Ngjela: Fredi Beleri, i rrezikshëm e me veprimtari antishqipare të tmerrshme! Është kapur në flagrancë, patjetër do të dënohet

14 Shtator 2023, 15:19Politika TEMA

Ngjela: Fredi Beleri, i rrezikshëm e me veprimtari antishqipare të

Prej mesditës, në Gjykatën e Posaçme po zhvillohet seanca paraprake për Fredi Belerin, kryetarin e zgjedhur të Himarës, në akuzë për blerje votash.

Gjykata pritet të vendosë sot nëse do e kalojë për gjykim çështjen, nëse do i kërkojë SPAK të thellojë hetimet apo nëse do e pushojë.

Avokati Spartak Ngjela ishte i ftur në studion e emisionit “Përballje” në Report Tv, ku u trajtua tema “Fredi Beleri çështje drejtësie apo politike?”

Avokati tha se është i bindur se kemi të bëjmë me një çështje penale.  

“Do të dënohet patjetër. Është kapur në flagrancë. Nga flagranca nuk ka shpëtim askush me shitblerje votesh. Ka fituar me 20 vota. Është një njeri i rrezikshëm me veprimtari antishqipare të tmerrshme.

Lëri të paguarit që lëshojnë grekët poshtë e përpjetë. Ka blerë vota. Si mund të jetë kryetar bashkie ai. Vetëm injorantët e konsiderojnë kryetar bashkie. Ka marrë fund kjo”, tha Ngjela.

Ndër të tjera, Ngjela shton: Edhe presidenti po të kapet në krim hyn në burg. Është kapur në krim. Çdo njeri që bën krim do të futet në burg.

 

32 Komente

 1. s
  sapa

  Atehere i bie qe te denohet cdo shqiptar !Rradhe gjen njerez qe nuk e shesin voten ose per vend pune ose per 50 euro.

  1. S
   Salkari

   E vertete eshte ajo qe thua , blerje votash ka kudo dhe ne cdo kend te Botes , vec fitorja me nje diference kaq te vogel dhe kapja ne flagrance eshte gjithe sekreti . Denohet blerja e votes ne flagrance , dhe jo thjesht blerja e votes ....flagranca eshte ajo qe e rendon ....

   1. b
    ben.

    Ky eshte ndoshta nga me legenet qe frymojne kete vend. More plak legen, more letyre , si mund te kete edhe flagrance edhe arest me burg se prish provat. Ti mund te lengezohesh nga goja vetem kuptohet dhe ca funderina si puna jote po cdo njeri qe ka 2 gr tru ne koke ne kete bote dhe 1 gr dinjitet e di qe ti genjen per 1 pjate pilaf qe te jep rama. Plak letyre.

    1. H
     Himarjoti Lab

     A te qifsha papune dhe grune ty more pederast i felliq qe mban era mut kn larg. Avokati ka fol aq mire sa sbehet me do apo sdo ti mer kurve qe shkruan me emra te ndryshem. Yt evgjit gre qire muti

     1. b
      ben.

      Une te shkerdhej te gjalle e te vdek more bure bythec. Une te qi racen e tere more bure kurve. Shpresoj qe keta gebelsianet mos ta censurojne komentin.

     2. s
      saliu duhet te shpallet terrorist

      ti more ben maskarai,kujton se ky jevgu i vetshpallur grek do tja di atehere kur vrau ushtaret se ka plehra si ty dhe livadhisin kets

     3. T
      Tironsi ZZ NYC

      Ngjela sikur lajthit nganjëherë më të dëndur, por këtu është i saktë si "orë zvicerane". Nëse faktohet i kapur në vjedhje vote duke paguar, t'a gëzojë burgun. Sot po gjykohet Trump, ne diskutojmë një dallkauk grek nga Progonati pa shkollë e pa Atdhe. Ndërkohë, t'i hapet edhe çështja e postës së kufirit. Si thonë vargjet" O të zestë " minoritarë" vanë për p... e hëngrën. arë".

      1. V
       Vorrabomsi

       Po vlla me sakte sbehet me.

      2. D
       Demokracia

       Te denohet kushdo qe kryen nje veper penale. Jo cdo shqiptar kryen shit-blerje votash. Ky Beljeri univetull, do denohet nga ana tjeter. Nese do te denohesh edhe ti, bujrum.

      3. I
       Injoranca nuk eshte argument

       Avokati per kryetar bashkie ne Himare ????????!

       1. R
        Rroft Lubonja

        Te qifshin rrobt himarjotet.

        1. V
         Votues

         Rralle gjen njerez qe shesin vota! Kufizohet numiri i votuesve! Ne pergjithesi dhe per ngjyra te caktuara!

         1. L
          Leni legeni

          Gjithmonë qe ti llape para kohe e del me konkluzione te garantuara, ka ndodhur e kunderta! Kushedi kesaj here kjo e “patjetera” jote çfarë do te sjelli!!!

          1. A
           Adi

           Kte e kan perdhunuar ne Burg dhe ka dal me pasoja psiqike.

           1. V
            Vlora.Vlora

            Ky e ka mbushur kupen ;shkerdhejani rrobt kriminelit se ka vrare shqiptare.

            1. I
             Ilirian Qelbaci

             Edhe t'ja marresh ne goje Rames prap se prap nuk te rehabiliton ty Rilindja mor kaqol Ngjala, Jo. Sa per te te perdorur si prezervativ, Po...(se je Bisht qeni qysh se ke le)

             1. K
              Kritiku

              Ka Gazeta Tema ndonje qe i kontrollon komenten e njerezve? Perse lejohen njerez te tille qe organin gjenital e kane ne koke dhe nuk njohin gje tjeter? Perse lejohet nje fjalor i tille ne komentet e shfaqura? Vetem per perfitime nga klikimet dhe komentet, qe ju merrni lejoni te tille fjalor rruge qe perdoret? Ju te Temes duhet te hidheni ne gjyq dhe t'ju hiqet liçenca pergjithmone. Ketu hyjne meshkuj dhe femra qe te lexojne. Perse duhet qe te lexohen njerez qe nuk kane lidhje me qyteterimin?

              1. B
               Belo

               Si perhere elokuent avokat! Bravo dhe flm!

               1. S
                Suljoti

                Teper i sakte ai gjithmone, anglo sakson i vertete!

                1. P
                 Pleqesia Himare

                 Te lexojme me shume endje av! Sakte e qarte, je i madh

                 1. A
                  Arvanitasi

                  Avokat i mderuarbna kenaqe me kete argumentim te sakte. Njerez si ty i duhen ketij vendi. Rrofsh e qofsh

                  1. P
                   Pargaliu

                   Ky pederast Bejleri te shtrengoje sapunin fort se ja hapen ne te thate djemte. Eshte kap ne flagrance duke shperndare para te pista. Duhet te tregoje kush ja dha dhe kush nisi autobuzat me pisa gjakprishur 300 evrosh qe kishin te paguar dhe ushqimin. Cte mbjellesh do korresh thote i madhi popull

                   1. V
                    Vangjeli

                    Brilant avokat. Mos e rruj Karjanin ca thone keto evgjitet gre qira me emra te ndryshem, ne fund del qe 1 ose vete jane keta pisa qe ndoten vendin me era bythe pasi vetem kete pune bejne ne meshat e bythes, me Janulle kancerozin e papu bythen

                    1. R
                     Real

                     Ky eshte koce kandarit, i perdorur deri ne neveri. Plak matuf qe flet percart

                     1. N
                      Nik Nika

                      Spartak siç ke emrin ke dhe titullin thone knej nga na.

                      1. D
                       Dani USA

                       Ti Ben je servili me budalla qe kame lexuar nder komentusit.

                       1. T
                        Trotski

                        Respekte Z.Ngjela.Komentuesit filo greke te hengshin Mune!

                        1. E
                         Edi25252

                         Beleri , gargameli tek smurfat blu , sa shumë i ngjan

                         1. X
                          XHOI

                          CESHTJA BEJLERI SKA TE BEJE ME TE SI PERSON, AS ME VOTA E AS ME TE DREJTA TE NJERIUT. PSE GREQIA SKA ASNJE FJALE PER DY BASHKITE ME GREKE NE DROPULL E FINIQ POR BEN NJE SULM TE PAPARE PER NJE MINIBASHKI ME DISA MIJRA BANORE QE NE OKB,DEPARTAMT TE SHTETIT NE USA, NE KESHILLIN EUROPIAN, NE PARLAMENTIN EUTOPIAN, PARTITE POPULLORE EUROPIANE ETJ.ETJ. PER MENDIMIN TIM GREQIA PO LUFTON KUNDER FUQIZIMIT TE SHQIPERISE TURISTIKE E KJO SEPSE BASHKIA HIMARE PERFSHIN PJESEN ME TE MADHE TE RIVIERES SHQIPTARE. TE MARRESH VOTA PER ANTISHQIPTARIN BEJLERI EDHE NE FSHATRAT LABE TE KUCIT E TERBAVIT DO TE THOTE SE AGJENTURA E SHTETI GREK SKANE LENE GJE PA BERE PER TE MUNDESUAR FITOREN E BEJLERIT. SIPER KA SHUME KOMENTE PRO TIJ POR GREQIA E DI SE LUFTA BEHET EDHE NE RRJETE SOCIALE DHE NJEREZIT E SAJ NUK LENE RAST PA FOLUR PRO BEJLERIT. SHIKONI EDHE TELEVIZIONET TONA QE PER PARA APO PER NAIVITET VETEM DULEN NXJERRIN ORE E MINUTE PER TE FOLUR PER BEJLERIN DHE TE MERR MALLI TE FLASIN PER CAMERINE, PER QINDRA E MIJERA SHQIPTARE TE ARRESTUAR,TE DENUAR,TE VDEKUR DERI EDHE NE BURGJET GREKE. AGJENTURA GREKE ESHTE ULUR KEMBEKTYQ NE SHQIPERI KUR BEJLERI PROPOZOHET PER KRYETAR NGA PARTI TE DJATHTA E KUR AKOMA ME KEQ MBROHET SI I BURGOSUR POLITIK APO I PAFAJSHEM PA U DHENE VENDIMI GJYQESOR. SI NUK KERKOHET HEQJA E LIGJIT TE LUFTES, HEQJA E TERMIT VORIOEPIR, KTHIMI I CAMEVE NE TOKAT E TYRE , NJOHJA E PAKICES SHQIPTARE ARVANITASE, KTHIMI I PRONAVE SHQIPTARE NE GREQI, ETJ. ETJ POR VETEM MBROHET "GREKU" ME MBIEMRIN PURO TURK BEJLERI E QE I BEN ISO EDHE "GREKU" TJETER ME MBIEMRIN ASNJE PERQIND GREK DULE.

                          1. M
                           Maloku

                           Në Euronews sonte doli një fakt shumë interesant, Arjan Çani është me mama Greke. Nuk tha gjë për babain, por mamanë na e paska Greke. Asgjë të keqe kjo, Grekët nuk janë me bisht. Por, tani kuptohet më mirë pse ky shan Shqiptarët gjithë kohës dhe kudo. Te Ylli Rakipi thotë Shqiptarët nuk kuptojnë, janë popull i trashë etj etj. Sonte me Euronews that që gjithë Shqiptarët janë Talebanë, kanë mentalitet të frikshëm Taleban. Kjo e fundit është një tezë e Belerit, e ngjashme, që thotë Shqiptarët kanë ardhur nga Kaukazi. Kjo shpjegon gjithashtu pse Arjan Çani është kaq pasionant në mbrojtjen e këtij Belerit. Po ti mbledhësh të gjitha këto bashkë, del në një përfundim llogjik, Arjan Çani është agjent Grekë në Shqipëri. Kjo gjithashtu shpjegon pss ky mbështet gjikthkund media zjarrëvënësin e Shqipërisë, Sali Berishën! Duket qartë se pse, sidomos kur, siç flitet, piramidat e 1997ës janë sponsorizuar nga Greqia për të shkatëruar shtetin Shqiptarë.

                           1. K
                            Katundari

                            Mamane ku ta kete Cani ndyresira.

                           2. S
                            Shqiptari

                            Ngjela ! Çani eshte i rekrutuar nga sherbimet e fshehta greke.Keto sherbime kane vepruar dhe veprojne akoma me intensivisht sot kur askush nuk i survejon dhe kontrollon.Jane disa gazetare,analiste dhe opinioniste qe punojne neper TV dhe paguhen nga sherbimet e huaja qe kane interesa te medha ne vendin tone.Shikoni ate “opinionistin,analistin,filozofin,teologun dhe avokatin me gjak te helmuar qe mban ne krah Çani(Currin) qe mendon se vetem ai e njeh antikitetin.Ky individ i rritur dhe shkolluar ne Greqi ka urrejtje(acid) ndaj Shqiperise.Ende nuk po i therresin mendjes sherbimet tona inteligjente per te gjurmuar dhe parandaluar keta gjakprishur qe nuk lene gje pa lehur kunder vendit te tyre duke u paguar nga sherbime te huaja qe livadhisin ne Shqiperi

                            Lini një Përgjigje