Rama shpallet ‘Qytetar Nderi’ në komunën Vaccarizzo Albanese në Kalabri

4 Qershor 2023, 12:56Politika TEMA

Rama shpallet ‘Qytetar Nderi’ në komunën Vaccarizzo

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë në Kalabri të Italisë këtë të diel.

Kreu i qeverisë shqiptare është shpallur qytetar nderi i Vaccarizzo Albanese, në qytezën ku sipas tij kultura arbëreshe është një gur i çmuar i historisë dhe traditës.

“Kalabri – Faleminderit për nderimin, qytetar nderi i Vaccarizzo Albanese, aty ku kultura arbëreshe është një gur i çmuar i historisë dhe traditës”, shkruan Rama krahas videos në Facebook.


“Dua t’iu falenderoj te gjithëve këtu në sallë. Pasi vizitova tokën e arbëreshëve, kjo do jetë një kartolinë e bukur për zonën. Iu falenderoj shumë”, tha ndër të tjera kryeministri gjatë fjalës së tij.

20 Komente

 1. ¿?

  E paska mare edhe nje "Honoris Cazzo" tjeter ky robi me poture.

  1. R
   Raimond vlonjati

   Ky po ju jep Italise se Jugut ujin e Syrit te Kalter ne Gjirokaster ,ndaj dhe i bejne keto nderime ketij karit.

   Lini një Përgjigje