Zyrtarisht kandidati për Bashkinë Tiranë, Arlind Qori: Do bëj ndryshimin

22 Mars 2023, 09:09Politika TEMA

Zyrtarisht kandidati për Bashkinë Tiranë, Arlind Qori: Do

Kolegji Zgjedhor ka dalë sot me vendimin për regjistrimin e partisë “Lëvizja Bashkë” për zgjedhjet vendore të 14 majit.

Ky vendim u komunikua si i formës së prerë dhe pa asnjë të drejtë ankimimi. Kjo parti nuk u regjistrua fillimisht nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Por ky vendim u rishikua nga kolegji zgjedhor, pas ankimimit prej Lëvizjes Bashkë, i cili mori edhe vendimin final për pjesëmarjen e kësaj force politike në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Në një intervistë për Euronews Albania, Arlind Qori, kryetar i Lëvizja Bashkë e cilësoi vendimin e kreut të KQZ për të mos e regjistruar partinë e tij në zgjedhje.

Ai tha se partia që drejton nuk ka ndërmend të bëjë premtime individuale për njerëz të caktuar me kushtin që të sjellin vota. Sipas Qorit, premtimet do të jenë të tilla që të përfitojnë të gjithë qytetarët,  jo premtime individuale.

“Kjo mënyrë e qeverisjes duhet të marrë fund në Shqipëri sepse po merr fund Shqipëria nga kjo mënyrë qeverisjeje”, tha Qori.

10 Komente

 1. t
  toni mavrija

  Arlindi ka plotesisht te drejte,uroj qe te fitoj

  1. F
   Fener Zizi

   Çuni Selfo Qorrit hahahah. Do beje ndryshimin hahaha.

   1. k
    ktij do i shkonin DyBole ne vend te syzeve

    cere bohet keshtu mer jaho ,se po leni nom ,me ksi kellirash e sharlatanesh qe kan qelb universitetet e shqipnis .turp vallahi

    1. Z
     Zot na fal cfare ke krijuar !

     Zot fale Lindin !

     1. t
      tefiku

      O bo mode tani me formu partira.Jane bo nja 50 parti a me shume.Kur vijne zgjedhjet marrin nga shteti leket.Pastaj per 4 vjet nuk ndihen.

      1. p
       partia e qorrit hej

       hahahahaha o rbt ne pajdh tan qorrokllinjve ktyne shejtan budallejnve qe jan shtu per dite shqipnis

       1. Vjosa

        Mjer ne po mbetem të votojme nje tjeter si ai sali Karaxhiçi që dogji e shkaterroje çdo gje në Shqiperi, dhe ai saliu i pare na premtoi se do hanim me luge floriri, rezultatin e dini si perfundoj.

        1. H
         Himarioti

         O Qorri, edhe ti i dueheshe popullit tonë tani, një qorr më shumë.

         1. P
          Poseidon

          TE NOC RROKUT DO MARESH O QORR!!!!?!!!NJE MUT TE MADH DO MARRESH TI E SALEHU ILIR PLEHU KERRICI I EVGJITERVE.....................

          1. N
           Nexhua

           Korigjojeni se nuk e ka Qori, por Qorri.

           Lini një Përgjigje