Yjet e Hollywood-it që kanë bërë punë mjaft të zakonshme përpara se të bëheshin të famshëm

1 Dhjetor 2022, 15:52Lifestyle TEMA

Yjet e Hollywood-it që kanë bërë punë mjaft të

Rruga drejt famës dhe pushtetit nuk është gjithmonë e lehtë. Para se të bëheshin të pasur, të suksesshëm dhe të famshëm, disa nga yjet e sotëm duhej të provonin shumë profesione të ndryshme.

Për shembull, shumë vite më parë, Jessica Chastain argëtonte fëmijët, e veshur me një kostum Mickey Mouse dhe Sylvester Stallone pastronte kafaze luanësh në kopshtin zoologjik.

1. Jessica Chastain

Para se të bëhej një aktore e famshme, Jessica Chastain punonte si argëtuese për fëmijë në festa. Asaj i pëlqente më shumë kostumi i Mickey Mouse.

2. Margot Robbie

Që në adoleshencë, Margot Robbie kishte 3 punë. Ajo pastronte, bënte sanduiç në Subway dhe ishte shitëse në një dyqan surf.

3. Meghan Markle

Gruaja e Princit Harry ka një shkrim dore të bukur. Pra, nuk është për t'u habitur që ajo ka punuar si kaligrafe freelencer.

4. Victoria Beckham

Kur Victoria Beckham ishte e re, ajo punoi si modele promovuese për një gazetë kombëtare dhe gjithashtu punonte në një dyqan parfumesh.

5. Nicolas Cage

Shumë vite më parë, ylli i filmave aksion, Nicolas Cage, shiste kokoshka në Teatrin e famshëm Fairfax në Los Angeles.

6. Matthew McConaughey

Kur Matthew McConaughey jetonte në Australi, ai punonte 6 punë njëherësh, duke përfshirë punën si arkëtar banke.

7. Hugh Jackman

Në vitin 2015, Hugh Jackman postoi një foto në Twitter për të vërtetuar se ai ka punuar si klloun në festat e fëmijëve.

8. Brad Pitt

Brad Pitt provoi shumë gjëra të ndryshme përpara se të bëhej një yll kinematografie. Ai punoi si shofer limuzine dhe transportues mobiljesh për disa muaj, ndërsa shkonte dhe në kurse aktrimi.

9. Sylvester Stallone

Para se të bëhej ylli i Rocky, Sylvester Stallone punonte shumë punë, duke përfshirë pastrimin e kafazeve të luanëve në kopshtin zoologjik.

10. Amanda Seyfried

Në adoleshencë, Seyfried punoi si modele dhe në moshën 17-vjeçare punoi si kameriere në një shtëpi të moshuarish.

1 Komente

  1. E
    Eshte e qarte ,asgje per tu cuditur !

    Asnji nuk Lind Yll , ai behet pergjate jetes se tij . Kush i qendron besnik endres se bvet dhe i perkushtohet e ndjek ate ate qe do , ja arrin ta beje Realitet . Kjo vlen per te gjithe rinine e jovetm shqiptare . Mendoj ky do ishte mesazhi i ktij Lajmi ndryshe ,qe tenton ne seriozitet mediatik...

    Lini një Përgjigje