Irfan Hysenbelliu: Sulmi i Ramës se refuzova të shisja News24 e të ndryshoja linjën editoriale, kërkonte t’i bëja presion ministrit

22 Mars 2023, 14:14Politika TEMA

Irfan Hysenbelliu: Sulmi i Ramës se refuzova të shisja News24 e

Presidenti i ‘Hysenbelliu Group’, Irfan Hysenbelliu deklaroi se aksioni i sotëm për konfiskimin e ‘Prestige Resort’ e sulmet e kryeministrit vijnë pasi nuk ka pranuar të shesë televizionin apo të ndryshojë linjën editoriale. Ai e ka bërë pohimin në një intervistë për News24 ndërsa e quajti kreun e qeverisë ‘njeri të sëmurë’.

Po kështu Hysenbelliu zbuloi komunikimet e tij me kreun e qeverisë, ku sipas tij, Rama i ka kërkuar që t’i bëjë presion një ish-ministri të Jashtëm por pa e zbuluar emrin.

“Unë ndihem shumë i qetë se nga një njeri i sëmurë çfarë nuk pret. Kryeministrit i janë botuar kartelat psiqike të tij. Nuk shqetësohem për këtë. Raportet e kryeministrit me mua thonë se kanë qenë shumë të mirë. Qëkur ishte në Bashki dhe më pas kemi pasur debate, për shkak se ai tjetër gjë ka në shpirt dhe tjetër gjë pasqyron. Kohë më parë bashkë me shefin e IKMT-së, çonte vazhdimisht policinë. 

I shkruaja sms dhe i thosha ‘po u çoj ujë dhe bukë, ti vazhdo mbaji aty’. Rama është një aktor shumë i zoti, tjetër gjë pasqyron dhe ndryshe vepron. Kur ishim në Beograd rastësisht bashkë, të nesërmen çoi policinë te Prestige. Kur isha në SHBA sa më pa që dola në media, i vuri tritolin. Këto ditë kam qenë me familjen në Athinë, ai ishte aty në të njëjtin hotel. Aty shkëmbeheshim, atij i rrotulloheshin sytë saqë u largua.

Pse e shqetëson kaq shumë atë njeri? Nuk kam qenë nga ata botues që t’i bëja presione njerëzve të rëndësishëm. Rama më thoshte bëji presion një ministri të Jashtëm. Më çoi sms ‘bëji transparencën deri në fund ministrit të Jashtëm dhe pastaj fshije këtë sms”. Si mund t’ia bëja unë këtë ministrit të Jashtëm kur ai bënte detyrën, gëzonte respekt në punën e tij. Rama e nisi këtë se nuk isha pjesë e vijës së tij editoriale.

Jam munduar të mbaj ekuilibra, pasi jam biznesmen dhe kam mbi 2 mijë të punësuar. Ne para zgjedhjeve kemi pasur shumë debate. Në një sms i kam thënë ‘unë me median nuk jam në ekstrem me ty, por brenda shpirtit jam kundër teje pasi nuk dua të jesh një Erdogan i dytë’.” – thotë Hysenbelliu në intervistë.

Më tej gjatë intervistës, ai tha se bizneset e tij janë të rregullta dhe se ai i ka paguar të gjitha detyrimet e shtetit teksa ceku raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit të shpërndarë dje.

Sipas Hysenbelliut Rama kontrollon gjithçka duke shtuar se gjyqtarët janë të frikësuar ndërsa theksoi se ka ardhur që Ramës t’i tregohet vendi.

“Të shkosh te Prestige pas raportit të DASH, kur ai sfidon shtetin më të madh, ai e ka përbuzur flamurin e SHBA-ve dhe do të doja t’i riktheheshit atyre pamjeve. Si mund të shkojë në ditë pushimi te Prestige pa asnjë njoftim? Kush është ky njeri që e kthen pronën si të dojë? Në atë biznes është paguar çdo taksë, punonjësit e merrnin të gjithë rrogën në bankë. Pse nuk e bëri kohë më parë prishjen?

Vinte grupi parlamentar dhe ministrat e tij bënin seminare. Diçka e ka shqetësuar Ramën. Më vjen shumë keq që të rinjtë po emigrojnë sot me gomone. Nuk e di si ka surrat të dalë e të flasë në krah të kryeministrit anglez, kur ata njerëz kanë marrë gomonen. Ky duhet të kishte ikur me kohë. Sot njerëzit janë shumë të frikësuar. Kam pasur një takim edhe me Gramoz Ruçin dhe i kam thënë ‘kemi jetuar në të dyja sistemet, si ka mundësi kjo heshtja jote?’. Më tha: nuk kam më fuqi. I thashë ‘pse hesht, PS ka pasur shumë debate brenda’.

Edhe Berisha kur ishte në kohën e tij dhe kishte dorë të hekurt, kishte debate, fliste Pashko, Ruli, Ceka, Imami, Olldashi. Rama është rrezik për vendin. Ai e nisi me sulmin ndaj mediave. Le të dalë një gazetar dhe të thotë nuk e marr rrogën 100% në bankë. Ai donte që unë ta shisja News 24 siç u shit ABC.

Kam pasur një administrator që ishte më parë deputet i PS. Ditën që iku ai, AMA çoi një letër që do të mbyllte sinjalin. Ku të shkojmë në Gjykatë? Motra e zv.kryeministres ka në kontroll gjyqësorin. Çdo gjyqtar është i frikësuar. Si ka mundësi që kur shkëmbeheshim në hotel, a kanë një edukatë, bashkëshortja e tij që shkëmbehej me bashkëshorten time dhe fëmijët janë rritur bashkë? Për mua ka ardhur koha që këtij njeriu t’i tregojnë vendin.” – shtoi Hysenbelliu.

Në fund presidenti i ‘Hysenbelliu Group’ tha se Rama do e paguajë në Gjykatën Ndërkombëtare dëmin që i ka shkaktuar duke u bërë thirrje ambasadorëve të huaj në vend që të zgjohen e të reagojnë.

 “Unë edhe nëse e humbas biznesin nuk shqetësohem. Këtë dëm Rama do ta paguajë në Gjykatën Ndërkombëtare. Ambasadat dhe diplomatët e huaj duhet të zgjohen. Nuk mundet një kryeministër që ta kthejë vendin në pronë private. Ky është standardi më i keq në historinë e Shqipërisë.

Një mikut tim politikan i kam shkruar ‘14 maji duhet të tregojë sa u duan shqiptarët, në të kundërt duhet të hapin krahun’. Shqiptarët duhet të zgjohen, mediat e mia nuk do të rreshtin së mbështeturi. Si mund të rrijë kryeministri, kur ministri i Brendshëm u fut në burg?

Ju mendoni se drogën e bënte vetë Tahiri dhe kryeministri nuk e dinte? Si ka mundësi që zv.kryeministrin e tij kërkon ta fusë në burg? Nuk e fut dot në burg se po e futi, do të bëhet i penduar zv.kryeministri dhe Rama do të futet vetë në burg. Pse Rama përdor 2 standarde? Te unë vë tritolin, të tjerët i bën me parablerje?” – mbylli intervistën Irfan Hysenbelliu.

85 Komente

 1. L
  Latif Dreqi

  Po ç'pyet more "qelibar". Gjitha te keqijat i ka Rama. Ti, Berisha, Meta jeni e ardhmja e ndritur e femijve tane. Duket kur flet, jo si njeri i punes, por si nje politikan i dores se fundit te foltores se Berishes, apo si Tit Vasili i Partiçkes se Munikes.Yt rrace e keqe, kur tu prish haleja u kujtove qe Rama eshte i keq dhe se "te rinjtë po emigrojnë sot me gomone" O Shqiperi! Vend i mallkuar, me biznesmene te mallkuar.

  1. P
   Pilo Lala

   Ore, paskan talent te madh keta kapterat e Enverit... Vehbi Alimuca lulezoi ne kohen e Sales. Ky kapterri i Skraparit lulezoi ne kohen e qeverisjes dyte te Saliut. Keta jane vetem mashtruesa, aq me keq qe ky dyshohet si bashkpunetor i Serbeve.

   1. V
    Vranakonti

    Keto qe shpreh Irfani,jane shpifje qe edhe kalamanjet i kuptojne. Jo ne Strazburg te shkoi ai por edhe matan strazburgut,nuk do fitoi gje fare. Ato qe u shemben jane shembur me te drejrte dhe brenda ligjit. Edi Rama nuk eshte aspak rrezik per vendin,por perkundrazi ai eshte shpresa dhe e ardhmja e mire e vendit tone. Nuk ka me Berish qe drejtonte shtetin me dore te forte dhe e ktheu pasurin ne favor te militanteve te tij sa i beri me vila ne Lalez e kudo.

    1. A
     Androkliu USA

     Me sa kam dijeni ka qene dhe eshte jashtzakonisht i afte si mashtrues dhe mjeshter per koruptimin e doganierve,drejtorave te bankave,drejtorave te tatimeve,gjygjtareve,prokurorve,hipotekave,etj,etj,deri ne instancat me te larta te politikes dhe qeverise shqiptare,nepermjet pagave cash,onorarve,etj.Nderkohe ka mbi 25 vite qe Like floririn e ka bosin e tij me te cilin ndan gjithshka qe perfiton.Eshte tipik fshatar qe inferioritetin e tij ndaj te tjerve e ka kamufluar me paraqitjen e tij te jashtme(veshje shume te shtrenjta),me makina te tipit te fundit,me shtepi te shtrenjta,me lluks,me nje aftesi per te folur,rrethuar gjithmon nga persona me reputacion,,etj..Megjithate eshte kapitalisti tipik shume i afte per te perfituar nga katrahura qe Shqiperia po kalon keto 32 vite.Por me Edi Ramen nuk e ka te lehte.

     1. V
      Veterani

      Të bëjë çfardo makiazhi ky kapteri bjond , nuk bëbet dot qytetar . Gjithë jetën rural do të ngelet , si në pamje por dhe në mendime . Niveli fundit i ushtarakut të karierës , nuk mund të bëhet gjeneral .

     2. b
      ben.

      More palacot e rilindjes. O llumi i njerezimit. Po sa hante pinte e dhiste rama te irfani , irfani ishte i mire??? Si i jepte leje ndertimi , si hante e pinte me shume se 10 vjet rama me te , nuk e dinte kush ishte??? Ka qe ne 1944 qe kur pushtetin e mori llumi ne shqiperi, shqiperine e mori lumi. Pa u pastruar shqiperia nga llumi i delenxhinjve dhe plebejve poshte e me poshte do shkoje deri sa te shuhet. Ju jeni si biçim kerpudhash e vetmja gje qe prodhojne rilindasit eshte propagande, droge, dhe mut.

      1. F
       Fener Zizi

       Ben ta fus pak K@rin mren, Te shkerdhefsh@ Fisin mor pjelle Incesti.

       1. T
        Taulant

        hahahahah dukesh qe je patronazhist. Provoje te me marresh prape ne telefon por do te te regjistoj o pusete e ujrave te zeza.

       2. T
        TR

        O Ben djali. Dihet qe ky kapterri menaxhon pronat e Likes. Lufta eshte midis llojit kshuqe cja qi robt. Kokat honkshin. Po ti kishte me letra dhe lek gjaku ky e hidhte ne ere Ramen dhe gjithe keshillin e ministrave..

      2. K
       Keti

       Nuk eshte Fanja, por like Floriri

       1. u
        ushtari i metes

        ky eshte prestanome i Ilir Metes. ky nuk ka nje morr lek, po Ilir Meta e ben te duket i pasur se i ka pasurite me emrin e ketij ushtari

       2. S
        Sqepari

        Ky eshte produkt i Ilir Metes

        1. I
         Ilir

         Po ti o i pangopuri hysenbelli, kur i pervetesove pronat PUBLIKE, si ja bere?! Tani na hiqesh parimor I madh... Yyyyt GREMISU... HAJDUT i Like hajdutit!

         1. k
          k

          Shko more hajdut i korruptuar mbështetës i mafjes,përse nuk denoncove përpara ? Apo tani që e shembi fillon e shan si gjithë të korruptuarit pasi kapen.

         2. S
          Shkullaku Uturaku

          O fane kapterri ik paguaj taksat.

          1. P
           Pilo Lala

           Eshte bere i djallezuar si Saliu, kerkon te fusi sherr midis Edi Rames dhe ish-Ministrit Bushati. Hysenbelliu e nxjerr veten si person i rendesishem, qe percakton vijen e politikes Jashtme te Shqiperise. Edi Rama i eshte lutur Hysenbelliut te ndryshoj mendimin e Ministrit te tij. Kjo e implikon Hysenbelliun me akuzen qe i behet si bashkpunetor i Serbise.

           1. K
            Keti

            Nuk eshte Fanja, por like Floriri

           2. L
            Luani

            Po ik o gomar, rsma dks bythën si ty , kapterr i likes .,!!

            1. K
             Ku i gjeti ky fshatr skrapai Miljonat e kte Pasuri

             Kush e ka financuar medjen news 24 vec Familis se Qiftit te Familjes Lsi ? Irfan je tu u ba kurban per Familjen Mafioze qi se shpetji do bij ne burg

             1. L
              Lanabregsi

              O Hysenballiu,ti thua se Rama po behet si Erdogani,dhe mbeshtet nje kriminel si Saliu qe ka vrare dhe ka vjedhur shqiptaret.O Hysen-Balliu, soi juaj jeni mesuar rrumpall me Sali qenin,po ka perenduar njehere e pergjithmon ajo kohe,tani shterngojeni mire menderet,dhe mesohuni te zbatoni ligjin.

              1. x
               xhemal

               Hysenbelli...TV e prona jote ,birra etj nuk Jane bere me djersen tende po' nga puna e qindra mijera punonjeseve qe thuaj se i Ke paguar me banke por ama u ke dhene sa Ke dashur ti e pastaj sa leke nen dore per tiu shmangur detyrimeve..nuk flitet pastaj per kontratat ,kushtet e punes,orari.te drejtat per pushim,mjekim,mjetet e sigurise ne Pune ,veshjet,pagesat per sigurimet ,shoqerore,pagimi i taksave te shtetit,ndertimet pa' leje e ne vende qe nuk lejohet.nuk po' flasim per te drejtat e grave,e plote gjera te tjera qe si tregon..e fundit je i zhytur ne kanalin e ujerave te zeza te saliut babait te tragjedive kombetare94,96,97,98,2008,2011,2019..qeveria eshte treguar shume e bute me tu..grupi jot i TV eshte kethyer ne nje tribune e terrorit psikollogjik si dikur propoganda naziste Duke krijuar mosbesim,urrejtje,percarje,percues i dhunes e anarkise

               1. f
                ferizi

                Kur flasin edhe keta hajdutet dhe hiqen me te ndershmit.Hajduti bertet kapni hajdutin.Keshtu eshte kur te gjithe vjedhin dhe s'ke kujt ti besosh.

                1. B
                 BirraShurra

                 Kush je ti ore Kodosh te Kercenosh Kryministrin Shqiptare ….Ti je nje i kamur nga korrupsioni dhe Vjedhjet e Droga…mesoni te respektoni Shtetin…Rama eshte Shteti,,ti nje Kapter hajdut qe vjedh taksat

                 1. ¿?

                  E ke gabim ti BirraShurra, Rama nuk eshte shteti, Rama duhet te ishte Kryesherbetori i shtetit, po meqe ka loqe si ty o BirraShurra, edhe Rames i eshte mbushur mendja qe eshte shteti dhe po ju shkerdhen per dite e me shume.

                  1. K
                   Keti

                   Nuk eshte Fanja, por like Floriri

                   1. B
                    BirraShurra

                    O injorant Rama votohet nga Populli,Shteti drejtohet nga Rama ,,,,Ku je ketu ne Hollande ,,Rama eshte Shteti dhe Po ja u tregon perdite..e pame dhe Shtetin e Enverit dhe Te Saliut..Shteti i Rames eshte me i miri,pse ti don me 10 vite Qeverisje te Rames te besh ate qe ka Evropa qindra vite….Nuk me dhimbsen aspak Tipat si Kapteri Hajdut qe ben Sekserin me Mediat Hale te tij

                    1. ¿?

                     O BirraShurra, une desh Zoti nuk jam ne ate katundin ku populli voton Edvin Salepin. E mbajçi me shendet meqe u pelqen kaq shume, vetem kini kujdes sumen se do t'ju gdhihet me majasell.

                  2. N
                   Noci

                   Boll mor zotni keni dy vjet qe llapni ,po te donte k.ministri t'a mbyllte komplet median dhe biznesin por nuk eshte si ai tjetri qe ju bente t'a benit ne breke .As ju kane prekur asgje derr tani me perjashtim te atyre te paligjeshmeve.

                   1. L
                    LORA

                    Kur e thote hysenbelliu i kazanit mediatik, duhet besuar krejt e kunderta e asaj qe thote,,, dmth qe Kryeministri Rama mender nuk pjerdh hic per te dhe qe irfanin evazorin e madh fiskal e ndeshkon e drejta e ligjit. Mllefi i tij eshte lajm i mire ,ne kararin e funksionimit te ligjit ne shtetin e shqiptarve .

                    1. ¿?

                     Ah moj LORA, moj LORA, sa kile ke shtuar qe kur ushqehesh vetem me sufllaqe?

                     1. a
                      am

                      po ik ore te qifte saliu

                      1. G
                       Grep muti

                       Ore ti me keto iniciale sikur nje e ne bythe dhe tjetren ne goje e njef Irfanin ?O hajvan ku i gjeti leken e ke menduar ndonjehere?Si ka mundesi nje kapter ushtrie doli papritur kryetari i shoqates ama e te merguarve dhe me pasuri?Ta them une e njeh Behar Zhurden e di kush ka qene apo jo?Mesoje dhe pastaj hajde ma merr ne goje idiot.Dyshohet edhe per vrasjen e Santos.Rama biles eshte i vonuar ne keto qe po ben tani.Ky eshte nje kolonat e pesta administron pasurite e isheve koqe.

                       1. ¿?

                        Tashti, me fal ti je LORA qe u bere Mut, apo muti qe ishte bere LORA dhe po qe per ta marre ne goje hajde se kam une loli-pop ta mbash gjithe diten ne goje. Karruc! Mua nuk me duhet kush eshte ky Hysenbelliu, une jam i interesuar qe shteti ne Shqiperi te funksionoje si shtet ligjor dhe me kete Sulltan Pekmez Surreli dhe me opoziten e permjere ju qe llapni neper gazeta e kni sa krahu brenda po merrni inat me ata qe duan t'ju shpetojn. Ik e qihu se te vjen lezet, o mut grepi.

                        1. G
                         Grep muti

                         Te funksionoj shteti po pra kete them eshte vonuar bile.O kurve mua mos me bej garipin por arrsyeto tamam nuk po flasim per xhentiluomo thjesht nje administrator te isheve prandaj te thashe a e njeh ate Beharin rrotekari.Te gjithe behemi trima pas tastiere por une te siguroje qe ti shkerdheje te gjithe pa maske.Nuk me rruhet per Ramen thjesht ketij mut kapteri ja ka bere hak prandaj kur shof shkerdhata qe e ngaterojne me politiken si ty pederast qe nderhyn tek te tjeret me kete shenjen e shpifur nuk mund te hesht.Mos na caje trappin mire turi mut.

                         1. ¿?

                          Mire qe qeke mut, po qitke edhe shkume demek qeke mut inatçi. Ik e lepija bythen Rames e mos na çaj trapin kot. E hongra sufllaqen per sot. Vike era qepe, prape me mire se era e zakonshme e jotja qe eshte MUT.

                        2. A
                         Artani

                         Edhe shenjen e paske ven si b.q.si fanja pederasti

                         1. ¿?

                          Tano per kampion ne sportin e b.q. keni kete Sulltan Salepin e Surrelit. Eshte qire ne bythe ai sa ka mundur, pastaj se kujt iu tek ta vinte Karminister ne SHQIPERI e urdheroi Fatos Nanon ta nxirrte nga kaka e Parisit e ta sillte me Ministrine e Kultures, akoma nuk ka dale e qarte. Keto shifni ju militantet e Bytheqirjes, me fal Rilindjes. A, me qe ra llafi, Poshte edhe Saliu me gjithe Liken, qe te mos hash mut me teper.

                       2. N
                        Niveli zero kapter fare

                        Uuuuu njeri me nivelin zero pa karrakter legen fare imagjino kete lloje specie ne burge ky eshte suoer kapter

                        1. R
                         Resorti

                         Ore ti mafia mediatike,po ku i plas kari Rames per ty me shoke,ju si mafioz qe jeni,po dhe bythlepires,u mesuat me ate kopilin e vicidolit,dhe rrakitikun e cepanit,punuat per llogari te tyre,dhe punoni akoma,ata ngriten resorte hotele,e motele,per vete,po gjeten ca te gjetur,si puna jote,i vune emrat tuaj,si besnike te krimit,po llogarine ju a mbanin ata,po dhe ju si menazhues,mernit pagen tuaj,dhe ishit te kenaqur,vidhnit njeri tjetrin,po mbani dhe media per te bere presion,qe shteti dhe perfaqsus te tij,te viheshin ne dispozicion tuaj,po kjo gje,nen monitorimin e atyre qe financojne,do vije duke u ngushtuar,dhe rraca juaj,duke firuar

                         1. A
                          A .Cani idiot i lindur

                          Shkoje takoje Gramoz Ruçin ti rregullonte gjerat tipik fshatar Skrapari . Fane kapterti je identik si non grata ose ta ka shkruar non grata Berrisha se nuk ka mundesi fikse si komunisti Berrisha ke shkruar . Fane kapterri ti duhet te ishe ne burge e jo te kakarisje si gjeli ti je njeri njeri me kulture kapterri zero intelegjence kush fshihet mbas teje qe te rekomandoje te hapesh television ? Per ti bere presione qeverise kushdo qeveri qe eshte ne pushtet po me Ramen nuk te shkoje ti futi te dyja kembet ne nje kepuce . Fane kapterri shko ne SPAK dhe trego te kujt jane paret qe ke investuar ...

                          1. F
                           Fuati nga Skrapari

                           Bravo Rama! Mos u ndal mbi këta shpellarë, njerëz të krimit dhe korrupsionit.

                           1. ¿?

                            Bravo Rama! Mos u ndal deri sa t'ua besh varrin ketyre bandave rivale, e kam fjalen perfito nga rasti sa je Karminister se edhe ty do te vije rradha. Ata qe te kane vene ata do te te heqin. Me vjen keq per keta sufllaqexhinjte qe do te ngelen pa ngrene pastaj.

                           2. P
                            Patronazhisti

                            Je nje kokra e idiotit dhe nje njeri i keq qe i nxore te gjithe gazataret dhe ata sportive para kamerave te te mbronin hotelin tend. Ishte nje skandal te degjoje njerez te detyruar para kameras te flisnin per pronarin e tyre. Rama ka shume te meta dhe nje nga keto eshte qe eshte marre me njerez si puna juaj. Njerez servile e te peshtire, kriminel e hajduter qe mendojne se jane mbi ligjin dhe mund ti bejne karshillek shtetit. Ti duhet te jesh ne qeli o pleh por ky vende nuk ka shtet ende.

                            1. r
                             ronny

                             Po ore hajduti dhe spiuni i LSI etj etj ha mut ha,, fol pallavra ore Hysenbajalliu... fol pallavra,,, se ai i gjati eshte idiot te te coj ty mesazhe idiote .... se te ishe mbushur mendja se e kishe shok per koke,, se ashtu i ben ti shoket e tu te mutit,,,,i ftoje tek rezorti jot totalisht anti ligjor, dhe i thoje ndonje punetori te shkrete, ore shkrepe nje foto ketu ti,hehee me kete e me ate, se aq te punon truri,,,, Zabtove gjithe ate vend per pese leke dhe zabtove edhe me shume,,, edhe me shume,, se ste le ai truri jot i vogel me instiktin e pushtimit te territorit cdo moment,,,,, Shume mire ta bene,, se e meriton,, dhe shko pirdhu fshatat idiot.

                             1. k
                              komentues i perhershëm i Meros

                              Une as e njohe as dua ta njohe kete Irfan Hysenbelliun, , por me ato qe thote genjen per te gjitha dhe jo vetem genjen por qenka dhe pis njeri per ato fjalet e tjera. Pyetja ime eshte : si ka mundesi qe Edi Rama ti kerkoje nje pronari te medias te beje presion mbi nje minister kur vete Rama e ka ne dore qe ministrin ta shkarkoje brenda nje minute me nje fjale po te jete nevoja?? Edhe Sali Berisha ne 12 te nates e shkarkoi ministrin e tij per mbertheckat e jo me Rama?!!! Ky do varur e duhet shuar si rrace me keto palaçolleqe qe thote, pis i qelbur! Dhe drejtojne media keta palaço qe u themi edhe pushtet ne demokraci! Pushtet i kurvave dhe palaçove bashke me Irfanin. Ta shkaterroje perfundimisht dhe ti sekuestroje gjithe pasurine sepse ka vjedhur pasurine e popullit e mban ca gazetare pis si eshte dhe vete.

                              1. O
                               Opionisti

                               Te gjtha do jete ne vartesi te shteti

                               1. r
                                rovena

                                O Irfan morracaku trego si e rrembeve News24 edhe se skishe nji kokerr lek. Je borxhliu me i madh i bankave shqiptare qe kane tmerr prej teje. Trego si e fundose Santon. Mos u hiq si viktime se nuk je. Te njofin te gjithe qe ben jete te shthurur dhe mos flit ti per familje se i vjen per te vjelle gjysmes se gocave qe kane punu me ty.

                                1. ¿?

                                 Po gjysmes tjeter?

                                2. Y
                                 Y.H

                                 Pse o bir kurve, prone te babait e ke ti bregdetin?

                                 1. D
                                  Draper dhe Çekan

                                  Cdo gje qe ka irfan hysenbelaja con uje ne zgjatimin e politikes sali - ilir . Jo vetem vjedhin por sduan te paguajne as taksa. Per kete me duhet ta pergezoj ate qe ka dhene urdhrin. Pas ketij loqes ishalla nje kontroll edhe Fevzinjve te Klanit.

                                  1. I
                                   Ilir Meta

                                   Nuk kisha lexuar intervist me nivel me te ulet se sa kjo.Po qenka gomar i madh ky .

                                   1. P
                                    Po e kruani me gjethe fiku.

                                    Ierfan kokrra e oligarkut hajdut dhe nje nga perfituesit pa merite dhe pa gare nga te gjitha qeverite e ketyre 32 viteve, keto pune duheshin bere per ty dhe te tjere te sojit tend nga Frangaj, Mane e me rradhe para 20 vitesh. Ne kete bote lahen te gjitha, po ikni si djalli nga temjani, te nje corbe, plehra jeni.

                                    1. G
                                     Genc tironci

                                     O skorbutsit e meros pse na i bllokoni komentet per kapter fanen???!!!! Boni si fane ne ju. Me ju ardh turp.

                                     1. T
                                      Tirononsi I shpum

                                      Ik ore bythqire se hapur jane Zyrat e LGBT

                                     2. P
                                      Popull

                                      ...ore biznesman....ku i gjete parate ? Edhe une punoj 12 ore ne dite....por...ju shkerdha te likes apo Salikes duani preshin e Lushnjes...si Tit Shehu...akoma mban era presh...

                                      1. B
                                       BoJo

                                       Nivel i frikshëm injorance, muhabete taxixhiu, kush ja ka mësu lëvizjen e lekëve këtij lo…

                                       1. S
                                        Sem

                                        Kapter i qelbur,ti e kërkon me keq,mor flliqesireik shkerdhehu me I Meten,cope muti

                                        1. T
                                         Tomtom1

                                         Rama eshte kreu i mejhanes ku te gjithe te lytosur nga lyra e falenderojne qe mban rradhen apo "drejtesi". Sepse nuk ka te tjere dhe ska per te pasur per shume kohe. Plehrat e pare e shkerdhyen sa deshen ate mejhane(Sali efendiu dhe Ilir loqe trimi) dhe bene pare pafund. Po njeriu i harroka te gjitha. Tanime i pelqen mejhanja e fundit e Edit ngaqe eshte e lyer modernisht dhe ne oborr ka lule. Harrojne qe eshte e njejta mejhane,por me ushqim paksa me te sofistikuar...apo "modern.

                                         1. b
                                          baca

                                          Ja sepse i duan mediat keta maskarenjte se po te dale Shteti e tu kerkoje llogari, versulen si shushunja. Ku di ti c'eshte media dhe c'eshte liri e medias o kapterr skrapari. Kush ti mesoi mediat tu o kokeqepe katundari qe nuk di te vishesh e te hash. Ti linde coban e coban do te vdesesh. Nuk ke per tu berre kurre zoteri.

                                          1. X
                                           XHH

                                           Cfare eshte ky rrugace qe flet me kete gjuhe per titullarin e qeverise. i bere pronat me te vjedhur dhe jo me punen tende se me punen tende nuk je i zoti te blesh nje pale breke. Perdor complet fjalor rrugaci sepse te eshte dhene mundesia te paguash njerze per te botuar brockullat e tua. Neneshrohu ligjeve te vendit si gjithe te tjeret pa as me te vogelin privilegje

                                           1. q
                                            qytetari

                                            O Fane ku ke tru ti per biznes ti as te lidhesh pantallonat me ushkur nuk di. Ti ke bizneset e Ilir metes dhe kaq. Pike, je lavatrice. Po te kemi drejtesi i kapin kollaj fijet qe lidhin ty me baba Liken. jane te vjetrera po duken mire

                                            1. A
                                             Arjani

                                             O FANCUK VETEM SURRATIN SI PACAVURRE DHE NUK DO ME TI B.Q.SE JAN PRONAT E LIKES PO TI ME DON SE POPULLI NUK E DI PO PUNTORET E BIRRA TIRANES ME ORTAKUN TEND I LINIT PA PAGUAR O PLEHR JO RESORTIN POR DHE NJUZ 24 TE VI TE TA MARI TY FSHATAR I NDYR SHPELLAR.

                                             1. E
                                              Enzo

                                              Njesoj si me Agon TV , do i thote ky kurva hasanbella, ne Strasburg, ketij kelyshit te spiro kolekes, dmth edikoqes, qe me ke 200 milion euro dhe ky koqja me dhimbje bythe do ia jape.... c

                                              1. p
                                               popull

                                               Kam njohur nje ushtarak i cili me thoshte kuje ne dreke te degjosh Fajdexhiun e Vefes te flase per oligarkine financiare per trasksione ,obligacione,punedhenie e punesim eshte tja fusesh vetes.Njelloj si Irfan Kapterri sot.Une me thoshte ish ushtaraku ketyre njerzve nuk u besoj te me lyejn kepucet e jo me tu jap hapsire per biznese e menaxhime

                                               1. f
                                                fuati

                                                Shtypjani koken hajdutit Hysenbelliu...

                                                1. T
                                                 T

                                                 Rama kurve eshte por ktyre ja ben mire ta nisi me klanin po qe burre dhe pastaj ri 20 vjet ne qeveri.

                                                 1. ¿?

                                                  Tamam, varet per cilen kurve bon tifozllik, per ate me miifund apo per ate me brekushe.

                                                 2. S
                                                  Sula

                                                  Ky mjeran eshte emeruar pronar nga Ilir Metaj e nuk di çtë thote. Meshire per injorantin Hysenbelliu.

                                                  1. J
                                                   Juliano

                                                   Ty të janë prishur interesat dhe hsn mut si puna Metës mbas prishjes së interesave. E dinë njerëzit që aksioneri parë në ato prona që del ti si i parë, është Meta/metaj. Kur ke një mesazh të ramës për të luftuar një të huaj përse nuk e publikon dhe e denoncon në prokurori. Këto janë metodat që bënte saliu dhe meta/metaj, që quhen shantazhe. Ortaku juaj Meta/metaj, për të tilla shantazhe ka marë dhe jetë njerëzish. Musabelli, kur biznesi bëhet treg për shantazhe, domosdo që do falimentojë. Resortin që mendon se paguaje taksa, ishte pron e popullit shqiptar dhe as e kërkujt, e aq më tepër e Ramës, ku nëse ka ndonjë dokument ku rama të lejon të bësh biznes me pasurinë kombëtare, rama duhesh të ishte futur brënda me kohë. Ke marë huqet e Meta/metaj, më thuaj me kë rri, të them kush je, populli, populli musabelli, ai, sovrani të heq brekët dhe të vë festen.

                                                   1. A
                                                    Askushi

                                                    Mire me taksat qe spagun se è dine ata qe meren me ket pun,po ky karaku..v nuk pagun puntoret. Bjeri ed rama ktyne morrave se ja kan neverit venin shqiptarve

                                                    1. P
                                                     Psikiatrja

                                                     E di çdo shqiptar brenda dhe jashtë kufinjve që Edi Rama është psikopat. Por tek lloji i psikopatisë shumica gabon duke e quajtur manjak, paranojak, skizofren etj. Diagnoza e tij psikiatrike është NARCIZIZËM MALINJ (malignant narcissism), psikopatia më e rëndë nga të gjitha çrregullimet narciziste të personalitetit (narcissistic personality disorder). Këta individë janë monstra në kuptimin e plotë të fjalës. Ata veprojnë vetëm për interesin e tyre dhe nuk kanë asnjë lloj ndjeshmërie për njerëzit e tjerë jashtë vetvetes. Me lehtësi mund të shkatërrojnë jetën e çdo personi me të cilin e lidh familja, puna, shoqëria etj. Ligësia e tyre nuk njeh kufinj. Nuk ka terapi dhe ilaçe për këtë sëmundje, e vetmja zgjidhje që të mos dëmtohesh nga këto monstra është ose ta largosh atë prej vetes ose të largohesh ti nga ai. Në Shqipëri kjo ka ndodhur, njerëzit kanë ikur dhe po ikin ngaqë nuk kanë mundësi të largojnë këtë narcizist malinj.

                                                     1. q
                                                      qivaci

                                                      O Teta psikiatrja mos shkruaj kot se ste lexon kush.Eshte kohe e humbur ,por eja ta bejme i tekje bashke qe te me kerkosh vazhdimisht pastaj

                                                     2. M
                                                      Mona

                                                      Monika me pseudonimin ‘psiqiatria, jo psikiatria.

                                                      1. m
                                                       maloku

                                                       Po mire ore komentues, faji i Hysenbelliut eshte qe pushtetaret e kane favorizuar gjithmone nga te gjitha qeverite? Prit kur ta fitoje gjyqin ne gjykaten nderkombetare e pastaj fshijani bythen edi rames, se parate tona jane ato. Njesoj si me prishjen e asaj godine brenda detit ne Vlore, ku ramushi i pagoi investitorit nga parate tone 15 milion Evro. Per dreq ky pronari qelloi vjehri i Lulushit. Cfare koecidence!! Mbase ky i fundit i ka dhene nje pjese te Eurove Rames sepse morri 3 fishin e asaj qe kishte shpenzuar!

                                                       1. P
                                                        Psikologu

                                                        Analuza me e mire per karakterin psikopatik te Rames qe profesionalisht mjeket e specialitetit e quajne NARCIZËM MALINJ. Them se eshte percajtim i drejte. Kur hyri ne politike, Rama deklaroi se " do te punonte qe te linte gjurme ne histori". E gjith veprimtaria e tij mbas ardhjes nga Parisi e verteton qellimin e tij e te jetes te tij, qe te lere gjurme ne histori.

                                                        1. A
                                                         ARTAN SANTO

                                                         O Fane... po cpate me mua...nejse se do shifna...

                                                         1. S
                                                          Skenderbeu

                                                          Ky kapteri hysenbelli qe i ka ardhur goja ka qene dhe mbetet administrator i pasurive te Like Floririt dhe Mona koke madhe s. E filloi me fabriken e bira Korces dhe vodhi e vodhi pasuri nga pasuria e vjedhur e Likes dhe tani te caj e trapin. Bjeru o Edi trams me te lumte dora, me shtetin me ligjin bjeru beja fora te shkojne nga kane ardhur keta pleshta dhe mora qe ne kohen e lige u bene te gjithe hora .

                                                          1. J
                                                           Jari

                                                           Kapter Irfani, trimi i Like Spiunit, tani ha një Mut të madh edhe ngopu, o Bajgë.

                                                           1. M
                                                            Martin

                                                            Ore ate sms qe te ka derguar Rama nuk na e tregove!!! Ate qe te ka thene lexoje dhe fshije kete sms. Dhe bregun e detit nuk na e sqaron kush ta fali?? Apo per her te pare kur dole mga skrapari ne det ndalove aty dhe u be toka jote!! Ik ore gris bythen cop e injiorantit

                                                            1. P
                                                             Populli

                                                             Psikiatre, po Saliun ku e fut ne cilen diagnoze te psikopatise?

                                                             1. Z
                                                              Zjarr prestigious

                                                              si ka mundesi i jepni hapsire ketij ne Tema nderkohe qe ai fare mire te lehi ne median e tij...u kujtu irfani i vezeve te bej thirrje per permbysje por duhet te dorezoje paret e metes nje here pastaj le te beje rolin e te persekutuarit

                                                              1. R
                                                               Rama po diskriminon hajdutin bobobo...

                                                               Jemi ne piken qe hajduti thote qe s jam hajdut pasi Shba thone qe Rama po godet vetem hajdutet kunder tij dhe jo gjithe hajdutet. O mik Rama po godet hajdutin.pike... Nese Rama nuk godet dhe hajdutin konkurrent me ty shume shume keq.Po ti ngelesh hajdut dhe s duhet te jesh jashte duke llapur....mund te kakarisesh dhe nga burgu...

                                                               1. N
                                                                NDRYSHE

                                                                Po, mire. Hidhe ne gjyq. Si s'te vjen pak turp?! U bere i pasur nga hiçi dhe flet kodra mbas bregut. Te pakten, mos neperkemb dinjitetin e nje populli te tere.

                                                                1. A
                                                                 Asd

                                                                 Jeni te dy ingranazhe te nje sistemi, por u jane prishur pazaret sic e thua edhe vete. Ministri i jashtem eshte Ditmir Bushati, te cilin personalisht do ta votoja per kryeminister.

                                                                 Lini një Përgjigje