiran por nga Greqia e kan pagu sapunin per djath me bileta te "lira" se kan ngref sportele te tyre ne aerodromin e Athines per te rjep shqiptaret qe jan shum

                 1. r
                  robi

                  me 27 maj ne kukes u lane 6 ore ne aeroport 150 udhetare me destinacion Vienen ne 11.00 dhe Wiss air nuk dha asnje shpegim duke kthyer ne shtepi njerzit te lodhur, burra, gra, pleq femije pasi priten mbi 6 ore ne aeroprtin e Kukesit. Cfare ben shteti qe hesht me kete tallje qe ben wissair me udhetaret shqiptare.

                  Lini një Përgjigje