Rama ironizon opozitën: Në kohën e tyre s'dihej kush ishte mjeku e pacienti, kush vinte për të vizituar gjoksin e kush për të blerë sytjena

22 Mars 2023, 15:08Politika TEMA

Rama ironizon opozitën: Në kohën e tyre s'dihej kush ishte

Kryeministri Edi Rama nga spitali i ri i sëmundjeve të brendshme në QSUT ka ironizuar opozitën duke thënë se në kohën e tyre nuk dihej kush ishte mjeku e pacienti ndërsa sot shëndetësia po përparon.

Megjithatë i tha mjekëve dhe infermierëve që duhet të bëjnë durim se do ecin më shumë. “Sot na duhet vetëm që praktikat më të mira t’i aplikojmë siç duhet.

Faleminderit për durimin, më vjen mirë që ne jemi ende këtu dhe tanimë të gjithë ju e shihni se puna për të transformuar këtë vend që e dini siç ishte dhe nuk dihej kush ishte mjeku e pacienti, shitësi, blerësi, kush kishte ardhur për të vizituar gjoksin e për të blerë sytjena, sot është tjetër gjë. Durim dhe durim sepse më e mirë është ende përpara”, tha Rama.

14 Komente

 1. s
  saliu

  Mendo kur minister shendetesije ishte xheneriku Nard Noka

  1. S
   Shkodrani pa buke

   Boll duke u krahasuar me 12 vite me pare dhe Llac-tulla, mjeket kane nevoje uleritese te ngrene steken e profesionalizmit , ne ushtrimit e profesionit ,ku shumica e ture kane vite qe nuk kane hapur nje liber apo azhornuar me metodat e reja diagnostike -terapeutike te reja te shkences mjeksore.....

   1. F
    Fol me kembe ne toke o Edi.

    Aman o Edi po keni bere nje godine po as I afrohet vendeve qe permend.Sherbimi mjekesor eshte per faqen e zeze.Te gjithe te shohin duart tu japesh ndryshe I kthen kembet nga dielli.Italia eshte numer nje kur vjen te sherbimi as qe mund ti afrohet spitaleve tona. Fol me kembe ne toke te kam rixha.

    1. A
     Anton

     Fjale miku im vetem fjale...

     1. Vlonjati

      Ishministri i madh Nard Ndoka eshte mprehur prap per tu rikethyer ne krye te shendetesise , i eshte mbushur mendja top se vetem ai dhe Salehu mund ta bejne kete vend per kete eshte dakort edhe cuni i Faros nje politiqen i nivelit me te larte asaj kopeje shpellaresh

      1. I
       Ira

       kur ishte opozita ne pushtet sberi asnje gje per shendetesine

       1. I
        Ina

        keni bere investimet e duhura ne shendetesi dhe vit pasi viti po beni dicka akoma me shume

        1. E
         Erjon

         Asnje qeveri nuk ka puanr aq sa keni punuar ju,bravo.

         1. S
          Sofia

          Ne kohen e berishes spiralet ishin ne gjendje skandaloze,bravo qe i keni permisuar kaq shume spitalet

          1. M
           Mara emigrante ne Itali

           O komentues ,mos valle doni kohen e saliut qe mernim me vete çarçaf dhe gybertat .ju plaçin syte o derra ,e doni demokracin qe te hani si derrat dhe tju paguajne edhe gjumin o debila ,vete i mesuat mjeket duke ju dhene para ,ju i doni qyl te gjitha o vemjet e kombit .

           1. g
            goni

            Fol hajvan se i ke fjalet me metra ti.

            1. T
             Toni

             Pd e zhyti vendin tone

             1. S
              Soni

              Shyqyr qe ka ikzr koha pd

              1. R
               Roni

               Mos e paçim me kohen e pd

               Lini një Përgjigje