Zgjedhjet/ Enkelejd Alibeaj mbledh grupin parlamentar dhe Kryesinë në selinë e re të PD

20 Mars 2023, 12:57Politika TEMA

Zgjedhjet/ Enkelejd Alibeaj mbledh grupin parlamentar dhe Kryesinë në

Pasi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e regjistroi në zgjedhjet vendore 2023, kryetari komanduar i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj do të mbledhë sot pasdite Kryesinë dhe Grupin Parlamentar.

Kjo është edhe mbledhja e parë që grupi i PD do të zhvillojë në zyrat e reja që kanë marrë me qira rrugën Donika Kastrioti.

Në fokus të kësaj mbledhje do jenë diskutimet për zgjedhjen e kandidatëve për garën elektorale. Mbledhja e sotme është e rëndësishme për Alibeajn, pasi duhet të përcaktohen kandidatët e ndërsa koha nuk është në favor të tij. 

27 marsi është afati i fundit për të regjistruar kandidatët në KQZ, ndërkohë që Alibeaj deri më tani ka bërë publik shumë pak emra, në ndryshim nga kampi tjetër i PD-së që ka të publikuar listën e plotë të kandidatëve, ndërsa PS pothuajse i ka përcaktuar të gjithë dhe mbetet vetëm zyrtarizmi më 25 mars.

Në mbledhje pritet të zyrtarizohen kandidatët, por nuk dihet nëse do të bëhen publikë deri në afatin e fundit që është 27 marsi.

 

5 Komente

 1. a
  aaa

  brovo gjigant!!!!!!!!

  1. D
   Demokrati

   Ky ka fondet e shtetit per partine PD ,po ai i damkosuri Non Grata me cfare pare e paguan qerane e shqupit ?

   1. Q
    Qemal Dera

    U mblodhet per teferiç? Te gjithë zgjedhesit e tejngopur nga luga boshe 10 vjeçare e Ramës mirepo edhe të neveritur nga e shkuara e binomit politik Berisha Meta, nuk kanë per te votuar juve. Rrini te zyrat e reja, porosisni kafetë e beni mbledhje produktive e ne fund dilni me një deklarat të fortë. Ju jeni mediokër të ngelur jetim. Çfarë tragjikomedije!

    1. i
     i drejti

     nuk e di a kan marr me vehte letra bixhozi keshtu ndajn parate qe ju dha rama haaaaaaa sa qesharak jane bere pastaj bejne kampionatin e te rames me dorehaaaaaaa.

     1. F
      Fat man

      Lepuri eshte fshehur gjetiu, perse duhet te marre zyra te reja me qi-ra Alibej kur ai ka PD zyrtare dhe vulen, pra i takon godina e shqupit, per kete te njoftoje Policine e Rames per te debuar Saliun. Me largimin nga shqupi PD "zyrtare" i hap rrugen Rama-Velise per te debuar si te paligjshem nga shqupi foltoren e saliut dhe oligarku i rradhes do te ndertoje nje bllok me pallate te larta nga ish Hotel Dajti deri ne kufi me xhamine. Keto plane kane mbi nje vit qe jane denoncuar.

      Lini një Përgjigje