Kjo Yuri Kim, ishte prishur gjë me Ramën a jo?

22 Mars 2023, 18:36Politika TEMA

Kjo Yuri Kim, ishte prishur gjë me Ramën a jo?

Deri para pak javësh, portalet dhe mediat e Berisha-Metës, proklamonin me të madhe se Edi Rama ishte prishur me ambasadoren Yuri Kim dhe se ai kishte nxjerrë me qëllim një njoftim, ku lajmëronte largimin e saj nga Shqipëria.

Ishin aq të gëzuar, sa kishin harruar çdo gjë që kishin thënë për Yuri Kim.

Por e gjitha në fakt rezultoi fake, dhe tani kanë filluar prapë i kërkojnë llogari ambasadores, pse nuk del e flet kundër Edi Ramës.

“O Yuri…o zonja ambasadore, përfaqësuese e DASH në Shqipëri, a ke ndonjë fjalë për të thënë? Rama me vullnet të plotë po sfidon ata që ti pretendon të përfaqësosh!

Ti që edhe kur kollitej opozita, lëshoje rrufe ndaj saj, a ke ndonjë fjalë për Ramën sot? Po për raportin e DASH a ke ndonje fjalë?

Sigurisht që jo se ti këtu nuk përfaqëson SHBA, siç të pëlqen të thuash, ti përfaqëson ‘McGonigalët’ dhe detyrimet i ke ndaj tyre e ndaj korruptuesit të tyre.

Misioni yt këtu është shkatrrimi i opozitës që të mbijetojë Rama edhe pse është i zhytur kokë e këmbë në korrupsion kundër interesave të vendit që ti përfaqëson”, shkruan Edi Paloka.

19 Komente

 1. B
  Bardha

  Pathok thytha tha

  1. N
   Na ishte nje here amerika

   Kim eshte prishur me shqiptaret dhe amerika ka dale zbuluar. Nese do te kishte nje indeks per nivelin e besimit tek amerika ne shqiperi do ta shikonit dhe ju te temes se sa shume ka rene besimi tek BE dhe tek US. Na shohin thjesht si skllever te tyre dhe nuk duan te permiresohemi!

  2. nji pyetje kam per kete gazetare profesoniste cfare do te thote FAKE o injornte me brire po e transformoni gjuhen shqipe ne nje gjuhe shume kombshe te pa njohur if you're so in love with English language why not write your article in English and some one can translate it In Albanian

   1. V
    Vranakonti

    O mjeran te foltores! PD-ke nuk e shkaterroi,as Rama,asYuri Kim,as Sorosi,por Sali Berisha per te mbrojtur bythen e tij,per interesat e tij. Ta zem se PD-ke e shkaterroi Edi Rama,edhe nqs e ka bere vertete,bravo i qoft.Ka shkaterruar nje parti te keqe qe i ka sjell shume te zeza ketij vendi e ketij kombi. Saliu e di vete qe PD-ke e shkaterroi ai,por qe te mos hidhen ne sulm demokratet kundra tij,thot qe e shateroi Edi Rama. Te vertete e di mire populli dhe nuk mund t'i haj ato mbroçkullat e Saliut. Mbroçkulat e Saliut i han vetem demokratet budallenj qe ndjekin nga pas Sali Mortjen.

   2. S
    Shqupist

    Ahaha shkruan Edi Paloqja

    1. B
     Bisha

     Jo ne fakt te gjith e dim Vetem shumen sa ka mar se dime

     1. b
      bregdetari

      A ka këllqe ky Paloka të dal kaq hapur kundër ambasadores të SHBA?,Nuk besoj. Nesër pa berishëln ky do qëndroj si qingj dhe do i serviloset çdo ambasadori amerikan në shqipëri.

      1. F
       Fatmiri

       Kesaj i thone ti biesh murit me kry!Muri ta vret koken dhe nuk luan nga vendi.Do te marre fraktura Paloka.Do ti dhembi koka.

       1. P
        Pilo Lala

        Keta e dine budalla Edin apo Ambasadoren? Mbas gjithe atyre akuzave nga vulhumburit, Ambasadorja nuk ka pse ekspozohet me Kryeministrin. Do luajtur politika e balances.

        1. T
         Tironci

         O Koke Kungull,mesoje qe,Ambasadoria eshte perfaqesuese e Presidentit te SHBA-se dhe jo e DASH'it ! Kjo ka shume ndryshim.Tironci

         1. L
          Loku

          Nuk ja vlen të komentosh idjotsite e Palokes.

          1. P
           Perlat Spahiu

           Cthone keta moj juri kim cin cun,moj mbreteresshe qe jeton ne keshtjellen tek rruga labinoti sic e njohim ne ish punetoret e nderrmajes komunale elektrike.takohu e gezohu moj mbretresha juri kim cim,se shqiperia kooperativiste ti jep mundesite,te vallzosh e te kendosh.ne shqiperi juri kim cin bankat e pikat e ndrrimit te valutes nderrojne me shume dollari apo euro?

           1. E
            Elisa e Spiros se Palit

            Jo jo nuk prishet kollaj Kimi...do pune..

            1. G
             Gent Agolli iRi

             Shoku Rama mori vibrator betoni qe ta prishte Kimeten...por perseri pa sukses. Rastesisht vibratori rreshkiti tek brima e anusit. Aty Kimetja pati multiorgazem...U prish. Qe atehere ata te dy jetojne te lumtur e te gazuar ne sarajet e Surrelit. Here pas here degjohet zhurma e vibratorit. Edhe Ymeri nga Peshtani bleu nje vibrator me dy koka. Po nuk pjerdh dot perseri

            2. J
             Jimmy

             O Paloqe shume u rite po su poqe

             1. D
              Dardani i Ri

              Pathoka e ka thkruar këtë?

              1. A
               ABC

               Gjallë qenka ky akoma?

               1. T
                Trotski

                Dhe Zaratustra Foli Po ku Osht Pelivoni???

                1. R
                 Rruga e Elbasanit

                 Yuri Qimes (ne sinkron me Ramen) i iku zeri e figura nga ekranet sa nisi ai dreq hetimi per ate McGonigal ne Amerike. Harroi te dale e te jape instruktazhe per politiken, bujqesine, gjygjesorin, mediat, partite...vetem per Ekonomine nuk e hap gojen (edhe kjo ne sinkron me Ramen perseri)

                 Lini një Përgjigje