Spartak Braho: Për Visho Ajazin, Ramës i kam thënë hiqe se i ka duart me gjak. Ai më thoshte e mo lëre se s'ka çfarë të bëjë

21 Mars 2023, 20:30Politika TEMA

Spartak Braho: Për Visho Ajazin, Ramës i kam thënë hiqe se i

Për Spartak Brahon, kandidatura e propozuar nga Rama, Vlora Hyseni për të qenë në krye të SHISH nuk përmbush kriteret ligjore.

Sipas tij, ajo që ka më tepër rëndësi dhe që theksohet në ligj është se kreu i SHISH duhet të jetë vetëm shtetas shqiptar, ndërkohë Hyseni ka edhe shtetësinë kosovare.

Dyshimi që ngre Braho është se përse Albin Kurti shkarkoi Vlora Hysenin, ndërsa Rama e merr në kabinet.

“Albin Kurti e shkarkon, ndërsa Rama e merr në kabinet. Nuk e kuptoj. Pse duhet të merret një nënshtetase kosovare? Unë flas si jursit, e njoh mirë ligjin. Thotë duhet të jetë vetëm me shtetasi shqiptare.

Kjo është shqiptare, por nuk është shtetase. Mendimi im dhe bazuar ligjit duhet të jetë vetëm shtetas shqiptare.

Rama dështoi me dy ministrat kosovarë. Ishalla e dekreton Presidenti dhe pastaj ta shohim në punë e sipër, por është një pozicion shumë delikat. Qeveria e Kosovës e shkarkon, ky e merr.

Unë diskutoj rregullsinë në përputhje me ligjin dhe interpretoj se kreu i SHISH duhet të jetë 24 karat shtetas shqiptar”, tha Braho në emisionin “Frontline” në News24.

Braho solli në vëmendje edhe rastin e ish-kreut të SHISH, Visho Ajazi, për të cilin tha se i kishte kërkuar Ramës që ta hiqte.

“E shikoj si çudi, por jo si karshillëk. Për mua kryesore është që të jetë në përputhje me ligjin. Presidenti duhet ta studiojë me kujdes anën ligjore. Megjithëse Rama nuk i ka qejf këto punët e shërbimeve, sepse nuk i kupton. 

Ai mbajti Vishon 4 vjet, Vishon që kishte  vrarë dhe kishte prerë. I thashë hiqe se ky i ka duart me gjak. Nuk e hiqte. Më tha ‘he mo lërë le të rrijë nuk ka ca bën’. Kjo është e gjitha intrigë”, u shpreh ndër të tjera Braho.

45 Komente

 1. D
  Dardan

  Edi Rama tall kowet me popullin trim dhe legjendar shqiptar.

  1. B
   Bureto

   Na çau menderen ky qelbësira. Po pse mo, për ti që njeh ligjin, kosovarët ç'janë, a nuk janë shqiptarë, për më tepër që zonha Hyseni, formalisht i ka të dy shtetësitë?

   1. F
    FAZLLIQ-qires i familjes Berisha

    Edhe Xhafer Deva,edhe Rexhep Mitrovica edhe 'SS' e regjimentit 'Kosova' edhe 'SS' e divizionit 'Skenderebeu' kishin shtetesine sKipetare po ishin jane dhe do te ngelen bashke me 'B'-te-Berishet,Bukoshet,Bojaxhinj,EDvinet,Blushat,Biberajt B E O G R A D A S I T...UDB-ashe anti shqiptare!

  2. t
   toni mavrija

   Rama i do vartesit te inkriminuar se ashtu i komandon me mire.Mos te harrojme se Visho ishte njeri i besuar i SALI KRIMINELIT me te cilin Rama i ben te gjitha pislliqet

   1. S
    Solomon

    Si shkon hoteli ne Tushemisht, mire? Ke fitime te bolleshme, leviz leku, se taksave ja u tregon vendin ti. E ke ndertuar me djersen e bythes, leke te pastra si te Likes.

    1. S
     Shaqo

     Je ok Solomon, i ke rene pikes. Na japin mend, kur kane miliona nga vjedhjet. Kur maste bashke me djalin metrat me meter shirit, m'u neverit, Iliri pinte kafe me Driteroin buze liqenit, ka edhe ai pjese atje, komunen Starove, pra dhe Tushemishtin, i kishte Lsi.

     1. S
      Shaqo

      Je ok Solomon, i ke rene pikes. Na japin mend, kur kane miliona nga vjedhjet. Kur maste bashke me djalin metrat me meter shirit, m'u neverit, Iliri pinte kafe me Driteroin buze liqenit, ka edhe ai pjese atje, komunen Starove, pra dhe Tushemishtin, i kishte Lsi.

      1. k
       koli

       Po perse vetem kete hotel ka ky brahushi? Po ne durres sa ka privatizuar? E nuk ka fare turp e na del ne media!

       1. P
        Pilo Lala

        Pse nuk e denoncon vrasjen ne Prokurori Braho? Me keto "canta te zeza", qe gjoja do hapi Spartak Braho, eshte bere si Artan Hoxha dhe Klodiana Lala, hiqen sikur i dine te gjitha, por nuk thone asgje.

      2. F
       F-22 Raptor

       Rama nuk i paska qejf punet e sherbimeve, ndersa ti e ke patur fiksim kapjen e pikave kyqe ne SHISH me te besuarit (zagaret) e tu. Mos thuaj jo or sharlatan njeri, pasi ata qe kane punuar apo punojne akoma aty e din mire.

       1. P
        Pleqte e Krujes haaaa

        Kur do mesohen shqiptaret te rrespektojn te zgjedhurin ooooo plakush i pjerdhur Rama eshte kryeminister nuk do pyesi njerzit per veprimet qe kryen e kane zgjedhur qe ai te veproje hhaaa kur do mesojne kera te sillen si njerez te civilizuar

        1. T
         Tropoja

         Ku di rama cka asht shteti ai rrot kari me bo shkarravina boll ka palloshi

         1. N
          Nari Nari katundari

          Si nga Tropoja qe je nuk je keq problemi eshte je penis funksionale apo jo funksionale si non grata

          1. S
           Sali gerdeci

           Aq te zgjut jeni ju tropojant sa ju percau nje si saliu,dhe u zhduket me shum se 300 te rinj me njoni tjetrin dhe me fise,,,jeni ne gjak e rrini myll neper kulla osé keni marr arratine,,,dhe prap thoni saliu,,,ik o loqe jep dhe men ti,

          2. M
           Mara emigrante ne Itali

           Spartak Braho ,kodosh i madh je ,gjitje kohes u lepije bythen ,tani ben presion mbi Edin per tet bir .ku e ke canten e zeze more fytyr zi .apo ta ka mare deputeti markagjoni .me ju po ta hiqte do thonit e lagu ,me qe e mbajti thoni se lagu .po mire Edi e mbahti dhe e coi ne ate pozicion po ti me canten e zeze pse nuk nxore prova qe Visho i kishte duart .e gjak ?Nuk te plotesohet deshira sepse e ke treguar qe je nje sahan lepires .turp per ty qe hiqesh se kush je nje gomar me zile .

           1. M
            Mara emigrante ne Itali

            Spartak Braho ,kodosh i madh je ,gjitje kohes u lepije bythen ,tani ben presion mbi Edin per tet bir .ku e ke canten e zeze more fytyr zi .apo ta ka mare deputeti markagjoni .me ju po ta hiqte do thonit e lagu ,me qe e mbajti thoni se lagu .po mire Edi e mbahti dhe e coi ne ate pozicion po ti me canten e zeze pse nuk nxore prova qe Visho i kishte duart .e gjak ?Nuk te plotesohet deshira sepse e ke treguar qe je nje sahan lepires .turp per ty qe hiqesh se kush je nje gomar me zile .

            1. R
             Rama eshte i papergjegjeshem

             Kjo ka qen dhe mbetet nji Skandal qe KM Rama as qe do me dit ! Brahi ben shume mire qe e ngre kte ceshtje ,qe KM te filloj e behet Serioze me deytren qe ka e marri seiozishte Shtetin Shqiptare ,duke mos i qelbur Institucionet me Kriminele e akome me keq nme bashkepunetoet e Krykriminelet te KOmbt saleh hamuti brishen . Kjo eshte nji nga Marrezite e KM Rama i cili duhet te reflektoje menjiher dhe kerkoje ndjes per te tilla gabime te pakonceptueshme per nji KM

             1. F
              Fevziu

              Urraa foltore-nevojtore urraaaaaa lavdi shokut non grata Berrisha

             2. M
              Mocali

              Dakord.Po sikur je vonuar shume o Taku. Apo te eshte prishur ndonje pazar dhe nxjer "gogolin" nga canta e zeze. Kuterboni ere 100 km larg.

              1. L
               Loku

               Kjo nuk varet nga Rama si dhe rasti i Vishos,urdherat meren nga rruga e Elbasanit.

               1. N
                Na myten

                Prova qe Rama eshte konja e Berishes per ata qe kane sy te shohin. E qi sa here i teket.

                1. L
                 Likja

                 Tka qi ty dhe e therret babà,,kujton se ka qir dhe te tjeret,,,

                2. R
                 Roberto

                 Spartak Braho nje legen burre.Vertet mund te dije shume gjera per shkak te pozites qe ka patur por si njeri per mua eshte legen komplet. E kam pare ne nje rast ku ka porositur nje dreke ne Hotel "Adriatiku" ne Durres disa vite me pare.Porositi peshk dhe kur u ul e drodhi dhe tha nuk kemi porositur peshk ne. Ishin rreth 20 veta.Kamarjeri i shkrete mbeti pa fjale pasi ky njeri,politikani ku populli mbeshtetet genjen dhe mohon vetem se eshte dikushi prandaj mua kjo gje nuk me ka irrituar dhe nuk e shoh dot fytyren e ndyre te ketij njeriu.Imagjinoni sa gjera nuk dime ne per bemat e ketij legeni.

                 1. k
                  komentues i perhershëm i Meros

                  Me duket se Spartak Braho ka nje boshllek te madh ne mendjen e tij. Thote qe nuk duhet te jete shtetase shqiptare, por vetem shqiptare! Ajo eshte shtetase shqiptare, eshte shqiptare ne origjine dhe safi ilirjane. Po Visho Ajazin qe ishte shtetas kanadez si e pranoi Spartak Braho kur ishte ne parlament?! Spartak hengre sa te deshi bytha, bere si te deshi bytha si dobiçi Sheqeres dhe ti atehere dhe sot...te njohe dhe kam bere nje bisede me ty kur promovoje librin e Ylli Polovines bashke me te tek Ewerest-i ne Athine, Nano dhe Berisha. Por ti mbrojtje dhe autorin e "kokepalareve" ne gjykate, ti me Spartak Ngjelen bete dhe raportin per shkaterrimin që dobiçi Sheqeres i beri Shqiperise ne 1997, ti sot ne pension ha, pi ç'te do bytha, ndersa dobiçi Sheqeres ishte sot ne Selenice te Vlores se kerkonperseri pushtet. Ju jeni krimba qe edhe mund tu shkelesh me kembe, poir ajo rini qe eshte sot eshte pjerdhur pas bigbrotherit dhe vajzave pa breke tere diten. apo droges. Keshtu e katandiset Shqiperine, u erdhi ne dore e futet ne goje poshte e larte.

                  1. N
                   Nari

                   Ky legeni i Likes,por qe ne fakt u be dy here deputet nga Rama,megjithese ishte i LSI duke e futur ne listat e PS ben karshillek,sepse nuk u be dot deputet ne zgjedhjet e fundit.I thashe ta hiqte Visho Ajazin,thote ky trap qe hiqet si jurist.Nuk e hiqte dot mor budall,sepse k/min ka vetem te drejten e propozimit per kryetarin e Shikut dhe duhet te jete dakort edhe presidenti,ne te kundert nuk e leviz dot nga vendi dhe jo me ta shkarkoje.Mos harojme qe kater vitet e mandatit te pare te Rames 2013-2017,president ishte Bujar Nishani !!

                   1. L
                    Lilo

                    Nari, je 100% i sakte!

                   2. F
                    Fat man

                    Z. Braho, Ed Droga te "degjoj", pasi Visho Ajazi Likes i mbaroj mandati si Kryekar i SHISH (pasi kishte qene edhe zevendesi Gazidedes me duart qe i kullojune akoma gjak) e emeroj Ambasadoo i Shqiperise ne NATO ne Bruksel. Edi eshte kelyshi i Kristaqit qe ka firmosur per shkrimtare denim me vdekje me varje ne litar dhe nipi i plehres kriminelit Spiro Koleka.

                    1. P
                     Pilo Lala

                     Kur dike nuk e hiqnin dot, e ngrinin ne detyre vetem per ta hequr qafe nga vetja e tyre. Keshtu ndodhi me Visho Ajazin, Edi Rama e ngriti ne detyre vetem ta hiqte nga vetja e tij. Presidentet Nishani dhe Meta do e zvarrisnin heqjen e tij, deri sa te mbaronte mandati. Kjo eshte historia.

                    2. R
                     Realisti

                     Vishua I ka duart me gjak 100% dhe arsyeja që Sala e vuri në krye të asaj pune kuptohet edhe nga kaprodhët. Por ti o Taku je një plerë e gatuar me lyrë korrupsioni prandaj shko mbyllu te ato shpellat e tua e gëzo çfarë vodhe se ky vendi ynë e ka marë rrugën e mutit që më 1944.

                     1. K
                      K. N. Dezi

                      Visho Ajazi ka dyshtetesi, kanadeze e shqiptare. Kur ishte kryetar, ishte ne shkelje te ligjit. Pra nje precedent e kemi. Zonja Vlora njelloj. Po perse, e veshtire eshte t'i japesh zonjes shtetesi shqiptare e nderkohe le ate kosovare? Vishoja nuk e braktisi shtetesine kanadeze. Zoti Braho, cfare beri gabim Vishoja nga momenti qe Rama e emeroi Kryetar deri sa e largoi? Une nuk di gje, ti di? Nuk mund ti vleresojme njerezit me parrulla.

                      1. E
                       E

                       Takun mos e merrni seriozisht ..eshte nje like i vogel. Ka deshire te duket sikur di gjera te medha ..ne fakt di nje m...t te madh,..tani merret kafeneve re durresitt me thashetheme e del tek TV e miliardierit pa' pune,vetem duke zhvatur shtetin e njerzit qe punojne per te..perfyteroni nje ndermarrje qe ska paguar taksa 32 vjet e punetoret i mban ne te zeze e u jep nje page sa per te mbajtur frymen ,e nje TV apo me shume qe shesin 24ore genjeshtra e shpif,eshte kethyer nje servi i sali germadhes qe e mbushi vendin me tragjedi kombetare ..ky eshte taku qe kerkon nga partia e cila i dha shume po' taku nuk u ngopet ..keshtu jane Tere te rrezuarit nga fiku,pilitike,ekonomi,drejtesi e ter parazitet e shqiperise qe Jane fryre me djersen e njerezeve te pun

                       1. B
                        Bozhigradi

                        Kur kryekurvat te akuzojne per ndershmeri, kur kryekriminelet te akuzojne per krime, kur kryehajdutet te akuzojne per vjedhje,... Kjo eshte te vesh duart ne koke!

                        1. M
                         M> Adriatiku

                         M. Me tej Solomon...

                         1. L
                          Latif Shejtani

                          Hahaha. Ky eshte KAR komplet.

                          1. N
                           Noci

                           Rri mor njeri e gezo pensionin rehat shiko Ruçin qe nuk përzihet dhe ka qene me lart se ti .Rama nuk eshte budalla te vendosi nje njeri jo te besueshme pa pyetur lart e poshte se nuk eshte si ai tjetri qe i përdorte per kriminele

                           1. l
                            likja

                            Ik ore matuf, bandit dhe drogmen.

                            1. u
                             ule koken, o kaqol

                             Galloshja e grisur e Diktatures ky prokuror-persekutor edhe nga surrati shkon fiks per sojin e rreptileve, si per ti dhene vertetesi asaj shprehjes popullore " Si ka fytyren ka dhe shpirtin".

                             1. e
                              edmond( koder rreshen)

                              Braho mund ta njoh mir ligjin si Jurist,por nuk njeh shpirtin per Kombin. Ne Qipro dy shqiptar me nenshtetesi Greke i vun ne rrjesht te gjith ushtarek Grek ,per te thirrur ne kor emrat e tyre ! U diskutua gjer e gjat se ne hierarkin ushtarake Grek duhet te zbatohet linja e Gjakut (sikur Spartanet e lasht) dhe jo nenshtetesia . A ka me krenar ne te gjith trevat Shqiptare per identitetin e tyre se sa Kosovaret ? Historia e ka tregu se jo ! Tosket per nje leje qendrimi ne Greqi,dhe nje pension mujor ne Shqiperi, ndryshuan emrat dhe kombesin duke vulosur tradhtin karshi Kombit,dhe Gjakut te tij.-Shqiptaret e Maqedonis identifikohen nepermjet fes dhe jo kombit ,sikur ja minoritet Turk, duke dalur neper protesta sa her kan pasur probleme te brendeshme ne Turqi ! Shqiptaret e Malit te Zi akoma ma keq,nje popull vet asimilues te cilet jan te knaqur ne vetmin e tyre ! Te kundershtosh emerin e Zonjes ne fjal,jo si individ, por si trev e Kosoves,do te thot se sa inferior dhe te shitur ndjehemi ne te Shqiperis ( se mesme alla Turka) ( te Jugut- Perifanos pu ime Elinas) perball Kosoves se Bac Ademit,i cili sakrifikoj Familjen per te ndez shkendijen e luftes per vetvendosje.

                              1. e
                               edmond( koder rreshen)

                               Komenti im ishte per pakenaqesin e emerimit ne krye te Shish ,te Shqiptares nga Kosova,por per cudi ju te temes sapo e nxoret intervisten e Brahos e hoqet shpejt nga faqja . Nuk esht e para her qe e beni nje veprim te till,a nuk esht i ulet ky veprim nga ana juaj ?! Nuk pres qe ju ta jepni regimin tim ,sepse duhet te shoqerohet me nje falje nga ana juaj,duke ja bashkangjitur komentin tim nje tjeter interviste .

                              2. q
                               qazim

                               Edhe pse mund te kete nfonjehere te drejte,ky eshte nje plak i rrjedhur qe duhet te kuptoje qe te kaloje kohen me pleqte e tjere moshatare e te mos dale me ne TV e t'ju çaje koken dynjase.Kujtoj parodine e dikurshme te ketije tipit me "çanten e zeze" qe u be histori humoristike.Vjen nje kohe qe mjaft eshte mjaft.

                               1. E
                                Ethem Lalaj-MallaKASTRIOTI

                                Përgjigje BABA TAKUT nga Skrapari LikeFloririt: 1.Kritika ndaj E.Ramës për Zonjën Kosovare në SHISH nuk qëndron.Lejen për të nuk e merr nga militantët qejf mbetës se nuk i bëri DEPUTET por i la në STOL,Por nga DASH,NATO,etj. 2.Sa për VISHO AJAZI LIKA,E.Rama ka kërkuar ta largonte (Jo sipas teje)por nuk e la DASH,NATO,BE..pasi Kryetarët e këtyre institucioneve nuk duhen larguar për të shkuar në gojën e UJKUT KUNDËRSHTÀR. -BABA TAKU: Lëre kët punë me E.Ramën.Merru me 2 agjentët e shumfisht Sb

                                1. M
                                 MeteH

                                 Ik keput qafen atje ne ate Corrush katundin tend e te Poliagjentit Memo or Kapterr Lalaj se nuk merr vesht ti nga keto pune. Dhe bli nje Abetare e meso te shkruash shqip.

                                 1. Q
                                  QIrio QInam QIriazi

                                  Or ti prej Mullikastre!SHQIPTARET KANE 30 VJET PA SHTET TI FLET PER NATO-BE-HALE !A je ne metro derexhe apo ke pjerdh ngha trute QI kur ke le----

                                 2. x
                                  xhemal

                                  Taku u zemerua me partine se nuk ja shtoi pushtetin e pasurine..nje like i Vogel..u fut ne vathen e derrave zhul e pis

                                  1. j
                                   jetimet e 21 Janarit

                                   kAmentues te xhixhilese,analfabete te halese!! -Nese Spartak Braho eshte nje 'alabnak' ne krye 30 vjet te antishtetit,kembe e koke i korruptuar kjo nuk do te thote qe 'Vlora' te 'propozohet',hidhet ne shesh te mejdanit si te ish nje prostitute e jo si kandidate ne krye te nje istitucioni nga me te rendesishmit si SHISH...nderkohe qe ska te beje fare po fare me shtetin sKipetar kthyer ne BORDELLO..Nga Salija,EDvini e Like Floria ku tridhjet vjet ne krye te kls-kESHILLIT lARTE sIGURISE HYNTE udb-ASHI fazlliq,NE KRYE TE GJYKATES KUSHTETUESE udb-ASHI ÇLIRIM GJATA,ne krye te komisionit te sigurise ne bordellon parlament Flamur UDB-ashi e i denuari Saliani...me tere KGB-ashet femijet nipat e mbesat e SS-Servet Sovjetik-'Pellumbit'!!!!!!!!

                                   Lini një Përgjigje