Mblidhet asambleja e PS-së në Vlorë, sot përcatohet kandidati për kryetar bashkie

25 Mars 2023, 10:32Politika TEMA

Mblidhet asambleja e PS-së në Vlorë, sot përcatohet

Kryeministri Edi Rama është ditën e sotme në qytetin e Vlorës, ku ka marrë në pjesë në Asemblenë e Partisë Socialiste dhe më pas do të marrë pjesë edhe në aktivitetin e 100 vjetorit të themelimit të klubit të “Flamurtarit”.

Mësohet se në Asamble sot me një votim të fshehtë do të përcaktohet kandidati për kryetar bashkie në zgjedhjet e “14 Majit”, mes Fate Velaj dhe Ermal Dredhës.

Po ashtu bëhet me dije se Rama ka ngritur tonet gjatë diskutimit me deputët e këtij qarku për fushatën që ata bënë për kandidat për kryetar bashkie.

Ndërkohë Rama ka mbështetur punën e deritanishme të bërë nga prefekti Flamur Mamaj.

Lini një Përgjigje