Petrit Vasili shpërthen ndaj ambasadorëve: Në dreq të shkojnë, që mbrojnë Ramën e Veliajn dhe merren vetëm me opozitën

19 Prill 2024, 17:10Politika TEMA
Petrit Vasili shpërthen ndaj ambasadorëve: Në dreq të

Petrit Vasili ka shpërthyer ndaj ambasadorëve, të cilët dënuan dhunën në protestën para Bashkisë së Tiranës.

Postimi i Vasilit

Në dreq ambasadorët memecë ndaj hajdurisë mafioze të pandëshkuar te Ramës e Veliajt dhe llafane kundër opozitës!

Diplomatet e huaj te akredituar ne Shqiperi ne menyre tragjikomike behen memece dhe mbyllin gojen perpara denoncimeve shume te renda te korrupsionit te Rames dhe Veliajt dhe pandeshkueshmerise se tyre nga SPAK-u.

Por po keta ambasadore behen llafazane te palodhur per komentuar opoziten dhe aksionin e saj parimor dhe demokratik dhe per te predikuar lloj lloj liturgjishë pseudodemokratike pa asnje bazë e fakt, por thjesht se kete u kerkon Rama.

Te njejtet ambasadore flasin pambarim per sukseset imagjinare te reformes totalisht te kolapsuar e te kapur ne drejtesi.

Po te njejtet qe kane mbyllur gojen perballe Narkoshtetit te Rames, qe eshte quajtur Kolumbi e Evropes.

Por po keta nuk guxojne te flasin per kapjen totale te drejtesise nga Rama, qe ka sjelle betonimin e pandeshkueshmerise per te dhe gjithe banden rilindase qe e rrethon.

Nuk flasin per aferen mafioze te Portit te Durresit ku u dhunua hapur Marreveshja e Stabilizim Asocimit me Bashkimin Europian.

Nuk flasin per moszbatimin kriminal te vendimeve te Gjykates Kushtetuese nga Rama dhe deputetet e tij.

Nuk flasin kur shohin e degjojne aferat e kryeministrit,ministrave, deputeteve,kryetareve te bashkive, drejtoreve etj.

Nuk flasin kur shohin SPAK-un qe si gjymtyre e kalbur e Rames denon me arrest Berishen pa akuze dhe ne dhunim te cdo ligji e procedure parlamentare, ndersa Beqja, ministra dhe kryetare bashkie jane te lire dhe bredhin rrugeve megjithse mbi ta ka nje mal me akuza.

Nuk flasin per inceneratoret nje afere qe do te trondiste edhe vendet e tyre po te ndodhte atje.

Nuk flasin per 5D e Bashkise se Tiranes, te nje bande kriminale qe kapercen edhe çdo imagjinate mafioze vetë.

Nuk flasin kur ushtria e nje vendi te NATO-s si Shqiperia konstatohet se kultivon droge.

Nuk flasin kur bllokohet e gjithe llogaridhenia ne Parlament duke bllokuar Komisionet Hetimore e qe edhe sot de facto edhe ato dy te vetme qe u ngriten jane realisht te blllokuara.

Nuk flasin per dhunen shteterore dhe shkeljen e te drejtave te qytetareve per te protestuar.

Ambasadore, qe pranojne standarte pandeshkueshmerie absolute nga SPAK per Ramen dhe Veliajn nuk meritojne te degjohen.

Ambasadore qe mbeshtesin drejtesine me regji dhe nje SPAK si kobure e ndryshkur ne duart e Rames per ta mbrojtur nga ndeshkimi, duhet te mbyllin gojen.

Ambasadore, qe pranojne per ne shqiptaret standarte te papranueshme per shtetet e tyre nga ata vijne, jane shembulli elokuent i diplomacise se havjarit thene me thjesht e qarte i diplomacise se korruptuar.

Ne dreq keta lloj ambasadoresh, qe imponojne dreqërira ne token tone, vendin vendin tone, ne atdheun tone ku zot jemi ne vete, si amanet i te pareve tane, qe e mbrojten me gjak kete toke edhe kur mjaft vende te huaja donin te na coptonin.

9 Komente

 1. P
  Peco po ha

  Peco po te vjen rradha ty edhe likes, Prandaj si i thone IK E VDIS qe te shpetosh ti prej Dumanit edhe Shqiptaret prej teje.

  1. G
   GentS

   2 hunderrat. A nuk ngjajne si dy majmuna por me hunden qe u ze gjysmen e fytyres.

   1. L
    Lala

    GJALLE ESHTE AKOMA KY JARGAVECI I RRUGAÇEVE QE PUNESOI KUR ISHTE NE QENEF ME FALNI NE QEVERI DESHA TE THOSHA

    1. B
     Berti

     Ja edhe hajduti tjetër, është duke u lutur mos më merrni mua por kapni të tjeret. Ky nuk kupton se do të kapen prej zhelesh hajdutet e Ramës bashkë me ty o Peco byth.qiri dhe vendin në burgjet e keni, por mos u zini për radhen. I pari është maloku, pastaj vjen like 50 lekeshi spiuni me primadonnen e tij. Rradha jote nuk është shumë larg o Peco hajduti. Mbase hyn në të njëjtën kohë me Beqjen, se helbete jeni edhe ish kolegë.

     1. G
      Genci

      Shko mor bole!

      1. P
       Peço gomari

       Ha m... O Peço ha,jepi edhe ca Ilir floririt

       1. L
        LORA

        Ambasadoret bejne punen e tyre,,,,kurse ti petja ben me perpikmeri detyrat e putankes se Rusise.. Shqiptaret ne shumice te cilesuar e kane te qarte cdo gje.

        1. A
         Azio

         O Petrush, Kujdes se vjen nje dite,qe per ty the Metushken nuk eshte larg,te shining veteri tuaj ne nje dhome pa qera,duke patuŕ perpara nje tas me M te madh dhe nje garuzhde per gojen corap qe ju kèni. Plehra.

         1. T
          Titvasil shkollëshumi

          Mos e merrni seriozisht këtë adashin tim. A mund merret seriozisht një karagjoz, dhe bythlëpirës i neveritshëm si ky. Për atë lobimin në Amerikë, për të cilën heton SPAK-u, se ç'ka firmosur dhe ky, dhe mesa duket, e ka zënë dhe këtë të ziun tartakuti. Janë të gjithë në hall, ndaj nuk u duhen vënë re lajthitjet.

          Lini një Përgjigje