"Erion, turp që votove ligjin", Braçe i kthehet protestuesve para Kuvendit: Paskeni marrë dhe hajdutin e Saliut

22 Shkurt 2024, 16:30Politika TEMA
"Erion, turp që votove ligjin", Braçe i kthehet

Me 74 vota pro u miratuan këtë të enjte në Kuvend ndryshimet në ligjin për  “Zonat e mbrojtura” që sipas mazhorancës i hap rrugë ndërtimeve ekologjike në këto territore për t’i vënë në shërbim të ekonomisë së komuniteteve.

Jashtë parlamentit protestuan aktivistë të shoqërisë civile. Një prej tyre dëgjohet të thotë: Erion, turp që votove ligjin!

Ndersa Braçe iu kthye: "Paskeni marrë edhe hajdutin e kohës së Saliut me vete? E keni marrë edhe atë aty?

Se ai hajduti i Saliut e ka mbrojt Divjakën! Ai hajduti i Saliut e keni aty" tha Braçe

 

 

8 Komente

 1. l
  lindio

  Lereni Bracen.Cdo morr i kuq e ka nje huq...

  1. f
   foshnja

   "ndërtime ekologjike në zona te mbrojtura për t’i vënë në shërbim të ekonomisë së komuniteteve" = Vjedhje dhe Shkaterrim

   1. K
    Kurvat e Rilindjes

    Hajduti Rama pasi i vodhi gjithe pronat si ne qytet po dhe ne bregdet ,po i drejtohet zonave te mbrojtura ,prandaj ky hajdut bashke me ATP jo vetem qe su jep certifikatat pronareve qe i kane me tapi qe nga koha e zogut ,po as edhe kompensimin

    1. M
     Mir haziziu xhepist dogane

     Braçe xhepisti vogel homolog i te gjatit

     1. K
      Koli

      Per cfare komunitetesh flitet se ktu skan mbet as 1.5 milion vete. Kujt i thone kta ndertime ekologjike? Kto me "fasade te ventilume", me tipologji 1 1, 2 1 dhe 3 1? Po si nuk keni turp more qelbesira, e varroset historine tone, filluat me kaosin e Berishes, vazhduat me Fatos Nanon e tani keni 15 vjet qe po masakroni cdo gje ne kete vend.

      1. T
       Treni

       Dmth zero argumente nga Braçe?

       1. K
        Kurvat non grata

        Haha...gallate me kurvat non grata...kerkojne llogari...

        1. P
         Portokall

         Per Bracen te keqinj jane hajdutet e Saliut...kta te vetet jane te mire

         Lini një Përgjigje