Kush i çoi mesazh Vis Martinajt përpara zhdukjes? Salianji: Unë kam informacione, por po pres qeverinë

19 Tetor 2022, 16:16Politika TEMA

Kush i çoi mesazh Vis Martinajt përpara zhdukjes? Salianji: Unë

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji u shpreh se ka informacione rreth zhdukjes së Ervis Martinajt. 

Ai tha se në këtë ngjarje është e përfshirë edhe Policia e Shtetit, dhe se institucionet nuk kanë vepruar.

Teksa komentoi deklaratën e bërë në Kuvend pak javë më parë se Martinaj është lajmëruar 5 minuta para, që të mos kapej nga drejtësia, deputeti tha se këtë e ka thënë në bazë të informacioneve që ka.

“Unë u kam thënë një gjë që e kam pyetur ministrin në interpelancë. Faktet publike janë drejtorët e Përgjithshëm e Policisë nuk është se kanë objektiva. Faji i tij, i Gledis Nanos, mund të ketë qenë lidhja e tij si partner me SHBA-në.

Një informacion që qarkullon është që unë e kam thënë për lajmërimin 5 minuta para. Përfshihen njerëz, struktura shtetërore, policë që shoqërojnë të akuzuarin. 

Policia e Shtetit, qeveria në tërësi dhe institucionet nuk e kanë bërë detyrën siç duhet. Unë informacione kam, unë pyes zyrtarisht qeverinë që duhet të përgjigjet”, tha Salianji në një intervistë për Euronews.

11 Komente

 1. d
  demiri

  Cfar informacioni ka ky mashtrusi si ato te babales.

  1. B
   Babalja

   Bobo me i hap deren e makines ketij..... !!! Me kete tallin trapin si me babalen dhe i duket se ka informacion ky kelluf

  2. B
   BABALE i PD

   Babale ka informacione e ka profesione manipulimin haaa katundari me celulare mbi gomare katundari deputet katundari ne burg .

   1. S
    Shqiptari

    O prokuroria arrestoeni kte njeri , çe lidh kte me informacionet e kriminelve ky nuk esht punonjs policie kush ja jep informacionet dhe per çfar i hyjn ne pun kti njeriu te perzier me krimin , se mos jesh i perzier nuk te jep njeri informacion , hiqini mandatin mereni ne pyetje kte sharlatan deputet , esht kthyer parlamenti me tipa si ky ne tempull turpi.

    1. t
     taras bulba

     Ky kokra e katundarit ne vend qe ta qepi gojen dhe te ri urte se eshte nga dita ne dite ne prag te burgut , vazhdon e llap , me sa duket e ke te veshtire te heqe dore nga zanati i vjeter i shpifesit te rendomte ....kot nuk thon bytha qe shte mesuar te pjerdhe , sndalon dot kurre se pjerdhuri .... Ska faj ky , fajin e kane debilat fshateret e zones se tije qe e votuan dhe qe duan ti perfaqesoje ne parlament nje sharlatan , nje plere si ky .....

     1. h
      hahah ! ala jashte KokPidhi Grides ?

      kan me ja shqy bythen ne burg .mezi po e presin .ka lajme nga Burgu qe thon se jane hudh Baste ne Burge se kush do ja shqyej bythen e I Pari fito nji shume Parash dhe disa doza . Kan me e filmu thone ne Burge kte surratPidhin .Ka me ken sensacion Politikike

      1. L
       Lali

       Akoma se keni fut brenda ket kurve babale?

       1. L
        Lab

        Te ka informarci,Babalja

        1. S
         Sal anusi

         Grida Suma ja çoi, prandaj e di Sahani, eshte bere xheloz dhe do ta spiunoje Grifsha Sumen!

         1. s
          shqip

          Boll se na cate trapin me kete mafioz, te cilin e nxirrni cdo dite ne njoftimet tuaja. TEMA behuni serioze dhe mos u merrni me kriminelet qe po na i trajton si persona VIP

          1. S
           Speci.

           Ky eshte nje byth.... qe do futur speci djeges ne by.....

           Lini një Përgjigje