“Ju kanë rrahur që kur keni qenë këlyshë”, Rama nuk përmbahet ndaj opozitës: Jeni një bisht i asaj krijesës non grata

9 Nëntor 2022, 11:11Politika TEMA

“Ju kanë rrahur që kur keni qenë këlyshë”,

Kryeministri Edi Rama teksa foli për çmimin e energjisë, për të cilën tha se 80% paguhet nga buxheti i shtetit nuk la pa sulmuar opozitën.

Teksa i etiketoi ata të pa fe dhe pa atdhe, deklaroi se janë “bisht i Sali Berishës dhe se janë rrahur që kur kanë qenë këlyshë”.

“Ne do ta mbrojmë me çdo çmimi çmimin e energjisë elektrike, për familjet dhe bizneset.

Ju që bëni shërbimin tuaj ndaj të keqes, ndaj pafytyrësisë, ndaj mungesës së çdo feje dhe atdheu dhe që patjetër do vazhdoni ti thoni shqiptarëve të gjitha të zezat, sepse në këtë rrugë keni hyrë  që të vegjël dhe ju kanë rrahur që këlysh edhe prandaj nuk kuptoni tani që jeni rritur që nuk jeni gjë tjetër përveçse një zgjatim.


Jeni një bisht i asaj krijesës non grata që edhe pse nuk e keni në krye e keni në kokë brenda, do vazhdoni të tregoni si të tjerët bëjnë atë e bëjnë këtë.

Në këtë buxhet janë 50 mld që shkojnë vetëm për të mbrojtur njerëzit nga goditjet e kësaj lufte.

Kështu që ne cdo faturë, edhe në ato tuajat, duhet që sa herë ti merreni të falënderoni qeverinë që ju mbron edhe juve, ju mbron familjet tuaja dhe prindërit tuaj.

Ju keni dalë duarsh dhe jeni turp i tyre sa herë hapni gojën këtu, sepse në atë faturë deri në 80% e paguan buxheti i shtetit. Për këtë është qeveria që buxhetin e shtetit ta vërë në dispozicion të vendit dhe të njerëzve”, theksoi kryeministri.

24 Komente

 1. T
  TE LUMTE GOJA Z.KM KTA MERTOJNE GJITHCKA

  ESHTE GJUHA E DUHUR QE I FLITET BIJVE TE BUSHTRES ANTISHQIPTARE QE NGA MENGJEZI NE DARKE SI GJITHMONE NUK KAN DITUR KURR TE SILLEN JO SI SHQIPTARE POR SI SHARLATANE TE NDYRE _QE VETEM SHPIFIN E SHPIFIN SEPSE VETEM PER ATE JANE TE AFTE SI ESADISTE SI ANTISHQIPTARE SI BEDEL I CDO FRAKSIONI ANTISHQIPTARE E TE HUAJI KUNDER SHQIPERISE

  1. T
   Teo

   Po pse o ti patriot qe te dhimbet vendi,kujton se rama eshte ndryshe NGA keta kafshet e tjera? A ju jun jane mbyllte syte NGA urrejtja ndaj njeres.pale,e nuk shikoni esadistet e te majtes,e aq me.pak serbin e vogel rama

   1. T
    Te Lumte z.KM

    Teo , un nuk kujtoj e nuk perpiqem te manipuloj asnji ktu , un shikoj ktu e 31-vjet ,shikoj Ndryshimin e Shqiperise mbas asaj haleje kabuli qe shndruan kta Klysh Bushtrash bishtat e saleh hamut Kermes injorantit te Demokracise ,un Kuptoj e di te bej dallimin midis Atdhetarit dhe Antishqiptarit ,midis te pafytrit e te Vertetetit ,mes fshatarit malokut dhe qytetarit ,mes Shqiptarit qe punon e ben gjithcka mundet per Shqiperine si kjpo Qeverri siedhe Antishqiptareve qe jane shkerdhyer ne cdo kohe me Te Huajt dhe i kan sherbyer te Huajve ne shekuj ,kta jane bishtat e bushtres Esadiste ,qe duhet zhdukur nga kjo Toke sepse vetem ashtu mundet qe Shqiperia mos te ket gure nen rrota per t'u zhvilluar e hecur ne rrugen e duhur mbas Botes

  2. F
   Fredi

   Shum e vertet qe ju jeni lepiresit e Saliut ,mjer ju qe i perkuleni atij non grate

   1. q
    qazo

    bishti bythes , kta jane zarat e saliut

    1. L
     Ledi

     Vec llumi i shkon pas Saliut ,ato sdine as te flasin vec gumezhijne si miza

     1. D
      Durim

      Turp turp per keto deputete qe e shesin veten per ca lek,skane as ndonje te ardhme me Saliun

      1. A
       Armand

       Te shkretet edhe frymen e marrin me rracion nga Sala

       1. A
        Arjan

        Un sdi si ke nerva me u marr me ata o burr ata smarin vesh as veten

        1. T
         Teri

         I ka edukuar berisha kshu kta

         1. R
          Roni

          Kta te opozites jan te mjer kan frik saliun ndaj bejn kshu

          1. Y
           Ylli

           Me ke rrin si ata do bejesh e kto rrin me berishen si ai jan ber

           1. t
            titi

            sikur flet ai dhe kto njesoj jan

            1. j
             juli

             po mirekte se ja shkuj veshin ai i madhi lart

             1. E
              Erald

              Ca te presesh nga nje tuf delesh qe i shkojn mbrapa non grades

              1. k
               koli

               ore habitem si nuk eshte ai aty apo i ka aq shume ka mbaruar ai

               1. a
                alfred

                Ata do te jene gjithmone nen hijen e berishes dhe per kete me vjen inat qe sdo kete me kurre nje opozite sepse ska kush e ben

                1. n
                 nentori

                 Turp ti vij ketyre non gradave qe akoma nuk e kuptojne se jan te tepert ne kete kuvend

                 1. l
                  lefter

                  Ore dicka skuptoj une,se cfare te mire shohin tek nje vrases si puna e berishes

                  1. s
                   skender

                   asnje te mire o lefter, po e keqja eshte se zullumi i rames dhe shpures se tij po trashet sa nuk ka me ....

                  2. E
                   E verteta

                   Me sa di une, Rama ka ngrene dajak nga Saliu. Kurse Tao Palles ja “bani ftyren si pkuca”. Mos te flasim pastaj per Bracen, Pellumbin, Milon, etj. etj…. Jo se e aprovoj rrahjen, po per hir te se vertetes….

                   1. e
                    eee

                    keta kelysha e zog kurvash jane akoma

                    1. B
                     Beni

                     Hhahahaha ato i ka rrahur dhe i rrah akoma saliu

                     1. F
                      Fredi

                      Po lulishin imagjinoni sa e ka rrahur

                      Lini një Përgjigje