Video-montazhi i opozitës/ Kryebashkiaku i Librazhdit nuk tha kurrë se 7000 shqiptarë u nisën drejt Athinës

15 Maj 2024, 14:00Politika TEMA
Video-montazhi i opozitës/ Kryebashkiaku i Librazhdit nuk tha kurrë se

Kryetari i Bashkisë së Librazhdit ka reaguar mbi një video montazh ku ai flet nga takimi me diasporën në Greqi.


Mediat pranë opozitës pretenduan se në video ai ka pranuar që 7000 shqiptarë u nisën drejt Athinës. Por videoja në fjalë rezulton një montazh që nuk ka lidhje me çfarë ka thënë Disha në të vërtetë.


Në fakt, ai është pyetur sa ishte numri i personave të pranishëm në takimin e Athinës dhe përgjigja e tij ishte mbi 7000 persona. Por kjo pyetje është zhdukur nga videoja e publikuar.


Po ashtu nga xhirimi është zhdukur edhe përgjigja e kryebashkiakut kur pyetet se sa persona erdhën nga Shqipëria, ku ai thotë në të vërtetë, "shumë pak".


"Me paturpësi, këtë përgjigje e kanë montuar duke e shkëputur nga konteksti dhe e kanë qepur sipas nevojës së propagandës së tyre bajate sikur të pranishmit në takim ishin marrë me vete nga Shqipëria. Një qepje ordinere që keqpërdor në ekstrem përgjigjen time tjetër për tjetër gjë! ", shkruan Disha.

REAGIMI  i PLOTË:


Jua kuptoj hallin që kanë. Të braktisur nga njerëzit pasi i kanë zhgënjyer dhe nëpërkëmbur, nuk e pranojnë dot një sallë të tejmbushur si asnjëherë më parë me emigrantë shqiptarë që me sakrifica e ndershmëri jetojnë e punojnë prej vitesh në Greqinë fqinje.

Nuk është thjesht mllefi ndaj Partisë Socialiste dhe Kryeministrit Edi Rama por dyshoj në fakt se është mllefi ndaj bashkëkombësve tanë ai që i shtyn këta të mjerë të bëjnë montazhe qesharake si ky i transmetuar në emisionin Piranjat.


Jam pyetur prej tyre sa mendoni se është numri i personave të pranishëm në atë takim dhe jam përgjigjur 7000. Me paturpësi, këtë përgjigje e kanë montuar duke e shkëputur nga konteksti dhe e kanë qepur sipas nevojës së propagandës së tyre bajate sikur të pranishmit në takim ishin marrë me vete nga Shqipëria. Një qepje ordinere që keqpërdor në ekstrem përgjigjen time tjetër për tjetër gjë!


Një takim i tillë me vlera patriotike, pa dallime partiake dhe me krenarinë e madhe që kemi për emigrantët  nuk mund të përbaltet nga një portal që ka për qëllim klikimet dhe keqinformimin e publikut.


Krenarë për emigrantët shqiptarë në Greqi të cilët dhe njëherë treguan vlerat dhe punën e tyre të jashtëzakonshme.

24 Komente

 1. k
  km

  Zoti Disha!Eshte detyra jote ta ndjekesh ne rruge ligjore kete shtremberimet,kete paraqitjes te fallsifikuara me qellim nga "Pirranjat".Sic Ke te drejten e mbrojtjes se dinjitetit tend ne rruge ligjore,ashtu Edhe "Pirranjat"e masmedias Kane kufi ligjin ne veprimtarine "pa' kufi".Nuk Ka te beje fare me shprehjen "turp te keni o Pirranjat",por me pergjegjesi e ligjore ne mardheniet me perso in dhe publikun.Beje vleresimin qe ne emrin e emisionit"kafshe gjakpirese",pirranje.

  1. S
   Sufllaqe falas

   Po i gjithë stadiumi ka 5150 karrike nga i nxori ky 7000?

   1. m
    mergim tari

    Brenda kishte me shume se 5654 pjesemarres, pasi kishte edhe ne kembe etj…. Kurse jashte kishte me shume se brenda, keshtu qe ky e ka zvogeluar shume numrin e pjesemarresve (nese perfshin edhe ata qe ishin jashte). Pra brenda e jashte mund te ishin rreth 11.000 - 12.0000 shqiptare.

  2. G
   Gita

   Bobo sa siklet kane Bravo Rama dhe populli patriot qe bene nje miting madheshtor I keni lene pa gjume keta tradhtaret e Shqiperise dhe sajojne gjera te paqena Keta dhe me parate qe ju japin smbledhin dot njerez

   1. N
    Noci

    Ata vazhdojnë me Babalen se nuk dijne te bejne politike ndryshe,pasi vetem me mesimet e shefit do te ecin,prandaj nuk ngjisin ne popull.Po te kishin kaluar aq shume makina ne pikat kufitare me Greqinë do ishin greket qe do talleshin me Ramen,por ata i vret numri se ka muaj protestash e nuk i kalojnë 150 veta

    1. p
     pilo Lala

     Keto montazhe tregojne mjerim te opozites, deshperim. Ne te njeten pozicion eshte edhe moderatoret e medias ne Shqiperi. Njerez pa shprese, te mbaruar.

     1. K
      Ku rren rilindja

      Po kush e tha se ishte montazh o pilo ziu?! Apo , po e thane rilindasit , ashtu do jete se nuk ben.

      1. D
       Drejtesia e munguar

       Ose pi ilaçet ose futja vizës së dytë se për këto gjëra jeni ju të PDsë.

     2. R
      Real

      Ku e din ky paronazhist se sa kane ardhur nga Shqiperia. Po sa ishin ne salle ku e din,, apo ishte numerues. Ptu rrace maskarenjesh dhe hajnash.

      1. o
       osumi

       Pisa, gjelbasira qe na qelbet vendin, mbeturina bratkaca te ujrave te zeza,qe nga ju, nga librazhti merr fund shqiperia e fishme e Jugutt dhe qelbi dhe Skraparin, Dite tezeza pati e pasta kokelopa(ilua). Ai nuk perfaqeson Skraparin. Jo Jo kureee. eshte nje qenie e gjalle , te vjen keq pe te atin, kur ishte i ri tani seshte dukur, turp dhe per te.U mori Monikaa me vee ...Turp per Librazhdin qe ka emer dhe ne Itali me tej.......

       1. X
        Xha

        Çfarë mund të presësh nga partia e kurvave përveç mashtrime ordinere. ER i çmontoi komplet këta të PeDe dhe të PeLe

        1. E
         Emil

         E mbuluar mutin me shurre...... Po edhe ai fieraku dhe tepelenasi ishin fotomontazh?

         1. E
          Ervin Salianji

          Ik mer kurv dhjaks. Motazh thot yyyyt ju qifsha rropt klysht e kuq ahkuat mbi 100 autobuz e montazh thot

          1. i
           i pandehuri Berisha

           Meso shqipen njerehe pastaj bej komente!!!

          2. P
           PPSH (Partia Patronazhisteve Shqiptare)

           Mos ja hani hakun anetareve te devotshem te partise sone! Pa ata ai takim ne Athine do ishte si pritje funerali...

           1. S
            Shqiptari

            Sipas dokumenteve shteterore(Komisioni Qendror i zgjedhjeve), ne rrethin e Librazhdit ne zgjedhjet vendore te 15 majit 2023 kane votuar 730 persona PS dhe 390 persona PD.Ne Athine kane shkuar nga Librazhdi mbi 10000 vete.

            1. M
             Mblidhni mendjen

             Shikoje videon mire o trap. Ai si kryetar bashkie eshte i mireinformuar se nga SHQIPERIA kane ardhur MBI 7000 veta. Dhe qe akoma ka loqe qe besojne se ai ishte montazh, kjo nuk çudit asnje, ne kte vend ku Enveri jua mblidhte edhe shba edhe Brss edhe kines e jugosllavise bashke me Greqine.

            2. x
             xha Kasemi nga Çepani

             Ha.... ha......ha....., hu..... hu....... e hi....hi.... 7000 qytetare nuk i ka Librazhdi. hajde injorant hajede !!! Po stadiumi mbante 5000 1000 karriket ne tapetin e lojnave = 6000. Po 1000 librazhdas ku ishin ? Po emigrantet ku u futen ? Oooooooooo kane te drejte. Mezallah se vajti nje emigrat. Po jam i bindur se nipi im me te shoqen ishte ne salle i pash ne vidio... Ehhhh ! E duane shume opoziten ndaj s'vajten . Thoshte mire halla te filmi " Njeriu me top" Uuuuu , uuuuuu pika,pika qe s'te bie." Une them : Pika.pika,pika qe nuk u bie nga Saliu, Iliri,Fatmiri,Vangjeli, e disa te majteve qe nuk hapin goje.

             1. K
              Koli

              Paska dale te laje MUT ME SHURRE i shkreti.

              1. Q
               Qytetari jo dicidal

               O ç'e paska tallur bythen me keta te opozites ky kryebashkiaku i Librazhdit.... Te lumte , o Librazhdas , mire ua ke bere. le qe ku dine matematike keta 7X 7 = 42 .

               1. i
                ish Montazhier e Grafist

                Si një ish Montazhier e Grafist në disa TV me emër në Tiranë, e them pa ndrojtje fare se, janë 7 TV në Tiranë që marrin e japin mes tyre materiale të ditës dhe arkivit, për të përfunduar tek SYRI.TV i familjes Sali Berisha 100%, por që Drejtor të Përgjithshëm kanë vënë zgjeben Qime Peka. Ky zgjebe që ka vrarë një femër me makinën e tij në autostradën nga Elbasani në Tiranë (e cila akoma s'kishte përfunduar në një segment dhe ishte totalisht në errësirë), por për t'u dënuar e burgosur e pësoi një person që ishte në krahun e tij. Këtë e bënë Prokurorë, Mjekësia Ligjore dhe Gjykatës filo Sali Berisha në atë kohë, sepse ishte përpara se të bëhej Reforma në Drejtësi. Pra; Qime Peka i ka borxhe shumë Sali Berishës dhe Xenit, sepse do ishte akoma në burg për vrasje, ndaj është i betuar me perversitetin e Tij (e gjithë si familje e fis Peka nga provinca e Kukësit, që në kohën e PPSH shumica dërrmuese ishin Komunistë të flaktë në Kukës e Tiranë, por dhe bashkëpuntorë të Sigurimit) në shërbim ekstremist në favor të familjes Berisha dhe PD Rithemelimit dhe Ilir Metaj_t. Nga miqtë e mi brenda këtyre TV që punojnë e komandohen nga Sali e Shkëlzen Berisha, prej kohësh dihet, por më fort prej 2 vitesh që familja Berisha është shpallur NON-GRATA nga SHBA dhe Britania e Madhe. Në Studiot e montazhit të SYRI.TV kryesisht si dhe tek ORA.TV, FAX.TV, NEWS24.TV, KLAN.TV, etjera TV herë pas here dorëzojnë materiale Video dite dhe nga arkivi tek Qime Peka direkt. Në montazhe të ndryshme kundra Edi Ramës dhe njerëzëve të Tij në PS a Grup Parlamentar a Qeveri, përgatiten me urdhër të Sali e Shkëlzen Berishës, por ka ndërhyrje dhe nga dhëndri e Argita herë pas here. E gjithë puna në SYRI.TV është shumë e centralizuar dhe e super kontrolluar nga Qime Peka dhe 5 persona të tjerë të besuarit e tij, që paguhen me paga marramëndase. Ky TV figuron NIPT sikur ka disa aksioner dhe jo mbiemrin Berisha, por gjithçka është nën kontrollin e rreptë të Shkëlzen Berishës me anë të zgjebes Qime Peka. Një vrasës që është i lirë dhe manipulon duke paguar shuma marramëndase si në rastin e intervistës së Arben Ahmetaj dhe gjithçkaje dha RAI-3, që padyshim si gazetari kryesor dhe ndihmësit e tij në RAI-3 janë gjobaxhinjë, por të mbuluar nga LIRIA E FJALËS. Këtë e thonë dhe mjaftë italian të fushës së Mediave se, RAI-3 me emisionin investigativ REPORT, krahas do të vërtetave po presin gjithnjë e më shumë në sulme me linjë politike dhe pse jo dhe pagesa të majme. Aq sa e njoh unë prej 2 dekadash montazhin dhe grafikën në TV, është e pafalshme që Drejtësia shqiptare është kaq e trembur nga këto llojë Mediash (le pastaj çfarë mashtrimesh dhe shpifjesh fusin në Portale/Web-Site e tyre, që të vjen ndot për nivelin e PERVERSITETET dhe monstruozitetit ku ka rënë Media shqiptare, që dominohet me kontroll e pagesë nga familjet krye-Mafioze të Shqipërisë Berisha e Metaj). LIRIA E FJALËS nuk egziston për provincialët Berisha e Metaj dhe gjithë BANDAT me trushpëlarë që u shkojnë pas këtyre dy fatkeqësive më të mëdha të Shqipërisë e shqiptarëve pas rënies së regjimit të PPSH). Unë vetë e pranoj që kam qenë PD_ist i flaktë, sëbashku me gjithë familje e fis, por me çfarë pamë e përjetuam më 1997, 1998, 2008, 2011 dhe këto vitet e fundit me paramilitarë e trushpëlarç me armë e molotovë, na u desh të distancohemi nga flama Berisha-PD (me apo pa Vulë njësoj janë të gjitha palët). Ndaj Mediat që mundohen të jenë të paanshme sado pak duhet të diskretitojnë Non Stop flamën Berisha-Metaj, ndryshe do zhyten nën kthetrat e zgjebes Qime Peka dhe shefave të Tij, Sali/Shkëlzen Berisha dhe Ilir Metaj. Prej disa javësh në studiot e montazhit të SYRI.TV dhe të tjerave që kuptohen lehtë që janë filo-Berisha e filo-Metaj, po përgatiten telereportazhi dhe spote Televizive në sulm frontal shpifjesh e manipulimesh ndaj Edi Ramës dhe të Tijëve, duke u bërë gati që tani për Fushatën elektorale të Zgjedhjeve 2025, ku do ketë dhe shpifje edhe ndaj SHBA dhe GB që kanë shpallur familjen e Sali Berishës NON-GRATA.

                1. G
                 Gezuar Hidhnim.

                 Disha duhet te merret ne ndjekja penale qe cfare mutin do ne Athine me parate e taksapaguesve duke marre me vete edhe miq e familjare te tij ne mitingun anti-grek te bere nga Rama. Ky eshte mashtrues genjen qe ne nje salle me kapacitet 3 mije vete, na thote se prezent ishin 7 mije, eshte ne konkurence me Lul Gjumashin dhe Jemin Gjanen ku ne sallen e Kongreseve me 2000 vende ishin ulur 5 mije vete.

                 1. N
                  Noci

                  Si për çudi para një ore me erdhi nje video me emrin e Sali Berishes qe fliste kryetari i bashkisë ku thoshte vetem numrin 7000 veta per pyetjen e bere nga gazetari

                  1. T
                   Tom

                   Po ti ishe be Athine apo jo..ne salle ..ti cdoje? Ti nuk je duaspore.

                   Lini një Përgjigje