Berisha organizon konferencën për ‘Doktrinën e së Djathtës’, reagon Evi Kokalari: U tall rëndshëm me të gjithë ne, tani përpiqet të përdorë konservatorizmin

21 Mars 2023, 14:59Politika TEMA

Berisha organizon konferencën për ‘Doktrinën e së

Evi Kokalari ka vijuar me akuzat ndaj Sali Berishës duke deklaruar se ky i fundit po përpiqet të shfrytëzojë konservatorizmin edhe pas koalicionit me partinë e Lirisë që është një parti e spektrit të majtë.

Duke komentuar konferencën që do të organizohet nga Rithemelimi ditën e nesërme me temë “Doktrina e së djathtës’, Kokalari tha se Berisha nuk e donte konservatorizmin dhe se vetëm ishte tallur.

“Sa te turpshëm jeni?  Shfrytëzoni konservatorizmin tashti mbas koalicionit me një parti super të majtë dhe mbasi mbyllët sytë dhe gojën për manipulimet e votës së Këshillit Kombëtar, garës së Forumit Rinor dhe primareve për Bashki.  E djathta nuk është një doktrinë që tregohet duke i rënë gjoksit, por është doktrinë e njerëzëve me integritet dhe kurajo që dinë ta mbrojnë atë me vepra, dhe jo fjalë.

Në fakt ju që do bëheni pjesë e këtij teatri, jeni pjesë e hipokrizisë brënda PD së rithemelimit, dhe pa asnjë dyshim pjesë e problemit politik që ka ai vënd. PD Berishës e pati mundësine të bëhej konservatore, por vetë Berisha nuk e donte kurrë këtë gjë dhe u tall rëndshëm me shumë nga ne.

Konservatorizmi në Shqipëri do vi së shpejti, por jo, s’do të vi nga PD juaj.  Por vazhdoni vegjetoni në emër të saj, mbytur në llumin dhe moçalit ku keni marrë frymë politikisht që në 1990. Por mos harroni, nuk ju nderon aspak”-tha Kokalari.

10 Komente

 1. K
  Komunisti Hales Demokratike jep Leksione hahahahah

  haaaaaaaahahahah o rob ne pajdh Spak-it dhe Bordellos se Dreqesise Shqipkare ,se ku e degraduan kte vend !

  1. 1
   1

   Sa kam qesh Berisha eshte i madh,nga gjen ca budallenj dhe u mbush mendjen se eshte i djathte.Djalli vet eshte

   1. a
    anti25642654censurë

    gjen idiotë,se budallenjt e kuptuan që në '97ën se kush ishte!!

    1. 2
     2

     1 -hahahah e vertete . Te shikosh ato surrate ,qe mbledh ne Stallat e tija shpellari brrisha hahahahah dhiutesh tu qesh .Sikur i kamarr borxh nga Afgansitani .Njerez aq primitive ku s'shkon me . Thjeshte idiote te pafajshem ,qe besojne cdo prralle qe i tregon Mamuthi Shpelles Demokrate

     1. a
      anti25642654censurë

      gjen idiotë,se budallenjt e kuptuan që në '97ën se kush ishte!!

      1. P
       Prec Ulaj

       Ata qe i vijne mbrapa jane ata qe beri Miljoner. Shko ne Lalez, te gjithe bodyguardet, Ministrat e Saliut kane vila. As aty nuk ndihen te qete, kerkojne njeri-tjetrin....

      2. F
       Fevziu artopoland i familjes kriminale Berrisha

       Non grata ne mengjez gdhihet Revolucionar ne dreke Fashistë ne darkë Komunist te nesermen ne mengjez Ballist ne dreke Konservator ne darke Socialit dhe rituali bjeri daulles se ka qorra qe e hane vazhdone.....

       1. E
        Ero

        Mister I madh kush eshte kjo? Cdo kjo? Cudi e madhe....

        1. a
         anti25642654censurë

         kot nuk tha gerri që ti je goarica e kokalarëve!!tashti e kuptove ti mo buçe??megjithëse dhe gerri vetë deri në 2009 bënte tifozllëk për frankeshtajnin e viçidollit!!pastaj si ti dhe gerri jeni trampista muti!!ti je më mut,se ai!ai të paktën e drodhi kur tha se "votova për trapin se nuk kishte alterntivë më të mirë"!eh gerri i shkretë nuk e ka kuptuar se çdo alternativë tjetër është më e mirë se muti!!

         1. d
          dyshuesi

          Se kur ka qene i djatht Berisha une nuk di . Por ndoshta e dijne ata qe do ti shkojne ne takim. Se si e kuptojne doktrinen e se djathtes shoket e Robin Hudit ( merja atije qe ka , jepja atije qe s'ka) kete vetem ata , ndjekesit e Berishes e dijne. Te jesh me prejardhje "fshatar i varfer pa toke" dhe te perfaqesosh idealet e pronareve kjo lloj "mrekullije" vetem ketu tek ne ndodh qe te besohet .

          Lini një Përgjigje