Rama sot vizitë në Britani, dy çështjet e "nxehta" që priten të diskutohen

23 Mars 2023, 09:45Politika TEMA

Rama sot vizitë në Britani, dy çështjet e

Kryeministri Edi Rama nis sot vizitën zyrtare në Londër. Kreu i qeverisë shqiptare do të ketë disa takime me zyrtarë në Britaninë e Madhe. 

Në mesditë do të takohet me kreun e Kuvendit britanik, ndërsa pasdite Rama do ta zhvillojë takim me homologun e tij, Rishi Sunak.

Mësohet se dy prej çështjeve më të nxehta që do të diskutohen të jetë ajo e emigracionit dhe krimit.

Mediat e huaja shpesh kanë vënë në dukej fluksin e madh të emigrantëve shqiptarë që zbarkojnë në tokën angleze me gomone.

Për këtë është diskutuar edhe nga politika e Britanisë së Madhe, të cilët janë shprehur se me ardhjen e emigrantëve është rritur edhe krimi në Britaninë e Madhe.

Mediat britanike kanë shkruar artikuj pafund për bandat shqiptare dhe pazaret e drogës. 

12 Komente

 1. L
  Luiza

  dy ceshtje shume te rendesishme.Urojme te dilni ne perfundimin qe ju doni

  1. S
   Sonila

   duhet ti jepni nje mesim pasi keta kane folur shume keq per shqiptaret dhe te gjitha jane genjeshtra

   1. E
    Era

    kane thene vetem genjeshtra per ne dhe ju do ja dilni qe ti ndryshoni mendim

    1. ´´o mire se na erdhe´´

     Kryeveziri me poltiken e tij te perzierjes tallava te ngjyrave ne Albanistan,po shkon ti shpjegoje anglezeve,perse kjo lloj politike e tij i ka bere shqiptaret te pa deshiruar ne vendin e vet.

     1. j
      jori

      besoj se cdo takim me nderkombetaret do te na beje mire

      1. g
       goni

       shjme mire akoma dhe me shume sukses per vendin tone

       1. j
        joni

        i uroj sa me shume sukses

        1. i
         iliri

         Jepi danoco na ndero shqipet e londres

         1. M
          Mondi

          Tregoja vendin ketyre indianeve

          1. l
           like

           Nje kryminister i cili na perfaqeson denjesisht

           1. s
            sara

            Rama po ben me te mirat per vendin

            1. g
             geni

             Bravo rama! po ben me te miren

             Lini një Përgjigje