Belind Këlliçi imiton Lulzim Bashën: Largon Berishën nga fushata

21 Mars 2023, 15:55Politika TEMA

Belind Këlliçi imiton Lulzim Bashën: Largon Berishën nga

Belind Këlliçi, kandidati i Sali Berishës dhe Ilir Metës për Tiranën, duket se po imiton Lulzim Bashën në fushatat e vitit 2011 dhe atë të 2121-shit.

Ka larguar fare Sali Berishën, por edhe Ilir Metën nga aktivitetet elektorale, duke zhvilluar takime me qytetarët sikur të jetë kandidat i pavarur.

Nëse shikohen postimet e aktivitetet të Këlliçit në rrjetet sociale, thuajse mungon fare shefi i tij, i cili ka zhvilluar kryesisht takime në qytete të vogla si Mallakastra, Librazhdi apo Pogradeci.

Ndërkaq, nuk është vetëm Këlliçi që i është larguar Berishës, por kjo ndodh edhe nga pjesëtarë të shtabit të tij, që janë njëkohësisht edhe pjesë e zyrës së shtypit të foltores.

Po të shikosh faqen e Këlliçit në Facebook, nuk arrin do të shikosh një foto të tij me Sali Berishën, me të cilin krijoi edhe të ashtuquajturin “Komision të Rithemelimit”, në të cilin ishte sa për formë në fillim kryetar e më pas u largua për t’i lënë fronin doktorit.

Por edhe pse doktorin Belo e ka qejf, i druhet si djalli temjanit. Pasi natyrisht që e shikon qartazi se si Berisha, ashtu edhe bashkëkryetari tjetër i “Bashkë fitojmë”-Ilir Meta, janë dy politikanët që kanë një perceptim negative që kalon shifrën e 70%. E natyrisht me këtë situatë, ka edhe arsye Këlliçi për të vpruar kështu, sidomos edhe pas sondazheve të fundit, ku Erion Veliaj ka pasur rritje progresive në mbështetje.

Por Këlliçi nuk është i pari që i trembet Sali Berishës në fushatë. Që prej vitit 2011 Sali Berisha, nga vetë partia e tij është mbajtur larg fushatës në Tiranë, pasi është parë prej kompanive që PD ka pajtuar si një faktor që e ka alergji elektorati i Tiranës. Berisha nuk ka qenë prezent në fushatën e Bashës në 2011-n, në atë të Halim Kosovës në vitin 2015 por edhe në zgjedhjet parlamentare të vitit 2021.

“Faktet janë me qinda mijëra. Kushdo i ka parë. Kjo histori nuk ndaloi tetë vjet me radhë. Është përgjegjësia ime që nuk kam mundur ta zgjidh në kohën e duhur këtë nyje gordiane. Berisha nga ana tjetër ka qenë i njoftuar se protagonizmi i tij është një barrë për rritjen dhe fitoren e Partisë Demokratike”, do të shprehej aso kohe Lulzim Basha.

TemA   

19 Komente

 1. T
  Tironsi i vjeter

  Akoma me mendjen se Basha e fitoi bashkine kur vete Ristani e deklaroi se ja dhame , jevu Killic si me Saliun , Meten e Moniken ka per te fituar ate nga te treja .Zgjedhjet mund te fitohen ne Tirane vetem po doli ne fushate me Flamur Noken dhe Ed Palloshin se ata i don shume Tirana .

  1. n
   nji Malok e nji Gabel dy Plehra ne dite me diell

   hani mut qe te dy kermat Antishqiptare .Varri juaj eshte ghapur tashme . saih kan met'dhi tan Turstat e botes dhe shqiptare nga t'ana ant .LaliEri ka me ngrit halenTuristike mbi kufomn tate , me realizu ne thellci ta Hales ,cfar nuk realizove dot mbi hale .me u ngop ne mute . E vaaaaai jashteshqitja e Shqiptareve

   1. P
    Pilo Lala

    Nuk bie poshte Sali Berisha, pa marr me vete ne varr te gjithe kamikazet qe i erdhen nga mbrapa. Saliu do ti ngjitet nga mbrapa, deri sa ta shkaterroj. Per Saliun ka me shume rendesi emri i tij, se Bashkia e Kellicit. Saliu kerkon ti tregoje muskujt Amerikes, Belind Kellici do jete viktima e tij.

   2. i
    ilir floriri

    Belind Kerrici do pastroj Tiranen nga baglat e gomereve, te parin do heq gomarin me dy kembe Saliun, pastaj te gjithe jevgjit qe e shoqerojne

    1. T
     Tironsi i Vorrit Bomit

     Ky i gjen maloku Sali keta njerz ky Krrici eshte nga Turkmenistani soj Jevgjiti. Po keshtu i zgjedh Saliu ka 32 vjet Jevhjite , Spiuna Sigurimi. Kete platforme i dorzoi Ramizi burimet njezore i tha do kesh Spiunat e Sigurimit , Jevgjitet dhe maloket e Tropojes fshataret e tu Sali Mortja.

     1. T
      Tir Vasili

      Belind Kerriqi i biri i te fortit Sadriu i Kombinatit jevkut kryetar gabelesh ne Kombinat , do te humbi mandatin e Deputetit , do te humbi garen per Bshkine e Tiranes, do humb edhe Non graden Saleh Karaxhiq , dhe ne fund edhe te dashuren socialiste , pra do perfundoje me dy gishta ne Bythe, idiou dhe karrierit i neveriteshem , mendoj se me Saliun dhe ilirin te behet Koke Madhi i PD'se , me daten 1 Maj do shesi fara lule dielli

      1. S
       Sulltanati EDrogan i haremit te Ballukeve

       Tiranes e gjithe Shqiperise i duhen Bashkiake qe nuk jane te Deleguar nga ky pusht-Shtet Edi Rama per te vjedhur ne tendera e gjithcka si keta zarbot qe jane e qe u ka dale boja. Kryetari Bashkise duhet te jete ne opozite me qeverine, se ndryshe vazhdon rituali der sotem me hajdute te emeruar nga Surreli per te vjedhur per hesap te Sulltanit Surrelit

       1. D
        Dakord

        Ore sulltanati ti po sugjeron te votojme nje bande te uritur tashti? Dmth ti varim melçite ujkut ne qafe?? Keta te foltores o legen nuk mjaftohen me perqindjet e tenderave, keta na vodhen edhe leket qe kishim ne xhepa o idiot. Foltorja nje pune ben mire: shkaterrimin e shtetit,,masakrimin e territorit. Kelliçi do pastroje seline e PD pas zgjedhjeve nese nuk ja ze ti ate pune.

       2. B
        Booo

        Ha mut mero qyqari! Vazhdo enderro , shpif dhe keqinformo ato pak mjerane qe akoma besojne paçavuren tate alla Frrok, ngjele , pata !

        1. N
         Noci

         Po pse po e largon kur ky eshte heroi juaj apo keni frikë sa tani e dine te gjithe kush jeni dhe e kane treguar tek protestat ku tiranasit nuk erdhen pas jush

         1. Z
          Zagali

          Le te mos jete Saliu ne fushat, Krriçi ka sa malet i rroskovecit Mul Noken dhe Edi hundrroçken. Po te jene kata dy, Krriçi e ka te "sigurt" fitoren.

          1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

           Koalicioni " Bashkë humbasin" kërkon imazhe të reja dhe të besueshme, Berisha është nongrata, më i konsumuar se Cekia i Beratit.

           1. F
            Foto tregon shume me teper..

            Shikoni Foton se si Spiuni Penecilina eshte ne dy mendje. ! te shkoje vete e te dorezohet ne Burg apo te presi vendimin e Arestit nga SPAK. !

            1. F
             Foto tregon shume me teper..

             Shikoni Foton se si Spiuni Penecilina eshte ne dy mendje. ! te shkoje vete e te dorezohet ne Burg apo te presi vendimin e Arestit nga SPAK. !

             1. F
              Foto tregon shume me teper..

              Shikoni Foton se si Spiuni Penecilina eshte ne dy mendje. ! te shkoje vete e te dorezohet ne Burg apo te presi vendimin e Arestit nga SPAK. !

              1. R
               Rrnofte LEXHENDA !

               Populli e di qe Kelliçi eshte dobiçi i Saliut..rrofte lexhenda e kelliçit !

               1. T
                Tropojani

                Or jevgjiti mutit ,ti te vrasesh baba Saliun ,ai eshte mentori yt dhe gjithe demokrateve ,ti mor gabel pa Berishen e Meten nje mute te madhe do hash ,por edhe sikur ti kesh ne cdo fushate prap nje mut do hashe ,mir Basha e degjeneroj Berishen ,po si ka mundesi qe Berishen e degjeneron nje gabel ,çohu ( bac ) mos lejo te shkerdheje ky gabeli . Tropojane qe jetoni ne Tirane mos i jepni asnje vote ketij gabeli qe po na turperone ( bacen ) tone .

                1. A
                 Asd

                 Kellici perpiqet te "fshehe" semundjen e leprozes, por "ajo" eshte aty...ne lekure.

                 1. k
                  karrieristi saleh aset kazani...

                  Sahaliu deri ne vdekje nuk i ndahet luftes, per te ardhur ne pushtet dhe nga PeDe nuk i shkeputet, i eshte salduar si bajga pas opingës! Nuk gjen dot ne bote nje karrierist kaq te etur, kap te perkushtuar per te qene ne maje te kalit. I ka ikur truri fare! Mjere ne per fatin e zi qe patem qeverises kete katran, qe na ka nxire jeten dhe faqen, nje vrases i pameshirshem i te pafajshmeve, nje hajdut, nje shkaterrues te çdo gjeje. Ky eshte nje kriminel me ''fat'', mbasi per te gjithe krimet e tij nuk u gjykua asnjehere, por leviz i lire... Rron i lire, paçka se eshte katandisur si laro dhe askush nuk ia hedh syte, per faktin se drejtesia nuk mbushet me fryme, i mungon oksigjeni dhe e ka zene osteoporoza ne moshe te vogel...

                  Lini një Përgjigje