Berisha gati ndryshimet statusore, Gazment Bardhin e cakton nënkryetar

2 Mars 2024, 16:22Politika TEMA

Berisha gati ndryshimet statusore, Gazment Bardhin e cakton nënkryetar

Top Channel ka mësuar se kryesia e Berishës do zgjerohet edhe me emra te tjerë te grupit Bardhi Më 5 mars mblidhet Këshilli Kombëtar i Rithemelimit që do miratojë ndryshimet në statut të cilët i hapin rrugë ndryshimeve edhe në kryesinë e Rithemelimit. 

Rithemelimi mban të martën, 5 shkurt, mbledhjen e Këshillit Kombëtar, ku pritet të miratohen ndryshimet në statut që bëjnë nënkryetar të Rithemelimit Gazment Bardhin, (si kryetar i grupit parlamentar) dhe Agron Gjekmarkajn (si nënkryetar i Kuvendit).


Burime për gazetaren e Report Tv, Danjela Maloku bëjnë me dije se gjithashtu do te ndryshojë përbërja e kryesisë se Rithemelimit që do të integrojë brenda disa prej figurave të grupit Bardhi.

Të njëjtat burime bëjnë me dije se emrat që do bëhen pjesë e Kryesisë së Rithemelimit janë deputeti Ervin Salianji si zv.kryetar i grupit parlamentar dhe kryetarët e komisioneve parlamentare që ka grupi Bardhi, pra Jorida Tabaku dhe Zheni Gjergji.

22 Komente

 1. V
  Vrojtusi

  Ke kjo bande se nuk mund ti thuash Parti sepse nuk eshte e rigjistruar dhe sidomos pa vule, vetem Ata qe jane deputet paguhen se e marin rrogen nga shteti , te tjeret punojne si dhe kto deputete punojne për kete bande falas sepse kjo bande nuk financohet nga shteti

  1. S
   Salkufoma

   Ska nevoje te finmancohen nga shteti ...kane vjedhur kaq shume sa qe nevoja e financimit te " bandes " sic e thua zotrote nuk perben asnje shqetesim per ta .....

   1. S
    Salihu gazbardhist nongrata

    Po mire Po pastaj ? Me keto idiote jo produktive ti Saleh do i hash munē shqiptareve. Nje hiç vlejne te gjitne gazbardhistet. Në listat e spiunit IM do perfundojne. Pastaj autobusi falas i Belos i pret ti thyeje qafen terroristeve foltorhaniste

   2. H
    Hajdutet

    Qeveria ,Drejtesia ku perfshihet Spaku, Prokuroria dhe Gjykata po i japin oksigjen kesaj Partie qe eshte e jashteligjshme…… nuk ke cfare te komentosh me teper….

    1. E
     Emigranti

     Hani mut,hani.

     1. M
      Mos

      ....rrishkerdhimi i Sale serbit...komunisti,famekeq,mban pd.varur per miliardat e kopilave te vet...me 2000 bastarde enderron pushtet...fuck you!

      1. V
       Vala

       Po Zenin e Argiten figurant do i lere ne parti?

       1. U
        U shpërblye pederasti

        Nga kryetar i LGBT emërohet nënkryetar i gomerëve të Saliut.Kur shikoj bardhoshe me mjekër,më mbushet mëndja që e kemi origjinën nga majmuni

        1. J
         Jorida Uturaku

         Beri cberi Jorida e zuri nje vend dhe e siguroi nje mandat tjeter deputeti. Kot nuk thone qe kurvat bejne hajer. Kesaj radhe e meriton e shkreta se kesaj radhe vertet qe ka punuar fort per mandatin. Duket edhe po ta shohesh keto kohet e fundit, e kane keqtrajtuar maloket. Ka rene aq keq sa sbehet me. Ky ishte pallimi ne grup i fundit i Jorides.

         1. S
          Shqupisti

          Ja futi Bardhi e Gjakmarkaj Flamur Nokes ,Edi Paloqes ,e shume tjereve qe rinin e rijne nat per nate poshte penxheres se Non Grates , i denuari me burrg Salijani nen kryetar i grupit parlamentar haha , po ai palaçua i Lushnjes ku eshte emeruar ? a dini gje .

          1. Z
           Zagali

           Partia e foltores se Saliiut eshte nje stan me lepura. Nje parti qe udhehiqet nga nje gomar plak dhe balash.

           1. P
            Po Muli , Luçi e Paloka janë dakord ?!!!

            J’a u hoqi nënkryekarllëkun këtyre që kanē gati tre muaj nën papafingo , dhe j’a u vuri Bardhit , Gones e Babales që kanë apo s’kanë tre herë që kanë vajtur .

            1. E
             ENTSOE

             Keta do quhen nga populli- deputetet e pavarur te bandes Nongrata!

             1. X
              Xxxx

              Bajga jeni ..antishqiptare...hani mut o non grata..

              1. D
               Dani USA

               E nderite o Sali katrani me boi.

               1. d
                drejtesia

                Keto jane levizje bythoresh,pa sens vetem per te turbulluar popullin,te gjithe hurin ne bythe do marrin,nuk vijne me ne pushtet ta harrojne! Te gjithe ne rresht para SPAK do jene! Nuk e shihni si eshte zbuthur Bylykbashi,se kane filluar tja rrjepin lekuren ne spak! Medet qe jane shume kriminele dhe do i vij radha pak me vone,por nuk shpetojne,vec po i mori zoti!

                1. A
                 ABC

                 Te gjthe jane bajga te Sali Non Grates se Vicidolit , Saliu perpara i ka tredhur pastaj i merr ne tufes keta jane zymbylat e Sulltan Sali Alpinit Neo Feudalit. Nuk te prano Saliu pa nje cent qe kur te mos i duhesh te hedhe ne plera. Spiunat e Sigurimit ,Pederastet , Lesbiget jane ushtaret e Saliut me pushke druri. Saliu don katundare nga Vicidoli.

                 1. K
                  Karagjozet nuk kan brina

                  Lajm fantastik, lum Shqiperia qe ka keta te paudhe e nongrata. Ky eshte fundi i opozites nongrata, kaq ishte. Edhe nje hap ka USA tani, ta shpalle nongrata rithemelimin komunisto punist te xhigantit serb.

                  1. e
                   emigranti

                   kryetar parlamenti kur te fitoj pd do emerohet sajmiri

                   1. F
                    Familja Gegyseni e Laprakë-Tiranës.

                    Hahahahahahaha, na mbyte krejt o sperma e Shkaut. Na ngordhe të gjithve o klyshi i nji kurve katundi. Na bëre të dhjesim në kule o spihuni i sigurimit, o agjenti i UDB-së, o hajdut, o zagar, o shkerdhatë, o rracë-qirë. O kopili i Viçidolit, ty nuk të vëj shumë faj sot, sepse ty tu ka pjerdhur truri, por nuk e kuptoj se pse dikush nga çetnikët e tu, nuk të lidh për këmbën e krevatit, që të mos mundesh të dalësh në minaren-ballkon për tu lutur çdo aksham sipas ritit Iranian. Klyshi i kurvës Shiqere, po lexoj edhe sot që paske bërë plane, strategji dhe ndërrime në komanden e çetës UDB-ashjane. Hhahahahahahahahahahaha, edhe ti o Sali qelbësira, po luan të njëjtin rrol si Spanjolli Don Kishoti i Manchës, i cili, edhe ai, që nga ballkoni i kasolles së tij, ju drejtohej pemëve dhe drunjve që ishin perpara kasolles së tij, të cilat i dukeshin si ushtri gjigande, dhe hiqte, vendoste komandantë të rinj dhe ju jepte urdhera sulmi kunder mullinjve të erës të cilë i dukeshin si kala....!!! Vazhdo, vazhdo, të emerosh kumandara të rinj në shtabin UDB-ashajano- Viçidoljan, vazhdo o shkerdhata më i madh i Trapojës, vazhdo të luftosh me mullinj ere si Don Kishoti. Pa qi nanen Shiqere po ju tregoj nji të vertetë : femijët e mij, të moshës 7 - 9 - 11 vjeç, më kerkuan dje, që ti çoj diku në Tiranë për ti argëtuar disa minuta. Unë ju propozova disa vende në Tiranë, por ata refuzuan, sepse kishin qënë më perpara, at'herë i çova dhe qendruam 30 minuta poshtë kafazit ballkon-papafingo ku është mbyllur sorra Viçidoljane. Kemi qeshur me lot dhe pas ketij argetimi, femijët e mij, po më kerkojnë që ti çoj perseri ta shofin Sali UDB-ash shkerdhatën duke krratur si sorrë që nga kafazi ku është i mbyllur në papafingo, të shofin dumbabistat e pa larë, me dhëmbë të zinj, me thonj të pa-prerë që gositen në trotuar dhe ju mpihet qafa duke shikuar lart. Pa qi nanen Shiqere, si unë si femijët e mij, jemi argetuar shumë poshtë ballkonit të rracë-qirit kombetar, hajdutit Sali kopil Viçidolit.

                    1. P
                     Prostituta Kombetare sali

                     Padyshim…. Jena mbledhur na ketu, du ti garantoj te gjithe shqiptaret, se ne jemi shpresa e tyre e vetme… padyshim. Banda ime me tabakun, te qimin e pekajve, gazmenden, xenin $ giten, karminen, mulin, paloken, motrat vokshi, eshte banda me gazmore qe Shqiperia ka pa ndonjehere. Rrofte populli shqiptar.. padyshim

                    2. G
                     Grida

                     Asnje prurje e re. Te gjithe talebanet e Salehut.

                     Lini një Përgjigje