“Nuk njoh as Berishën, e as Bashën” - Xhelal Mziu: Puna e parë duhet të jetë unifikimi i PD-së

5 Qershor 2023, 18:00Politika TEMA

“Nuk njoh as Berishën, e as Bashën” - Xhelal Mziu: Puna e

Pas përfundimit të mbledhjet së grupit të PD, Xhelal Mziu zhvilluar një komunikim për mediat.

Ai ka thënë se Partia Demokratike duhet të bashkohet dhe të jetë e unifikuar që të jetë konkurruese në zgjedhjet e 2025.

“Nëse nuk kemi një PD të bashkuar nuk do të jemi konkurruar në zgjedhjet e 2025. Puna e parë duhet të jetë unifikimi i PD dhe kur të ndodhë procesi i unifikimit do të kemi edhe zgjedhje të reja”, ka thënë Mziu.

8 Komente

 1. c
  cuf dabjoni

  Xhelal efendi !! Puna e pare eshte reformimi demokratik i Partise nga Parti prone teresore e Kryetarin ne Parti Demokratike e anetaresise. !!! Kjo behet me nje Statut te ri demokratik mbeshtetur ne parimin "një anëtare një votë" pas Hapjes e nje fushate regjistrimesh. Pas kesaj ne intervale kohe te aresyeshme fillon riorgani zimi dhe zgjedhjet ne te gjiha nivelet. Kete periudher nuk mund ta drejtojne ata qe kane uzurpuar Partine Demokratike dhe e kane çuar nga HUMBJA ne HUMBJE !!!!

  1. L
   Loku nga Patoku

   E vendosi Xhejmsi , kur të bashkohet PD -ja , do bëhen zgjedhjet . Po Like floririn a e ka pyetur vallë ? A ka haber Xhejmsi për planet e Sal Likes ? Pse nuk i bën këto deklarata kavajsi , shefi shtabit rezervë të grupit të deputetëve , po jja lenë në derë Xhelalit?Janë të thelle këto zgafella , or ti !

   1. c
    ce

    Une jam i mendimit qe kryetari me origjinal , me garip qe mund ta drejtoje pd ne drejt fitores ne vitin 2037( se deri atehere eshte muhabet i mbyllur, ps ja do fitoje dhe 3 here zgjedhjet, )do jete Xhelal Mzati hipur mbi gomar, me daulle ne dore , rrumlluar tape , me ballin mbuluar me 10 mije lekesha duke bere garipin neper rruget e Kamzes, poze epike taman si Gjergj Elez Alia duke shkuar ne beteje.

    1. T
     Tomi

     Xhelal or zhelal shamikuqja s ty s'te njef njeri, shko atje ne rec nga je dhe puno token me parmende; futi dhe ndonje loder se s'behet nami mor qenef zhelal.

     1. Z
      Zot fali ! Akoma enderrojne.

      Zhelali ngaterron Unififikin me Mumifikimin

      1. B
       Bulqizaku

       Rrofsh o Zhelal Tupanxhiu! Dru me pre, o Zhelal.Çfarë bëre me atë plagjiaturën, e dorëzove doktorratën apo jo?

       1. O Xhelal Mzati! Po, as ty nuk te done kush. Ti dhe te gjithe qe jeni ne PD per vite te tera, duhet te largohi nga politika dhe te leshoni brezin e ri te tregojne aftesit e veta. Ju jeni plake me rrena dhe hajni, dhe jeni pasuruar ne korrizin e popullit, dhe perseri doni pushtet. Merreni Berishen dhe hikni nga politika se se shpejti ju bjene pika.

        1. r
         robi

         o Xhelal po a je konsultuar me Ina Zhaben strategen e foltores qe kur flet ne kuvend duket sikur te kafshon ne bythe. Te kesh dy bythe nje te mbash dhe nje ta cash.

         Lini një Përgjigje