Po ti, Doktor i madh, peng i kujt je?

21 Mars 2023, 19:43Politika TEMA

Po ti, Doktor i madh, peng i kujt je?

Nga Namir Lapardhaja

Doktor Non Grata është baltëhedhësi dhe modeli perfekt i linçimit dhe i ndërsimit të turmës ndaj kundërshtarëve të tij.

Fjalimet e tij në këtë drejtim të kujtojnë Enver Hoxhën dikur se si hidhte baltë ndaj kujtdo që kishte vendosur për ta eleminuar.

Por Doktor Non Grata nuk na thotë ne se ai vetë peng i kujt është?! Sepse, siç thotë një shprehje e urtë arabe, nuk mund ta gjuash me gur shtëpinë e tjetrit kur tënden e ke prej xhami.

Se Doktori, ndërsa ndaj të tjerëve e ka gjithmonë një akuzë, ndaj vetvetes e ka gjithnjë një alibi. “Ma bën të tjerët”, thotë ai.

Herë ky tjetri është Sorosi, herë McGonigali, herë Lulzim Basha, herë Enkelejd Alibeaj.

Doktori në këtë drejtim është shumë i ngjashëm me Lefter Allën e Bulqizës, i cili deklaroi se ma bëri Rama se nuk donte të kandidoja për bashkinë; si Lefter Koka që thotë se ma bëri Mona dhe Ahmetaj; si Ben Tigri që do thotë ma bëri Veliaj se dyshon se shita tek kundërshtarët Lefterin; si Saje Qorri që thotë se ma bën se donin t’i hapnin rrugën Velisë për marrjen e PS-së pas Ramës apo edhe të tjerëve, të cilët gjithmonë e kanë një alibi.

Askush nuk pranon të marrë diçka përsipër. Janë gjithnjë të tjerët fajtorët. Ndaj Doktor Non Grata t’i lërë akuzat dhe të na thotë: Po ti, Doktor i madh, peng i kujt je?

38 Komente

 1. C
  Coli

  doktoruci i leshit dhe ti zoteri lapordhaku ti rruani trapin ne daç Enverit dhe ne daç Same Tahirit. ............legen muti. ....i thua dhe Same Qorri

  1. k
   k

   Shqipëria vend i mallkuar nga zoti,dreqi dhe njeriu.Do largohet non grata dhe do vijnë 1000 non grata të tjerë. Èshtë struktura gjenetike që sjell vetëm kësi lloj diktatorësh por edhe sikur të vinin të tjerët do sillen njëlloj.

  2. R
   Realisti

   Ashtu sic ti o njeriu I Lapardhasë që ke qënë peng te PDja për 30 vjet tani hape sytë dhe po shikon e kupton... Non grata eshtë peng I xhepit të tij ashtu si edhe ti per 30 vjet. Këtë filozofi ka patur PDja që kur lindi kështu që këte keni ju të gjithë PDistat si peng gjithashtu. Pengu I partisë suaj ka qenë dhe eshtë akoma edhe pengu juaj.

   1. K
    Ky eshte Peng i te gjithe Qytetareve..

    Ky eshte Peng i te gjithe Qytetareve qe e dogji dhe e shkateroi te gjithe pasurite qe ju takonin te gjithve Qytetareve.. Ky eshte Peng i te gjithe Familieve qe Jane vrare 32 vjete, me Armet e ketij Pengu.pervece atyre Familiareve qe e kane pranuar si vrases dhe jane gati perseri te vriten si e si qe ky pengu te jete gjalle ..Ky eshte Peng i te gjithe Qytetareve qe Firmat e Piramideve jua mori te gjithe pasurite dhe i la ne mese te rruges pa shtepi dhe pa katandi..vetem ju premtonte me Votoni se do ju rrjepe me keqe se Diktatori Hoxha ..ky eshte me ne fund Peng i Drejtesise ,,qe Qytetaret presin fundin e pengut se si do perpelitet ne Rec te Shkodres sebashku me Grupin e tije ..

    1. K
     Ky eshte Peng i te gjithe Qytetareve..

     Ky eshte Peng i te gjithe Qytetareve qe e dogji dhe e shkateroi te gjithe pasurite qe ju takonin te gjithve Qytetareve.. Ky eshte Peng i te gjithe Familieve qe Jane vrare 32 vjete, me Armet e ketij Pengu.pervece atyre Familiareve qe e kane pranuar si vrases dhe jane gati perseri te vriten si e si qe ky pengu te jete gjalle ..Ky eshte Peng i te gjithe Qytetareve qe Firmat e Piramideve jua mori te gjithe pasurite dhe i la ne mese te rruges pa shtepi dhe pa katandi..vetem ju premtonte me Votoni se do ju rrjepe me keqe se Diktatori Hoxha ..ky eshte me ne fund Peng i Drejtesise ,,qe Qytetaret presin fundin e pengut se si do perpelitet ne Rec te Shkodres sebashku me Grupin e tije ..

     1. G
      Gjeli

      E di une se i kujt eshte peng . Eshte peng i Enver Hoxhes, Ramiz Alise dhe i sigurimit te shtetit shqiptar dhe UDB ish Jugosllavise do me per Belulin

      1. a
       amerikani

       Doktorri është peng i Enverit peng i komunizmit peng i Milices dhe peng i serbo sllavisë Doktorri është i pa besë vrases hajn dhe faqezi

       1. 1
        1234

        Saje qorri i sateme. Ka emer dhe mbiemer Saimiri , dhe eshte 100 here me i respektuar se ti.

        1. D
         Dakord

         Saimir Tahiri eshte kot ne burg. E hoqen qafe se e beri zap policine.

        2. D
         Dardan

         Doktori i Madh Legjendari i Vicidolit, eshte peng i agjentures serbo-ruse ne Shqiperi.

         1. s
          saliu duhet te shpallet terrorist

          Dr mortja eshte peng i familjes hajdute,dhe peng i ilirit me muniken dhe i vjedhheve vrasjeve shkatrrumit.Per kete arsye pi kapet si i mbyturi pas partis qe krijoi ramizi,qe te shpetoj nga zullumet,por mos ki frike more kriminel se spaku e drejtesia ta kane friken nga dosjet qe ke ne shtepi

          1. E
           Edra vvv

           Peng i mendjes se tij te pjerdhur dhe i sikleteve se mos ia futin femijet ne burg pasi ai te mos jete ne kete bote ose te hiqet sikur eshte shefi i opozites. Dhe kjo kohe do vije shpejt.

           1. N
            Nikolla

            Shkrimi eshte me se i qarte bravo

            1. H
             Heu

             Foli la pordhaja perseri!!!

             1. D
              Detyre te veshtire ka dottori.

              Eshte peng i Sllobodankes qe ka ne shtepi dhe i dy femijeve.E kane shtrenguar dhe i thone na hiq damken para se te shkosh ne boten tjeter.

              1. k
               komentues i perhershëm i Meros

               Zoti Lapardhaja, se mos je andej nga fshati Lefter Maliqit ? Mire i kishe shkruar ato rreshta, por ne qe mbajme syte tek shenjat e pikesimit se nuk kemi pune tjeter, theme se kishe bere nje gabim: dhe po ta citoj " Fjalimet e tij ne kete drejtim të kujtojne Enver Hoxhen dikur se si hidhte balte kujdo qe kishte vendosur per ta eleminuar". Pse Enver Hoxha duhet tu thoshte hajde me vrisni?! Pastaj te krahasosh Enver Hoxhen me Sali Berishen, eshte si te krahasosh naten me diten. Ndoshta per injorancen e sotme eshte bere e modes qe je demokrat vetem kur shan dhe denigron Enver Hoxhen, por kjo eshte nje humbje mendje totale per ate qe e mendon dhe thote. Jo, zoti Lapardhaja, Enver Hoxha ka te tjera merita, te tjera pergjegjesi, jetoi e punoi ne te tjera kushte dhe per njerez me te vertete qe s'u mungon logjika e ftohte dhe aresyeja , ka te tjera perparesi dhe te meta. Kurre nuk mund te krahasohet me nje sharlatan qe shkaterroi pronen shqiptare, e vodhi e shiti dhe e tjetersoi dhe po e mban Shqiperine pa drejtesi dhe pa asnje shprese per te ardhmen. Denoje Enver Hoxhen per padrejtesite qe ka bere, por jepi nje grusht ketij palaçoje qe merr me vete ca pseudoshqiptare qe i shkojne prapa si bajga ne kepuce per te mos thene ndonje fjale tjeter. Korrektesia dhe logjika ne shprehje ngrene larte karakterin e gazetarit dhe kujdo ne Shqiperi. Prandaj nuk ka politikane qe te marrin ne dore fatin e atij vendi qe ka 32 vjet qe eshte bere nga me bastardet ne normat, rregullat, familjen dhe shoqerine e ka kthyer ne nje bashkesi amorfe.

               1. s
                saleh hamuti eshte gjak Kancerozi Primitive

                daktorr Krykurva e Kombit eshte Peng injorances se tij ,i ligesise e genetike qe trashegon ,i pabesise , i antishqiptarise .i Tradhetise , i pafytresise njerezore ,eshte Peng i kakaterit te tij perj Shkerdhate Njerzore , qe Bota mbai ja njihte mire te gjithe kto karaktere pej njeriu te ndyre e nji karakteri prej Prostitute , e perdoren per te Shkaterruar Shqiperine .duke shfrytezuar Naivitetin e Paburrerrine ,Pabesine Kombetare e atyre qe kishin Pushtetin ne dore ,para se t'ja linin ktij Cope Muti Haleje .

                1. R
                 Rorirota

                 Ore ju vetëm me Enver Hoxhën mos e krahasoni. Ndryshon si nata me ditën. Enveri ndërtoi, ky shkatërroi. Enveri i la pasurinë popullit, ky ja vodhi e u pasurua duke vrarë e shkatërruar. Ky është pengu i mëkatave që ka bërë kur ishte sekretar partie dhe kur u katapultua në pushtet nga UDBA.

                 1. N
                  Nici

                  Doktor i madhe ky? Hahahahahahahahaha

                  1. F
                   FATMIRI

                   EDRA KE THEN FJAL ME VEND SALI FISQIRI DO BEHET SHEF I OPOZITES KUR TE SHKOJ NE SHAR APO NE TUFIN

                   1. P
                    Pelion

                    Sa për 'Doktorin e madh ' ai gjith jetën ka qënë pëng,fillimisht peng i ppsh-së,pastaj peng i bllokut,mandej peng i UDB-së dhe KGB-së,.... pa folur për pengjet e tjera që i ka genetike si egua,makutria,harbutria,pabesia,...deri tek vrastaria e vampirsia, ky është penicilina Salia.

                    1. L
                     Loku

                     O gaezetar Ceshte ky emer "Saje Qorri" qe perdor. Nuk te vjen turp qe perdor fjalet e Saliut ne shkrim.

                     1. "
                      "BOHOTINA"

                      Akoma merreni me kete delenxhi?,,,

                      1. L
                       Linda

                       Peng i te këqija e qe i ka bere Shqipërisë dhe shqiptareve dhe frika e humbjes se pasurise se piset qe ka

                       1. B
                        BABO

                        Shko mor legen, idjot, që zë në gojë Enver Hoxhën e Saimir Tahirin...dhe i krahason me këta këllirat, me përbindshat, që e vodhën, dogjën dhe e vranë këtë vënd...Pfuu, hale gazetar, që i nxitë jetën njerzve me broçkullat që zhgarravisni...

                         1. B
                          Bozhigradi

                          Edhe rakitiket bejne dru mbi nje lis te rene- thote nje fjale e urte popullore. Shenim: Fjalen rakitik e kam perdorur ne vend te nje fjale tjeter...

                          1. P
                           Pal Melyshi

                           Dr. Mortja eshte peng i marrveshjes me Ramiz Aline

                           1. a
                            altin isufi

                            A te jete valle refleksion, per njr njri ekstremist te PD-se se Beratit, apo ??????Per try Namir Lapardhaja, ti je njeriu me ekstremist qe ka pas PD-ja ne Berat, sepse realisht nuk ka patur ndonjehere PD ne Berat. Ju te vrisnit dhe kalonit ne ekstaze kur vinte Berisha. Keto qe thua tani, per Berishen, dhe qe i meriton plotesisht, pse nuk i the perpara shpalljes non grata te ti?????

                            1. a
                             altin isufi

                             A te jete valle refleksion, per njr njri ekstremist te PD-se se Beratit, apo ??????Per try Namir Lapardhaja, ti je njeriu me ekstremist qe ka pas PD-ja ne Berat, sepse realisht nuk ka patur ndonjehere PD ne Berat. Ju te vrisnit dhe kalonit ne ekstaze kur vinte Berisha. Keto qe thua tani, per Berishen, dhe qe i meriton plotesisht, pse nuk i the perpara shpalljes non grata te ti?????

                             1. a
                              altin isufi

                              A te jete valle refleksion, per njr njri ekstremist te PD-se se Beratit, apo ??????Per try Namir Lapardhaja, ti je njeriu me ekstremist qe ka pas PD-ja ne Berat, sepse realisht nuk ka patur ndonjehere PD ne Berat. Ju te vrisnit dhe kalonit ne ekstaze kur vinte Berisha. Keto qe thua tani, per Berishen, dhe qe i meriton plotesisht, pse nuk i the perpara shpalljes non grata te ti?????

                              1. q
                               qytetar

                               Lapardha gazetar KAZANI ! Nuk i vihet epitet tjerit kur ka emer mbiemer. Apo ju ka semurur Bisha ?

                               1. t
                                te fala nga Sandri, miku i Putinit e i Edvinit

                                Nuk ka asnje sekret tashme - Agjentura serbo-ruse ne Shqiperi zoteron gjithcka, sepse ka prej 10 vitesh kryetarin e qeverise qe i rri Gati-tu nen tavoline te Open Yugoslavia. Dhe Aleksandri dy miq te vetem ka ne politike, Putinin ne Kremlin dhe Ed Ramen Nen tavolin.

                                1. M
                                 Më mirë PENG , se KOLLOVAR !

                                 Ka dhe më keq se PENG , pak është se , të jesh KOLLOVAR në Nard Ndoka dhe Ilir Meta-aj (floriri , sipas doktorit) ?!!!

                                 1. A
                                  AI

                                  Me Bashen jane gjithe Islamiket me medrese...qe nga Alibeaj

                                  1. n
                                   nIvel Ordiner njerezor por edhe medie gazekaresh

                                   Un nuk arrij te koncpetoj dot ,qe nji "gazetare" te Ofendoje hapur me nji fjalore te tille ,aspak Qytetari nji ishMInister si Saimir Tahiri ,nderkohe qe Bota ne te tilla raste ,per te ruajtur Kulturen Qytetare dhe rrepsektin nder Njerzore ,terheq menjihe Konseguencat per mediet e gazetare qe te tille qe nuk njohin njerzillek e rrepsketin njerezore dhe i denojne ! Sigurishte qe ktu ne Shqiperi s'ka kush ti tregoj vendin ,te tille palo gazekareve qe rastesia ose harbuteria i i quajti te tille si edhe shiten medieve "Gazetare" akoma me pak AMA-Putana qe paguhet nga Qarqe AntiShqiptare qe te lejoj madje nji Kulture te tille Kafshesh ne Mediet Shqiptare ,nderkohe qe KM jane i Madhe ,merret me problemet e Medha qe ka Bota dhe natyrishte Pikturat e tija . _Sinqerishte mqs do isha ne vend te Saimirit do ti dergoja ndonji Top Letere HIgjenike ktij gazetari Haleje ,me pastru buzet !!!!!!!!!! Nderkoh qe saleh hamuti dihet mo se c'far Muti eshte ,kjo sdo Pengje eshte Peng i vrymes nga edhe ka dale

                                   1. T
                                    Trotski

                                    Eshte Peng i Djallit me te Zi .Antishqiptar ,Minues i Demokracise,I Korruptuar ne Shkalle Siperore ,Vrases si Makbethi ,Grabites dhe Shperdorues Pushteti ,Pra i njemije te Zezave .Po SPAK ? Na ke Bo Marak !!! Fute ne Hapsane !!!!

                                    1. P
                                     Plehu i kombit

                                     Per kete doktor plehun,jane thene,e sterthene,te gjitha,po ky kopili i Vicidolit,ne rradhe te te pare ,eshte peng i pid..t te sames per llogari te Karaxhicit,pastaj,kur ky sociopat u formesua,mbeti peng i Xhelilit,Ahmetit dhe Ramizit,kurse tani u kthye prap ne origjine,peng i Karxhicvet

                                     Lini një Përgjigje