Elona Guri, reagon pas akuzave të Metës për tradhti

16 Prill 2024, 19:46Politika TEMA
Elona Guri, reagon pas akuzave të Metës për tradhti

Elona Guri, një prej të akuzuarave të mëdha të Ilir Metës, ka bërë një reagim pas dorëheqjes së “tradhtarit” tjetër Endrit Braimllari, si nënkryetar i Partisë së Lirisë.

“Jam krenare per rrugetimin tend miku im! Qe nga gjimnazist e deri ne prind, ti nuk levize kurre prej boshtit te vlerave te tua.

Kemi ndare bashke sakrificat dhe punen e palodhur per te cuar perpara misionin LSI, qe shume e quanin te pamundur. Jemi kritikuar sepse kemi besuar.

Por pa tradhetuar kurre idealet tona dhe duke qene model i asaj levizje pozitive qe perfaqesonte partia jone LSI ne keto 20 vite per te gjithe ata mijera burra, gra e te rinj ne te gjithe Shqiperine”, shkruan Guri, në postimin e Braimllarit, ku deklaron dorëheqjen.

Raportohet se Guri është përjashtuar nga Ilir Meta, nga Partia e Lirisë, por ende s'ka konfirmim zyrtar.

36 Komente

 1. N
  Nita

  Me vjen keq per ty moj cupe po ajo parti nuk ka pas kurr vlera, dhe nuk e di si i shikon gjerat ju!!

  1. E
   Edi

   O Nita per popullin vertet qe s'ka pasur vlera, por per keta vete ka pas se ja kan pare hajrin kan be lek. Tani te shikojme kur anija po mbytet, a do ta braktisin minjte??

   1. s
    sula i PD

    Dhe kjo nje tjeter sexi qe e la partine ne balte pasi leket jua mori tani tall pidhin me monen e liken brabo moj bich

   2. c
    ce

    kjo sharebajga e haremit te Jales coroditi policine ne zgjedhjet e 14 majit 2023 ne Durres kur simuloi gjoja nje survejim te selise se leshelise ne Durres qe ne fund doli bllof i sajuar nga kjo shpifarake manupulatore qe ta ben kopilin ta le te dera. Elona turikali drandja e mirdites , dru me pre financierja mafioze e Naije dybekut nje nder sharebajgat e haremit te Jales do zere vendin e Nafije dybekut ne lesheli.

    1. T
     Tani

     Vlera te LSI? E ka rritur 7%?

    2. E
     Elona Guri

     Nuk e rruj per ma te mirin

     1. J
      Joto

      Mision?! C'fare misioni ka pas LSI vec vjedhjes moj ndrikull?!Ku jetoni?Ku keni jetuar?Sa larg njerezve pa pushtet keni qene per te kuptuar se ju shohin si hajdute?!

      1. p
       pilo Lala

       Sa pasuri kane vene keta satelitet e Likes ne keto 20 vjet LSI? Nje kronike me hamendje, mund te na krijoj idene cfare njerezish ka LSI. Gjithkush mund te japi shifrat qe mendon per persona te ndryshem, me te perfolurit jane : 1. Petrit Vasili 2. Ylli Manjani 3. .... Blushi 4. .... Mehmeti 5. Deputetja qe coi leket ne Angli 6. Elona Guri. Edhe te tjere, shenoni emrat.

       1. a
        am

        Ç’farë ideali bëhet fjalë?

        1. B
         Ben

         pidh i bukur, gjynah qe vajti pas Like kokelopes

         1. L
          Likja ne ekstaze

          Ajo parti familjare e qe nga themeluesi Like muti e mekembesja e tij Mutnika e deri tek i fundit Bibilushi te tere nje muti jane nuk kane as ideal as norma e as dinjitet po jane mbledhur per perfitime .

          1. V
           Vurko

           Nuk te beson njeri per keto gjepura qe thua. Ideali juaj ka qene paraja e vjedhur.

           1. R
            Realisti

            Ik moj tyryfyçkë që mashtrimet e dikujt i pe gjithmonë si vlera e ideale të tuat. E keqpërdorur është pak të të thuash pasi në fakt nuk ke pikën e trurit...

            1. k
             k

             Ideali i kurvēs, eshte ndershmeria e kurvarit.

             1. P
              PN

              LSI eshte etiketuar nga populli si partia simbol e hajduterise, ajo e ktheu vjedhjen ne institucion, kushdo qe kishte ne dore diçka kerkonte vetem ryshmet te majme.

              1. b
               ben

               Per cfare idealesh te LSI-se flet kjo cupa? Nese ideale quan vjedhjen, drogen apo eleminimet fizike te atyre qe i dinin punet e pista te ciftit Meta, atehere vertet qe paskan patur ideale kjo dhe Brahimllari. Tani qe ciftit te gomereve Meta i kane rene patkojte, kjo dhe Brahimllari me te tjere si ato, po largohen nga anija qe po mbytet, njesoj sic bejne mijte. Me mire do bente qe te mbyllte gojen dhe te mos na shese moral, se i dime mire se si i kane fituar postet apo parate qe ju jepte shefi me shefen.

               1. S
                Sefer Daja

                Pse habitesh për idealet Ben??? Ata-ato ideal kan LEKUN! Dikur u quajtën LSI( ne i thonim Lëvizja Skraparllinjve të Inatosur), por vërtet ishin: Leku Sjell Integrim! Tani quhen PL( Partia Lekut)! I lumtë, se i mbrojn " idealet" e tyre!( kur gjej shesh, e bojn përshesh)!

               2. R
                Rrnofte LEXHENDA ! Njeriu qe ju solli Lirine..Diel

                zot fali !

                1. U
                 UNE

                 Keta qe bejne sikur zihen me krietarin, do te jene tabelat e para te kontrollit te Spak. Plaku Mete, nuk na i hedh dot!!!

                 1. Z
                  Zeqine sollaksja

                  Ku na mblodhe moj kasolle? Hahaaa, ça lesh partie? I Meta ne kohe ka dashur ta konttolloje nen hyqem e tije. Po ky eshte lider i madh. Spiuni sigurimit shtetit,

                  1. J
                   Juliano

                   O Guri, ti trutë dhe sytë i ke të tuat. Të thuash se paska punuar mirë, është fyese për të gjithë ata/ato që presin ta shohin familjarisht prapa hekurave. Kjo lloj qurravecje juaja, tregon se një fytyrë kini, ju bashkojnë karakteret jo idealet. Ju në partin tuaj, qysh në krijim i kini çuar mesazhin se si pasurohesh në politikë, dhe ku antarët që punsoheshin, paguanin kuotë tek paeria, për të bërë bythë dhe buzë kryetarja juaj. Bëre mirë që dole dhe tregove rrscën politike që ti ushqen.

                   1. E
                    Emigranti qe ka gjetur Atdheun e vertete.

                    E keqja juaj eshte se keni qene shume mendjelehte dhe driteshkurter qe keni qene pjese e Partickes se Ilir Metes... a thua se duhet shume mend per te njohur dhe kuptuar Ilir Meten... Keqardhje per te gjithe ju qe I thoni vehtes anetar I LSI apo LRI apo hajduteri e makuteri... Ashtu sic ndiej keqardhje per te gjithe ata qe kane besuar dhe besojne si tek Sali Berisha dmth PD...ashtu edhe tek Edi Rama dmth PS...Koha ka treguar dhe tregon qe Shqiptaret jane driteshkurter dhe injorante...nuk dine as te zgjedhin dhe as te zgjidhen... I vetmi popull ne Bote qe ngrihet ne demonstrate per karigen e kryeministrit... I vetmi popull qe ngrihet ne demonstrate per te mos futur ne burg ate qe I ka mare jeten, e ka vrare, djegur, dhe vjedhur nje popull te tere... si dhe I japin voten Edi Rames qe mashtron nje popull te tere me dy furca boje qe lyen dy fasada... me miliarda qe futin ne xhep e gjithe qeveria... dhe hedhin dy lopata asfalt neper rruge apo shtrojne dy pllaka e mbjellin dy peme neper qendra qytetesh... dhe nuk ngrihen ne demonstrate per gjithe teritorin e vendit qe eshte mbjelle me hashash, nuk ngrihen qe skane uje dhe drita, nuk ngrihen qe nuk kane ilace neper spitale, nuk ngrihen qe dinjiteti i Shqiptarit eshte I barasvlefshem me ate te nje qeni rrugesh... JU PELQEN APO NUKJUPELQEN... KY ESHTE REALITETI... MOS DEGJONI PERRALLAT E KRYEMASHTRUESIT ME MALDIVE ME PARAJSA TURISTIKE, ME PRINCER E PRINCESHA...

                    1. S
                     Sovrani

                     Fatkeqësisht, ke të drejtë.

                    2. A
                     Adriatiku

                     Ju ishit parti horrash dhe banditesh qe korrupsionin e kishit mision.Mos flisni per parime e moral se i mbajme mend shume mire inspektoret tuaj me kollare qe grabitnin popullin dhe bizneset.Por te pakten ju kerkonit nje pjese.Keta sot i duan te gjitha.

                     1. I
                      Ilirjani

                      Do të ishte në dinjitetin tënd që pretendon, kohë vite më parë ku; u tërhoqën njerëz të shquar dhe me kredite njerzore dhe profesionale për maskarallëqet që bënte në syrin dhe postin tuaj. Pse sot e morët vesh ju zonjë që meta paska, resorte, hotele, saraje, zbukurim bythësh, buzësh e gjoksi, apo mendoje se mos kusuri që do ti mbetej, do ta kalonin ty për me bo vetullat kur sot, atyre u kanë nxjerrë sytë. Të punosh nën mut, mut do biesh erë, prandaj largimi juaj duhet të ishte sapo ky filloj të lagej nga muti. Kjo tregon se ju nuk e keni në dërgjegje, por mekanike ku dikush nigjon eren e mutit, largohet. Prap gjithësesi më mirë e bën se sa mbetesh aty në atë batak.

                      1. G
                       Gjeli

                       Te gjithe te LSI jane pa ideal jane antare me pagese ideal kane vetem lekun dhe hajdutllekun ,kurvellekun

                       1. D
                        Drane

                        Ilir Meta e mprehu shpaten edhe i here per situaten/Kjo asht shpata qe u rrin te koka gjithe armiqve qe ka bota!

                        1. M
                         Mos e beso po deshe, por eshte e vertete.

                         Elona Balta keni "luftuar" per parimet kush e kush me pare te punesohej ne pune te shtetit mes pazareve te pista si Parti dhe aty ku kishte para publike kishte edhe anetare hajdute me cime nga kjo Pordhi.

                         1. P
                          Palaco

                          Idealet e tua ne partine e Iliri e te Mones ???? As cirku sju paguan dot per kte nivel te madh humori qe keni

                          1. Y
                           Yllka

                           Mos e rruaj fare Elona se kështu e kanë këto të ashtë quajturit udhëheqës me 300 mijë trima vojokushasit. Si njeri i mirë që je do ta gjejshë shumë shpejt veten të shkëputur nga ky çift kriminelësh, hajdutësh dhe psikopatësh e të sëmurë mendërisht, të cilëve u janë bashkuar trutë me palcën e kurrizit. Vulëhumburit e mutit.

                           1. R
                            Realisti

                            Zoti Braho e kishte gjet nje shprehje per Ili Meten se ai nuk eshte mire nga çaçka e kokes. Po si keni ndejt ne ate parti me nje njeri qe i ka ik truri moti moj zonje..?!?!?!?!

                            1. S
                             Shkembi

                             O zot sa poshte kemi rene!… Dhe I iameshirshmi Mero vazhdon te na tundoje me pordhet e Lirit e Mones!

                             1. t
                              tao lali pederasta

                              dhepi

                              1. P
                               Pasues veterani

                               Ne respekt te prinderve tuaj,te cilet i joh mire, ndersa ju kini qene nxenese ne ciklin e ulet ne Corovode, por dil e thuaj : A ke qene korjere e familjes Meta- Kryemadhi ? A ke shoqeruar cantat me leke nga Rinasi ne Londer ,ashtu si akuzohesh ne nje shkrim ?

                               1. S
                                Sefer Daja

                                Na ngordhi "Likja", i ranë thonjt Ç' po vrapon "Bona" , ti heq patkojt! Do bëjmë luftë, do tundim malet!... Dhe fshati qeshet, e bota tallet... Po kush s'i njeh! Jua thot " Daja": Me kshu hajdutash, osh mbush dynjaja! Shum largpamës paska qen poeti që 80 vite mo par, paska shkrujt për PL( partin e lekut!)????????

                                1. a
                                 asd

                                 A e di Guri qe opinioni i saj per LSI nuk korrespondon aspak me cfare mendojne shqiptaret? Nese nuk ju plas per ta, atehere e kuptoj qe jeni duke folur mes "vedit" per hallet tuaja personale.

                                 Lini një Përgjigje