KAS rrëzon Berishën, nuk pranon ankimimin për regjistrimin e PD me emrin e Alibeajt

23 Mars 2023, 14:12Politika TEMA

KAS rrëzon Berishën, nuk pranon ankimimin për regjistrimin e PD

Sali Berisha humbet një tjetër përpjekje ligjore për të fituar të drejtën për të regjistruar PD në emër të tij në zgjedhjet vendore të 14 majit.

KAS rrëzoi kërkesën e tij Berishën, për të mos regjistruar PD në emër të Alibeajt. Ne perfundim te mbledhjes, KAS vendosi te mos pranoje ankimimin e tij për regjistrimin e PD me emrin e Alibeajt.


"KAS rrëzoi sot kërkesën ankimore nr. 36, me objekt “Kundërshtimi i vendimit të Komisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve, nr. 179, datë 18.03.2023 dhe ndryshimin e këtij vendimi, duke vendosur: Pezullimin e regjistrimit të subjektit “Partia Demokratike” me nënkryetar z. Enkelejd Alibeaj në cilësinë e kryetarit të komanduar, për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore të datës 14 maj 2023, deri kur Kolegji Zgjedhor të jetë shprehur me vendim përfundimtar për ankimimin e subjektit “Partia Demokratike e Shqipërisë” e përfaqësuar nga Kryetari z. Sali Berisha”.

 

 

4 Komente

 1. S
  Sali gerrdeci LTD

  Pse nuk I jepet sales nje vul fallco qe ta mbaj e te genjej veten si gjithmon sala Duke vizjonuar veten si ne ko kur jepte urdhra thuaji atit ne qoft se Jo do ti djegim shpin sales I ka ngelur ora por I duket sikur punon ,zoti te dhent jet o sali gerrdeci qe shqiptaret te qeshin me ty o I pa vul e I pa fe

  1. B
   Bardha

   Shpellarit te Sheqeres Vukut i ka humbur vula

   1. V
    Vendimi

    Të shpresojmë se më në fund do të binden edhe ata të Klan Tv që të mos e quajnë më "kryetari i PD". Lanë nam!

    1. D
     Dardani i Ri

     Ike o shpellari i Viçitolit, me gjithë shpellarët e tu tropojanë. Shkofsh në ferr, atje ku e ke vendin!

     Lini një Përgjigje