Evi Kokalari: Po linçohem publikisht, por askush nuk reagon. Duan të më vrasin si Musine Kokalarin

28 Qershor 2022, 10:45Politika TEMA

Evi Kokalari: Po linçohem publikisht, por askush nuk reagon. Duan të

Evi Kokalari ka reaguar pas komenteve kërcënuese që janë shkruar për të në rrjetet sociale pas shkrimit të një portali.

Një nga komentuesit kërkon që dikush të dhunojë Kokalarin pasi shprehet: “Si nuk del njoni ta rraf mirë dhe tia jap flokët në dore?”

Kokalari pretendon se po lincohet publikisht nga një platformë mediatike dhe askush nuk po reagon. Ajo akuzon deputetin Belind Këlliçin si personin që qëndron pas portaleve që e sulmojnë atë.

“Sa nga ju gazetarë që flisni ‘realitetin’ keni thënë “boll” me këtë absurditet. As nuk dua t’i hyj faktit që ata që predispozoheshin miqtë e mi më të ngushtë në Tiranë, i kanë dhënë platformë totalisht monstrave si Belind Këllira, që siç ma kanë pranuar dhe ata vetë – është mbas të gjitha këtyre sulmeve nga dy portalet plehra”- shkruan Kokalari.

Ajo shprehet se vetëm ka denoncuar manipulimin e votës, por pas sjelljes me të cilën po përballet thotë se demokratët e “merituan Lulzim Bashën”.

“Në fakt ju të gjithë Lulzim Bashën e merituat. Ngrita zërin e vetme dhe dhashë alarmin për Këlliçin, dhe ju s’keni kurajo të më dilni sado pak në mbrojtje, pavarësisht që keni qënë deshmimtar të paktën të orientimit të votës.

Absurditeti i politikës shqiptare është 100% përgjegjesia juaj. Ju jeni njerëz pa këllqe dhe meritoni situatën ku gjendeni. Nëse misioni juaj ishte të ktheheshit në PD-në e 2013 – urime, asaj rruge i jeni futur”-shton ajo.

Postimi i plotë

Tek lexoja komentin e më poshtë në njq portal që nxit dhunë kundër meje:

“Si nuk del njoni ta rraf mirë dhe tia jap floket në dore”,

m’u kujtua episodi i Musine Kokalarit, e cila kur doli nga një prej seancave të gjyqit, pjellat komuniste i shkulën flokët. Faji i saj i vetëm ishte se kërkoi një sistem politik dhe zgjedhje të ndershme në të mirë të vendit të saj.

Pak, shumë pak kanë ndryshuar njerëzit këto 80 vitet e fundit. Ka akoma monstra që dhunën, sharjet dhe shpifjet i kanë rendin e ditës, dhe sa nga ju ‘intelektuale’ keni ngritur zërin ndaj këtij lloj sulmi që keni parë këto 5 javë kundër meje?

Sa nga ju gazetarë që flisni “realitetin” keni thënë “boll” me këtë absurditet. As nuk dua t’i hyj faktit që ata që predispozoheshin miqtë e mi më të ngushtë në Tiranë, i kanë dhënë platforme totalisht monstrave si Belind Këllira, që siç ma kanë pranuar dhe ata vetë – është mbas të gjitha këtyre sulmeve nga dy portalet plehra.

Sa nga gratë gazetare kanë reaguar për këtë lloj vullgariteti drejtuar nga katër-pesë meshkuj?

E po ta marrim hollë-hollë, cili qe faji im këtu? Që denoncova manipulim votash dhe listash në zgjedhjet e Këshillit dhe të Kryesisë?

E sa nga ju mendoni se e meritoj këtë lloj sjelljeje? Sa nga ju anëtarë të PD ngritët zërin kundër sulmeve absurde të CNA & Nova medias?

Po nga ju të shoqërisë civile që na çanit veshët ditë e natë duke bërtitur kundër padrejtësive, sa herë e ngritët zërin?

ZERO!!!

Hipokrizia juaj duket qartë.

Indiferenca juaj është e turpshme.

Karakteri juaj – mediokër!!

Në fakt ju të gjithë Lulzim Bashën e merituat. Ngrita zërin e vetme dhe dhashë alarmin për Këlliçin, dhe ju s’keni kurajo të më dilni sado pak në mbrojtje, pavarësisht që keni qënë deshmimtar të paktën të orientimit të votës.

Absurditeti i politikës shqiptare është 100% përgjegjesia juaj. Ju jeni njerëz pa këllqe dhe meritoni situatën ku gjendeni. Nëse misioni juaj ishte të ktheheshit në PD-në e 2013 – urime, asaj rruge i jeni futur.

Sa për mua – integriteti im ngelet i paprekur.

Belind Këllira të më hedhë në 100 gjyqe – vëmendjen nga manipulimet nuk do ti heq sepse së shpejti do të hedh në internet listën e emrat e votat e zgjedhjeve që ai vet ka manipuluar. Ai mund ta përdor procesin gjyqësor si pretekst për të mos ju pergjigjur demokratëve për manipulimet, por kjo nuk mund të më ndalojë mua.

As nuk dua ti futem hipokrizisë që komisioni zgjedhor u drejtua nga njerez që vetë nuk kanë kaluar asnjë proces zgjedhor në Shqipëri.

Ju qofshi ku shkoni!!

36 Komente

 1. T
  Taulant

  Mos ....krahasimi i nje kokboshje me studjuesen Musine Kokalari.

  1. K
   K

   Skemi ku të çojmë baxhellat tona. Nuk na duhen ato të amerikes.

   1. s
    shqipo

    KOKPALARI - nje qenie e neveritshme, histerike, psikopate, koktrashe dhe qe te ngjall krrupe kur e sheh ...

   2. S
    Spak

    Ne se te gjen gje e ke nga Salehu,nuk te prek kush pa urdherin e tij! Por sa turp qe i besoni ketij krimineli sadist!

    1. L
     Lala i Lushnjes

     Taulant thuaj asaj që ia ka mar era miellin, të mos humbas kohën në psikiatrikët e botës. Në rastin e saj vetëm ai i Elbasanit bën derman se është i specializuar në atë drejtim.

     1. B
      Bureto

      Kesaj 'mortje' vetem mbiemri i përkon me gruan dinjitoze me emrin Musine Kokalari. Perveç gomariclleqeve qe ka bere dhe ben deri me sot, si nuk i vjen turp qe ze në goje ate emer të nderuar.

      1. V
       Vezët REHAS

       Shqiptaret ,nuk Vrasin Kurva

      2. E
       Evi je kaq naive . Vrasesin e ke ne Krah

       Vrasisin e ke ne Krah ne Foto .Te gjithe bashkpunetoret e tij i ka zhdukur Shpellari Demokratike ,qe nga Azem Hajkari e deri ke Gazidede Arbnori Olldashi e me radhe Lista osht e gjate . I bere ca pare ti me kte Zhurmen tate ne Halene e Idioteve te PD-.s tani eshte mir te shkeputesh cdo lidhje me Shpellaret nqs do te mos qelbesh e shko qiu per qejfin tat anej se e dim qe grekut tat i puno vetem ajo pas torovilia

       1. S
        SB

        aaaahahahahaaa idiote

        1. m
         matteo

         Më në fund e mori vesh kokpalari se cilët e kanë drejtuar dhe kerkojnë ta drejtojnë sot këtë organizatë, që vetëm emrin ka parti. Pronari i saj...mos paçi fatin te ndesheni me të'Provat i ka dhenë dhe...nuk janë pak.

        2. S
         Shqiptari i Ilirisë

         Ata vërtet meritojnë Lul Bashën,por edhe ti i meriton këta dhe non gratën që u investove si idiote që je.

         1. F
          F-35 A

          Nje fjali sa per njemije!

         2. s
          shelegura

          Ti moj kokplari se nuk e meriton kokolari. ti ituresh bledit se nuk i turesh berishizmit qe eshte vrases,dhe kriminel. Te ka zene syt karjera se kjo pjes e popullit shqipetar fikin televizore kur del berisha ,ti do hequr zvare.

          1. s
           sapa

           As amerika nuk te civilizoj moj idjote qe vihesh ne anen e atyre qe i denon historia?

           1. Deri dje të priste shpata nga të gjitha anët dhe s’pyesje për linçimet që u bëje të tjerëve, se të kishte sjellë USA këtu, në vendin e “majmunëve”, sipas sjelljes dhe nënkuptimit të sjelljes tënde. Por tani, që e kuptuat se nuk ishin majmunë që rrinë e vështrojnë, por njerëz me mendje dhe ndjenja, të cilët pasi të panë, dëgjuan dhe vlerësuan, po të japin përgjigjet që meriton, dhe shumë më me edukatë se thirrjet e tua, thua po më linçojnë. Çfarë mbolle në vjeshtë vjet, po e korr tani në verë… Hasta la vista!

            1. T
             Tironci

             Mos u vetshpat viktim ti kokrra shkerdhates se nuk te dhjet me nje mut njeri ty , jo te vrasi , pler e degjenerume qe per nje grusht lek kerkon ti lesh ne qaf kti populli kryekriminelin qe shkaterroj vodhi dhe dogji tre her shqiperin buçe ndyr .

             1. T
              Tironsi

              Zonja Kokalari kam qene vete deshmitar para 3 diteve ne “ bar west” te kullat binjaku ku ngjitur me tavolinen time Belindi instruktonte 2 djem te rinj dhe i citonte disa fjale kundra jush qe te linte te kuptoje qe po i sugjeronte temen e nje shkrimi ne portal. Une e njoh ka vite Belindin por me shume kam njohur mamane e tij qe e njohim shume mire ne tironsit autoktone, njihet si k….e madhe.

              1. H
               Hajrie Hanemi

               Po kush ndyn duart me ty mi plehre……lol

               1. Q
                Qytetari i Thjeshtë

                Akoma nuk e ke marr vesh se Musinene e vrane eterit shpirteror te atij qe ke ne krahe!!! Ajo e shkreta po perpelitet ne varr nga sikleti.. Ai komunisti qe ti mbeshtet,gjoja konservator, po te kishte mundesi do te te hante te gjalle, se cfare nuk bejne komunistet moj derdimene.

                1. s
                 shqip

                 Kjo është e sëmurë. Kujton se duke këputur mufka gjithë ditën , mbase do jetë në vëmendje të njerëzve. Krahasimi me Muzinene vetëm sa e degjeneron më shumë si personazh komik. Pas Berishës dhe I. Metës , kjo bëhet nr 3 më antipatike në botën shqiptare.

                 1. T
                  Trego emrat e portaleve

                  Pjata-larese ne amerike rrefugjate emigrante e huaj mos aludo trego kush portale jane ? Emrat e portaleve s .....

                  1. Z
                   ZOROOS

                   Nje pyetje kam te pelqen seksi orial z Kokpalare?

                   1. P
                    Patrioti

                    Si e ke emrin ti mi kurve.Hahahaha nuk e rrun kush rrocken per nje pithqelbur si puna jote.

                    1. q
                     qazim

                     Ha ha ha,kjo debilja absolute dhe delirante qe vjen nga Amerika per ti bere fresk lugatit plak S.B.,kerkon ta njehesoje vehten me te madhen Musine.Eshte e vertete qe Shqiperia eshte vend i paradokseve ku ka boll njerez te mencur qe perparojne kete vend por dhe shume jashteqitje te lugatit plak te PD te cilet kane nevoje per frymezim nga debile si kjo.

                     1. P
                      Petrit Sigurimsi

                      Ti moj goca e sekretarit te partise se Punes mos ja permend emrin Musines se ja ben pis.

                      1. T
                       Trotski

                       Nuk e ndyn Doren njeri me Ty moj Baxhelle e Neveritshme.Po Ti ke Vra Vedin ,qekur je lidh me Sali Kermen -Ish sekretar i PPSH..Mos ia permend emrin Musine Kokalarit se je spermuar nga NON GRATA .

                       1. e
                        edmond koder rreshen

                        Ne Shqiperin ton,nuk ka rendesi formi, apo niveli intelektual qe mbart,mjafton te kesh mbeshtetjen e dikujt, apo nje grupi shoqeror, dhe do ta shohesh veten ne majat me te larta !!! E mbaj mend ne Rreshen Musine Kokalarin,nje Grua e urt,ne hallin e saj,ashtu sic ishin shum te interrnuar ne Qytetin tim sepse nuk kishin rrug zgjidhje tjeter,perpos se ti nenshtroheshin ligjeve te atij sistemi,dhe fatit te tyre,por qe te ishte kaq "Adarte "(sic i thone Gjirokastritet ne gjuhen Greke) nuk e besoj,dhe aq me teper ky besim me perforcohet kur shikoj dhe lexoj nje tjeter Kokalari i" fuqishem ne poltiken Amerikane" se perse ka dy vite qe emri i Musines nuk na ndahet nga shtypi si "me shum e vuajtura e sistemit Komunist ! Permendja e Musines nga Evi Kokalari e cila,te krijon bezdisje me prezantimin e saj ne TV me kujton barsaleten edy vellezerve njeri ish Partizan dhe tjetri ish Ballist : Ore un luftova per kete Pushtet te popullit dhe po vuaj,kurse ti qe luftove kundra pushtetit po ja kalon si mos me mir ! Un kur shkruajta biografine,kam shkruar qe kam nje vella ,qe ka luftuar si Partizan kundra okupatorit .- Po ti vella si e ke shkruajtur ? -Un kam shkruar qe kam nje vella qe ka luftuar perkrah Okupatorit ! .Te njejten arsye ka ndjekur edhe Evi duke e ber hasha Kushuriren gjat monizmit,dhe duke e lartesuar dhe pasur per zemer gjat viteve te "demokracis"

                        1. D
                         Drejtesia

                         Moj po, a i therret mendjes ti apo jo? Eshte nje popull i tere qe nuk do ta shohe me sy S.Berishen, e vjen ti nga Amerika, pa u informuar mire se cfare ka bere ky, e i ngjitesh atij krimineli. Po pse mi, trushpelare, nuk ka ketu aktiviste, duhet patjeter te vije ti? Duket sheshit qe ti vjen per karriere ketu. Rri moj e uruar aty ku je, e mos u bej pis me keto pisa. Shif punen tende e familjen tende, se nuk mbeti Shqiperia e PD-ja per ty.

                         1. D
                          DREJTESIA

                          Po ju jeni plehra. Cte duket vetja moj injorante. Ti vrapon pas lekut. S'te vret njeri, nuk i ndyn duart kush me ty.

                          1. A
                           Arjnan Cani idiot i lindur.

                           Askush nuk ndyen duart me ty moj idiote e lindur .Po qe per te vrare ruaju nga monstra Sali krimineli se ai ka vrare dhe eshte gati te vrase dhe te djeg vendin per te mbrojur familje e tij te korruptuar dhe hajdute.

                           1. A
                            Albana

                            Evi Kokalari nuk ka asgje te perbashket me Musine Kokalari, pervec mbiemrit. Fakti qe u be pjese e foltores tregon mjaft. Si Evi dhe Kellici do perdoren dhe do hidhen si limon I shtrydhur.

                            1. A
                             Aron

                             Sa trape eshte kjo femer. Krahason veten me intelektualen Musine Kokalarin. Kjo eshte nje analfabete funskionare qe nuk ka lene me plak grek pa hedh mbi vete per para, tani vjen ketej e lepin koqet e Saliut.

                             1. D
                              Dinamo TR.

                              Evi Kokalari, shtë e ndaluar gjuetia e laraskave, mos ki frikë. Ti nuk vlen as sa një gëzhojë fisheku, jo më sa një fishek.

                              1. Z
                               Zeqina Sallaksja katunarja

                               Evi, turp i madh per ty qe mbeshtete nje kriminel si Sali komunisti? Je dhe qytetare amerikane? Ti e meriton te kapi per bythe amerika dhe te nxjerre jashte! U bere ti te dalesh kunder politikes amerikane??? Pse ste mbron Saliu tani o cope mishi me dy dy???? Shume mire te gjeti

                               1. v
                                vp

                                E nderuar zonje: Jeni vertet per tu marre shembull per kurajon te dilni dhe cfaqeni ne jeten politike te Shqiperise, por te lutem rishiko se ne krah te kujt jeni hedhur dhe cilin mbeshtesni ,,, te lutem shume ,, domethene .... demokracia kerkon njerez te rinj ..... A jeni vertet mbeshtetes te grupit rinor te demokrateve .... I don't think so !!!!

                                1. Lalzioti DIGITAL .

                                 Po të jetë sulm portalesh , të jesh e SIGURT se mbrapa atyre sulmeve është QYTETARI ( LALZIOTI) DIGITAL , nuk ështe Belo , thjesht nuk i duhesh më, prandaj t’ë flaku si LIMON të shtrydhur ose shqip si LETER higjenike , megjithatë dhe ti s’dole keq !

                                 Lini një Përgjigje