Gazmend Oketa: PD do renditet forcë e tretë ose e katërt në zgjedhje, 14 maji mund të shënojë fundin e saj politik

22 Mars 2023, 18:02Politika TEMA

Gazmend Oketa: PD do renditet forcë e tretë ose e katërt në

Ish-ministri i Mbrojtjes dhe zv.kryeminister në qeverinë Berisha, Gazmend Oketa deklaron se PD në zgjedhjet e 14 majit do të përfundojë forcë e tretë ose e katërt.

Duke folur në ABC, Oketa tha se në këto zgjedhje PD mund të prekë dhe fundin e saj politik.

“Ndoshta ky qëndrim i tyre, o do të shënojë edhe fundin e PD-së si subjekt politik, në sensin që nëse ata do dalin me kandidatët e tyre, me emrat e tyre, me listat e tyre për këshillin bashkiak, me keqardhje e them që logo e PD-së do të renditet e 3-ta, ose e 4-ta në këto zgjedhje dhe që më pas sigurisht do të shënonte një rezultat tepër negativ për PD-në si subjekt. Dhe gjykoj se mund të shënonte edhe fundin politik’, tha Oketa.

8 Komente

 1. T
  Tani

  Ky Oketovici Serboboshnjaku kushuriri i dhenderrit te Berishes J. Malltezi , Berisha e perfor si Xhol , patrneret e larguan nga detyra e M.Mbrojtjes si i pa denje m.q.s eshte Serb i Islamizuar sikunder dhenderri i Berishes. Ky eshte perf.me besnik i Saliut shkon ke Bomiri , iken shkon ne strofkullen e Vicidolsit....hej spiuna dhe maloke te Saliut kot lodheni , tani jeni te diskertituar boterish si palaco shko zoti Oketovici i SALIUT .....

  1. G
   Genti

   Nje pleher e nuk ke cfare ti thuash me tutje

  2. M
   MOKRARI

   PO SIGURISHT ASHTU DO DALI SEPSE KA SHUME SI PUNA JOTE QE I BEJNE AKOMA TEMENA NJERIUT ME TE ZI SALI BERISHES.SI NUK PO E KUPTONI O TE FANDAKSUR QE ME KETE PLAKUN E RRJEDHUR NUK VINI KURRE NE PUSHTET.PA NA U BE KONSERVATOR DJALI I FARI BALLIUT.

   1. L
    Luli

    Po kjo faltorja e Saliut tënd o trim nuk është fundi i PD non grata? Se ka brenda njerëz si ti prandaj u be m.. partia.

    1. t
     tata luigji

     Gazi je i rrahur dhe i shkerdhyer nga berisha, tani fjalet jane kot,te perzgjidhi si boshnjak. ga qe ishte liria serbe Lutu tek zoti mos te dalin ndonje procke se shume jane duke germuar per fatekeqsit qe ja keni bere vendit SPAK po ju ndjek

     1. V
      Vlonjati

      Ua Oketa tani e kuptoi qe pd ka marre udhen e mutit , po ai me Baton jane kontribues te prishjes . Zeri me mend Oketen e Baton qe keta qene mu ne krye te qeverise se e te pd e nuk e paskan ditur qe pd ka kohe qe ka marre te tatepjeten dhe keta kane qene kuntribues te shkaterrimit te pd , por u desh qe te vinte prap Saliu qe ti jepte goditjen perfundimtare . O Gaz Oketa po pse nuk eshte fundi botes qe do te shperbehet nje bastion shpellaresh e gjithfare idjotash nga me llumi i shoqerise te tipit Sali pordha e Flamur Noku , cuni Faros pace pilafit jo llum po shume me posht akoma .

      1. f
       ferizi

       Ka bo ca gjynafe kur ishte minister i mbrojtjes me klubin Partizani dhe i shkon mbrapa sales.

       1. Z
        Zhgenjim 32 vjet, ju dhjefsha...

        Respekt per Alibeajn! Po bene te vetmen dhe best te shpetoj dhe sjell si faktor opozitar, PD. Eshte mire per opoziten e dobet aktuele, me e mire se PL, e spiunit PL- LSI. Po kujt ti thuash. Zot ruaje dhe bekoje Shqiperine po tu dha rasti!

        Lini një Përgjigje