DEBATAT/ Tomor Alizoti: 80% e njerëzve vijnë në protestë nga Berisha, e dua atë njeri. Tritan Shehu këron të gjejë spiunin

22 Shkurt 2024, 20:09Politika TEMA
DEBATAT/ Tomor Alizoti: 80% e njerëzve vijnë në protestë nga

Deputetët e Partisë Demokratike kanë folur një ditë më parë në mbledhjen e grupit edhe për Sali Berishën. Gazetari Osman Stafa ka zbardhur disa nga diskutimet e tyre, ku njëzëri shprehin përkrahjen ndaj ish kryeministrit.

Tomor Alizoti ka deklaruar se nuk është berishist, por thotë se por thekson se ai njeri e ka aftësinë për te qene politikan.

Edhe Luan Baçi është i mendimit se të gjithë vijnë në protestë për Sali Berishën. Ndërsa Tritan Shehu që e ka shprehur përkrahjen e Berishës edhe më parë kërkon që diskutimet në grup të mos dalin në media. Kjo ka shkaktuar edhe të qeshura mes deputetëve.

Greta Bardeli: Falenderoj kolegët e qarkut Shkodër, si deputetë, kryetar degësh dhe anëtarët që ishin dje në protestë si njerëz të lirë, me shpirt demokrati, në ditën e rrëzimit te shtatores së Enver Hoxhës erdhën dhe protestuan. Kërkoj që në vijim mbledhjen e grupit parlamentar të PD-së, të bëhen në çdo qark, ku në të njëjtën ditë të thirret edhe aktivi i degës së PD-së. Në këtë takim, pas hapjes së fushatës elektorale nga kreu i PD, doktor Berisha, të diskutohet programi elektoral me anëtarët tane neper qarqe, ku te përcillet edhe mesazhi i doktor Berishes.

Tomor Alizoti: Unë nuk jam berishist, nuk e dua Berishen, por ai njeri e ka aftësinë për te qene politikan. Njerëzit vijnë ne proteste prej pakënaqësisë, prej mërzitjes me qeverinë dhe prej Sali Berishes. Ne te tjerët jemi të gjithë njësoj, nuk ka nevoje për t’u quajtur njeri me i rëndësishëm se tjetri. Rreth 80% e njerëzve vijnë prej Berishes.

Luan Baçi: Edhe unë mendoj se qytetarët përgjigjen në shesh për shkak të liderit të Partisë Demokratike, që është Sali Berisha.

Njerëzit vijnë në shesh për Sali Berishen. Ai është lideri frymëzues.

Tritan Shehu: Unë vazhdoj te kërkoj një  Rezolute ku te dënojmë burgosjen politike te Sali Berishes. Nuk dua me qe te zbardhen mbledhjen e grupit. Është çështje morali. Unë çfarë flas këtu nuk doja qe te dale ne media.

Flamur Noka: Nuk kemi çfarë t’iu bëjmë Tritan, dalin gjithmonë diskutimet tona. Pastaj ne s’kemi gjë per te fshehur, jemi transparent.

Tritan Shehu: Sa i takon amnistisë penale, sa kohe kemi mbajtur këtë qëndrim deri tani (aksion opozitar) është turp për ne te shkojmë te votojmë amnistinë, sa kohe jemi ne këtë gjendje. Por unë mendoj se ne duhet ta rishikojmë marrëdhënien me parlamentin.

19 Komente

 1. S
  Shkembi

  E keqja e ketyre eshte se jane pjerdhur te gjithe e s’ke ke sherrin me pare

  1. S
   Sara

   eh mi greta...

   1. A
    Alizoti ne dashuri me komunistat

    Alizoti nuk ka si mos ta doje komunistin nongrata. Bravo nga Berati more pizeveng vemje.

    1. A
     Aron

     Alizoti duket si nje bythqir.

     1. A
      Arber Shqiponja.

      Aron jo vetëm kaq por është edhe krenar që është i tillë.

     2. a
      american23al

      Ha...Ha....ha... merreni tek "portokalli" spektakes se do t'u sjelle fitime te konsiderueshme sepse jo vetem ne humor por ka mundesi qe dhe ne cirk ky klluon do te kete sukses..

      1. f
       f

       Gjithë degjeneratat admirojnë të korruptuarin non grata. Populli do ka tregojë vendin në votime. Rroftë SHBA , e vetmja shpresë për të shpartalluar mafjen non grata.

       1. E
        Emigranti

        Ju jeni te gjithe komunista.beni shurren nga frika para saliit.prisni qe te vdese ai qe te flisni te lire.ooooo mortja parti demokratike.

        1. S
         Shkelqesia e tij, Nagjari i Surrelit

         Po mire, mbani Doktor Mortjen! Po kur te ngordhe Daktorri?????

         1. K
          K

          Alizot turp per ty, i shkon mbrapa komunistit. Nuk fitohen zgjedhjet me ata qe i shkojne brapa liderit, sekti sekt mbetet, 4 mij jan, laj, shplaj, nuk shumohen. Nese ske fuqi te shkeputesh te besh politiken e pavarur nga non grata, ske rrug tjeter, do mbytesh me te, Ik bej ndonje pun te ndershme te pakten e cliroje veten nga komunistet....

          1. D
           Dino

           Karagjoz që në pamje, të jep përshtypjen e avokatit David Koperfilldit, URIAHIPI. Ky dhe Lefter Maliqija, dy budallejtë që ka nxjerrë berati për të mënçur.

           1. C
            Cen Dymi

            O Tritan Shehu po sa u turp qe te sheh mileti , o Tritan Preshi , Tritan Zagari , s'ju ndave qe s'ju ndave Saliut dhe psebte rrasu Preshin , ti je i zabtuar nga sindroma e Stokolmit. Ne brinje ke Homoseksualin Alizotin.

            1. D
             Dakord

             Unë i them alizotit se edhe hitleri kishte aftësi për të qenë politikan, edhe enveri gjithashtu. Tani ky alizoti të na thotë a quhej nazist dikush që i shkonte mbrapa hitlerit?? Të na thotë ky që nuk na qenka berishist pse i shkon mbrapa berishës?

             1. E
              Emiljano

              Une nuk jam berishist thote Tomka,por une jam me berishen! Nderro zanat o pall kari se nuk je per ket pune

              1. b
               beratasi

               Poce pa bythe doli ky Ali Zoti,Kot nuk thone qe eshte rrahur qysh kelysh

               1. K
                Korabi

                Tomorr! Miku yt Berisha

                1. M
                 MiBeNi.

                 80% e njerezve me te gjith ju bashke qe diskutoni per Saliun o harroni se cfare i ka bere Shqiperise qe nga 90’,0 jeni ?Ai ju ka hedh trut e gomarit. Te gjithe ju keni sindromen e Stokolmit. Ai burgun ta puthi. Mallkimi eshte me i rende se trashegohet me breza qe s’kane faj nga gjenerusi bastard.

                 1. s
                  spata

                  O Alizoti! Nuk jane 80% qe i shkojne nga pas Berishes . Jane vetem ata kulish qe jane ushqyer prej tij .Jane njesoj si qente . Do shkojne ne kanacen ku Berisha u hedh mbeturinat . Pjesa tjeter jane, a ka dur me pre bre burra , fanatike te krahines e jo qytetare te civilizuar .

                  1. A
                   Arber Shqiponja.

                   Po ça çmendurie ta mendosh Sali Berisha shpresa e shqiptarëve.E paimagjinueshme.E më e bukura këta pisa pas humbjes vazhdojnë alibinë e radhës se Rama iu ka vjedhur zgjedhjet.Hahahahaha!Shqipëria diktaturë!Hahahahaha!E këtë duhet ta besojnë shqiptarët.Po duhet ta besojnë se e thotë Ali zoti.Po duhet ta besojnë se e thotë Bardhi Gazi.E thotë edhe Noka vejjj.Po na e thotë edhe grupimi I analeistëve të zjarrit Bushatii,Sejamini ,Arjan bythëshituri Çani.Pa na e thotë edhe Avokat trushpëlari Cakrani.Diktaturë e madhe në Shqipëri. KORI I BILBILKAVE VAZDHON PUNËN.Aj temën e sëmës kur thonë korçarët harrova Baba Salinë.Ky po ky do na bëjë namin këtë radhë.Po sfitoi do dihet nga kati I tetë.Shumë diktaturë madhe.Ore gjysma ë kanaleve televizive e mos më shumë shajnë qeverinë ditë natë.E kjo bëhet ngaqë ka diktaturë.Në parlament mund të bësh çtë duash e stë hyn gjemb në këmbë kjo sepse diktatura po I bën të luajn mendsh.E s'është faji i tyre i diktaturës.Pasandaj në diktaturë i vin dëshira për tu bë me miell me djeg letra me djeg karige me loz kaladibrançe në parlament.Kështu o miqtë e mi prisni të jenë këta teveqelë shpresa e shqiptarëve e të presësh që do ndërtojnë shtet.Mendojnë se do vinë në pushtet tia lërojnë nënën Shqipërisë.Eksperiencën e kanë Saliu don të nusërojë përsëri.E treta e vërteta.Planet bëhen shumë larg,por një plak i pjerdhur s'është më shpresa e shqiptarëve.Eksperimenti ka falimentuar pa u nisur.

                   Lini një Përgjigje