Çmenduria: Ramës i kërkojnë llogari pse nuk festoi për fitoren e… Zvicrës

3 Dhjetor 2022, 19:58Politika TEMA

Çmenduria: Ramës i kërkojnë llogari pse nuk festoi

Fitorja e Zvicrës ndaj Serbisë ka rindezur edhe njëherë flakën e “patriotizmit”, pasi edhe këtë herë, protagonistë të fitores ishin dy shqiptarët Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Çdo shqiptar ka festuar dje, dhe kjo është normale, duke parë edhe reagimet raciste ndaj shqiptarëve nga ana e trajnerit dhe lojtarëve serb, të cilët edhe pse luanin kundër Zvicrës, dukej se gjithë inatin dhe mllefin e kishin pikërisht me shqiptarët.

Ndaj, gëzimi i djeshëm dukej krejt normal. Por kaq!

Vetëm se çmenduria nuk njeh kufij, pasi portali i Sali Berishës i ka kërkuar lllogari kryeministrit shqiptar Edi Rama, pse nuk festoi për fitoren e Zvicrës, a thua ai është kryeministri i Zvicrës dhe jo i Shqipërisë.

“Nëse i sheh profilet e Edi Ramës në rrjetet sociale, ai nuk lë asgjë pa postuar, qoftë edhe për çdo grimcë të parëndësishme. Madje duke e ditur rëndësinë e asaj që është virale, shfrytëzon mundësinë për t'u bërë protagonist apo për të tërhequr vëmendjen drejt tij.

Por nëse u hedh një sy medieve sociale 24 orët e fundit, e kupton që shqiptarët flasin vetëm për një gjë. Bëhet fjalë për fitoren shqiptare të Zvicrës në Botëror.

Të gjithë politikanët kryesorë në Kosovë dhe në Shqipëri kanë reaguar për këtë fitore historike e cila erdhi pas një ndeshjeje të karikuar politikisht dhe shumë të tensionuar.

Albin Kurti, Vjosa Osmani, Sali Berisha, Ilir Meta, të gjithë përshëndetën fitoren që na bëri krenarë. Por vetëm njëri heshti. Ai, që nuk lë gjë pa komentuar e moment pa dalë në media.

Vetëm Edi Rama dhe Aleksandër Vuçiç nuk po gëzojnë, shkruajnë komentuesit e shumtë. Çfarë e pengon Edi Ramën të bëjë një reagim?!

Arsyeja është e thjeshtë. Jo vetëm shqiptarët, por edhe protestuesit e shumtë në Mal të Zi e kanë kuptuar. Rama dhe Vuçiç janë bashkë dhe punojnë për një qëllim: që bota serbe të dominojë në rajon”, shkruan portali i Berishës, a thua se po luante Shqipëria, jo Zvicra.

Me sa duket kërkonin një reagim si Albin Kurti, që mendon se i shpall luftë Serbisë me statuse Facebook-u dhe me fitoret e të tjerëve

“Serbia nuk kalon. Urime Zvicrës”, shkruan kryeministri i Kosovës, sikur të ishte ndonjë tifoz i rëndomtë, jo kryeministër i një vendi që është në tryezën e bisedimeve më Serbinë, pikërisht për të ulur tensionet dhe urrejtjen mes dy popujve.

123 Komente

 1. J
  Jari

  Ha një M,,,t të madh o Çim, Qim Peka, ty , Saliu, Albini, Like Spiuni, Vjosa edhe ngopuni deri për vitë të Ri, si s ju vjen zor e shkruani budallëqe të njërzve të rrjedhur si Sali Non Grada, turp t ju vijë.

  1. T
   Tirona

   Asnjeri nga k’to qe permend nuk e njohin futbollin dhe asnjehere ne jeten e tyre jo vetem qe nuk kane shkuar ne stadium, por s’kane luajtur asnjehere futboll ????????????

   1. S
    Shqiptar me zemer

    Ik ore bythqire, cfare je ti serb? U jane errur syte, s'dini cfare thoni, shani vendin tuaj. Serbet duan rremuje po do hane hellin ne bythe. Jo nga ti dhe shoket e tu qe rrine pas tastjeres se Edmutit po nga ata qe nuk merren me llafe.

    1. J
     Jeta

     Vëllau i Edit vuçiçi i ka thënë mos gabo te shkruash për shqiptarët se ne jemi vllezër sllavë, ti grek e unë serb. Gëzohuni shqiptar por jo me produkte serbe

     1. T
      Tironsi

      Ju iku JETA per lesh o barbare te Saliut shkoni q...neper gomone se mbasi shatruat e grabitet Tiranen tani jepni mend edhe per politiken nderkombetare.Ska me tradhetar se Berisha ne kete komb.

      1. d
       drinizi

       Tironsi,ti flet per njeren ane te medaljes,ne regull,por eshte edhe ana tjeter.Tifozet serbe kenduan ne korre ne boteror kenge kundra gjithe shqiptareve,(ubi siptari smert na siptari...)vritni shqiptaret ,vdekje per shqiptaret...dhe federata e sportit te SHQIPRISE NUK BEN ASGJE.FIFAshqiptareve ua ndaloj berjen e shqiponjes me ketrkes te serbeve me aresyetim banal se paraqet shqiperin e madhe dhe nga shqiperia asgje.Cka do te benin serbet po te kendonin shqiptaret kenge te ngjajshme?une ta theme do qelbenjin dunjane deri sa te perjashtonin SHQIPERIN ose KOSOVEN nga boterori dhe me shume.Trajneri serb ua shau nenen gjithe shqiptareve ,ata sulmuan te paret Xhaken dhe e provokonin pa nderpre.....JU globalisteve te qelbur nuk ua ndin per Kosoven,por si duket e njejta vlen per gjithe shqiptaret. Te mbyllish gojen kur te ofendojne,te heshtish kur te vrasin nuk eshte globalizem por krim ne gjithe boten me perjashtim shqiperia.

     2. T
      Taulant

      Kerrici i Vucicit si njeri pa identitet qe eshte edhe Dua Lipern e takoi me bluzen e Juventusit. Nuk i beri pershtypje fitorja e Zvicres (me Shqiptar ne skuader) ndaj Serbeve. Po tifozet Serb gjate gjithe ndeshjes qe bertisnin 'vdekje Shqiptareve'. Nuk thoshnin vdekje Kosovareve por 'vdekje Shqiptareve'. Krenar per Shaqirin,Xhaken,Lokrik Canen,Rita Oren e Dua Lipen.

      1. a
       ana

       Tau, po ti ishe ne stadium dhe e pe ndeshjen? Po pse o kaqol me keto budallalleqe mendoni se do fitoni kredibilitet ne popull per te ardhur ne pushtet? hahahahaah, bejuni gati ne janar te festoni 1 vjetorin e tentatives per marrjen e keshtjelles me hunje dhe tomake! Ju jeni llumi i ketij kombi. Por na duheni qe te shohim sesa keq perfundojme nese vini ju ne pushtet. Te marten kujdes, vishni edhe pampersa kur te protestoni! Shpellare!

      2. Q
       Qazimi

       Ore ju te gazetes Tema. Nuk eshte hera e pare qe shkruani " Portali i Familjes...". Pse nuk i sqaroni lexuesit si e ka emrin portali ne fjale, apo s'keni kohe ?!

       1. Q
        Qazimi

        Ore ju te gazetes Tema. Nuk eshte hera e pare qe shkruani " Portali i Familjes...". Pse nuk i sqaroni lexuesit si e ka emrin portali ne fjale, apo s'keni kohe ?!

        1. V
         Verllapa

         JARI po nuk u doli ajo e jotja le te hane edhe te timen se s'me mbetet hatri.Jam i mendimit qe m...in ta shperndaje Lul Basha si torta tek shkallet e Teatrit te Operas.O hej o hej o hej!

        2. J
         Jugu

         Ju jeni tradhetar.

         1. K
          Kastrioti nga Skrapari

          E pse duhet te festojme fitoren e Zvicres? Ne jemi fqi me serbet e jo me Zvicren.

          1. A
           Arber Mitrovica

           Ne mes Zvicres dhe Shqiperise gjindet Italia, kurse ne mes Shqiperise gjindet Kosova ose Maqedonia dhe Mali i zi! Qe do te thote, nuk jeni fqinj as me Zvicren, as me Serbine!

         2. B
          Boti

          Ore tema e leshit po sikur te kishte fituar serbia ky udheheqesi global qe kemi ne duhej ta uronte serbin? Si mendon ti? Jo per gje po te ndihmonte ne uljen e tensioneve sic nuk po ndihmon Kurti sipas temes leshit. Vritini vritni nuk i degjon lideri global,eshte i zene me projekte te medhaja prej letre...

          1. T
           Taulant

           Lere bstardin KM eshte njeri pa identitet.

           1. T
            TAULANTI f/ m se nuk i dihet

            Haaa çfare i beri interneti dynjase edhe budallait i jep mundesi te shprehi budallallekun .O idiot i lindur pse identiteti Rames esht Svicerian? O idiot c'lidhje ka Rama me Svicren ata qe perfaqsojne zvicren jane te tredhur kane abandonuar nacionin shqiptare duke perfaqsuar nje shtete qe nuk kane lidhje fare o trupjerdhur . Te gjithe Serbet ksne lindur e jetojne jashte por perfaqesojne Serbine ky eshte nacione jo keta plehrat mercenare Rrespekt per gjithe shqiptaret nga te gjitha trevat Shqiptare qe perfaqsojne kombetaren e kombit asnje rrespekt per plehrat pe kane krijuar nje ekipe multi-etnike kosovo rrespekt per te madhin Cana

            1. F
             Fan Noli

             E ke then perfekt. E kishin mundesine te perfaqesonin Shqiperine, por zgjodhen .... Si gjithmone rroga e mercenarit eshte me terheqse nga flamuri kombetar

           2. R
            Rama qen rrugesh

            Respekt Boti, te vjen keqardhje kur kerrmat qe mbledh Mero te gazeta e tij nuk e kuptojne thelbin ose jane te detyruar te komentojne idiotesira. Ne jemi rrace e poshter qe bar hame dhe vdesim ignorant. Serbi na e thote hapur boterisht qe na ka qire fiset dhe vazhdon te na i qi. Thone vriteni shqiptaret. Rama rri si moterqire. Dhe na can karin me postimet e Juventusit apo Bufonit apo Mancinit. O Rama o te qifsha fis e fare o miterqiri me i paskrupullt i rraces tende.

            1. S
             Sebastia

             Jo vetem kaq por ishte ky bastard i ndyre qe i kerkoi personalisht nr e plehres mihajlovic vet vucicit qe ta uronte. Kjo pjelle e poshter kriminele qe komenton cdo lajm aktualiteti,mire qe nuk uroi kombetaren e Zvicres por as nuk ka thene ende nje fjale per brohoritjet e kanibaleve serb drejtuar shqiptareve me vritini vritini shqiptaret. Kjo vemje bashke me federaten me te ndyre te pianetit Toke

           3. T
            Tosi

            O plehra , nuk luajti shqipëria apo Kosova por Zvicra.Qendron shrehja:Nacionalizmi i semurë eshte streha e fundit e maskarenjve.

            1. R
             Rezi

             Pikërisht, nacionalizëm i sëmurë dhe fare primitiv. Po përpiqen përditë kosovarët, jo shqiptarët e Kosovës ta fusin si diversion në Shqipëri. Janë bërë majmunë që gëzohen pa kontribuar fare.

             1. D
              Dardania

              Rezi, si ste vjen turp cfare shkruan?! Diverzionet ju vijne nga shkijet mor i padenj. Si mendon ti se shqiptaret jashte kesaj cope Shqiperi londineze po te prishkan me Shkini. Ti kujton se padron i kesaj Shqiperie qenke ti dhe ca vazal te tjere si Berisha Basha Meta Rama e Kraja. Jo more injorant , a e ke iden ti se sa shume shqiptar jane jashte kesaj Shiperi dhe nuk do tu pene ta coni as kah shkjau dhe as kah greku. Ka mjaft popull shqiptare fisnik te urte e trima brenda dhe jasht kesaj Shqiperi qe ne shpirt kane shqiptarine mbi te gjitha.

              1. G
               Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

               Rama gaboi, jo se nuk uroi per fitoren e Zvicres, por per shkak se nuk kerkoi nga Infantino (gjate vizites se tij ne shtator apo ne tetor ne Shqiperi) qe te mos i denoje lojtaret per berjen e shqiponjes. Berja e shqiponjes nuk duhet te jete per askend fyese. Berja e shqiponjes nuk do te thot perkrahje per Shqiperine e Madhe. Ajo thjeshte eshte shqiponje qe eshte ne flamurin tone kombetar. Sipas kesaj i bie qe edhe flamuri yne duhet te ndalohet sepse qenka perkrahje per nje Shqiperi te Madhe. Nese Serbet gjate ndeshjes me Zvicren shpalosen pankarta me "Srbija do Tokija", qe ne shqip do te thot "Serbija deri ne Tokio" dhe nuk denohen, perse te denohemi ne qe me duar e bejme shqiponjen te cilen e kemi ne flamur. Ketu qendron gabimi i Gjatoshit tone qe eshte dashur te kembengule dhe t'i kerkoje kryetarit te FIFA-s qe te ndalet diskriminimi i yne.

              2. R
               R Alili

               Tosi Ke te drejte, luante Zvicra. Po a e pyet veten atehere ,pse tifozat serb brohorisnoin Kosova eshte Serbi? Pse trajneri serb shau nene shqiptare si manifestim i gezimit te tije, kure Serbia kaloi ne avantazh. Eshte e qarte Tosi se nuk jeton ne boten reale. por ne Open Ballkan te semiure. Shikoi pak mediat serbe dhe do te shohish nacionalizem te semure.

               1. a
                ana

                Dhe sipas teje o gamor, ketij nacionalizmi te semure duhet qe kreu i shtetit, kryeministri apo dhe presidenti te pergjigjen ne te njejten menyre? Pe gje ti qe Vucic te shaje? Shau bankina e serbise, shane tifozat e serbise, ju pergjigj Xhaka burrerisht dhe neve me komentet ne bllogjet sociale. Dhe kaq! Mos doni me patjeter lufte o budallenje? Po po te filloje lufta ju horrat jeni te paret qe ja mbathni. Pseudo patriote dhe shpellare!

              3. 1
               19

               Se nuk i do kari ju kurvat festoni si tju doj qejfi.rota kari malok kok trash. Ju vdisni per serbin .

               1. T
                Tamon o Asmon

                Te lumte ty moj 19 qe ja ke thene troç. Po t’i thuash ketyre malokeve edhe te verteten tjeter qe hypesi i Rames , Aleksi i Beogradit nuk do ja falte Edit nese do festonte.

               2. L
                Liri

                Eshte vetem nje pyetje Mero le ti pergjigjet idhulli jot se vertet nuk u ndie fare kete radhe.Ai komenton ndeshje shume me pak te rendesishme,pse jo dhe fitoren e Zvicres me Shqiptare.Çmenduri eshte te mos flasesh ne kete rast jo te pyesesh.

                1. H
                 Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

                 O Liri, o trim me flete. Qe kur eshte Rama idhull i Mero Bazes? Baze nuk e rruajti per idhullin tend, Saliun, qe të vret naten, jo më per Ramen. Por ju jeni mesuar me idhuj. Saliu kishte Enverin idhull, to ke Saliun, jot ëmë komshiun. E keni ne gjak. Kur ta heqim qafe Ramen, me kë do merreni? Apo do shpikni armikun e radhes, si Enveri? Sa ishte Fatos Nano, ishte si burimi i gjithë te keqiave. Por Nano iku, dhe tani është Rama armiku. Koqe kandari. Po e mbani Ramen ne pushtet me idiotesite tuaja.

                 1. g
                  gjergji

                  Liri e per sojin tand injorant,sherrgji,hakmarres e shakllaban thjeshte tropojane qe u mbaruan parat qe vodhen e grabiten sa ishte ne pushtet Saluku,nuk baheni kurr njerez.Sipas dr. Froid-it ne momenta te percaktuara e specifike instinktet shtazore rikthen fuqidhem.Ja pse jeni te frikeshem.

                 2. V
                  Vlora

                  Pirdhni, pirdhni se liroheni. Keta jane vertete te semure

                  1. S
                   Sunitet nuk behen njerez, lloji i kafshes.....

                   Duket qart se kemi te bejme me urrejtje pathologjike te njethundrakeve muslimon brother's kunder cdo gjeje kristiane,qofshin keta shqiptare,serbe,greke,ruse etj......vari kkkkkkk pune arabesh.

                   1. P
                    Prishtinë

                    O sunit mongol shpihun serbosllavogrekojevgj: Ti sje shqiptar. Shiptaret jane vellezer nga gjaku. Sa te paguajne servo ruset qe te shkruash ketu. Ik the qafen atje ne azi apo pertej uraleve.

                    1. K
                     Korofillok Mamaqis

                     Pleher janulle, ouuuuuuuuu ! Paske morr aq shum Flak ,sikur ta rrasa ty ne Goje .  .- Ke noj moter seksi se dukesh qe je qeflliu modh nga temeperamenti ) Hajt pra se ke kohe ti kuptosh ca gjona kokpidh grekmuti.  Motrat ku ti keni minj gjirizesh…

                     1. T
                      Taulant

                      Produkt incesti e kalove keq mbremjen humben bastardet e Beogradit ....

                     2. x
                      xoni

                      Kjo eshte pune shpellaresh, sporti dhe arti duhet ti bashkojne popujt,dhe ngritja e dronit me flamurin e Shqiperise madhe ne Beograd ishte nje provokim shpellaresh,kjo nuk do te thote qe provokimet e lojtareve serb ishin te mira se dihet cfar mostra jane.

                      1. R
                       Rozeta Vlora

                       @xoni , po ti o pederast greko serb - cfar je vet o nastradin haleje? Qeke vertet picke dhie, si surrati i Rahmut rospise shkerdhyer nga serbet dhe ardhur ne pushtet po nga serbet o na rruac . Shan edhe flamurin bytha jote ? Eh mer ta shkerdhefte Albin Kurti faren tate.

                       1. R
                        Rorirota

                        Vlora nuk përdor fjalor si puna jote Rozeta. Merr mbiemrin e atyre që shajnë, mos na e ndyj Vlorën me budallëqe.

                      2. V
                       Vk

                       Shqiperi te kam dhjer se sme more vesh nje her.

                       1. S
                        Shqiptari

                        Djemve shqiptare ju lumte, kane bere pune te mire si futbolliste! Fitorja ishte e Zvicres, nga skuadra qe ka edhe lojtare shume te mire shqiptare, por ishte e skuadres se Zvicres Pra jo cdo fitore eshte shqiptare sepse ka 2 lojtare te mire dhe te rendesishem shqiptare, eshte skuadra qe perfaqeson dhe nderon Zvicren dhe ata duhen pergezuar. Ku eshte problemi me kryeministrin ketu, Skuadra jone eshte cope cope se ka nje trajner cope cope dhe duket se eshte vene aty me qellim, keshtu qe meqe nuk ka cfare te thote per skuadren e vendit te tij qe as nuk kaloi dot ne eliminatore per Boterorin (Rama) nuk tha asgje. Me besoni heshtja eshte flori ne shume raste. Keto histerirat qe shperthejne sa andej ketej nuk meritojne asnje minute nga koha jone sidomos kur vijne nga ata qe i vodhen shqiptaret deri ne rreze, vune krahinat shqiptare njera kunder tjetres, e shkaterruan vebdin dhe vrane edhe femije jo me te rritur qe po e po. Nese keni ndonje gje konkrete ndaj Rames dhe qe provon korrupsionin, antishqiptarine apo te tjera gjera te tilla te rendesishme sillni provat, dhe cojeni para drejtesise. Sepse ne shqiptaret meritojme ta dime dhe te zgjedhim te paguajme me taksat tona njerez qe e duan kete vend jo njerez qe e urrejne. Nese nuk keni atehere mos na lodhni koken me.

                        1. S
                         Shqiptarja

                         Nuk quditemi pse jane solidarizu: esadistet, ramutistet, opoZita koqevare, SHIK'istat, UÇK'urcat (që asnjë fshat nuk kane mundur me e clirue me 60 mijë veterane te rrejshem) me armikun e perbetuar te shqiptareve - Serbin. Albini jau ka qi e po jau qin nonen n'piqke cdo dite e ma shume ju shkive qe folni shqip dhe serbis. Po edhe amelikes nese bohet krah me ju e kunder Kosoves ja qin nonen populli me vote 90% e rreh ftyres. Krrkkkkkk deri n'fyt jau rras karin KRYEMINISTRI ALBIN KURTI.

                         1. M
                          Mjeku i familjes

                          Vetem shqiptar(e) nuk je! Je gjak i perzier!

                          1. K
                           King D

                           Po ti si je me t'qi@@n moj ???

                           1. P
                            Pukjan KATOLIK

                            Mos fol per trimat e UQK ske gjysmen e nderit qe ka pas vetem njeri nga luftaret trima qe cliruan Kosoven

                            1. S
                             Shqiptari

                             Duket nga ky komenti sa Shqiptare dhe sa e edukuar je ti. Sa per mua e kam te vertettuar me dhjetera shekuj vazhdimesine e familjes time ne keto troje. Shko edukukohu para se te fillosh nga sharjet e radhes dhe merru me ndonje sport vete qe te shfrysh gjithe frustrimet qe ke. Xhaka dhe Shaqiri meritojne respekt dhe fitorja e tyre nderon ata se pari dhe pastaj Zvicren. Ne shqiptaret nuk na nderon fitorja e Zvicres apo e asnje vendi tjeter por e vendit tone. Dhe na nderon sjellja e mire e shqiptareve kudo ku jane. Nje shprehje e njohur thote mos bjer ne nivelin e maskarait sepse ai aty te mund eshte ekspert. Le te ruajme dinjitetin tone dhe nderkohe strukturat perkatese shqiptare dhe kosovare te sportit duhet te fillojne ta bejne ceshtje diskriminimin e simboleve shqiptare nga FIFA por edhe te ekspozojne rracizmin, shtazerine dhe dyfyturesine e Serbise pa rene ne niveline e tyre. Tani kuptove ndonje gje nga ajo qe thashe apo do te te duhet me shume kohe. Ndjekja e verber pa i analizuar situatat nuk te ben kurre te mencuar, por shpesh as trim nuk te ben, se trimat kane ideale dhe nese ideali yt eshte te shash gjithe shqiptaret qe nuk festuan fitoren e Zvicres me bori makinash e sharje per serbet (njesoj si ata vete) neper rrjete atehere te paska marre lumi me kohe. SHqiperia dhe sidomos Kosova ka mjaft artiste, sportiste, akademike, profesioniste e njerez te thjeshte qe e nderojne kudo dhe ti mund te zgjedhesh te jesh nje prej tyre duke treguar se pari edukate

                           2. s
                            shkavella

                            Shqiperia,qe nga themelimi i saj,nuk kishte ndonje kryeminister me te ulet dhe te poshter se qe ka sot.Mbani mend mire keto fjale te mia...

                            1. R
                             Realisti

                             Shkavella... duket qe koha e Berishes ka lënë plag të pa shërueshme në trurin tënd. Paç dhimbjen e lehtë në rrugën e mutit ku je nisur.

                             1. Y
                              Ylli

                              Kete e dime e tha Sala me gojen e vet.

                              1. D
                               Demokrati i vërtetë

                               Të qiftë Kina çfarë ke me zoçkë o plehrë. Keni ngel me cen nga Sali Muti; të këshilloj merr uturakun dhe ku shkon idhulli yt kur ti vijë koha të shurrojë në brekë vërini uturakun. Vetëm kujtoje se la nam i vjen era shurrën 100 mt larg.

                              2. K
                               Kosovë

                               Shkjau i shkines shajnte "jebem vam majku šiptatsku", pra ka shau edhe Edi Ramen bashk Ballkanin e Hapur , shau edhe Federaten shqiptare te futbollit... Shkjau u tregoj midis stadiumi e oara kamerave te te gjithe botes se sa urrejn shqiptaret. Po perse shkjau i shkines nuk shajti nenen zvicerrane por nenen shqiptare. Ai luante me ekipe te Zvicrres apo jo.

                               1. b
                                ben

                                po mor loqe po ,sesht luft po ndeshje futbolli o shpellare.

                                1. T
                                 Taulant

                                 debil nuk ke tru te japesh leksione qytetarie.

                                 1. r
                                  ra

                                  https://www.reddit.com/r/soccer/comments/zazu3e/serbias_fans_chanting_kill_kill_kill_albanians/ O shpellare, ketu serbet bertasik vritni shqiptaret a eshte futboll o mut i mutit

                                  1. B
                                   BBB

                                   More Ben o legen Po ata luanin me zvicren, pse brohoritnin vrisni shqiptaret, Kosova eshte Serbi po pse trajneri serb kure kaluan ne avantazh shau nenen shqiptarve ( kuptoj qqe ti nuk perfshihesh aty, ai vetem shqiptarve ua shau) Zgjohu Ben o legen se pa marre prasysher, edhepse ti i don ata te urrejne

                                  2. r
                                   rr

                                   Je gabim Kosove, ata shajne nenen Shqiptarve Rama mund te mos jete ( apo ndihet ) shqiptare

                                  3. B
                                   Bredhi

                                   Sa te ulet dhe idjot jeni o felliqesirat e kombit.Po ju kini djegur Shqiperise,kini vrare,shkaterruare gjithe institucjonet o plehra.????????????

                                   1. r
                                    romeo

                                    Ky SHKAVELLA duket qe eshte malok,RRK komplet..... ????????

                                    1. B
                                     Bardhyli nga Kosova

                                     Më 24 qershor 1988, Gjykata e Lartë hodhi poshtë kërkesën e të afërmve të poetit disident Havzi Nela për t’i falur jetën dhe ai u dënua me vdekje me varje. Dënimi me vdekje u miratua nga Ramiz Alia, kryetari i presidiumit të Kuvendit Popullor, parlamenti i kohës komuniste. Nela u var në orët e para të 10 gushtit 1988, në mes të qytetit të Kukësit. Trupi i tij u la jashtë për pjesën tjetër të ditës dhe banorët vendas u tronditën kur e panë të varur atje. Më pas ai u varros vertikalisht në një vrimë të krijuar duke hequr një shtyllë. Mënyra se si u varros, pa dinjitet, ishte një tjetër fyerje nga shteti. Përpara se Nela të ekzekutohej, kur të afërmit e tij kërkuan t’i falej jeta, një komision shqyrtoi çështjen e tij dhe vendosi të mos e linte të jetonte. Një nga personat në komision ishte Kristaq Rama, babai i kryeministrit aktual të Shqipërisë Edi Rama. I pyetur për këtë në vitin 2020, Edi Rama tha se “nuk ishte i bindur për nënshkrimin” në dokumentin e miratimit të ekzekutimit. Që nga rënia e regjimit komunist në Shqipëri në vitin 1991, asnjë që ka kryer krime gjatë kohës që ishte në pushtet në atë kohë nuk është ndjekur penalisht. (Vafsh në djall populli im shkërdhatë që voton Edin e gjatë. Dhe, për fund: Ngushëllime për ngordhjen e Open (Vuçiq) Balkan. Urime Procesi i Berlinit. Poshtë tradhtarët. Me qetësi, me drejtësi, me dashuri, me buzëqeshje e lumturi i juaji Bardhyli).

                                     1. G
                                      Genti

                                      ik ore rrot kari se ngele duke shkruar karlliqe qe nuk i lexon njeri

                                      1. P
                                       Pisha

                                       O Bardhyl shikoj që bën komente herë pas here ,mirë bën por komentet e tua lënë shumë për tê dëshiruar do të sugjeroja të lexoje ca libra mbase do të krijohen ca rudha truri

                                      2. D
                                       Dušan Mugoša

                                       Politika e Edi Ramës ndaj Kosovës, përmblidhet nga fjalia e tij në një konferencë për shtyp. Unë Albinin e kam vëlla, por më lejoni të jem edhe vëllau i Vuçiqit.

                                       1. N
                                        Ndero shkonjat se i ke Serbe

                                        Ndero shkronjat ne kompiuter se i ke shkronja te gjuhes Serbe pastaj fol per Shqiptaret . Je i njejti persone qe shkruan me pseudonime te ndryshme po nuk i rruhet kujte per nje plehre si ty

                                       2. B
                                        Ballkanasi

                                        Rama na çan sumen me Juventusin ndersa dy fjale per Zvicren ku lojtaret me te mire jane shqiptaret nuk tha dy fjale. E ka gelltitur çorben e Vuçiçit Rama mes avujve te alkolit ne darkat me horrat e Serbise.

                                        1. D
                                         Dardani

                                         Ja ka pshurr Open Ballkanin politikanve legena qe po u sherbejn serbosllaveve.

                                         1. B
                                          Bardha

                                          Kafshet e pemeve te zbritur dhe strhuar ne shpella

                                          1. M
                                           Miradije Hoti

                                           Posht Edvin serbirusi e marrrt pusi i hift luci.

                                           1. M
                                            Matilda Gurbardhi

                                            Ah rahmut rahmut corapekuqi ci ke bo ketyre katunareve te ripjelljes i ke stervit fort me hashash, eshte me e lehte me i kontrollu. Robt ripjelljes serbe.

                                            1. P
                                             Portali Peka 100% vegel e Serbit

                                             CIM PIPERKA VEGEL QORRE NJE COP INJORANTI TE THOTE PER NAFTEN QE FURNIZONTE MAKINERIN SERBE, CIM PUTANA SALI QENI E LIKE SPIUNI PATRIJOTE KETO VEMJE KANE GOJE E THONE PER PATROTIZMA. EDI E KA TREGU VETEN NE MES TE BEOGRADIT. PA DYSHIM QE KRENOHEMI POR JO SI KETA TE PORTALI SALI. LIKE FLORI QE FLUTUROJNE ME PRESH NE BYTHE.

                                             1. A
                                              Adi

                                              O njerez ulni pak temperaturat se po ju vlon gjaku/ E cfare duhet te kthehet edhe Edi me te shara sipas jush? Jo keto gjera behen duke ia perplasur FIFAs ne fytyre sic bene ai djali dhe ajo vajza ne twitter. Behet duke ndergjegjesuar median nderkombetare per ate cfare po ndodh, dhe me e mira eshte qe ne shqiptaret te mos biem ne te njejten grope duke share edhe ne si ata apo duke pritur qe kryeministri te shaje gjithashtu. Nuk po mbroj Rames se nuk e njoh nga afer ta di cfare mendon por sido qe te jete nuk mendoj se i takon te reagoje si tifoz, ai mund te reagoje si kryeminister duke sjelle vemendje mbi urrejtjen patologjike te serbeve kunder shqiptareve ne mes instancave te caktuara, politike, diplomatike dhe institucione te drejtesise. Kete po, e pres qe ta beje.

                                              1. X
                                               Xhevrija

                                               Uuuu nonen e shpijunave, udbashave, komutantave çlirimkareve mafioza, narkodilera, tradhtare haraqgji vrases ....,shkurt e shqip : dore e zgjatur e serbise. Thojke i madhi Albin Kurti....vone ju dul gjumi shipeca, karpidha, halabaka, papaka, hajduka, govna, stervina... Nonen shipecave. Rrnoft sa malet Albin Kurti!!!

                                               1. M
                                                Mesuesi

                                                Xhevrije, meso pak shqip, te lutem!

                                               2. R
                                                Remi

                                                Or ti nga Kosova,qe as shqipen nuk ta kuptoj.Po pse mor Idioter nuk i kerkuat llogari Sali Kerrmes,qe thote jam me origjine nga Kosova,kur i dha Milloshevicit Mijra Bote me Nafte per te Vra dhe djegur juve:Pse nuk e pyesni ju te Kosoves Kerrmen Sali per Remzi Hoxhen,per Kosta Trebicken,per 6000 Shqiptare te vrare me 97 e piramidave,dhe shume e shume krime te thera qe ka bo Mobstra huaj Berisha ndaj nesh te Shqipnise.Or Idiot,po nuk i do Kari mor Debil,cfare kidhje ka Kryeministri Shqiperise te gezohet per Zvicren,sepse ka 2 shqiptare nga Kombi Kosovar(sic thoni ju).Ju te Kosoves jeni Komb Kosovar apo pjese e shkeputur e Kombit Shqiptar?Me pergjigju cfare jeni,dhe ti themi Cim Pekes(Nipit te Kryetarit te Komitetit Ekzekutiv te Enverit),te na beje nje shkrim tjeter me titull:E kujt ishte vajza 21 vjece e gjetur e Vdekur ne makinen e Cim Pekes,kush e vrau,a ishte Dashnorja e Cimit apo e perdhunuar nga Cim Maloku?Keto jane probleme or ti nga Kosova dhe ai Shkerdhata me emrin Sunitet(ortodoks muti).Mos u merrni me Edin,e lagu se lagu,po pse shkruajti Viosa,Saliu,Iliri dhe Albini:Pergjigja eshte :Keta te sipermit e duan Kosoven dhe Edi jo?Ma vanfancullo.

                                                1. ?
                                                 ?./

                                                 Gjithë inatin serbêt qê luanin kundër Zvicrës e kishin me dy shqiptarët: Xhakën dhe Shaqirin?! Si spjegohet?! Spjegohet me urrejtjen gjenetike të serbëve ndaj çdo gjëje shqiptare, sidomos kur kanë dalë deri në rrugët e Vienës duke uluritur si të têrbuar: Vritini shqiptarët! Dhe ata na kanë vrarë vêrtet, na kanë grabitur toka edhe sepse ishin më tê zhvilluar nga ne, por kryesisht se kishin aleatë vëllain e madh rus, Greqinë, Anglinë etj. Ka lumenj gjaku që ndajnë serbët me shqiptarët. Mjafton të lexoni çifutin revolucionar rus Lev Trockin rreth mizorive të papërshkruara serbe ndaj shqiptarëve. Prandaj Ballkani i Hapur i mbrojtur me aq zell nga i pafytyri Mero Baze dhe Budallai i Gjatë me Çitjane, Edi Rama duhet hedhur në kosh të plehrave. Nuk kemi nevojë për Ballkan të Hapur por për bashkimin e shqiptarëve në të dy anët e Drinit. Të urresh Kurtin dhe të biesh në dashuri me ministrin e Millosheviçit, këtë vetëm Rama dhe disa të shitur mund ta bëjnë.

                                                 1. T
                                                  Taulant

                                                  Shume sakte po kerrici i Vucicit nuk donte babain e tij do doj Kosoven e Shqiperin. Eshte shprehje e poshteris nen e mbi toke.

                                                 2. M
                                                  Minimaxi

                                                  Ju kosovaret dieni ,gjysma e skiperis eshte me Serbin.Balkan i Hapur eshte Bota serbe,qe perfshin, serbin ,Maqedonin,Serpska republika,shkiperin dhe synohet edhe Mali i Zi.

                                                  1. M
                                                   Molla Omari

                                                   Prap do fitoj Rama? Po me keta idiot qe ka kunder, patjeter do fitoi. Bobo edhe 4 vjete te tjera se ka budallenjt si kundershtar. Torrollak klasik, ku me i mencmi eshte cuni i Fariut. Mos e besoni po deshet. Vazhdoni me :Posht komunistet"

                                                   1. G
                                                    GEZUAR BAFTJAR

                                                    JU HYEMEQARET E SERBISE SMUND TE KUPTONI (SE NUK KENI TRU )TE KUPTONI GJIGANDE SI EDI RAMA QE NUK MERET ME NJE NDESHJE FUTBOLLI CFARE DO QOFTE..............ESHTE POLITIKA AMERIKANE QE E KESHILLON PER TE MOS BERE SHERR...,............DUAM NUK DUAM SERBET QE SHUMICA JANE SHQIPETARE ORTODOKSE ( qe mund te jene edhe me mut se Serbet) NE DO TI KEMI PERJETE ATY DHE VETEM PAQJA ESHTE ME E MIRA QE MUND TE BEJME............ .. ..

                                                    1. G
                                                     GEZUAR BAFTJAR

                                                     JU HYEMEQARET E SERBISE SMUND TE KUPTONI (SE NUK KENI TRU )TE KUPTONI GJIGANDE SI EDI RAMA QE NUK MERET ME NJE NDESHJE FUTBOLLI CFARE DO QOFTE..............ESHTE POLITIKA AMERIKANE QE E KESHILLON PER TE MOS BERE SHERR...,............DUAM NUK DUAM SERBET QE SHUMICA JANE SHQIPETARE ORTODOKSE ( qe mund te jene edhe me mut se Serbet) NE DO TI KEMI PERJETE ATY DHE VETEM PAQJA ESHTE ME E MIRA QE MUND TE BEJME............ .. ..

                                                     1. K
                                                      Klimax

                                                      Patriotizëm qesharak! Kur Zvicra e Xhakës dhe Shaqirit doli e para në eliminatoret duke lënë pas Italinë, nuk pamë ndonjë entusiazëm për Zvicrën, përkundrazi, si në media ashtu dhe në opinionin publik shprehej hapur shqetësimi për Italinë sidomos mbas barazimit të saj me Zvicrën në Romë, një rezultat që rrezikonte të mos shkonte në Botëror. Në ato momente nuk u kujtua kush për suksesin e dy shqiptarët të Zvicrës, por vetëm që Italia la dy pikë tepër të vlefshme. Të kuptohemi. Që dy shqiptarët luajtën rol në fitoren ndaj Serbisë nuk mund të mohohet, por as Shqipëria dhe as Kosova nuk fituan, Zvicra mori fitoren! Kur vet si kombëtare shqiptare nuk e ke mundur kurrë Serbinë dhe kalon në ekstazë kur një përfaqësuese e një vendi tjetër (qoftë edhe me dy shqiptarë) fiton ndaj saj tregon inferioritet.

                                                      1. ?
                                                       ?./

                                                       Jo more?! Po serbët përse ulurinin mbrëmë "vritini shqiptarët"?! Deri në Vienë të Austrisë?! Kur ndeshja ishte Serbi - Zvicër?! Hë Klimaxi grek si e spjegon ti këtë sjellje të serbëve?!

                                                       1. A
                                                        Adi

                                                        Shpjegohet me histeri serbe kunder shqiptareve, dhe sigurisht qe per kete duhen marre hapat e duhur per ta denoncuar, por vetem kete ama. Klimax mund te jete grek ose jo por ka te drejte ne ate qe thote se te mos behemi edhe ne histerike si serbet. Serbet treguan urrejtjen e tyre patologjike por ne nuk kemi pse bejme si ata dhe sigurisht qe duhet te denoncojme hipokrizine e FIFAs dhe urrejtjen e hapur te Serbise, por ne platformat e duhura.

                                                       2. T
                                                        Taulant

                                                        Ne fitoren e Zvicres 30% eshte rroli i Shqiptareve. Te gjitha kanalet e botes e theksonin prejardhjen Shqiptare. Me Shaqirin,Xhaken,Dua Lipen ,Rita Oren mburremi . Perndryshe na mbetet vetem kerrici i Vucicit 'kryeministri i popullit ne eksod'

                                                        1. T
                                                         Tao tao rrefugjat

                                                         O budalla keta jane shtetas te huaj me origjine Shqiptare nuk kane lidhje as me Shqiperine e as me Shqiptaret o karre me syza

                                                        2. S
                                                         Sebastia

                                                         Tregon p.. e robve te grekut poshter qe je. Ne statistika zyrtare Serbi-Shqiperi 0:3 Shqiperi-Serbi 0:2 Shqiperia ne Euro2016 Serbia ne p... t'robve Para 4 viteve serbine e paketun per ne shpi Xhaka e Shaqiri Dje po prap Xhaka e Shaqiri i rrasen rakun me paketim special per ne p... te robve prap.

                                                         1. h
                                                          https://www.reddit.com/r/soccer/comments/zazu3e/se

                                                          Jeni gabim Ky patriotizem eshte pergjigje ndaj sharjeve te nenave shqiptare Luante Zvicra, pse ata bertitnin Kosova eshte serbi dhe vritni shqiptaret https://www.reddit.com/r/soccer/comments/zazu3e/serbias_fans_chanting_kill_kill_kill_albanians/

                                                          1. G
                                                           Garda Pretoriane (ajo e Skenderbeut)

                                                           A thua nuk e kupton ti qe serbeve nuk u erdhi keq qe humben nga perfaqesuesja e Zvicres por ju erdh inat qe humben nga perfaqesuesja e Zvicres qe ne gjirin e saj kishte dy shqiptare. A nuk i degjove ore Klimax qe idiotet serb gjate lojes nuk fyenin zviceranet por kendonin kenge raciste kunder shqiptareve. E cfare aresye kishin ata te jene racista me shqiptaret kur luanin kunder Zvicres? Prandaj edhe ne shqiptaret u gezuam per fitoren e helvetikeve dhe per qendrimin dinjitoz te Xhakes dhe Shaqirit. Kombetarja shqiptare e mundi Serbine ne mes te Beogradit me rezultat 3:o (parfofe)

                                                          2. A
                                                           ANTIFASHISTI

                                                           FITOI ZVICRA . SHQIPTARET GEZOHEN POR AS VETE NUK E DINE PERSE GEZOHEN.

                                                           1. T
                                                            Taulant

                                                            Gezohemi sepse fituan ndaj atyre qe ne stadium bertisnin 'vdekje Shqiptareve' Nuk ka kenaqesi me te medhe kur humbasin Serbet kriminelet e popullit Shqiptar ne vendet e ish-jugosllavis.

                                                            1. R
                                                             R Alili

                                                             Antifashisti: Ka nje fjale qe thote: Me mire mbaje gojen mbyllur e te mendojne qe je idiot, se sas te flasish dhe te vertetojsh qe je idiot mediat serbe, tifozat serb, nga urrejtja fashiste e tryre ndaj shqiptarve brohoritnin " Ubij , ubij shiptare, Kosova je serbija." Vrisni vrisni shqiptaret, Kosova eshte Serbi.Kure Serbija kaloi ne avantazh , trajneri serb ne vend qe te festoje si njerzit normal, ai bertiti " ua qifsha nenen kurve shqiptare" ( nese kje shqiptare, ta ka share edhe nenen tende) Valle, a luanin me Zvicren ata apo me Shqiperine ( minus open ballkancat) https://www.reddit.com/r/soccer/comments/zazu3e/serbias_fans_chanting_kill_kill_kill_albanians/

                                                            2. F
                                                             Futbollisti

                                                             Stalle nacionaliste me ide fashiste e orkestruar ne menyre profisioniste vetem per ca klikime keshtu mundet te quhej kjo marezi qe kerkojne politike dhe me nje ndeshje futebolli dhe me duket qe po ja kalojme dhe marezise serbe qe po tregojne qe nuk behen dote njerez te qytetruar por te terbuar nga politika duke ndjekur dhe cdo njeri me qeleshe ne stadium.o zote ruaj keta njerez nga marezit e ralles .

                                                             1. T
                                                              Te fala shurraqit gjyshit te madh,,,

                                                              Qekan shkul gjith kopilat e portalit te qim pekes e sali protopapes ketu tek tema,,,na rrofshit loqet o patronazhistet e gjyshit te madh,,,,edi rama ka pun te tjera o tastierane qe nuk keni pun tjeter,,parazita tastierash qe skeni pune e luni deren,,,

                                                              1. ¿?

                                                               Eshte e qarte qe nuk mund te akuzohet kryeministri shqiptar perse nuk gezon per fitoren e Zvicres, por nqs mendohesh pak dhe shikon qe po ky kryeminister shqiptar admironte dhe lavderonte nje pleher serbe si Sinisa Mihajllovic para ndonje viti pyetja vjen spontanisht: Kryemministri shqiptar le te mos gezohet per humbjen serbe, po nuk ka as perse te admiroje plehrat serbe. Me duket se ka dicka qe nuk shkon ketu. Ah po, edhe Saliu me Liken jane agjente serbe, qe mos na cani bythen me komente se keto po i themi me qe jemi shpellare, maloke e ku di une cfare tjeter.

                                                               1. K
                                                                Kokelop Pinoku

                                                                Me behet qejfi qe dy kosovare behen protagonist per fitoren e Zvicres. Por ne fund te fundit ata detyren kane bere se shteti zvicerian u ka dhene me shume atyre dhe familjeve te tyre! Nuk e kuptoj ekstazen e shume shqiptareve por ne vecanti te politikuajve shqiptare e kosovare!!!! Keta nuk kane gezuar keshtu as kur ka fituar Shqiperia apo Kosova!!!! Cudi e madhe!!!! Denoj sjelljen e pahijeshme te atij kosovarit, teksa shume e kane quajtur patriot, trim etj.. . Gjykoj se ai do te denohet dhe ne kete rast i bie te demtoje Zvicren. Sa per serbet mendoj se ata moren ate qe merituan. Ndersa Rames, bini ne qafe per ndonje gje tjeter, se per kete nuk u ze kush bese. Eshte shume me shqiptar se ju te gjithe se bashku. Ju vetem fjalet i keni si patriotet sepse veprat i keni ster te zeza. Dhe keto vepra te zeza nuk do tu lene te jetoni te qete, ju o mekateret e kombit!

                                                                1. S
                                                                 Shqiptar

                                                                 pune malokesh Varju karin Keta gjithe jeten "post zdravin" kane degjuar dhe lajmet e Beogradit

                                                                 1. L
                                                                  Landi

                                                                  Direkt kur nje njeri Vrases i nje vajze te re ,si Maloku Cim Peka,i fryne ujrave te trubullta te Nacionalizmit,direkt dalin me vrap te shkruajne kunder Edit(Kryeminister),njerez me emra Dardani,Kosova,Prishtina,etj.Pa pasur asnje gje me keta njerez,se edhe keta Shqiptare jane,njerez ne nje gjuhe si ne te Shqipnise,por nuk kuptoje nje gje:Pse shajne me kaq urretje Edin,per vetem ne Ballkani Hapur,qe ne e duam,dhe ju te Kosoves nuk e doni.Apo pse Edi eshte i biri Kristaqit,se keshtu e fillojne shkrimin shumica juej,pra bgaqe eshte Orthodoks nga i jati.Po kur del nje Bardhyli nga Kosova,qe nuk eshte gje tjeter vetem nje qe shkruan per Sali Berishen Hero te Kombit,ne gazeten me Antishqiptare qe kam lexuar ndonjehere,gazeten Bota Sot,or Kosova Sot,qe marrin Paret bga Sali Kerrma per te share Kryeministrin Shqiptar dite dhe nate.Eshte nje Prof Dr me enrin Enver Bytyqi,nje Koqe Kanari,qe ben nga 2 shkrime ne dite per Edin,armikun e popullit shqiptar.Or Koqet e Kombit Koqevar:NQS jeni Komb me vete,dilini zote per vete Kombit Kosovar te Nexhmedin Spahiut.NQS e dridhni dhe thoni jemi Shqiptar te Kosoves te marre nga Shqipnia,atehere na keni me vete.Te mbrosh nje Kriminel Sadist si Sali Ram Berisha,dhe te shani Edin,vetem bga kjo menyre e te berit politike,per inatin tuaj dhe te Mutit Sali,Edi Ramen ketu do e keni per kohe te gjate.Dhe sa per Kelysh i vucicit,Edi Rama se ka Rru per njerez ne te afert,dhe jo per nje Idiot si Vucic.

                                                                  1. D
                                                                   Drini

                                                                   o zot sa llogjike te dobet kane maloket e Salih Serbit!

                                                                   1. D
                                                                    Drini

                                                                    o zot sa llogjike te dobet kane maloket e Salih Serbit!

                                                                    1. A
                                                                     A.S.

                                                                     Si gjithmone, i kemi veshet e trashe per diplomaci! Selektori i Serbise shau hapur nenen shqitare.Diplomacija shqiptare duhej te reagoji duke ftuar ne ministrine perkatese ambasadorin e Serbise ne tirane sepaku per note verbale per kete sharje te mbare Kombit!Per kete sharje duhet te reagoji ne FIFA edhe FFSH dhe FFK ne menyre zyrtare. Tjerat jane perralla me tupan!

                                                                    2. A
                                                                     Agustini

                                                                     Ty Bardhyl Sali Cim Peka Berisha nga Kosova,Derri te Shkerdhefte Argiten dhe Shkelzenin,familje me Dajat ne Serbi.Ti Putana Bardhyl nga Kosova,kete shkrim e ke bo 2 vjet perpara,sa del emri Edit,ti e nise prape.E kane fajin keta Legenat tek Tema,qe lejohne njerez pa Din e Imam,qe vetem shajne dhe shkruajne pa piken e Idese.Cpune ka Kryeministri Shqipnise te Uroje djemte nga Kombiiiii Koqevarrrr,se luajne me Zvicren.Fitoi Gjermani ne kohen e Mustafes kupen e Botes,dhe Edi duhet te uroje perdote Shkodran Mustafin sepse luante me Gjermanine.Or Koqe si Bardhyli nga Kosova:Shikoni or Derra se po jua marrin Veriun me doren e Albinit tani,dhe ju prape thoni Albini,Viosa.Or Koqeeeee,Veriu iku,dhe Amerika nuk ju duron ma ,por thote beni tani Asosacionin per veriun,qe ti bohet qejfi Serbise.Keto gjera shikoni or ju Trimat e Sali Berishes,se akoma me 2022 tokat shqiptare po jua merr Serbi,dhe ju merreni me Edin.

                                                                     1. S
                                                                      Sheqeri

                                                                      Kara komplet

                                                                      1. M
                                                                       MAKMILANI

                                                                       Meqenese nuk e mundim vete Serbine sepse nuk kemi skuader te nivelit bashkekohor i thurim lavde atyre qe as dua tja din per KOSOVE e SHQIPERI Shqiponja e tyre eshte vetem hipokrizi ashtu sic eshte edhe adhurimi i juaj per ta . Nje muaj me pare e masakruat Shqiptarin e lindur ne Greqi sepse firmosi te luaj per Greqine ndersa sot o turni elozhe dy Zviceraneve qe nuk deshen te perfaqesonin SHQIPERINE.

                                                                       1. M
                                                                        MAKMILANI

                                                                        Meqenese nuk e mundim vete Serbine sepse nuk kemi skuader te nivelit bashkekohor i thurim lavde atyre qe as dua tja din per KOSOVE e SHQIPERI Shqiponja e tyre eshte vetem hipokrizi ashtu sic eshte edhe adhurimi i juaj per ta . Nje muaj me pare e masakruat Shqiptarin e lindur ne Greqi sepse firmosi te luaj per Greqine ndersa sot o turni elozhe dy Zviceraneve qe nuk deshen te perfaqesonin SHQIPERINE.

                                                                        1. H
                                                                         Himarioti

                                                                         I gjithë kombi shqiptar e din se, krahi i kryekriminelit të kombit tonë, Sali Shpoellar Berisha, janë armiqtë e kombit tonë. Po ju o z. Mero, pse i botoni tekstet e tyre antikombëtare? Nuk e kuptoni se, me botimin e teksteve të tyre, ju u vini në ndihmë atyre krimeinelëve të kombit? U bëre nishan o derëzi, edhe ti. Me kë dreqin je ti?

                                                                         1. M
                                                                          Mondi

                                                                          Moj Matilda Pidhbardhi.Shko provoje nje here me Edken,se them ne ate pune duhet te jete me i mire se Albinka.Megjithese Albinka nga Koqova nuk ka faj,nuk bohet sex me nje gjysburre qe ka ai ne shpi,dhe e ka dhe nga Norvegjia,qe dihet qe jane Rrace e ftohte.Eh cna shkrite ju Koqevaret,del nje Vrases i nje vajze 22 vjece me emrin Cim Peka,Nipi i Kryetarit i Komitetit ne kohen e Enverit,familje Komunistash,spiunesh te qelbet,sherbys besnik i Pagatorit Sali Shkerdhen,dhe ju Koqevaret Yp Xhixhi,te gjithe Yxhym per Edin.Ka drejte Edi qe nuk jua vare shume juve,ju jeni mos o zot.Ty Bardhyli nga Kosova,at motren o nanen e bimukur ku ta kesh,cdo muaj dergon te njejtin shkrim per Poetin Nela nga Katunet e Kuksit,qe na u vra sipas jush si Poet disident.Sa ceshte Azem Hajdari Demokrat i bershem(sipas Baces Berishe),ashtu dhe Havzi Nela na ishte Poet.Or mashtrus i Sali Berishes me emrin Bardhuli nga Koqova:Havzi Nela nga Kruma e Kuksit u denua sepse Vrau Policin,more Shkerdhat Bardhul,por ju Salistet vazhdoni me mashtrime se kujtoni njerezit jane Debilna.Shkoni shkerdhehuni ju Klyshat e Saliut.

                                                                          1. F
                                                                           Fshatar nga Flemingdon Park

                                                                           Dje ndodhi nje incident midis nje serbi dhe nje indiani ne Toronto, Canada, videon mund ta gjeni tek kanali televiziv cp24 Nje person nga india po zihej me nje serb, shkaku nuk dihet. Kur largohet indiani, ben me dy duar shqiponjen. Serbi ngrihet dhe nderhyjne rojet e sigurimit. Televisioni canadez cp24 analizon situaten dhe keto ishin pikat e diskutimit. 1. Permendin se si Shaqiri dhe Xhaka shenojne ndaj serbise 4 vite me pare dhe denohen nga FIFA. 2. Peemendin koret rraciste ne ndeshje qe therrisnin Vdekje Shqiptare ve 3. Permendin se si Xhaka ishte master class gjate ndeshjes dhe se si aimboli i shqiponjes me dy duar eahte kthyer viral ne gjithe boten dhe kjo e terbon cdo serb. Prandaj dhe ky indiani ja ben simbolin serbit hahahahaha. 4. Me e rendesishme ishte analiza qe pse Federata e futbollit shqiptar apo qeveria Shqiptare nuk ANKETON ne FIFA situaten e rracismit te tifozave serbe. E kuptoni o shqiptare te Rames qe edhe keta ne Kanada qe nuk e kane haberin pwr futboll nje gje e pyesin: pse federata dhe rama nuk ankohen

                                                                           1. A
                                                                            Adi

                                                                            Ke te drejte per faktin qe duhet bere ceshtje nga federata shqiptare dhe nga institucionet e tjera perfaqesuese shqiptare. Nese akoma nuk e kane bere turp t'iu vije, Vetem metoda eshte ceshtje per mua. Ne nuk mund te fillojme te shajme e mallkojme si ata. Ne duhet ta bejme kete ne nje menyre qe e tregon qarte qe nuk jemi si serbet, nese biem ne te njejte sjellje si ata nuk fitojme dot se nuk e mundim dot maskarain ne maskarallekun e tij kur vete nuk jemi te tille. Remain calm dhe coje ceshtjen ne instancat e duhura eshte mendimi im, dhe kam besimin qe edhe ti bie dakord.

                                                                           2. T
                                                                            T

                                                                            Edvini ben komente per Juventusin, Bayer etj ,po per Zvicren Sven dot ,Nuk e le padroni.

                                                                            1. A
                                                                             Av. Zaçe Pilafi

                                                                             Mos harxhoni kohen me budallenjte e PD-s Lerini ta hane m… sa te shqyen, siç hengren torten e Lulit ne pallatin e madh te kultures. Te hane bashke me budallenjte e Kosoves, si Albin Kurti e Vjosa Osmani.

                                                                             1. T
                                                                              Tata luigji

                                                                              Bravo Edi kjo eshte koha per bashkepunim Kosova te vazhdoj me hakmarrje se ps kane per te fituar

                                                                              1. K
                                                                               Kris 1

                                                                               Rama nuk eshte kryeminister I Zviceres por sekretar shteti I Amerikes qe I thote Saliut non grata kur Shqiperia e ka deputet

                                                                               1. L
                                                                                Lenci

                                                                                Po si harrojne ramistet kur Edvin Rama i mori Vucicit numrin e telefonit te trajnerit Mihajllovic vetem qe ta uronte ate. Asnjeri nuk flet per kete por i kendojne hosana Rames. Nuk guxon Rama te uroje lojtaret kosovare, ndryshe Vucici reagon keq. Kjo eshte e verteta.

                                                                                1. S
                                                                                 Sula

                                                                                 Çmenduri ? Eshte shume pak por nuk gjej dhe nuk kam deshire te gjej fjale tjeter per tu shprehur. Nga ana tjeter nuk jam fare dakord edhe me pjese te shkrimit: "Çdo shqiptar ka festuar dje dhe kjo eshte normale " Normale ? Komplet anormale ! Ç'pune kam une me Zvicren ? Ve bast qe ne Shqiperi, tifozet e Zvicres, ne dite normale, jane sa gishtat e nje dore si tifozat e Celtik-ut ( familja Metaj)

                                                                                 1. R
                                                                                  Ramski (Beogradski Partizan)

                                                                                  Natyrshem qe eshte Cmenduri qe Rames ti kerkohet te festoje fitoren e Zvicres...sepse ashtu i palosur me dysh aty ku rri poshte tavolines se Open Ballkan nuk mundet tjeter vecse te mbaje zi per humbjen e vellamit tij Vucicke.

                                                                                  1. P
                                                                                   Patriot

                                                                                   Le te luante Shaqiri e Xhaka per Shqiperine e atehere edhe Enver Hoxha do ngrihej nga vari e do uronte.

                                                                                   1. f
                                                                                    few

                                                                                    sepse ed rama e ka fajin per cdo gje

                                                                                    1. M
                                                                                     Mustafa

                                                                                     Kuptohet partia komuniste e miladinit sot parti socialiste e edi rame vuqiqit gjithmone kane qene kunder kombit dardan te kosoves

                                                                                     1. k
                                                                                      koment

                                                                                      sporti nuk është politikë që të diskutojnë politikanët me njëritjetrin ,as kryeministrat e vëndeve pjesmarse nuk kanë komente kush fiton ta urojnë në fb......

                                                                                      1. S
                                                                                       Sokrati

                                                                                       Idiotizmi eshte ne natyren e te çmendurve, idioteve, te rrjedhurve nga trute ose me nje fjale tjeter, te perdorur rrallehere, eshte ne natyren e matrahulëve. Teorite shkencore rreth hapsires kane konkluduar se hapsira eshte e pafund dhe kur e pyeten Aishtanin (Eistein) rreth objektit te hapsires, ai u pergjigj ne menyre lakonike se nese do te kishte ndonje fije dyshimi per hapsiren, per idiotizmin nuk do te kishte aspak dyshim, eshte i pafundshem. Keshtu ndodh edhe me matrahulet sali-agushi: idiotizmat e tyre nuk kane kufij.

                                                                                       1. ¿?

                                                                                        Ti Soktrat bolja meso ta shkruash emrin e Einstein-it(Ajnshtajnit) ne menyre korrekte pastaj hajde na trego per pafundesine e idiotizmit tend.

                                                                                       2. l
                                                                                        labi

                                                                                        Ma ka thene nje mik doktor ne saint gall Zvicer qe punon ne insitutin qe behen analizat e ADN,Kosovaret kan gjak Serb me shume se Shqiptar,nuk e kam besuar,kur pash ndeshjen me Zvicren dhe keto komente metu fillova ta besoj.Ne Shqiptaret nuk na lidh asgje me Kosovaret,dhe vete akademiket ne Kosove e kane thene.

                                                                                        1. ¿?

                                                                                         labo, kurse ti me duket se qenke 100% serb qe ke mesuar te shkruash shqip.

                                                                                        2. I
                                                                                         Iliri

                                                                                         Ky Rama eshte mut i madh. E meriton nje kar ne byth dhe nje plumb ne balle.

                                                                                         Lini një Përgjigje