"Dosja McGonigal", Artan Hoxha zbulon ku ndodhet Dorian Duçka

3 Shkurt 2023, 09:15Politika TEMA

"Dosja McGonigal", Artan Hoxha zbulon ku ndodhet Dorian Duçka

Gazetari Artan Hoxha ka deklaruar se Dorian Duçka, "personi B" që përmendet në akt-akuzën ndaj ish agjentit të FBI, Charles McGonigal, është kthyer në Shqipëri. 

Hoxha tha se Duçka ndodhet në Tiranë dhe se është një qytetar i lirë, ndaj të cilit nuk ka ndonjë akuzë. 

"Dori ka ardhur, ka 48 orë në Shqipëri, e takova. Është qytetari i lirë", tha Hoxha. 

Kujtojmë se Duçka, sipas akt-akuzës ndaj McGonigal, ndër të tjera ka qenë pjesëmarrës në një takim mes ish agjentit të FBI, kryeministrit Rama dhe Agron Nezës. 

Hoxha deklaroi se Agron Neza, "personi A" i akt-akuzës është gjithashtu një person i lirë dhe nuk ka asnjë akuzë. 

"Aq herë sa ka ardhur (Charles McGonigall) i ka shfrytëzuar mirë ditët. Ti the pse me zotin Gjici? Atë natë nuk kanë dashur të paguajnë darkën, edhe ja kanë hequr lekët e darkës. Edhe për kaq mund ta kenë bërë. 

Sepse Charlin, Personi A, e ka ulur me Safetin, pra Neza. Sigurisht ka bërë takime të rëndësishme dhe ne na interesojnë takimet që ka bërë me zyrtarë të shtetit, duke filluar nga kryeministri", deklaroi gazetari. 

2 Komente

 1. T
  TR

  Ky i FBI erdhi mori leke duke mashtru politikanet dhe njerezit e biznesit ( lavatricet e politikes ) sikur do i hiqte statuset non grata dhe doni ndihmonte me hetimet etj. E ka bere ne AL , Kosove dhe Bosnje. Vetem nga Doshi dhe Kastrati ka marre rreth 20 mil euro. Bravo i qofte kur gjen injorante a varikarsa.

  1. A
   Alfred

   Kush I coi te idioti Gjici keta amerikanet dhe shqiptaro-amerikanet?!....Me cilin prej tyre kishte njohje ky Gjici?!... Nuk do shume mend se ka qene porosi e "bablokut" qe t'i bejne nderet me te larta mikut te cmuar amerikan kudo ku t'i shkele kemba! ....

   Lini një Përgjigje