Edi Rama nga Korça: Ja pse na votuan demokratët!

29 Maj 2023, 17:09Politika TEMA

Edi Rama nga Korça: Ja pse na votuan demokratët!

Kryeministri Edi Rama ishte këtë të hënë në turin e falënderimeve në Korçë. Ai tha se qytetarët nuk i vuotuan se janë shumë të kënaqur me Partinë Socialiste, ata janë të pakënaqur, por Partia Socialiste është e vetmja shpresë për ta.

Gjithashtu Rama tha se fitues në këto zgjedhje nuk e kanë nxjerrë vetëm votat e socialistëve por edhe të demokratëve, të cilët votuan Partinë socialiste apo nuk dolën fare në votime.

“ Njerëzit në 14 maj treguan se duan të mendojnë dhe që ne të mendojmë për ata si qytetarë,  e jo që ne ti ndajmë në socialistë e demokratë. Vota jonë nuk do ishte kaq e madhe nëse nuk do vinin demokratë të na votonin.

Ku dolën kaq shumë vota? Dolën sepse na kanë votuar edhe nga Partia Demorkatike edhe nga Partia e Lirisë, ndërsa pati shumë nga ata që nuk dolën fare në votim dhe nuk e ndyen dorën. Falënderoje të gjithë ata demokratë që na votuan dhe po ashtu falenderoj të gjithë ata që nuk dolën për të votuar pasi ata treguan që kanë dinjitet qytetar”,-tha Rama.

9 Komente

 1. L
  Latif Dreqi

  Hidhu ushqim deleve o Borat, nipi i Spiro Kolekes se duan te pertypen ca kohe..

  1. R
   Real

   Oooo Lato , merr nje brisk, merr , se ka pasur pune keto kohe komandanti dhe do t' i jete rritur goxha leshi . Dhe kij kujdes , ruaja mire , lart e poshte e poshte e lart .

  2. P
   Poli

   Demokraten nuk te dhane asnje vote shume mbase moren leke, shume nuk dolen.

   1. H
    Henri

    Votuan sepse ju jeni e ardhmja

    1. K
     Kleo

     Jeni partia me e mire qe ka ky vend

     Lini një Përgjigje