Luçiano Boçi: Rama do të na zhdukë, do ketë edhe akte më të forta! S'keni parë gjë akoma

6 Dhjetor 2023, 20:50Politika TEMA
Luçiano Boçi: Rama do të na zhdukë, do ketë edhe

Në një kohë kur kaosi dhe tensioni ka karakterizuar seancën plenare, deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi ka treguar se çfarë po arrin opozita me aksionin e arritur deri më tani. I ftuar në A2 CNN, Boçi ka paralajmëruar edhe akte më të forta se ato që janë parë deri më tani.

“Kemi arritur pjesën e fazës së parë, kemi përcjellë bashkimin e grupit parlamentar të PD, gatishmërinë e deputetëve të PD për të qenë pjesë e aksionit politik kulmor dhe për të ndërmarrë veprime të tjera më domethënëse në raport me protestën e tyre, me qëllim që edhe bllokimi të marrë një pamje tjetër, edhe në mënyrë psikologjike, duket sikur publiku ngopet me aktet e njëjta dhe duan akte më të forta dhe këto akte do jenë edhe baza mbi të cilën do të ndërtohet reagimi qytetar”, tha ai.

Sot janë përjashtuar 6 deputetë demokratë, mes tyre Sali Berisha, Gazment Bardhi, Flamur Noka dhe Albana Vokshi. Për Boçin, kjo është një tregues se si kjo mazhorancë synon që të eliminojë opozitën nga skena politike.

“Përjashtimet janë përjashtuar në një ritual goditës dhe një përpjekje për ta eliminuar nga skena politike”, u shpreh Boçi.

Kujtojmë se ditën e sotme, Sekretariati i Etikës përjashton me 10 ditë nga punimet e Kuvendit 6 deputetët e Partisë Demokratike për kaosin në seancën e së hënës. Sali Berisha, Gazment Bardhi, Flamur Noka, Albana Vokshi, Elda Hoti dhe Edi Paloka do të mungojnë në seancën e nesërme dhe të enjten e javës se ardhshme. 

12 Komente

 1. A
  Aron

  Ik mor Boçe muti. Do t'u zhduki vete populli qe nuk do t'u japi me asnje kokerr vote.

  1. k
   k

   Ju jeni të zhdukur vetë.Po mirë bëni që luftoni se nuk do vini kurrë në pushtet me të vdekurin non grata.

  2. a
   american23al

   Ky eshte idiot , opozita po eliminon vehtvehten me aktet e saj te rrugacerise dhe ankohet per Ramen qe nuk eshte perfect gjithashtu... por rruga qe ka zgjedhur opozita eshte e papranueshme nga elektorati i shendoshe democrat dhe i edukuar. Me Berishen qe vetem ulerine dhe nxit akte te tilla te papranueshme nga electorati opozita perreth tij eshte e destinuar te asfiksohet.....

   1. D
    Drejtesia

    Cfare llogjike e nje te cmenduri,popullit sipas tij i pelqen dhuna? Pika qe ste bie,po je mesuar te vrasesh ne elbasan doktor Xhuvanin more ndyresire!

    1. p
     pilo Lala

     Juve jua tregoi populli sa vleni, ju nuk vleni as sa gjysma e atyre te PS. Ti humbe ne Elbasan, se ju nuk ju shikon dot njeri me sy. Ju vrate nje doktor para 2-3 vjetesh, me kriminelet e Tropojes, forcave te Saliut,

     1. K
      Ky eshte lesh me tresh

      - Ju po mbijetoni nga Rama haaa nese neser Rama shpall zgjedhje te para koheshme ju mbaroni .. - Ndaj çdo mengjez kur ngriheni falenderoni Ramen per egzistencen tuaj o préservait i konsumuar

      1. D
       Daullxhiu

       O poco, ti flet sikur ke spec djeges ne bythe.

       1. S
        Shpendi

        Sikur ka marre krah ky Çianoja dhe flet si e ema e Zeqos maje thanes . Elbasani ja dhe pergjigjen ketij katagjozi qe nuk ndahet dot nga krimineli , tani nuk e kuptoj se çfare do me . Se pari deputet nuk behet dot se verdiktin e popullit te Elbasanit e mori qe nuk votohet me , se dyti ky nuk eshte pjese e nje partie politike , por e nje çete gangsteresh qe po çorodit votuesit e PD me veprimet rrugaçerore ne seline e Parlamentit shqiptar . Kjo çete shfrytezon mandatin e deputetit dhe ne pranine kemerave mundohet te tregoje forcen e çetes , me ne krye banditin Sali Berisha . Kjo ndodh se nuk kane mbeshtetja e votuesve te tyre, se po ta kishin ate , çeta do ti vinte zjarrin Shqiperise . Mbeshtetesit e tyre e kane kuptuar se kjo tollovi behet vetem per te mbrojtur pislliqet e bera nga familja kriminele e Berishajve nga drejtesia e re shqiptare , prandaj po i braktisin masivisht .

        1. r
         robi

         Amon kur ben garipin dhe ky profesori gangster qe bashke me tre rrugace rrahu pabesisht, poshtersisht njeriun e punes , te nderuarin Gjergj Luca ne mes te Elbasanit. Dhe do te vije ne pushtet kjo monster qe e dijne mire studentet cfare kane hequr prej tij per te kaluar provimet me gjobat qe paguanin dhe oferat seksuale ne kembim te notes.

         1. t
          tetovari2

          "Rama do të na zhduk"!Po ku është ai dakik që të ju zhduk një minutë e më parë.Jeni bërë gërdi e Shqipërisë!

          1. M
           Muzaka i Ri

           Me keto qe po beni po zhdukni veten.I jeni neveritur popullit si ajo kerma ne prag te deres. Edhe keta qe jane dreqer jane, jo engjej, po jane me te mire se sa ju.Po te shpalle kandidaturen Cim Xhepa neser e di sa mer lideri juaj large pames, nje koqe muti. Aty afer dhe Rama. Mos ha kot, por gjeni gjuhen te coni vendin perpara, jo ta digjni, maskarenj.

           1. s
            sss

            Tema, ky pjehra nuk eshte deputet, prandaj mos quani keshtu.

            Lini një Përgjigje