Kur Baton Haxhiu pyet spiunin IM për të vetmen gjë qe ai nuk e njeh, MORALIN!

16 Shtator 2022, 13:50Blog TEMA

 

Kur Baton Haxhiu pyet spiunin IM për të vetmen gjë qe ai nuk e

Nga Sokrat Hoxha

Të gjitha emisionet mbrëmshme televizive kishin si kryefjalë hallet e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit në raport me drejtësisë, pasi SPAK-u ka hapur për llogari të tyre të paktën 5 dosje penale për pastrim parash, korrupsion, fshehje pasurie, mashtrim, falsifikime, shpërdorim detyre etj. Në emisionin e Syri Tv ishte i ftuar Ilir Meta, ndërsa në Opinion ishte angazhuar gruaja e tij Monika, bashkë me avokatin Genc Gjokutajn.

Gazetarët Baton Haxhiu dhe Armand Shkullaku e kanë pyetur Ilir Metën për një koncept që është i huaj për të, që nuk e njeh në asnjë dimension, siç morali. Kur gazetari Haxhiu e pyet Metën për akuzat e shuma që ka artikuluar kundër bashkëpunëtorëve të tij më të afërt, ish ministrit Lefter Koka dhe ish deputetit Alqi Bllako, ai përgjigjet se i kishte paralajmëruar që më parë të kenë kujdes nga Rama. Pra të gjithë baltën që Meta hodhi ndaj dy bashkëpunëtorëve të tij, ia faturon Ramës.

Ilir Meta, pa e tradhtuar fytyra, mohoi faktin që Alqi Bllako ka qenë sekretar i përgjithshëm i tij dhe thotë se atë e ka emëruar ministri, ndërkohë që dihet botërisht se Alqi Bllako ka qene sekretar i përgjithshëm i Ministrisë së Mjedisit në vitet 2013-2017 dhe me pas sekretar i presidentit Ilir Metaj.

Kur Baton Haxhiu pyet spiunin IM për të vetmen gjë qe ai nuk e

 

Pas Ministrisë së Mjedisit, Bllako nisi punë si sekretar i Përgjithshëm në Presidencë. Këtë pozicion ai e mbajti deri në shkurt 2019, kur u largua nga Presidenca, dhe nga LSI-ja.

Nëse Alqi Bllako paskërka qenë dora e Lefter Kokës në si Sekretar i Përgjithshëm në Ministrinë e Mjedisit, pse Ilir Meta e bëri Sekretar të Përgjithshëm në Presidencë?! A thua Lefer Koka i ndëhyri Metës që t’i besonte postin më të rëndësishëm në Presidencë?!

Lefter Koka njihet si një nga shtyllat e LSI-së në vitet 2009-2017, i cili i siguroi disa mandate dhe i qëndroi besnik ish kryetarit të ish LSI, spiunit IM. Dhe ndoshta ky është gabimi më i madh politik.

Ilir Metaj, ashtu siç ka bërë me Filip Talon, ka vepruar me shume bashkëpunëtorë të tij, duke u thurur gracka për t’i përballur me drejtësinë. Por, duket se ora e Ilir Metës po afron. Presioni i madh i opinionit publik, trysnia ndërkombëtare dhe disa kallëzime penale kanë vënë në lëvizje SPAK-un, strukturë e cila ka marrë nën hetim Ilir Metën.

18 Komente

 1. T
  Toni

  Se kush esht ilir meta e din dhe ujqit nder male,por memketo.artikuj ju po perpiqeni te na shisni si moralista Ramen,Veliaj,cuci,ballukun e te tjere... Kjo Nuk shkon. Der dje Meta Ish ne koalicion ,dhe Ish burre I mire dhe pse ne socialistet e thjeshte Nuk e donim SE e dinim c mut Ish. Po dhe kta tanet sjane me Pak muter se meta e berisha bashke

  1. S
   Spak

   Shume je munduar o Toni,por nuk del dot nga korniza e berishianit,Sali! Fjalori jot eshte i denje vetem per injorantet!

   1. R
    Raimond vlonjati

    Kjo eshte nje gazete ku shkruajne gazetare qelbesirat me nivel te ulet fare--Halabake te qelbur , qe genjne sikur jane ne klase te pare tamam deficente

    1. D
     Dakord

     Me ne fund o vlonjat e pranove edhe ti qe je nje lexues qelbesire, halabak i qelbur, me nivel fare te ulet dhe genjeshtar si ne fukarenjte e gjore ketu hahahahaha

   2. S
    Spak

    Shume je munduar o Toni,por nuk del dot nga korniza e berishianit,Sali! Fjalori jot eshte i denje vetem per injorantet!

   3. L
    Loriku

    1. Alqi bllako kaqene sekretar i pergjithshem i zgjedhur personalisht nga Lefter Koka jo ilir meta. Dhe lefteri e ka kusheri. Perpara se te bentr lojrat e ilirit ai bente vetem lojrat e lefter kokes. Dhe kur thoni qe punontr ne presidence pse nuk thoni qe iki pas dy javesh se i tha Lefteri ik urgjent. 2. I referoheni Ilri Metes sikur eshte spiun i certifikuar. Dhe ju si tema beheni jo prokuror por gjykates. Dhate venfimin ju. Po kusj jeni ju. Ju jeni thjeshte ne rolin e shpifesit dhe ne rolin e nje gazete online qe perdoreni per interesa dhe mundoheni te manipuloni opinionin publik. 3. Mirë morali i ilir metes. Po morali juaj. Ke moral ti mero. Ti ke ngrene ne cdo tavoline dhe ke peshtyre ne cdo tavoline. Ti mund te kesh nje pacavurr online por gazetar nuk je. Se varet si e perdor penen

    1. X
     Xen Bolja

     Likja ne burg. Po te ardh keq boni shoqni

     1. D
      Dakord

      Ja dhe loriku me mentalitet shpellari. Po ja dhe besrn njerit duhet te vdesesh me te se nderrimi i mendjes eshte krim. Tipik malok shpelle. Kete pune ka gazetari or taj, te rrije me te gjithe, ti degjoje te gjithe e te publikoje opinionin e vet. Toç kukulle.

      1. p
       ppa

       O Lorik e ke zgjedhur pseudonim perendimor, por kuptohet qe je nen nivelin e je cobani me dhi.

      2. E
       E drejta vonon por nuk . ..

       Ilir Meta dhe Sali Berisha ne krahasim jane nje qind here me te mire se Baton Haxhiu se Edi Rama dhe kompani. Pa merak shume shpejt do keni dhe ju rradhen tuaj.

       1. k
        katunar skrakari

        Or taj Lorik mbaro 8 vjecaren e pastaj jep mendime ne shqip se as te shkruash nuk dike o derbardhe,apo i perket asaj kategorise qe tall trapin Noli.Ti Halim qe nuk di shkrim e kendim do te behesh minister per arsim

        1. U
         Una

         Or katunar skrakari,Rama zgjedh per ministre ato qe sapo kane mbaruar kuren e dobesimit.

        2. j
         jugu

         Meta na qenka bere i keq per Ramen dhe zagaret gazetar qe i ushqen Rama. Po kur, apo tani qe iku nga president. Nuk i ha njeri keto budalliqe te Rames dhe propagandes se tij. Meta duhet sulmuar ashper sepse eshte i vetmi qe rrezon re gjatin (sepse Berisha eshte ne moshe tani por edhe ai e rrezonte). Dhe Rama e di qe nese heq qafe Meten me cfare do forme dhe cmimi, ai mund te jet ne pushtet sa ti doj qejfi. Rama eshte strumbullari i gjithe te keqijave 10 vjecare ne vend. Po e shperben vendin, populli vital ikuuuu.

         1. Për çfarë të këqijash e ke fjalën? Nuk di të ketë vrarë njeri. Edhe të këqijat e natyrës i rregullon se i bëri njerzit me shtëpi. Na i thuaj ti mësojmë e ti krahasojmë.

         2. V
          Vellai I Meros nga babai

          Jo se me rruhet shume per Meten por Bato e thriste Like ose Ilir. Batoja eshte kurve politike nje here me Saliun pastaj me Liken, tashti me Ramen . U mundua te kapte Lulin se kujtoj se do behej kryeminster po tashti le te shkoj e te kapi ate te Qim Pekes ose k'te timing. Kurse Shkukurva eshte thjesht sahan lepires dhe mundohet te kapi ndonje koker leku diku. Dmth te gjithe jane per ti qir motren

          1. F
           Fshatari

           Një çiban i rrezikshëm per vendin, per shqiptaret, per familjen, per rininë, per mbare kombin shqiptar sot dhe prej me shume se 30 vjete eshte ne ditet me te erreta te jetes se tij, por perseri i ''pamposhtur''! Nje ndihmese e rolit te tij qelbezues dhe me tej gangrenizues te çdo mjedisi eshte dudumja gojemadhe (dhe kryemadhe njekohesisht) e ndjekur nga petivasili, vemje e pakallur, altoparlanti kakofonik blushi dhe te gjitha pulat e gjelat e tjere, qe kakarijne pa pushim, dje nen emrin leseise, dhe sot nen mandilen gjithe bloze, të larë dhe te perlyer sa s'ka ku te veje më, partia e lemerisë! llir metaj, njeriu me pa moral, qe u ngjit deri ne majen e politikes, duke zene vendin e kryetarit te shtetit ne menyre te pamerituar dhe me i pangopur me hajduteri, korrupsion, krime dhe pushtet abuziv nuk njeh norma morali, parime, ligje, kushtetute, humanizem dhe drejtesi. Eshte mjeshter per te bertitur si i çmendur, per te kercenuar, terrorizuar, kanosur dhe vrare me duarte e tij kundershtare dhe te pafajshem, per te akuzuar dhe shpifur, ndersa vetes se tij i njeh ''vetem merita''. Eshte nje i ndyre nga fjalori prej banditi, qe turfullon pa u ndalur, kur i preken interesat e ngushta te egoizmit te tij, ne qender te te cilit qendron shpirti katran. Natyren e rrezikshme te ketij çibani e ka gdhendur i ndjeri Dritan Prifit, kur foli pas denoncimit te ilir metajt permes videos se famshme te 700 mije eurove, qe e kercenonte ish ministrin e ekonomise per miqte e tij, te cilet nuk po zinin pozicionin e drejtorit, qe ky çiban propozonte dhe diktonte, paçka se ata ishin pa profesion dhe aresimin e larte. Synimet e tij ishin, qe te zinte postin e kryetarit te PS dhe te bente siç beri me lese-inë, te kultivonte dhe instalonte korrupsionin dhe hajduterine, krimin dhe imoralitetin, pa pyetur per ligje e drejtesi! Klement Balili, Lefter Koka, Bllako, Drini Kaptinmadhi, petivasilbandilli e compani jane simboli i ''suksesit'' te ketij çibani. Tani, qe laku po mblidhet, akuzon nga te kater anet, çirret, bertet, shan, shpif dhe na hiqet i lare, i kulluar dhe i thare, ndersa ne te vertete eshte i zhytur deri ne gryke ne amalgamen e batakut dhe nuk del dot, perveçse permes ndeshkimit te DREJTESISE.

           1. X
            Xha Suloja

            O Lorik,me gjethe fiku,nuk mbulohet dielli me shoshe,o enuku i Ilir leshit,ai eshte nje bandit me pushtet,qe tani eshte si qen zorresh,ekran,ne ekran,po nuk ka doktor qe i ban derman,ne burg,Likja,si hajdut,trafikant,vrases,super i korruptuar,nje ordinier i rendomte,qe me Sulot,e Saluket,mori cdo gje,po ne fund do i dorzoje te gjitha

            1. A
             Arber

             Qe Bllako ishte kush ishte kete e dime .Edhe qe LSI e kishte xhan edhe e promovoi qe ne rinine e hershme edhe kete e dime . Por qe perfundoi deputet i mazhorances kete nuk na i speigoi njeri . Sepse ky promovimi i fundit eshte shume inetersan dhe meriton nje analize .

             Lini një Përgjigje