SPAK po mbledh të dhëna nga vendet e BE-së për pasuritë e Ilir Metës

15 Maj 2024, 17:38Politika TEMA
SPAK po mbledh të dhëna nga vendet e BE-së për pasuritë

Gazetarja Anduena Llabani tha se SPAK është në pritje të letërporosive nga vende të ndryshme të BE-së në lidhje me pasuritë që janë (apo dyshohet se janë) në emër të Metës dhe familjes së tij.

Po ashtu Llabani bëri me dije se hetimet për çështjen CEZ DIA janë drejt fundit. 

"Oltion Bistri ka qenë punonjës në partinë e drejtuar nga Meta. Mendoj që jo rastësisht këta njerëz marrin këta pozicione. Politika i vendos ata, i katapulton, i përdor ata.

Oltrion Bistri mund të jetë një thesar sa i përket fakteve se si funksionojnë sot lidhjet mes politikës dhe krimit.

Po bëhen verifikime për të gjithë procedurat ose për faturat ekonomike. Është në fazën ku përveç faktit penal, Meta po hetohet nga SPAK dhe për faktin ekonomik.

Janë në pritje të letërporosive.

Nuk është imun Meta nga pasuritë jashtë vendit. Këta janë të gjithë me pasuri dhe me prona jashtë territorit dhe në vende të BE ku e dimë shumë mirë se çfarë kalvari duhet të kalosh që të marrësh një shtëpi, një restorant etj.

SPAK është duke mbledhur të dhënat nga vendet e huaja në lidhje me pasuritë që janë, apo dyshohet se janë në emër të Metës dhe familjes së tij.

Çështja ndaj Metës për Çez Dia është drejt fundit", tha ajo për MCN.

18 Komente

 1. K
  Kok qypi i Cepanit

  O Spak merre e pase ne burg e pastaj kerko te tjera se ai ka gjysmen e Shqiperise ne pronesi apo nuk e shihni qe nuk e rruajne fare si Likja e Mutnika nga ju . Likja ka 33 vite qe gezon pasurite e vjedhura juve me hapin e breshkes popullit do ti shohe ne burg kur do i izoloni apo pas nja dy breza njeriu , Likja ti gezoje e ju beni sikur punoni .

  1. j
   jevgu

   alabaku i pazarit t ri e ka nda menjen per burg prandaj e merr me t qeshme ahahahahah sa nevrik qe eshte kur degjon fjalen burg..ajo bushtra qe po iken ne drejtim te paditur duke marre me vete te gjitha pasurite qe ka vjedhur eshte per tu ndaluar dhe sekuestruar qe dje...follow money dhe blloko pasurine e Lir shtangistit jashte dhe brenda albanistanit. per kete SPAK duhet te shkoje vete ne ato vende ku ky ka fshehur pasurine e vjedhur dhe lere te kacavirret neper hekura apo e fut ne burg pak rendesi ka.... pa para ky as koqet nuk i krrun dot vet

   1. B
    Brenda Vendit

    Shihni pasurite e panumerta ne Shqiperi nje here se jane kolosale, Pastaj ato jashte vendit o Qypa!

    1. F
     Flas shqip por shikoj vetem fima turk

     BravoSPAK, tash fillo ene nga Surreli, lol

    2. s
     sapa

     Do i mbledhe keto te dhena deri ne vitin 2040?

     1. T
      Tironci vjeter

      Ska nevoje per leterporosi, .cojeni Meten te Dordomuzi , I bini muzikes si te filmi Revolveri dhe I trego Meta ne paret e mcefta ne emrin e babes. Ka vdek usta Enveri ta qajte me klarinet

      1. A
       Angjelini

       O ju shperlaft mortja o SPAK. A nuk mjafton pallati ne Tirane, Vila ne Lalez dhe shkollimi i kopilave ne Angli per ta rrasur brenda kete bandit? Me cfare i beri me rroge? Ne themi ja ku eshte ujku ndersa SPAKU shkon pas gjurmeve. Pastaj, pysni Bes Kallakun se sa para ka pastruar per kete hajdut? Gjurmoni edhe bizneset se ku i derdhin fitimet. Pershembull, Agush Metaj, spiuni 50 Leksh ka disa restaurante ne Shirok te Shkodres me emra anonim pronarsh. Uroj te keni fat SPAK por faktet jane sheshit.

       1. E
        E drejta

        Belerin per 50€ e futen brenda e ka nja dy vjet ( dhe mire bene) Per Meten po mbledhin fakte akoma. Saliu maje ballkonit as do tja dije. Shkelzenit as i ruhet per spak. Dhendri me nja 18 pallate e miliona pi kafe nga bloku. E lista ska fund. U dhjevsha drejtesine se ky vend nuk ka per tu bere kure. E shumta bejme ndonje shqiponje a flutur me dore leshojme edhe ca klithma o sa mire me qene shqiptar e jemi ne rregull.

        1. Q
         Qytetaret e thjeshte vuajne gjithmone.

         Mese e drejte....se po te ishte ndonje njeri i thjeshte e kishin mbyllur me kohe ne burg sic kane mbyllur dhe shume te tjere.....per gjera ordinere.. Ndersa keta Miliarderet tallen me te gjithe qytetaret qe mbajne shprese se nje dite shqiperia do te eci perpara kunder luftes te korrupsionit... Ne te gjitha vendet e BE te gjithe politikanet e korruptuar kane pasuri Vila dhe dhogari Bankare te fshehur ne emrat e njerezve te besuar...

         1. Q
          Qytetaret e thjeshte vuajne gjithmone.

          Mese e drejte....se po te ishte ndonje njeri i thjeshte e kishin mbyllur me kohe ne burg sic kane mbyllur dhe shume te tjere.....per gjera ordinere.. Ndersa keta Miliarderet tallen me te gjithe qytetaret qe mbajne shprese se nje dite shqiperia do te eci perpara kunder luftes te korrupsionit... Ne te gjitha vendet e BE te gjithe politikanet e korruptuar kane pasuri Vila dhe dhogari Bankare te fshehur ne emrat e njerezve te besuar...

         2. X
          Xha Jahua

          Arrestojeni mutin dhe torturojeni me hu se ashtu i tregon te gjitha pasurite...dhe shperndajani popullit mos harroni

          1. X
           Xhulio

           O SPAK na hënksh munë, ske nevojë të kërkosh gjurmët kur ke faktet në shqipëri. Mjaftojn vilat, hotelet pallatet e sarajet, shkollimi i fëmijëve jashtë, dhe del që meta mos ta shofë nl diellin me sy. Po ju do hani nga taksat e popullit për të gërmuar për metën dhe familjen e tij, dhe në fund do dënohet ne 5 mijë euro. Ju talleni me popullin ashtu sikur mwta me ju, një ordiner që është në proçes hetimi, gjëja parë është bllokimi i pasaportës, gjë që të cilën ju nuk e keni blrë dhe as e bëni, ku vërteton atë që thotë meta, që i kanë hapur rrugën të largohet pa i hyrë gjëmb në këmbë, ashtu sikur bëtë me Llallën. SPAK keni marë neverinë ashtu sikur populli neverit metën.

           1. P
            Pensionisti i Porcelanit

            Ilir Floriri do te jete nderi i Burgut 313.

            1. D
             Dr. Petrit Vargu

             Futeni ne burg qelbesiren.

             1. T
              Tironsi

              ore po me Ahmetaj cfare u be???

              1. K
               KO

               Nuk jeni te zote te dini pasurite qe vet Likja i ka legalizuar, po per pasurite e palegalizuar nga Likja cbehet? Po per shumicen e floririt qe vodhi nga Banka Shqiptare qe ka groposur nen dhe dhe jashte Shqiperise si do beni? Likja duhet te investigohet me "zjarr dhe hekur" qe dicka te dime per te. Per ato qe Likja ja ka leshuar ne turi SPAKUT, Likja por edhe Saliu nuk pjerdhin. Shqiperia do burra or Meejjk!

               1. m
                mergim tari

                Kush është OLTRION BISTRI. Se keta “gazetarët” bejne shkrime, por …….. pa lidhje logjike.

                1. d
                 demotakercita

                 U bene mbi 10 vjet qe degjojme te njejten "muzike",do kapet sot e neser,kete jave e kete muaj,jo vetem qe nuk ndodh por shohim dhe karshillekun qe i behet popullit nga keta njerez qe akuzohen per bema te tmershme.Vetem propagande ne keto 34-vite ,zhurme coroditese dhe fund i cdo shprese per te jetuar si njerez me dinjitet.Kjo nuk eshte drejtesi eshte mashtrimi i kapitalizmit.

                 Lini një Përgjigje