FOTOT: Brenda ditëlindjes së Fatos Nanos

17 Shtator 2022, 09:43Politika TEMA

FOTOT: Brenda ditëlindjes së Fatos Nanos

Ish-kryeministri dhe ish-lideri i PS-së, Fatos Nano festoi dje 70-vjetorin e tij të lindjes.

Ndërkohë, Nano e ka festuar ditëlindjen e tij me një festë të vogël private ku kanë marrë pjesë familjarë, miq dhe miq.

Fotot nga ditëlindja e Nanos i ka postuar kryebashkiaku i Kavajës, Redjan Krali, pasi është edhe i afërmi i Nanos.

28 Komente

 1. A
  Andi dhe Mehdi Bushati

  O Toso! Nga fotot duket qe e ke mare rrugen e mutit, dhe kete "dhurate' e ke nga abuzimet e pafundme ne alkol dhe dembel-llek plehre. Sa me shpejt, dhe terheqsh kemben zvarre per te kundertin tend nga huqet, por te ngjajshmin nga veprimet, horrin tjeter Sali Ram Berisha.

  1. V
   Vranakonti

   Pse mereni me Fatos Nanon, ai nuk eshte ne politike. Ai tani shikon punen dhe jeten e tij private,nuk i bje njeriu ne qafe.

  2. D
   Durrsaku

   Nuk na u ndan hajdutet, tani dalin ti kujtojm dhe ditlindjet.

   1. S
    Sud

    Hajduti pleh me cfare I bere keto o Qen I poshter pensionistet me 1500 pension nuk ju del as per buke. Ky eshte nga Burrat me te poshter qe ka pare Shqiperia . Pse nuk hetohet Ky qen i grekeve Ky ka vjedhur namin. Na la peshqesh dhe Edi Bajgen. Ky dhe Sali Qeni iane njesoj dhe pas ju shkon Meta. Vetem kur Nano.,Berisha, Meta,Rama, Veliaj, Mediu. Te hyjne ne burg e te ju merren pasurite do ket shprese vendi. Perndryshe nje mut do jete per 100 vitet e ardhshme

    1. s
     sofi

     yes, yes,yes.

     1. T
      Tetovari

      ???? jo në burg por në hale, se artje prap doti han parat e taksa üagusve.

      1. q
       qorri

       po Veliaj pse? me te tjeret ok.

      2. A
       Ai qe te q' gruan

       Pse jeni kaq pesimistë?Ai e ka ĺënë trashegimtarin 205cm te gjate apo ju duket pak.Poqese "po"atehere shtoni edhe te lali Erit.

       1. L
        Lani

        Mos do ndihmuar me ndonje lek se pensionist eshte.

        1. P
         Pensionisti i Porcelanit

         Hajduti u be Pape dhe prape mbeti hajdut, i pabese, kumarxhi, fytyre e ndyre!

         1. P
          Per partin japim dhe Jeten

          Dhe 100 o pijanec kumarxhi legen burr ,ky lloi burri I degraduar nga te gjitha ant na la kte trazhgimi politikanesh legena dhe badakcinjsh tosi dhe sala Ben kto politika qe sot nuk po ngel me njeri ne shqipri Jan burra te degraduar se familje e si atdhetar ,keshtu dhe ???? o klysh k***e

          1. S
           Shkullaku Uturaku

           Nano e paska marre rrugen????, duket nga syte. Kemben zvarre per sojin e sorrollopin e vet te politikes: Sal, Agush Gjatosh, Fikun, Faten, etj.

           1. A
            Ardian

            Modeli i te parit shpise nuk ka ndryshuar nai here ket vend …….(cuba……… cuba)e kam me komentuesit si nuk kan frike se mund te na len me nje kembe te dera e shpise ose pa buke ose ……duhet me i pranu jan produkt i joni, lutemi te korigjohene ne pastj.kta, nuk na kan asnje faj

            1. M
             Miri

             Vdeksh qe neser nje mut me pak , o drogaxhi legen

             1. T
              TROPOJA

              Dhe Tosi nje mu...t ba doli. Nuk punoi per shqipetaret. Bente vetem qejfin e vet. Duhet te jape llogari se gjith ajo pasuri nuk ndertohet me rtoga. SPAK duhet te hetoje per te gjithe drejtuesit keto 30 vjet. Kane vjedhur sa jane shqepur. Edhe ky pijaneci, si gjithe te tjeter, hajdut e po e gezon i qete gjene e vjedhur. Duhet te ishte prapa hekurave. Shqipetia te pastrohet nga keta vemje. Atehere do te mare populli fryme lirisht.

              1. S
               Shqipe

               Na e shpifet…

               1. m
                mos me keqkuptoni thjesht nje opinion

                ca dhepi Xhoi , edhe lengun e dhepit thone se e ka era parfum , mjamjam

                1. C
                 Ckeni me Nanon mor llapaqener halesh !

                 Nuk jam socialist ,kam hik me 90 nga Shqiperia ,kam qen Demokrat ,por nuk durohet kjo pafytyresi e komentueseve ktu. _______-Nano ,ishte ai qe ishte por ndryshe ngy Banda e Shkerdhatave Esadiste ,qe Tradhetuan kte vend , e shpartalluan si industri Art Kulture e Ushtri qe vrane e vodhen Thesare e pervetesuan Prona , e nuk lan pisllik pa bere ne kte vend , ishte dhe ngeli nji Qytetare jo Kriminel dhe u largua si Burre nga Politika ndryshe nga kto Kurvat e Prostitutat salih metaj me Co. Yyyyyyyt hamuter rrace muti ,keshtu keni bere ne shekuj ju bij kurvash ,i keni then Komshiut Kurve nderkohe qe vet shkerdheheshit para syve te gjithe Botes

                 1. S
                  Sud

                  Ke Harruar Cocktails qe pinte ne Krete me Milloshevicin dhe Gruan qe e morri nga EYP grek qe te pastrojne parate.ky gjithe parate ne Greqi i ka.Te te doje Greku do te thote se je antishqiptar.Nuk iku Po e rrezoi Lali Eri Po ti nuk merr vesh me duket.Ne burg ka qenur ky Legen per Hajdut se vodhi ndihmat italiane.e ka zanat hajduterine ky.me mut Burre nuk behet.Ky Perdori gjithe djemte e jugut sa morri pushtetin pastaj i preu ne bese e i burgosi.Komunist te mire nuk ka.

                  1. .
                   .

                   T’paska marru zoti…

                  2. a
                   astor

                   ja karat me cigare ne ambiente te mbyllura,gjobe kurvat dhe lokali per duhanin

                   1. Z
                    Zateniketa

                    Edhe 70 të tjera dhe i rrofshi koqet

                    1. A
                     ABC

                     RESPEKT PER BABANE QE NA SOLLI VESIN TE XHVASIM SOVRANIN BOSH TJA LEME THESIN BERI CI DESH BYTHA U TALL ME GJITHCKA TE LIGEN E MBOLLI BALTE PRAPA LA PASTAJ AI I GJORI FAJIN E PAGOI KURSE PJELLEN E TIJ ASKUSH SE NGACMOI BEJNE PALLE SALA EDVINI ILIRI PO CKENI ME LULIN HA PERSHESH FAKIRI TE RROJE DREJTESIA QE I MESHIROI PUSHO PIS MILET MBYLLE ATE GOJE

                     1. B
                      Bardha

                      Ketu duket qenefet e shpellave qe sulmojne njerze qe kane rreth 20 vjet qe jane larguar nga politika e nuk shikojne shpellaket qe qelben Shqiperin .Ai thjeshte ne pjese e rrugetimit te Shqiperise ne demokraci,ndoshta ka bere edhe gabime ne punen e tij por ai nuk ishte kriminel hakmarres,ai ishte liberal qe e kthej Shqiperin ne kahe te modernizimit e jo te shpellakeve qe zbriten nga pemet e krimanilizuan Shqiperin e vetmi gabim i tij qe vuan Shqiperia sot qe nuk kaliber burg keto kafshe qe hane edhe sot.Fatosi edhe 100 tjera

                      1. F
                       Fisnik

                       Unë këtu nuk do ta akuzoj për takimet me Milosheviq-in dhe për deklaratën "Beogradi është kryeqyteti i kosovarëve" që e tha në kohë lufte, me jo pak pasoja. As për imazhin që i la vendit duke vizituar kazinot sa ishte kryeministër. Unë do t'ia uroj diëlindjen e 70 -të me fjalët "Urime ditëlindja, i bëfsh 100 vjetë, me shëndet dhe gëzime në familje!" E kam edhe 1 këshillë: shkruaj kujtimet, por me sinqeritet të plotë, pa patetikë dhe vetlavdërime.

                       1. Q
                        Qerosi

                        Si mund te vehet kryetar bashkie nje kulluf, anlfabet, injorant pa pike intelekti vetem pse esht i afer i Fatos Nanos? Pse spo del nje grup qe te shfarosi keto langaraqet qe kan zaptuar shqiperine prej 30- vitesh e kusur, do i beni nder te gjith shqiptareve.

                        1. H
                         Hajro Lula

                         Ta gezosh ditelindjen hajdut , dhe 100 te tjera , te pacim o plere , te kemi sa malet ....pa ty ne shuhemi si Komb ....Gezuar lamash ..... Ky dhe Saliu po ti vesh ne kandar jane njesoj nga ligesite dhe keqberjet , vec ky eshte thengjill i mbuluar , kurse tjetri eshte gam gam gam ...ky eshte ndryshimi ....mos tju vije cudi qe ishin te gjitha te organizuara ....ik ti te vi une , dhe ika une hajde ti .... Te mbetshin ne fyt o qelbesire ....qe moret ne qaf nje Komb te tere ....

                         1. K
                          Kanina e ismailit

                          Babai i kryemutit....Muti i mutave ,sherbetor i Athines...U jepet.hapesire mediatike deshtakeve dhe aspak atyre qe realisht kane dhen dhe japìn kontribute positive vendit.

                          Lini një Përgjigje