Sali Berisha përdhos festën e bektashinjve: O Allah, Sulltan Novruzi tjetër të na gjejë për Sulltan Surrelin

22 Mars 2023, 11:31Politika TEMA

Sali Berisha përdhos festën e bektashinjve: O Allah, Sulltan Novruzi

Sali Berisha nuk ndalet para asgjëje. Ai ka përdhosur festën e bektashinjve, duke u lutur që Sulltan Novruzi tjetër, ta gjejë pa Sulltan Surrelin, duke iu referuar Edi Ramës.

“Të dashur miq,

Bektashinjve shqiptarë ju uroj nga zemra gëzuar ditën e madhe dhe të bekuar, Sulltan Novruzin.

Kjo ditë për bektashinjtë dhe mbarë besimtarët e Zotit, është ditë besimi, mbarësie dhe shprese.

Për të gjithë ne, ditë e lindjes, jetës dhe shpresës së pashuar! Le të urojmë që Sulltan Novruzi tjetër të na gjejë më mirë në paqe, harmoni dhe pa monizmin e narkoshtetin e Sulltan Salep Surrelit”, shkruan Berisha, që politizon kështu edhe festat fetare.

62 Komente

 1. D
  Demokrati i vërtetë

  Po, po drejt e ke, por atë ditë ti nuk do ta gëzosh dot, se atëhere do kesh shkuar në Ferr.

  1. J
   Jeni shume

   Unë besoj se, Sulltan Norvuzi vitin tjeter, duhet që të na gjej pa Shum Turqit shqip foles. Se Pse unë besoj se Rama, Saliu dhe Meta, jane Turq shqip foles. Që nga emrat dhe mbiemrat, nga menyra që na qeverisni, dhe na kane qeverisur. Çfare i kane bër Shqipries, Enver Terroristi, Sali Gerdeci, Met spiun hajduti, dhe Ed Rama hajdut Erdogani, veq Serbet dhe Turqit ja kane bër, dhe mund të ja bëne. Mbeturina Turko Otomane, duhet që të largohen nga Shqiprija, dhe Evropa. Shkoni në Azie tek vllezrit e juj.

   1. P
    PUCI

    ????????????????

    1. i
     iliria

     Na jemi shumë ma mirë shko ti bile edhe përtej azije në p....nënës

     1. T
      Turkmut

      Ti nuk je iliria o shkerdhat je turqia

     2. R
      Raimond vlonjati

      Shko ti mongol muti andej nga jeni shume ne pidh te sateme andej nga ke origjinen.

      1. J
       Ju jeni pak

       EDI RAMEN e ke me ✝️ shoku! Prandaj leri fene ne punen e tyre o byth qire.

       1. l
        lexuesi

        Me siguri ti do jesh nga ata kosovaret e fundit qe jeni bere qytetare te shqiperise nga Saliu!Ta gezosh laptopin dhe mos u merr me komente por meso gjuhen Shqipe apo ti je nga ata kelyshet e fondamentalistit Al Bin dhe thoni qe nuk ekziston kombi Shqipetar por ai Dardan!Me kete rast doni ma than se bishti ashte ma i rende se sqepari or tej!

        1. D
         Dakord

         Ti "jeni pak" së pari, meqë ke mësuar të shkruash me "ë", mëso edhe "ç". Shkruhet "veç" dhe jo veq o shpellar. Së dyti Rama është ortodoks dhe jo turk. Në Azi dhe jo azie shko ti plehrë.

        2. s
         s-hale kriminel berisha te varet ne Litar

         Sa-hale berisha 100 karat turk islamik. Ky funderrine muhamedan i qelbur anadollak injorant i pa kulture duhet te ishte eleminuar me plumb ne balle. Por ne Shqiperi ska Burra..bejne vetem gam gam gam neper portale televizive.

         1. T
          Tahypi

          Me qe ti qenke burre ti anti mysliman i ndyre ,shko tek Papa dhe merr bekimin per ta eleminuar Berishen meqe nuk paska burra!

          1. D
           Dakord

           "S-hale" Nje burre doli more i ra ne grusht turinjve hahaha. Gerti quhet.

          2. E
           Evisa

           Kot merreni me Berishën, ai nuk është qënie njerëzore, është thjesht robot, një makineri e programuar vetëm për politikë. Jetën jashtë politike as që e njeh, ndaj dhe një festë spirituale siç është kjo, e përzien me politikën. Ai edhe kur shkon në një dasëm apo vaki përshëndet me dy gishtat lartë. Është aq i varfër dhe i deformuar shpirtërisht sa lebetit të gjallë e të vdekur. Mëndja i punon vetëm për baltosjen e atyre që nuk njohin dhe pranojnë sundimin e tij absolut politik dhe shoqëror.

          3. B
           Bato

           U tu shofte rraca rraca o kriminel

           1. E
            Erla Mehili moderatore dikur sekretare Berrishes

            ky eshte komunist ku njeh ky religion a ju kujtohet kur shkoje ne Shkoder per ngushellim ne familjen e Arben Brocit i tha te emes : Jam i lumtur qe mar pjese ne vdekjen e djalit tujjjjj ky antikape nuk njeh as gje vec te keqes

            1. F
             Fadil isufi

             Mos e merr gabim atë shprehje ky ka bo shumë gabime dhe krime por jo këtë rast do të Isha shumë i mërzitur apo i shqetësuar në rast se nuk do të kisha marrë pjesë ky është kuptimi

            2. K
             Komunist me Rolex

             Nuk kam asnjë simpati për Berishën po ju jeni gazetë politike , askund se permend fjalen "o Allah" dhe shani çim peken kur ja keni kaluar edhe atij në servilizëm

             1. T
              Ta shkerdhefshin Bektashinjte gojen e kurves

              ky eshte thjeshte nji serbo grek -qe tani e ndjen se i ka ardhur vdekja dhe kerkon ta masakrojne ,tu e rrejt mendja Mutin me tru Shpellari Primitive se po e bejn hero rropsite qe i shkonin pas

              1. M
               Mara emigrante ne Itali

               Ishalla novruzi i vitit tjeter nuk te gjen ty o kriminel ,o hajdut qe je i lyer me gjakun e shqiptareve .Populli nuk haron .

               1. L
                Ladi

                Ah ore Azem çna bere qe i dole Fatmir Haklajt ate nate dhe i prishe planin,se ai kish ardhur te qeronte halen,kriminelin dhe tani sdo ta kishim neper kembe.

                1. T
                 Tirona

                 Nuk do te kishim as Kompleksin e Partizantit te privatizuar, nuk do te kishim as Viktima ne Gerdec dhe as ne Bulevard. O ASPAK Ku je , pritet arrestimi i Trumpit dhe i Putinit, ndersa Ju rrini te tredhur nga dy fundrina qe e tallin bythen me Ju edhe ne diten e festes fetare

                2. P
                 POPULLI DIXHITAL

                 Jo për gjë, as për ndonjë superlativë për Ramën, por ky vënd do bjerë rehat vetëm kur në këtë tokë të mos ekzitojë tip karrierist, mashtrues, gënjeshtar, vrasës, korruptues të fshehur nën maskë dhe jo dashamirës për të gjithë popullin e vëndit ku jeton si jeni Ju dhe kur kjo tokë ta kalbi që në ngjzje çdo loj fare që mund të mbijë qënie njerëzore të kalibrit tënd, që edhe një ditë feste fetare, jep mallkime e mesazhe ferri.

                 1. P
                  Plehra ska te ndaluar ..Kriminel..

                  Plehra Spiuni ju derjtohet me fjalet Miq te dashur. ! Ky Kriminel e di shume mire qe miq nuk ka ...Ho SPAK nxito ne Dosjet e ketij Krimineli ,se e mori ne qafe nje popull ky mi halesh...

                  1. P
                   Plehra ska te ndaluar ..Kriminel..

                   Plehra Spiuni ju derjtohet me fjalet Miq te dashur. ! Ky Kriminel e di shume mire qe miq nuk ka ...Ho SPAK nxito ne Dosjet e ketij Krimineli ,se e mori ne qafe nje popull ky mi halesh...

                   1. m
                    mos e krruaj ate byth te qelbur me Bektashinjte ke

                    je duke u krruajtur aty ku s'duhet o Kryputana e Kombit . kush je ti mor Mut muti qe e fut gjuhen aty ku s'duhet ,duke provokuar te tjeret duke marre ne goje Te Gjatin ?Kujdes se Sulltani te pret Koken o Gjarper gjuhe gjate

                    1. A
                     Ashkyshiii

                     Sale, ke 30 vjet qe ja çan bithen ketij populli...ia kalove dhe enverit

                     1. M
                      Mehmeti thon e ka pas qir rende Lili Sllobodanken

                      ja ka shkerdhy kec vallahi .Mehmeti e ? E shikojshim te gjithe ke Blloku kur e fuste mrena shoqerusi Mehmetit nga mbrapa .E pollonte dy tre ore sllobodanken dhe kur dilte Lili Sllobodanka nga deraaaaaaa si e ckrefur ,mezi hudhte komt ne shkalle .Imagjino c'i kishte bo kti llapaqeni malok qe i duket vetja si demokrat Mehmeti ? I kishte rrat Hurin ne bythe dhe e kishte pjek te gjalle e bojte ushqim per qent e corrushit

                      1. e
                       eli-tiv

                       ....sb ka hyre ne rrugen pa kthim...ka vrare njerez...denimin e ka nga lart

                       1. d
                        duke provokuar cdo dite ,kerkon Vemendje shkerdhat

                        kryeshkerdhata e kombit ,qelbsi demokracise ,komunisti dhjer ,nuk le asnji pa provokuar ne kte kazan plehrash ,qe i bo tellallin saleh haMutit thjeshte me terjek vemendja pasi e ndjin qe te gjithe e shtyne ne Gropen e Mutit ,e prej aty gerthet ,me trgu qe o ala gjall Pri aty ku je ne grope te hakese se do vij Novruzi te te dhjesi ne Goje - rrospia plake

                        1. M
                         Muti Halese Demokratike kerkon vemendje

                         shko e vdis o Kerma e Njerzimit se ke marr padyshim vemednjen e kerkuar me shume se kur je gjall e harxhon Oksigjenin e Shqiperise !

                         1. S
                          Shqiptari

                          Sale Karadyzen Enveri:Si ateist enverist qe je:Te rroni vete se ke pjerdhur nga mendja.Ne nje dite te tille feste per Bejtashinjte,gjeja me e vogel qe duhet te besh eshte qe te kafshosh gjuhen dhe te mos e perdhosesh festen,or trap!

                          1. D
                           DAJ SAMI

                           O SHKERDHATE I KOMBIT,O I PA DIN E IMAN,O PLEHER,O KOPIL SERB,O MASHTRUS,O SOCIOPAT,PO SI KE SURRAT TI O MOSTER,TI DALESH PERPARA SHQIPTARVE,PO TI ,O LEGEN,O BYTH LEPIRES I PPSH-se,DHE KRIMINEL NE DEMOKRACI,JE AKSIDENT NE POLITIKEN SHQIPETARE,PO TANI QE JE NE FUNDIN TEND TE TURPESHEM,POLITIK,PO DHE BIOLOGJIK,KUJTON SE MUND TE ANKOROHESH DIKU,PO NUK E KUPTAN SE KE SHKU PER LESH,DHE ATA QE TE VIJN MBRAPA,KERKOJNE TE MORIN NDONJE LLOKEM NGA FUNDERRINAT TUA

                           1. M
                            Muzaka i Ri

                            O Sulltan Sali Metaj, pse ha mut, ti vjen ere edhe pa ngrene. Apo te pelqen Sulltan Salir Bermeta.

                            1. A
                             Arjani

                             O SALE O KURVE E SHQIPERIS TY TE MART DERVISH LUZHA MOS TE ZENT VITIN TJETER FESTA E NOVRUZIT ,ISHALLA NE GROP TE ZENT SE SHPETON SHQIPERIA NGA TY FUNDERRIN VICIDOLI .

                             1. A
                              Arjani

                              O SALE O KURVE E SHQIPERIS TY TE MART DERVISH LUZHA MOS TE ZENT VITIN TJETER FESTA E NOVRUZIT ,ISHALLA NE GROP TE ZENT SE SHPETON SHQIPERIA NGA TY FUNDERRIN VICIDOLI .

                              1. Z
                               Zot na fal cfare ke krijuar !perbindesh

                               Mjere Shqiptaret per mjerimin qe u solle DHE lum ZAGARET per parajsen qe u solle. Rrnofsh per me tregue.

                               1. I
                                I fici

                                Ky sekretar byroje do vdesë, kush shpreson ndryshe nuk ka as sy as veshë dhe as tru të kuptojë. Kjo që shpreh është tipike për një sekretar organizate të kohës së sh Enver, "të uron " me hipokrizi dhe në pjatën e festës pështyn në gjellë me keq dashje që të mos ngjitë urimi, edhe pse hipokrit, dhe të bëjë politikë Pak ti thuash m. t burrë

                                1. R
                                 Rocky

                                 Mos u zini or të mjerë Zoti është një Jezu krishti biri i tij Lavdie kjoft Këtu krishti Pushosh në paqe

                                 1. M
                                  Mohikani

                                  On the road to HELL! Buena parte.

                                  1. B
                                   Busho

                                   Ateist stalinist i paftyre, bastard komunist i pakorigjueshem etj…

                                   1. L
                                    Lam Zagradi

                                    O Salush oviç, t'a shqeftë sumën baba Mondi, o sumë shqyer, që të bije goja era karë, nga gojoret që u bën në vite sërbo-rusëve, o rracë e mallkuar...

                                    1. D
                                     Dardan

                                     Ore komentues as te vdese nuk e lini qenin e Sheqeres dhe te Vuk Karxhichit? Kush eshte tani Sali Berisha , pervecse nje qen qe leh nate e dite se e ka majasellin ne gjuhe.

                                     1. F
                                      FATMIRI

                                      PER CILET MIQ FLET TI O BURR KURVE PO KU KE MIQ TI MIR HALE DHE ATA QE I KE PASUR I KE ÇUAR NE BOTEN E PERTEJME MOR TE QIFSHA GRUAN DHE ÇA TE MBAN FISI O KRIMINEL I QELBUR KUJTON SE DO TA HEDHESH LUMIN POR HARROJE SE SHBA DO TE NXJERI DHE ESHTRAT E BABAJT NGA VARRI KRIMINEL I QELBUR

                                      1. T
                                       Tobe

                                       Njeri i poshter! Mashtrues!

                                       1. S
                                        Shqipëtar!

                                        Kur kishe në dorë pusht_etin e pakufishëm i more këtij vëndi gjithshka, tani që doli në “pah” e vërteta e “hidhur” për KEQBËRËSIN MË TË MADH TË TË GJITHË KOHRAVE NDAJ SHQIPËRISË DHE SHQIPTARËVE , i drejtohet Allahut, por populli thotë: “Prit gomar të mbijë bar”

                                        1. B
                                         Bektashi haaaaaaa mut dhe hashure

                                         ......coni grate dhe motrat tek dervishi , jepuni edhe leke mish e raki. Ptuuuuuu popull injorante

                                         1. B
                                          Bektashianet jane Feja me Paqesore

                                          s'jane shqiptaret si ju minorikaret qe ja cuat grate grekut o bithqiirat e stanit

                                         2. a
                                          asdf

                                          O shqiperi e mjera Shqiperi, 100 vjet pas shkeputjes nga perandoria e halldupeve politiqenerit e tu e kane vene feste kombetare Sulltan Novruzin.Cfare turpi te festosh fene qe e solli pushtuesi qe na vrau e poshteroi.Dhe nese ka mendjeshkurter qe duan ta festojne,le ta festojne privatisht.Shteti dhe politika nuk duhet te behet pale me besimet fetare. Politikane hiqeni kete gjoja feste nga kalendari shqiptar i festave dhe mbyllini gojet tuaja te pista,per te miren e brezave qe do te vijne .Bashkepunoni me idealet e rilindsave te kombit dhe jo mbeturinat turkoshake te vendit.

                                          1. F
                                           FDSA.

                                           Bektashizmi nuk eshte fe qe solli pushtuesi, por nje kompromis me pushtuesin. Kjo fe pranon Allaun si krezot, por nuk i nenshtrohet rreguallave te myslimanizmit. Mund te jete nje fe qe urrehet me shume ne boten myslymane se sa ne ate te krishter. Eshte fe qe aplikohet gati e vetme ne Shqiperi. Edhe teqeja eshte midis xhamise dhe kishes dhe dervishi nuk eshte as hoxhe dhe as prift...E them kete thjeshte per kulture dhe per te te thene ty asdf, qe te jesh korrekt kur komenton. Injorancen tende mos na e shit si kulture. Fanatizmi yt fetar ose atist, eshte me i demshem se cdo lloj feje....

                                           1. D
                                            Dakord

                                            FDSA te lumte o njeri i mire. Te lumte.

                                          2. D
                                           Detari

                                           hesape turkarabesh me allaha dhe sullatana vk mjere Arberia me keta arab

                                           1. s
                                            shqiptaret

                                            Detari , zh/i BabaMndit thine se pallonte janollatosin ne bith saher janulla nuk ndjehej mire dhe sherohej . E shikoni cfar Feje eshte ? Ben Magji kur ja rras grekut e sheron . Ti kur te ndihesh keq na dego haber .yyyyyyyyyyyyyt fare e ndyre antishqiptare .kermat e grekqise

                                           2. S
                                            Sefer Daja

                                            Per te gjith komentuesit: Ju vetë e keni fajin! Nji fjal flet Sala, e ju vuuu me komente! Atij ashtu i zgjatet jeta! Nuk pyet ai se e shan a e lëvdon! Mjafton të gjej budallenj si ne që merren me fjalët e tij!!!! Bojkoti është përgjigjja më e mirë për Berishën! ( se drejtësia që ne duam për Salën nuk ka për të ardhur kurrë me sa duket, sa kohë që ai ka "kontratë" me atë që e quan Sulltani i Surrelit!)

                                            1. D
                                             Dardani i Ri

                                             Kryekrimineli i kombit tonë, Sali Shpellar berisha, është një kufomë e pagroposur.

                                             1. *
                                              *

                                              salehu shehqeres eshte mik me i mire i iranistanit.ky moster mishngrenes njeriu kur ishte ne pushtet ndertoje me mijra zhamia ne shqiperi si kur te ishte i gjith teritori shqiptar pron e tije.ky mjeran bashke me mjeranet e tjere si,mutaj ,rama,veliaj e te tjer politikan jane sherbetoret me te zellshem te anti shqiptaris. Keta jane Janiçeret e fundit qe la otomanizmi ne shqiperi.ai krriçi bashkis do te shpalli dit feste nevruz byrekun si kur shqiperia te jete pron e tije.politika shqipkare e ka vllazeru shqiperin ne ata vende qe na kan pushtuar e na kan dhunuar kulturen dhe traditen.OOOOburra kush te rrembej lugen me te madhe per te ngrene grure te zier se e ka bekuar nje tjeter zot qe nuk i perket shqiptareve.kafshe pa identitet.

                                              1. E
                                               Emiljano

                                               Po cmereni me nje gerdalle,relike te komunizmit qe i ka ngel kalendari ke brezhnjevi.

                                               1. D
                                                Deda

                                                Me qenë se u lutke ti sali për edi ramën po lutna dhe un si popull që sulltan nevruzi tjetër ta festojmë pa ty dhe llojin esorrollopin tënd

                                                1. O
                                                 Ohaaa nga Tropoja

                                                 Edhe pse shumë i lexoji me ëndje komnetet për Salih Shellarin NON GRATA - Gomar veshgjatë, krimnel ordiner e hajnë me famë e shipfës i pakufishëm . Aferim.

                                                 1. P
                                                  Popull budalla

                                                  Si perfundim sali ilir rama jane legena se ne nje shtet laik nuk bohen urime nga politikanet po kto te tre jane legena feja eshte e ndare nga shteti

                                                  1. P
                                                   Popull budalla

                                                   Si perfundim sali ilir rama jane legena se ne nje shtet laik nuk bohen urime nga politikanet po kto te tre jane legena feja eshte e ndare nga shteti

                                                   1. Z
                                                    Zina sallaksja e bukur

                                                    O Sali o kërmë, mire edhte qe dita e 1 majit te gjeje ty aty ku e ke vendin, ne BURG. Populli nuk ti harron gjemat qe i ke bere vatanit! Vafsh ne te satëme me gjithe Giten, tullacin, Zen sypeshkaqenin dhe domosdo me Lilin. YYYY, i vdekur e i pa kallur

                                                    1. N
                                                     Noke

                                                     Une do te lutesha qe Sulltan Nevruzin tjeter ti te jesh mire me shendet partia jote te kete ikur per lesh dhie , ndersa ti te jesh perpara prokurorve duke dhene shpegime per krimet qe i ke bere ketij populli bile bile do gezohesha shume qe ti dhe Like koke qoshja te jeni perballe njeri tjetrit ti sqaroni akuzat qe ja keni bere njer tjetrit ne keta 32 vite dashuri e urrejtje . Per Ramen qe ti lutesh vec punve te Zotit jam i sigurt qe jo vetem do te jete kryeminister por gjithnje me shpresen e Zotit dhe mendjen ne vend te shqiptarve mbeshtetjen Europianve e te Amerikes te behet gati per mandatin e katert , deri at’here shume gjera do kene ndryshuar me siguri per mire . Qente lehin po karvani ecen drejt perpara

                                                     Lini një Përgjigje