"14 maji", Meta: E kemi të sigurt fitoren në Tiranë, por edhe në Durrës e Elbasan, po merrem vetë! Kemi super kandidatë

17 Janar 2023, 09:26Politika TEMA

"14 maji", Meta: E kemi të sigurt fitoren në Tiranë,

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta është shprehur i bindur në fitoren e opozitës, të paktën në tre bashkitë kryesore.

Tirana, Elbasani dhe Durrësi sipas Metës do të kenë fitore të sigurt, pasi shtoi se po merret edhe vetë.

"Nuk  them asnjë shifër të sigurt por me bindje them që opozita do fitojë. E kemi të sigurtë fitoren në Tiranë. Nuk shoh asnjë skenar tjetër veç fitores, jo vetëm në Tiranë, por edhe në Durrës dhe Elbasan.

I njoh dhe jam përqëndruar edhe vetë. Mundësitë janë për një fitore sa më bindëse. Kandidatët janë super kandidatë.

Janë pikërisht ata që identifikohen me ndryshimin, janë të gjithë figura të reja dhe me integritet të lartë. Krejt ndryshe nga modeli arrogant dhe përjashtues i aktualëve", u shpreh Meta në një intervistë për emisionin "Quo Vadis".

11 Komente

 1. M
  Murgu

  Tani që do angazhohesh edhe zotrote (se deri tani nuk je angazhuar),fitorja është e sigurt jo vetëm në tre por në 61 Bashki ! "Bir Selmani nënës....".

  1. k
   k

   Dorëzo gjënë e vjedhur, o robqire fshatar injorant dhe i korruptuar.

  2. N
   Nje qytetar

   Ky eshte më gomar se gomari i fabules . Ndersa ai i pari thoshte ndersa po e shqyente ujku : " o zot bëje enderr kete qe po me ndodh " ; - ky gomari i Çepanit i beson e kerkon t' ja besojne dhe te tjeret enderron e tij idiote .

   1. D
    Demo Leshi

    Do fitosh një mut të madh o spiun muti. Mbaj fort fallxhoren se po ta bën topin dhe ajo. Besnike të vërtetë ke vetëm macen o qelbësirë.

    1. T
     Tan tirona

     Cilin ke ndermend te EKSEKUTOSH kte here qe te friksosh votuesit.

     1. S
      Skrapalliu

      Nje gje eshte e sigurt dhe qe ta them me siguri matematike: te semes ke per te marre .

      1. P
       Piloti.

       Ha mut like ha.mut piloti me majdanoz ..

       1. B
        Bardha

        Do gjeshe brekt e mona cizmesh

        1. Y
         Y.H

         O koke loqe, per ate te Duresit nuk kam se cfar te them. Po qe te levdosh kandidatin e Tiranes e te Elbasanit kjo eshte.....................mos o zot.

         1. T
          Taulant

          Hahahaha

          1. A
           Adriatik

           Ilirit i ka ikur mendja fare.flrt kot,te mbane elekt.me shprese.like nuk fiton ne tirane,durfes dhe dlbasa

           Lini një Përgjigje