Edmond Budina: Edi Rama të nxirret me shqelma nga zyra, ta tërheqim zvarrë se ai të vret

22 Mars 2023, 19:22Politika TEMA

Edmond Budina: Edi Rama të nxirret me shqelma nga zyra, ta tërheqim

Regjisori Edmond Budina e ka konsideruar një akt kriminal dhe të paprecedent aksionin e qeverisë ndaj “Prestige Resort”. Në një intervistë për Panorama TV, Budina deklaroi se Rama me akte të tilla ka shkuar deri në çmenduri.

Sipas regjisorit, Rama do të japë mesazhin se kush i del kundër, do ta shpërbëjë me forcën e pushtetit.

Budina shtoi se nga zhvillime të tilla, populli duhet të reagojë ashpër, deri edhe në protesta të dhunshme për ta larguar Ramën nga qeveria.

Budina: Padiskutim që është një sulm, është një skandal në vazhdën e gjithë skandaleve që ka kryer ky kryeministër. Unë nuk kam asnjë njohje me pronarin e “Prestige Resort”, ama e gjej të pavend ndërhyrjen e shtetit në këtë mënyrë brutale, duke shkelur çdo të drejtë të njeriut, duke shkelur të drejtën e qytetarëve për të jetuar. Kryeministri Edi Rama është bërë një rrezik i madh shoqëror. Ka nisur me Teatrin Kombëtar, dhe vazhdon të veprojë në mënyrë të logjikshme. Kemi të bëjmë jo me një njeri që është i papërgjegjshëm, por i përgjegjshëm në çmendurinë që bën.

Po i terrorizon njerëzit përmes këtyre akteve vandale, si një qeveri fashiste. Ky nuk e respekton pronën private, nuk respekton shtetin ligjor. Je kundër meje, unë të shpërbëj. Është një sulm skandaloz dhe i papranueshëm. 

Shoqëria duhet të reagojë, jo për Irfanin, por për veten tonë. Edi Rama ka thënë që nuk keni parë asgjë akoma. S’mund ta mendonim se si do reagonte kryeministri të shkonte në këtë shkallë. Kemi të bëjmë me një akt kriminal. Ai do të tregojë se nëse i del kundër, mund të të shpërbëjë.

Populli duhet të ngrihet ashpër ndaj tij. Nëse ai nuk i thërret mendjes, ai duhet të tërhqiet zvarrë dhe të shporret me shqelma nga zyra ku drejton. Ai ka arritur në një shkallë çmendurie të këtij lloji. Por nuk e kuptoj se si njerëzit nuk i thërrasin mendjes së tyre për të mos reaguar, për një akt vandal të këtij lloji. 

A ka njerëz të përgjegjshëm në këto institucione shqiptare. Unë nuk i bindem këtij urdhri. Këta njerëz që i binden, ose janë të mbytur deri në gryk me afera korruptive, ose janë të paguar shumë mirë.

Kemi të bëjmë me një shtet në duart e një njeriu të vetëm. Përdhunon çdo të drejtë, për më tepër që është në një ditë pushimi. Si mundet që edhe ata punonjës nxirren në punë. Duhej pritur vendimi i gjykatës. Këtu çdo është jashtë mendjes, ndonëse gjykatat i ka në dorë, nuk i respekton. Prapë nuk i dëgjon dhe as nuk i respekton. Nuk do t’ia dijë.

Budina u shpreh se kryeministri Rama njerëzit e tij të afërt i ka hedhur poshtë në momentin kur nuk i interesojnë më, ndërsa shtoi se “kur nuk i shërben ai të vret dhe nuk do të dijë për njeri”.

“Do të shkojë keq e më keq shikoni se çka bërë kudo shikoje me incneneratorët apo ata që i rrëshqasin nga dora i merr i plas në burg ai do ta çoj marrëzinë e tij deri në fund nëse nuk ndalet qoftë edhe me revolta të forta ai këtë dhunë do ta vazhdojë deri në fund është i papërmbajtshëm në këtë gjë. Për mendimin tim është si njeriu duke u mbytur dhe përpiqet që në atë moment të japë goditjen përfundimtare sepse e ndjen që kudo ka shkelur keq mbi të drejtat e qytetarëve dhe për mendimin tim ai do ta vazhdojë atë sulm te njerëzit e tij më të afërt i ka lënë i ka hedhur kur nuk i interesojnë shikoni a ka ndonjë mik nga ata që ka pasur jo nuk ka asnjë se kur nuk i shërben ai të vret nuk do të dijë për njeri.

Mund të ndalohet me një revoltë të madhe popullore edhe opozita duhet me cdo kusht që mos bindja civile të çohet deri në fund kjo të rrëzohet edhe para 14 majit se më këtë mënyrë të sulmuar të individit nuk ka rrugë tjetër veç përplasjes me të, njerëzve iu ka ardhur në majë të hundës dhe duhet të reagojnë në fund të fundit liria vlen shumë më tepër. Ajo pjesë e opozitës që i përket vulës se për mua është e turpshme ata i shërbejnë në mënyrë skandaloze Edi Ramës prandaj duhet reaguar të gjithë sëbashku kundër këtij rreziku të madh, të gjithë ata që janë kundër kësaj qeverie duhet të bëhen bllok”, tha Budina.

 

93 Komente

 1. V
  Voli

  Doli dhe ky hajvani qe pellet kot

  1. F
   Fener Zizi

   Ti Rruni K@rin Rames ,gjithe Ju.

   1. V
    Vlonjati

    Ndoshta ky bolja ka te drejte, por duhet te na thote, qe pasi ta nxjerrim me shkelma Ramen, do veme Saliun apo Liken me vend te tij

    1. R
     Raimond vlonjati

     Shume mire thote Budina/ Rama duhet nxjerrzvarre me shkelma nga zyra, sepse ai mut muti, e ka perdhosur zyren e Kryeminsitrit me vjedhjet e tij te perbindeshme, me sjelljen e tij prej qelbesire duke hequr nga Kryesi e PS--se , politkanet me te mire dhe me pervoje pune e jete, dhe e mbushi qeverine e kryesine e Partise me ca kcuka te psita dhe me ca hajdute kalamaj qe kane vetem nje emrues te perbashket: Vjedhjen dhe vetem vjedhjen si te babezitur Po ashtu Rama duhet hequr me force, sepse ai ndersa paguhet nga taksapguesit Shqiptare, nuk mbron me interesat e Shqiperise por mbron interesat e Serbise . Naj te gjithe Shqiptaret pa dallim partiak, duhet te ngrihen dhe ta nxjerrin jashte zyre dhe jashte Shqiperie me shkelma kete bastard te piste qe di vetem te vjedhi dhe te beje politiken e Serbise

     1. O
      Olti Hipopotam Curri

      Rajmonda kuckat i ke ne shtepi mos i kerko vend tjeter.

    2. B
     Buding u bere o Budine

     Ky nuk eshte Hajvan Ky eshte Shoqeria Civile, mbron Tetrin, parqe, lumenj ect. dhe bashke me Aktikare te tjere te Shoqerise Xikare si Avokatja me faqet plot me spe*m Adriana Kaqoli, Aulon Kaqiu, Rajmonda Bolekja ect, jane dhe Kantidate per Deputet, Kryetar Bashkie, Komune apo fundja ne mos keto ndonje ministri a e fundit Drejtore, Rektore te Teatrit, TVSh-s, apo ne min. e Kultures, do e kapin … me kismet

     1. I
      Ish prokuror

      po drejtuesi i Spak Dumani cfare ben fle gjume? Se dikush regjizor apo punetor ne Itali, Gjermani apo France ben thirrje qe te marrin zvarre kryeministrin, arrestohet menjehere!

      1. H
       Historikishte Artistet jane kunder dhunes e Krimit

       Ne te gjitha vendet e Botes , artistet ,kengetaret , kane reguar fuqishem me artin e tyre por edhe direkt ne media , aty ku lejoheshin kunder Dhunes ne Shoqeri ,pra kunder cdo dhune edhe cdo Diktature Kriminelesh apo bandash injorante ne Pushtet . Ky maskara nuk mundet te jet kurr nji Artist ,sepse ne radhe te pare duhet me qen Artist ne Shpirt pastaj ne skene e jete . Ktij ja tregon surrati i ndyre prej qeni rrugesh se cfar plehre eshte .

      2. H
       Haaa i pjerdhur fare

       Njerzit kane mendje nuk jane te pjerdhur si ty jo vetem te sekuestrohet por dhe te denohet o budalla nneri . Na trego sa te ka paguar kapterr per nje interviste te tille o lapanjoze

       1. V
        Vranakonti

        Ti Budina dhe te tjere shok si ty,t'i rruani topet Edi Rames se ai po punon mire dhe brenda ligjeve.

       2. l
        lexues

        O Baduin Rama edhe mund te qije ty se e keni ne gen ju mender artistet por per te vrare ja ke fut kot karit me grusht,O idiot mijra shqiptare i ka vrare vetem ai bythshpartalluari yt Sali Qen Berisha,qe per mua ben mire qe edhe ju qi edhe ju vret ju funderinave me psikike pule

        1. M
         Mara emigrante ne Itali

         Beje prove more idiot ,sedò ta shikosh sa te vlen lekura .ju jeni mesuar te lehni si qen gjithe diten ,per keto qe thoni dhe trazirat qe beni nuk keni per te ardhur as nje here ne pushtet .Ju po plasni se Kryeministri nuk jua pjerdh fare ,me shqelmat tuaja ndertohet shqiperia , sa trim qe je bre koke lope .

         1. E
          Elisa

          Mara melo fai una pippa?

          1. O
           Olti Hipopotam Curri

           Elis pederasti shko lepi topet e fishkura Irfanit.

           1. t
            troia

            Elisa , ai i Gamorit te del ty ? Nqs nuk te ngop na lajmero te sjellin edhe nji tjeter .

          2. K
           Ky eshte Trap...

           Kete e genjen mendja duke u shitur per ato pake Euro qe ja japin Si legen.. Ja und Jam Demokrate bile shume here se Ty ! dhe hakun nuk duhet tja hajme se ky EDI i PS fundja pastroi halete qe TI do ti hapesh perseri per veten tende .. Ik se Ste vjen njerin nga mbrapa ,Hape gojen hape se aty ti e meriton te mberthejne prej bythe...dhe jo Edi.. Mbeturine ..ke dhe Titull Regjizore. !

           1. K
            Ky eshte Trap...

            Kete e genjen mendja duke u shitur per ato pake Euro qe ja japin Si legen.. Ja und Jam Demokrate bile shume here se Ty ! dhe hakun nuk duhet tja hajme se ky EDI i PS fundja pastroi halete qe TI do ti hapesh perseri per veten tende .. Ik se Ste vjen njerin nga mbrapa ,Hape gojen hape se aty ti e meriton te mberthejne prej bythe...dhe jo Edi.. Mbeturine ..ke dhe Titull Regjizore. !

            1. K
             Ky eshte Trap...

             Kete e genjen mendja duke u shitur per ato pake Euro qe ja japin Si legen.. Ja und Jam Demokrate bile shume here se Ty ! dhe hakun nuk duhet tja hajme se ky EDI i PS fundja pastroi halete qe TI do ti hapesh perseri per veten tende .. Ik se Ste vjen njerin nga mbrapa ,Hape gojen hape se aty ti e meriton te mberthejne prej bythe...dhe jo Edi.. Mbeturine ..ke dhe Titull Regjizore. !

             1. N
              Nari

              Doli ky qe nga antar i partise komuniste dhe sekretar partie ne teatrin popullor para 90,u konvertua ne demokrat i flakte ne dhjetor te 90,por puna eshte se megjithese ishte nje nga kreret e PD ne krijimin e saj,ky klloun nuk duroi dot as 3 muaj qe te provonte voten e lire kunder komunizmit ne zgjedhjet e para pluraliste ne 31 mars 1991,por ja mbathi si refugjat ne Itali me anije ne fillim te marsit,dhe nga aktor u konvertua ne Itali ne puntor ne nje fabrike kepucesh.

              1. S
               Selitasi

               O po ky të ha mutin, shko dhe krisje bythën me hudhrës dhe do shikosh sa të vlen lëkura

               1. I
                Ilirjan

                Artist ky....!? ????

                1. V
                 Votuesi ...

                 Edmond Qelbsina do qe nje kryeminister ta terheq zvarr nga zyrat e shtetit , dhe kjo per tu dukur interesant ne sy te Sales , por jo ore gomar pa tru duhet me vot ore kalë karroce ! Po organet e drejtesise ku janë , kete qe kercnon dhe degjon duke kercnuar idhullin e tij Salen pa try duhen futur aty ku e meritojnë ! Vertet qe ai qe sot drejton qeverinë nuk meriton te rrije asnje sekond ne ate karrike , por as ato qe pretendojne nuk mund ti durojme ne ekrane Tv jo me te na drejtojne !

                 1. A
                  Aron

                  Ky vuan nga probleme mentale.

                  1. M
                   Molla Omari

                   Ta mban bytha ty aktorruc ta nxjerresh zvarre, apo ce deshe. Kujton se ka idior qe te ndjekin ty se ju mejhanet e Tiranes, ti ai koqja, Lubonja, ai biri shpirteror i Enverit, Bushati dh ca bole kandari te tjere kerkoni gjak, por jo ta bejne vete.

                   1. K
                    Ky eshte nji Qenie e Deshtuar e sigurishte do pell

                    pellit o hajvan pellit , se mbase fiton noj sufllaqe nga Pronaret Hajna . Sa keq qe Rama s'eshte i tille si do duhej te ishte . T'ju kishte shkedhyer faren juve me radhe ,ndryshe s'beheni ju njerez ju kafshe te infektuara nga Bakteria Kanceroze e Shpelles

                    1. D
                     Dajaku

                     Gjalle je ti gerdalle e degradume?

                     1. ?
                      ????

                      Artist leshi.....ndaj vuan Shqiperia se gjithe intelektualet miren me politike dhe nuk shofin secili punen e tij. .gjithologe.

                      1. e
                       edhe budingu ja qene sekrekar partie

                       ore bastard qe dukesh si ata te pastrehet e rrugeve,shko edhe nxire ti edi ramen,se ty po te paguan pa punuar,nga kush pret ti more hale revolucionar komunist i saliut.

                       1. S
                        Shqiptar

                        Ik pre k......

                        1. g
                         gavroshi

                         E mor Mondi gruaja e pare ta beri m*tin e dyta po keshtu tani je bere si qen rrugesh...

                         1. F
                          F-22 Raptor

                          Mos me thuaj! Paskan patur te drejte, nuk rrihet gjithe jeten me nevojtoren!

                          1. S
                           Skenderbeu

                           Raptor o hor Mjaft leje si qeni Tor. Sa per Mondi tarallak pordhamanedhe guak ka nevoje per dajakqe ti vine mendjes ne hak.shkoni Rimi ne shtepi mos hani shkonin e zi.

                         2. D
                          Dani USA

                          Edmont teveqeli po te vriste Edi Rama ti do kishe hyre ne vrimen e miut nga frika po ai nuk te vret prandai birbilis ti etj si kaposhi ne mai te plehut tipat si ti duan Sali Berishen dhe mire jua bene krimbave te plehut si ti.

                          1. M
                           Murgu

                           O regjizor Budina,po Irfani që nuk paguan taksat nuk ka faj ?

                           1. B
                            Bardha

                            Ala ashte jashte ky qenef ,une e dija ne psikiatri

                            1. O
                             Oh sa kom qesh

                             Mond Buthqimja si do t'a nxjerresh jashte me shkelma Edi Ramen kur ai te vret, apo i pari do te shkosh ti me burazerin nje tjeter idiot i lindur.

                             1. X
                              Xhahil Bilbili

                              O Budina po ti gjithe filmat i ke "si anetar i njesiteve guerile" O torobell , me sy mbyllur e me mende manekini i ke luajtur ato role; pra asgje nuk ke mesuar nga guerrilsat .Nuk besoj , ti je i stervitur per keto pune; mos u trego modest ,si anetar dhe drejtues i njesitit guerril po te lutem mos e terhiq zvarre se do lodhesh se ai eshte dhe shume i gjate por vepro si dikur ne emer jo te popullit por te demokracise se Saliut.Ka nevoje demokracia per guerrilsat e saj.Nuk mund ta nderpresim historine apo ta varferojme.Shyqur qe te kemi si vazhdimesi .

                              1. 1
                               19

                               Ik mor debil i lindur je dhe ne art ti kokra e gomarit .yt rrace pushtash juka qir sala mamat ju apo ca se ska mundesi

                               1. K
                                Komshiu

                                O Mondo o i pjerdhur nga trute, po GOMAR ngele mo i shkrete.

                                1. V
                                 Vlora

                                 Ne rastese ke byth ti o pederast shko e nxire ti Ramen nga zyra!

                                 1. M
                                  Mond bythcari.

                                  O mondi po shko e nxire nga zyra ca ben gam-game neper gazeta.Apo kerkon ndihme nga ne o mut halejepo ke byth shko nxire po nuk ke futu ne gop te sateme dhe mos na caj k....

                                  1. V
                                   Vlora

                                   Të mbaruan lëmoshat?Ke dal për të kërkuar të tjera?

                                   1. H
                                    Hyp sala

                                    Provoje mondi tite ha koqen e mutit.shko tek spitali nr 5 te te vene koken ne morset.

                                    1. t
                                     tata lugji

                                     Mondi merre dhe vellain, saliun dhe ilirin dhe hajdeni te pastroni hajdarin tim besoj keni pune, mos horoni te merrni dhe grat ose vajzat se dhe per ata kemi vende pune te lakmuara, ik e qiu budin se ta fus mu ne vrim

                                     1. U
                                      Ushtari.

                                      O Mondo po ato detyrime qe ai si ka paguar do ti paguash ti.Po pagove detyrimet sipas rregullave tatimore ste gjen gje.E mondo O Mondo ja mban kujt ne europ mos te paguaj detyrimet se cfare e pret.Pyet nje here pastaj hakerrohu.

                                      1. c
                                       ce

                                       O Budina psikopati qe je hajdut e dime te gjithe por qe je kaq trim te nxjerresh nga zyra kryeministrin me dhune nuk e besojne as femijet e kopshteve. O Budina hunderri duro pak se dhe 7 jave kane ngelur dhe do e marresh vesh se sa mbeshtetje ka gjigandi Edi Rama kur te fitoje bindshem mbi 55 bashki me 14 Maj. Ik o monster e neveritur se e dime sa trim je o aktor i mbaruar qe nuk do jesh aktor ne skenen e teatrit te ri kombetar te ndertuar nga Edi Rama.

                                       1. Z
                                        Zina sallaksja e bukur

                                        Oooooo, ti po ti??? Ti te ha mutin. Plere

                                        1. L
                                         Loni ish dashnori i Grides!

                                         Gjalle qenka ky kari!

                                         1. P
                                          Populli

                                          Palaco ne skene palaco ne jete. Funderrina njerezore, bythelepires te rendomte, lypes me kontrate, majmun ne dukje.

                                          1. D
                                           Dr. Saliu- doktori shurres Enverit

                                           mos harro te marresh ndonje brisk me vete. edhe rezerva. se ndoshta ka shume lesh Edi. dhe rruje mire, degjove? o kar i vogel qe nuk rrite kurre..

                                           1. H
                                            Himarioti

                                            Ooooou, foli ky zhapiku i Lanës! Pse ore idiot, ti je ai që vendosë për fatin e Ramës? Si e mendon veten ti? Nuk e kupton se je një idiot i vërtetë?

                                             1. a
                                              ardi

                                              E ndriti ne Itali dhe ka ardhur ketu te rregulloje punet.Keta qe gerthasin keshtu nuk dalin vete qe ta nxjerrin nga zyra po ju bejne thirrje te tjereve.

                                              1. S
                                               SAMIU

                                               Ky te ha mune.....

                                               1. E
                                                Emigranti U S A

                                                Po ke shume te drejte more surrat mut se dalin perdite gomere si puna jote qe shajne e c’fare nuk i thone kryeministrit e nuk i gjen asgje , nuk vepron shteti ligjor te ishte ai idhulli jot Sali trimi pa me ben thirrje per ta nxjerre Zvarre nga zyra sikur te ka zene zyren e sateme qelbanik . Rama eshte aty se e ka votuar shumica e e shqiptarve o pis milet se dihet qe per ty e sojin tuaj nuk e doni po mutin do ti hani ate e mbeshtesi shumica e prap nje mandat tjeter ka per ta fituar , nenen t’hu leroje atyre qe zaptojne pronat e te tjerve e ndertojne pa leje . Ka mbaruar koha e xhungles o te pa udhe u mbyll ai kapitull Saliu nuk kethehet me kems ti bini ju shpellare .

                                                1. F
                                                 FATMIRI

                                                 KE KA VRAR. RAMA APO E NGATERRON ME SALI KOLEREN TE QIFSHA ÇA TE MBAN SHTEPIA TI SHKERDHAT I MER TE KEQEN DHE GOMARIT SE JE ME ZI SE GOMARI O PALL

                                                 1. B
                                                  Betim Shperdhima

                                                  Ti o Budina te ha karin deri ne rreze, ti je nje idiot me dipllom aktori.Bjeri buthes te besh ndonje lek se ate e bene mire me kane thene.

                                                  1. s
                                                   saimir

                                                   Po ca hartisti eshte ky dhjaksi bodin bodina vetem ham ham

                                                   1. T
                                                    Tip

                                                    Budini me canten krahqafe, tipiku i pederit me mediokri nga aktoret, thjesht hale

                                                    1. B
                                                     BB

                                                     Po kush je ti mor harbut? Ne se Rama eshte gabim, i zoti te ndjeke rruge ligjore. Nuk mbeti per ty o i mjere.

                                                     1. L
                                                      Labi

                                                      Keta kur i vjen veza te bytha kujtohen per popullin,keta idiote nuk e kuptojne qe me popullin jan larguar shume kujtohen kur kane halle me njeri tjetrin,populli ka kohe qe reagon duke u larguar nga Shqiperia e jo te dali ne proteste rrugeve,te hane koken,fundja qeni qenin nuk e ha.

                                                      1. T
                                                       Tironc

                                                       keta vellezrit Budina jane idiote dhe te pafytyre

                                                       1. S
                                                        Sherifi

                                                        Po ceshte kjo deklarate, thote qe Rama te vrete dhe duhet nxier me shkelma, d.m.thene duhet vrare se te vrete

                                                        1. O
                                                         Oh sa kom qesh

                                                         "Te lutem" Mondi mos u bej egersire tani ne pleqeri se mutin u ke ngrene te tjereve kur ke qe edhe i ri, mos e debo me shkelma Edin, apo pse eshte jetim pa nene e pa babe dhe kerkon t'a keqtrajtosh?

                                                         1. L
                                                          LULI

                                                          O TE QIFSHA NENEN O EDMOND MUTI . BEJE PROVE SE DO SHKOSH KE PIDHI I NENES TENDE O GOMAR GOMARI YYYYYYYYYY RRACE E NDYRE. SHKOFSH NE FERR

                                                          1. T
                                                           Tiransi i pa angazhuar me politike.

                                                           Ne kete vend ku lulezojne spiunet dhe patronazhistet nuk ko vije kure demokracia. I fituar eshte ai qe iken nga ky vend i mbrekullushem me njerez qe shiten per pese leke dhe nuk bejne pune tjeter vecse lehin pa pushim dhe kafshojne cdo qytetar qe ngrihet per padrejtesite dhe krimet qe ben monarku Rama. Te shash Bodinen dhe ti dalesh ne mbrojtje psikopatit qe pa gjyqe shkateron pronat e qytetareve, ky eshte fundi i botes. Rama ka mare mesime nga dy kriminelet: nga daja e tij cifut Spiro Koleka qe ka internuar me qindra familje dhe babai i tij qe ka burgosur koleget e tij. Parimi i tyre ka qene: Jepi dajak popullit te te thote babe.

                                                           1. Çuni pazarit

                                                            O bolebudina, mer dhe atë tjetrin që do ta thyej në mes Ramën, dhe rruajini bolet. Priteni kur të kaloj nga pazari ri, dhe rriheni diç e ka rrahur nga bolet, paloka. O tuf budallenjsh, o paskët qënë lemeri a derman. E pranuat shqipërinë si gjith europa, pranuat kapitalizmin, nashi a derman, merr torbat e çap qytet më qytet e jip çfaqje të fitosh të hash. Iku ajo kohë ku tallnit bithën me rrogat çdo muaj, edhe kur në skenë dilje një herë në vit. Nuk ta ka fajin rama a çapaçul, stë ka ndaluar njeri të japësh çfaqje, po nuk thuaj, s’tl vjen njeri o mylysh.

                                                            1. T
                                                             Tironsi

                                                             Edmond Budina nje rrugac ordiner.

                                                             1. P
                                                              Phoenix

                                                              Hajde mos u shtrengoni shume, se vete Rama e ka vendosur kete qe te bej opozitarin dhe ta shaj. I intereson ajo pune, per presion psikologjik dhe faktorizim te trushplaret. Po ju luajne Poker, oooo Milet. Zgjohuni se vajti vone.

                                                              1. S
                                                               Sheli

                                                               Z. Budina _ Persona te natyres tuaj , qe mundohen ta bejne te bardhen te zeze dhe t'i drejtohen popullit qe te ngrihen ne protesta kunder EDI RAMES; KJO ESHTE E ULET PER FIGUREN E NJE ARTISTI !!!! Ju keni interesa personale ndaj Sali Berishes !!!!! Sepse eshte jashte c'do lloj llogjike te kesh mik nje kriminel qe ka vrare "POPULL, KA VJEDHUR POPULLIN ESHTE TRADHETAR , E KA SHITUR E SHKATERRUAR VENDIN etj. etj..te gjitha te zezat i ka sjelle popullit ....dhe prandaj eshte i shpallur " NON GRADA" Pyetja eshte per juve te shiturit tek Saliu; Te gjitha per keto akuza a akuzohet Z. RAMA ?????????? POPULLI NUK ESHTE "KALE KARROCE" qe ta beni juve per budalla , ai eshte shume e shume me me karakter dhe i zgjuar se sa juve te shiturit .... Beni mire te shikoni dhe te lexoni komentet e tyre neper Portalet ------ Aty e shikoni karakterin tuaj , se sa te percmuar dhe te dobet jeni !!!!!!!!

                                                               1. S
                                                                Sheli

                                                                Z. Budina _ Persona te natyres tuaj , qe mundohen ta bejne te bardhen te zeze dhe t'i drejtohen popullit qe te ngrihen ne protesta kunder EDI RAMES; KJO ESHTE E ULET PER FIGUREN E NJE ARTISTI !!!! Ju keni interesa personale ndaj Sali Berishes !!!!! Sepse eshte jashte c'do lloj llogjike te kesh mik nje kriminel qe ka vrare "POPULL, KA VJEDHUR POPULLIN ESHTE TRADHETAR , E KA SHITUR E SHKATERRUAR VENDIN etj. etj..te gjitha te zezat i ka sjelle popullit ....dhe prandaj eshte i shpallur " NON GRADA" Pyetja eshte per juve te shiturit tek Saliu; Te gjitha per keto akuza a akuzohet Z. RAMA ?????????? POPULLI NUK ESHTE "KALE KARROCE" qe ta beni juve per budalla , ai eshte shume e shume me me karakter dhe i zgjuar se sa juve te shiturit .... Beni mire te shikoni dhe te lexoni komentet e tyre neper Portalet ------ Aty e shikoni karakterin tuaj , se sa te percmuar dhe te dobet jeni !!!!!!!!

                                                                1. k
                                                                 kirurg

                                                                 Se mos harroni ndonjë fjali të këtij hajvani pa e nxjerrë këtu, ju të Tema-s!

                                                                 1. A
                                                                  AGUSHI

                                                                  O pedo,na cave ka.in,o baba i mushkes Edi Rames,i rruni bolet,ti me shoke,bashke me ata tutorit,qe ju ndersejne,se pune zagaresh jeni.Per sa kohe Rama ka perballe,plehra si puna jote,aty do jete,se nuk ka popull,qe ju jep juve vote per qeverisje,o hajdar

                                                                  1. E
                                                                   Edmondi SH.Opinionist

                                                                   Po te them dhe un edmond budina dy fjale pas ketyre qe te kane tendisur perpara meje..I thua rames qe eshte vrases ,deri tani nuk ka vrare njeri dhe eshte i vetmi kryeminister qe edhe kur protestohet,pranon te hyj ne bisedime per te nrequr punenen dhe keshtu ka bere.Ti duket je shqetsuar per teatrin e vjeter qe u prish,dhe do behet i ri,tani je shqetsuar per prestigjin,ky i zoti i tij pse nuk e hedh ne gjyq shtetin per ti marre parate nese rama ka luajthr nga mendja dhe ja prishi.Ti duket se jeton me konfliktin ne mendje qe flet vend e pa vend por ste ze fjala vend.Flet si pa kultruar megjithse je regjizor.Sa per thirjen qe i ben njerzve ta nxjerrin ramen me shqelma nga zyra,mundohu te provosh ne se do te arrish,keshtu thoshte dhe ai aktori kolegu jot i teatrit prishur qe spo me kujtohet emri me nje ndryshim tendin ai thoshte do ta hedhim ne lane por mender teje i hengri mune.Ju te artit ,ata qe nuk bejn si ju i zini me shqelma,ku je mor i mjere qe uk di te besh gje tjeter vec keryre q thua.

                                                                   1. E
                                                                    Edmondi SH.Opinionist

                                                                    Po te them dhe un edmond budina dy fjale pas ketyre qe te kane tendisur perpara meje..I thua rames qe eshte vrases ,deri tani nuk ka vrare njeri dhe eshte i vetmi kryeminister qe edhe kur protestohet,pranon te hyj ne bisedime per te nrequr punenen dhe keshtu ka bere.Ti duket je shqetsuar per teatrin e vjeter qe u prish,dhe do behet i ri,tani je shqetsuar per prestigjin,ky i zoti i tij pse nuk e hedh ne gjyq shtetin per ti marre parate nese rama ka luajthr nga mendja dhe ja prishi.Ti duket se jeton me konfliktin ne mendje qe flet vend e pa vend por ste ze fjala vend.Flet si pa kultruar megjithse je regjizor.Sa per thirjen qe i ben njerzve ta nxjerrin ramen me shqelma nga zyra,mundohu te provosh ne se do te arrish,keshtu thoshte dhe ai aktori kolegu jot i teatrit prishur qe spo me kujtohet emri me nje ndryshim tendin ai thoshte do ta hedhim ne lane por mender teje i hengri mune.Ju te artit ,ata qe nuk bejn si ju i zini me shqelma,ku je mor i mjere qe uk di te besh gje tjeter vec keryre q thua.

                                                                    1. A
                                                                     Ana

                                                                     O debil dolenga cmendia??? Iiiiii sa i peshtire ,duan keta pushtet Allahu na ruajt. Kush nderton pa leje do perballet me ligjet e shtetit do tu prishen ndertimet ose do tua marri shteti dhe ti pedori populli …

                                                                     1. N
                                                                      Njësiti guerril.

                                                                      O loqe, je bërë si Artan Fuga, Qim Peka,, Edmond Tupe, Alfred Lela

                                                                      1. N
                                                                       Niko Shpiragu

                                                                       Rama dhe qeveria e tij duhet kritikuar dhe denuar per faktin qe e ka lene deri tani ate ish kapterin te mos paguj taksat. kurse ky gomari na e kritikoka pse e beri kete dhe na beka edhe kercenime prej huligani. Ne ketej pertej Atlantikut ne se nuk pagujame taksat ne kohe, na e marin direkt shtepine dhe nuk e hapim dot gojen, ndersa ky gomari qe mendon se eshte i famshem na e mer ne mbrojtje kapterin hajdut. Kjo ndodh se ka te njejtin nivel me te. Mendon se po te luash filma je i ditur , por ne e dime se te gjithe keta jane injorante se vetem dine te bejne cfare u thuhet dhe nuk kane fare nivel intelektual. Shembuj bindes jane ato raste kur kllown filmash si ky kane qene deputet dhe nuk kane patur kurajon te flasin qofte edhe nje here te vetme ne palament. Ik o hajvan mos bej gam gam. Ke gjetur Ramen ti, se po te kercenoje sado pak Berishen do ti ngrinte patkojte nga dielli.

                                                                       1. A
                                                                        Ardes

                                                                        Ik ore bajge....

                                                                        1. Z
                                                                         Zeqine sallaksja e bukur

                                                                         O Budinë, o cope muti, po ke ka vrare Rama o pallë? Apo te mori malli per mikun tend Sali kriminelin qe vriste ne mes te bulevardit me duar ne xhepa? YYYYY, plerë

                                                                         1. G
                                                                          Gomarit ne skene

                                                                          Po' i nterpreton rolin e" kapos se forte".vleresimi?Interpretim i mire,por briskun ta mbaje me dukshem.

                                                                          1. G
                                                                           Gezimi

                                                                           Te lumte Edmond Budina, artist e njeri me vlera gjithmone! Ti i ben te ndihen me kaqole se c'jane ato plakushet Bertucio Ndrenikat qe i rrijne me Uturak ne dore per lemoshe atij Ram zgjebsit.

                                                                           1. B
                                                                            Bato

                                                                            Zot i madh nuk u mbaruan keta loqet e Sali kermes.Gam gam si zagar po ne pjerdh Rama per zagaret e Sali pleres. QENI LEH E UJKU PJERDH.

                                                                            1. M
                                                                             Mara emigrante ne Itali

                                                                             Moj Elisa ,sa here ja ke thithur ti Budingun Budines ? Po ta them edhe nje here ta bejne prove se do te jem une qe do te ta thith ty dhe budingut tend moj injorante ,ju jeni mesuar me kete fjalor si familje prandaj u katandiset ne gjendjen qe jeni .Zoti paste meshire dhe i zhdukte nga faqia e dheut .

                                                                             1. N
                                                                              NYC

                                                                              Ky ka qene nje aktor deshtak dhe tani do vemendje si radikal. Nivel shume i ulet Me zvarritje etc Edhe ne kete rol z. Budina eshte i deshtuar Congratulations ne”heqjen” me zvarritje

                                                                              1. p
                                                                               per sherbetoret e pushteteve ka vetem neveri

                                                                               Artistet e medhenj gjithmone jane ne Opozite me Pushtetin, pseudo-Artistet jane gjithmone te rrjeshtuar ne Borderone e Pushtetit.

                                                                               1. L
                                                                                Llori sallaksi burri Zeqinese

                                                                                Rajmond Vlonjati. Une te jap te drejte ty per sa i perket qeverise! Po nese keni shprese se do ta terheqi zvarre Ramen ky Budina, ah ah, e keni kot! Shume —shume, Budina te rruan b…t. I tille eshte! Jam degjuar qe eshte homo?

                                                                                1. Z
                                                                                 Zeqine sallaksja e bukur

                                                                                 Uuuaaaaaaaa, Budina???? Merr dhe vellain tend te vogel dhe bytheqire dhe shtriuni te gjiri kurvave te liqeni

                                                                                 1. B
                                                                                  Bureto

                                                                                  Mos i bini kaq shume në qafe Budines se madh (krahasuar me vellain e vogel, jo nga fama)! Si shume artiste, ndjehen keq per shkak, se kane ekonomi te dobet, por ama edhe ata duan te rrojne. Ja psh nje nga menyrat mund te ishte dhe kjo. Jep nje interviste në mediat e Irfanit në mbrojtje te bizneseve te tij (pse jo dhe i porositur), dhe oligarku sigurisht qe e shperblen, duke i dhene disa mijra Euro per kete sherbim. Dhe se kane keq të dy palet. Nuk thoshte kot i madhi Tano Banushi: "Më nep të t'jap!". E po do thoni, po fytyres, dinjitetit, karakterit dhe ca epiteteve të tjera te tilla, si do u behet halli, do thote dikush?! Epo ngadalë, se ato jane tashme arkake, nuk kane vend ne Shqiperi per ca, më falni per shume, si keta. Krahasuar me Çanet, Rakipet, Bushatet, Lubonjat,... (stop se lista eshte e gjate dhe nuk e nxe vendi...), Budina eshte më i miri nder ta. Ndaj si i tille, në mos e falshim, le ta justifikojme ca.

                                                                                  1. N
                                                                                   NDRYSHE

                                                                                   O Budina! Prisja qe, te pakten, pas me shume se tre dekadash pluralizem, te kishe mesuar te jetoje konform ligjit. S'ka asnje rendesi nese per nje apo disa çeshtje mund te mos e njohesh ligjin. Kjo nuk do te thote qe te mos e zbatosh ate. Nese nuk ke njohuri te tuat referoju konsultes ligjore. Nese nuk e ben do te vuash pasojat e percaktuara nga ligji. Do te doja shume qe te mbaronte sa me pare koha e maliq-eve. Nje keshille miqesore: Mos neperkemb personalitetin per askend. (per dinjitet as qe behet fjale)

                                                                                   1. a
                                                                                    astriti

                                                                                    i shkreti ti mond budina .merr me vete saliun mulin ,spahon ,se ata jane mesuar me goditjet e godinave .pasi deshtuan me marjen e godines pd me aksion nen udheheqjen tende do te sulmoni godinen e kryeministrise .ti do jesh komandanti si ke filmat qe ke luajtur.vetem kujdes se ky nuk eshte nje film .keshtu mond , mundohu te jesh zeri tend jo zeri saliut .ne te kundert do te shuhesh

                                                                                    1. m
                                                                                     mb

                                                                                     Jeni njerze malesh hala, normat demokratike nuk ju pelqejne.

                                                                                     1. U
                                                                                      Ushtari.

                                                                                      Ej mondo kam nje lajm te mire per ty. Kam mare vesh qe je "emeruar drejtor i teatrit folklorik prane foltores. Rroga 10 mij euro ne muaj." A eshte e vertete nxito mos ta marin te tjeret

                                                                                      Lini një Përgjigje