Lorenc Vangjeli: Palët në PD si triumf shohin vetëm humbjen e palës tjetër

20 Mars 2023, 15:49Politika TEMA

Lorenc Vangjeli: Palët në PD si triumf shohin vetëm humbjen e

Analisti Lorenc Vangjeli deklaroi se kreu i PL-së Ilir Meta me koalicion me  Sali Berishën në këto zgjedhje jep me qira partinë e tij dhe praktikisht hyn më 14 maj vetëm për të përfituar.

Në ‘Kontrast’ Vangjeli u shpreh se palët në Partinë Demokratike shohin se triumf të tyrin humbjen e palës tjetër.

“Janë palë se si triumf llogaritin vetëm humbjen e të ngjashmit të vet, pra palës tjetër. Përplasja është krejtësisht bipolare.

Ilir Meta i cili ka qenë ‘i tretë i artë’ në këtë histori në këto zgjedhje hyn me risk zero duke dhënë me qira dhe me fitim maksimal sepse zgjeron bazën e partisë së tij për përfitim në funksion të së ardhmes”, tha Vangjeli.

3 Komente

 1. S
  Shkullaku tbote jane njesoje

  Nje domate e ndare ne dy pjese cfare quhet ? jane njesoje nuk ka ndryshim te njejtin fjalor te njejten menyre sjellje . Une nuk shikoje ndryshim midis Bardhes dhe Mul Nokes bile bile Bardha eshte me llafazane

  1. S
   Shpenka pe Korçe.

   Shembullin me domate nuk e meritojnë dhe nuk është i goditur, më i saktë do të ishte shembulli është me bajgën .

  2. H
   Hasoni

   Vangjeeeel ???????? Qe ti e rrotullon fjalen kjo dihet nuk ta hame hakun por te thuash qe secili prej tyre PD - ve te vules apo foltores , shohin si triumph humbjen e pales tjeter , minimalisht ne funksionin llogjik nuk eshte korrekte. Humbja e vules eshte e sigurt dhe per kete normalisht foltorja eshte e lumtur dhe e shikon si triumf. Por humbja e vules vertet qe nuk eshte triumf perkundrejt foltores sepse eshte humbje poooor ajo eshte triumf per pushtetin. Keshtu pra thuaja lexuesit qe triumfe jane edhe humbja edhe fitorja por kahjet jane te ndryshme.

   Lini një Përgjigje