Te fundit

22:40

22:25

22:10

22:00

21:50

21:40

21:35

21:30

2023-06-08 11:52:00Politika TEMA

46 Komente

 1. M
  Maskarai

  Rama ka tradhetuar Kosoven!

  1. X
   Xeni

   rri o Maskara se jane te thella keto pune

   1. R
    Raimond vlonjati

    Doli ky bastardi ti beje sherbimin e radhes Vucicit . C'te duhet ty me Kosovne o sharlatan. Kosova ka qeverine e saj te zgjedhur me Vullnetin e lire te popullit te Kosoves , dhe ti nuk ke pune fare te fusesh hundet e tua te pista ne punet e nje shteti tjeter . Ky funderine e qelbur , ky hajdut i piste i parave te taksa paguesve Shqiptare po na ben shpetimtarin e Vucicit , gjasme sikur e ka zene meraku per Kosoven. Duhet te ngrihen gjithe populli kunder ketij sherbetori te politikes serbe ne rajonin tone.

    1. Roberto

     Po Rajmond po. Ke te drejte. Ti dukesh qarte qe je sherbetor i Vetvendosjes se qelbur te Albin Kurves. Njerez si ti dhe Albini nuk e duan me Shqiperine me Edi Ramen por duan Shqiperine e Sali Ram Berishes si agjent serb qe ka shakterruar,djegur dhe vrare kete vend gjithashtu e duan Berishen edhe nuk e kuptojne qe ishte ky krimimel qe furnizoi makinen ushtarake Serbe me nafte kontrabande duke thyer embargon apo duke shitur luftetaret e UCK qe sterviteshin ne Shqiperi dhe sa kalonin kufirin i kapte dhe i vriste serbi. Ja kaq kupto o Rajmond qe nuk je vlonjat aspak.

    2. L
     Loli

     Po mer patriot me mir u pergjigj kryeministri kroacise sesa ky qe smerr vesh po nuk treguam dhembet ti heqin dhe ato qe te mbetet. Ne jemi ne Nato ne vend qe ti qendrojme ne krah tani qe mundemi kurtit ky behet nje mendje me serbine. O shok keshtu na kane larguar nga trojet ne ktu e 500 vjet

     1. A
      Arjan

      E KUSH FLET AVOKATI I VUCICIT SI THOSHTE QE EUROPA DUHET TA KUPTOJ SE PËR SERBINE NUK ESHTE E LEHTE TI VENDOSE SANKSIONE RUSISE.MJERE NE NGA UDHEHIQEMI .SI THOSHTE SE GREQIA KA TE DREJTE TA SHTRIJE KUFIRIN UJOR NE JON SA TE DOJE THUA SI KY TRAPI YNE PO FLISTE PËR DETIN E AFRIKES,E KA NXJERR SHQIPERINE NE SHITJE DHE KA AKOMA IDIOTE QE BESOJNE NE KTHESEN E RAHMUTIT.I GJETI GJE RAHMUTI KUSH I VRAU 4 CIVILE TE PA ARMATOSUR ME 21 JANAR 2011 PARA KRYEMINISTRISE?GJETI CARIN.

     2. S
      Sebastia

      Kosoven e kan tradhtu qe nga 1912 e deri me sot , por jo vetem Kosoven por gjithe Shqiptaret si komb. Ne vetem tradhtare dhe gjakprishur kemi pasur ne krye te vendita dhe fatkeqsisht vazhdojme ti kemi akoma.

      1. R
       Raimond vlonjati

       Ky Kryeministri hajdut i Shqiperise Pse nuk i dergon Frances dhe Gjermanise ky , nje dokumnet per formimin e Asosacionit te Komunave Shqiptare ne Serbi, qe jane Presheve, Bujanovci e Medvegja ku JETOJNE 5 HERE ME SHUME SHQIPTARE SE SA KA SERBE ne VERI TE MITROVICES . Apo ky vetem hallin si te ndihmoje Serbine, jo Shqiptaret , ky rrenegat i qelbur, ky Esat pashe i kohes moderne

      2. S
       Sali Ram Berisha

       "Maskarai"! qe me te vertete je i tille. Me kete koment i dhe "zgjidhje" nje problemi shume te mprehte. Tani behu gati te ngrohesh duart ne zjarrin qe ne "patriotet" do kallim.

       1. I
        Ilirjan

        America eshte YLLI Polar i shqiptareve.Egzistojme fale Amerikes,sepse te ishte per te tjeret...komenti yt sot do te ishte ne serbisht a greqisht,osé sdo te ishte.Kush eshte krah Amerikes...nuk eshte tradhetar,por kush dergon uje ne mullirin ruso-sllav...PO!

        1. R
         Raimond vlonjati

         Shqiperine e kemi krijuar vete ne, jo Amerika. Amerika ka qene gjithmone kunder nesh dhe pro Serbise. Ndaj kete Shqiperi qe kemi sot e kemi nga gjysherit tane ne lufte kunder Italise ne 1920, ne lufte kunder Anglise e Amerikes ne 1944 e deri ne 1990. Amerika na ndihmoi vetem per Kosoven ne 1999 dhe azgje tjeter

         1. D
          Dauti

          Degjoni raimondin kur ha mut, eshte I zgjuar se w ka mesuar sali pampers non grata.

          1. A
           Arti

           Edhe aty ndihmoi veten e vet se e perdori me hap NATOn ne Lindje per interesat e veta. Askush nuk na ka ndihmu, plera te gjithe jane dhe u shufshin si kombe.

           1. U
            Uk dibre

            Ti Rajmut mèso historinè, Shqipèrinè e kanè krijuar vetè shqipètarèt sigurisht por me Luftè kundèr turqve, serbève, grekève, italianève..me njè fjalè kundèr tè gjithève por jo kundèr amerikanève tè cilèt na kanè imponuar njè luftè tè ftohtè qè nga '45 e jo si shqipètarè por si vènd ish socialist qè pèrzuri ambasadorèt e sajè ndaj ata u hakmorrèn pèr 45 vite.....Kosovèn e ndihmuan amerikanèt dhe anglezèt dhe nuk duhet harruar kurrèn e kurrès. Shqipètarèt ja kanè shpèrblyer me besnikèri duke e zgjedhur 'zot shtèpie' qè nga '99 e deri nè pikèn e thyerjes nè besè nga Escobar.! Kemi sjekuj qè pèsojmè tmerr nga serbia, kanè bèrè e çfarè nuk kanè bèrè mbi shqipètarèt. Mjaftè, boll mè , USA ose me shqipètarèt bashkè nè njè llogore, o falè me shnet fisin! Flakè le tè digjet bota, asgjè nuk na dhimset mè...Ps. K/m shqipètarè tè bien dakort qè tu dèrgojnè listè me armè miqève mè parè se sa lufta tè fillojè lufta

          2. R
           Raimond vlonjati

           "Maskarai"! Çfar komenti "MADHESHTOR, I VERTETE, I SAKTE", po si e gjete mor qerrate, e gjete vet, apo te kallxoj kush?

           1. G
            God bless America!

            Ti thua se Rama ka tradhetuar Kosoven kurse une them se Rama ka "q@re gruan dhe motren" tende. Ftoje komentuesit te votojne ne se Rama ka bere ate qe thote Maskarai apo ate qe thote God bless America

            1. L
             Loli

             Ore Zoti e begoft Ameriken normal po per asocacionin e komunave shqiptare ne serbi po per camerine po per 40% te popullsise shqiptare ne maqedoni etc etc sdo flas ky apo i dhimbset shum kosova

           2. V
            Visi

            Se ke hallin e Kosovës ti jo,por hallin e Vuçiçit

            1. A
             Ani

             Kjo situat duhet te mar fund nje here e mire

             1. E
              Eno

              Si hjithmone ne mbrojte te kosoves

              1. S
               Sebastia

               Ti bastard jevg i ndyre para se te dergosh shkarravina per serbet a thu se i ke qytetar te vendit tend duhet qe te kerkosh ASOCIACION PER 100.000 SHQIPTARE QE JETOJNE NE SERBI e jo vetem qe nuk kan as 1% te te drejtave qe kan serbet ne Kosove por kan mbi 24 vjet qe JETOJNE NEN TERRORIN DHE PRESIONIN USHTARAKO-POLICOR te shtetit serb. Pthuuuu te shk...dhefsha gjakun e poshter jevg!

               1. T
                Teo

                Serbia duhet te njoh kosoven per te miren e gjith rajonit

                1. B
                 Bujar

                 KOSOVA DO JA DALI , JEMI ME TY

                 1. E
                  Era

                  Urojme qe kjo situate te zgjidhet sa me shpejt

                  1. R
                   Rina

                   Kjo situate qe eshte krijuar eshte shume alarmante dhe nuk po ndikon per mire tek te dyja shtetet

                   1. S
                    Soni

                    Urojme qe ky draft qe ju keni bere te vleje sepse eshte nje situate jo e mire per te dyja shtetet

                    1. E
                     Ersi

                     Shpresojme te mbaroje sa me shpejt

                     1. N
                      Nensi

                      Duhet patjeter qe ky konflikt te marre fund

                      1. B
                       Besi

                       Jemi te gjithe te shqetesuar per kete situate

                       1. K
                        KELMENT

                        KETO TENSIONE DUHET QE TE SHUHEN SA ME PARE PASI KOSOVA NUK KA ASNjE FAj...SERBIA DUHET TE TERHIQET OSE DO TI QIM MOTREN NE PIDH

                        1. f
                         flori

                         Rama po bere me te miren duke gjet ane pozitive per te shuar kete konflikt

                         1. l
                          lefter

                          Situate alarmante eshte dhe per kete duhet te behet dickaa... Dhe jo vetem Rama por te gjithe te ndihmojne ne kete gje

                          1. j
                           jani

                           Respekt per Edi Ramen sepse e tregon me se miri deshiren e madhe qe ka per te vendos paqe

                           1. N
                            Nela

                            Nuk e meriton Kosova te jete ne kete situate te sikletshme

                            1. E
                             Ester

                             Duhet ti jepet fund ketij konflikti sa me shpejt

                             1. D
                              Daku

                              Kosova do te fitoje. Intriga serbo-ruse do te falimentoje.

                              1. V
                               Vito mashtruesi, shoku i Orneles se Varuzhanit

                               Ramen nuk e q... njeri ne Kosove. Keto veprime jane fryme percarje .

                               1. E
                                EDVINI SOROS PUNOJNE PER SERB HASHIM

                                PO PUNON PER HASHIM SERBIN KY EDVIN VLLAHU. NDALOJENI KETE DROGAXHI DELIRANT TRADHTAR E MERCENAR I BOTES DALLAVERE ALLA CIFUTO SOROSIANE SE ME VONE eshte shume vone!!!

                                1. V
                                 Visi

                                 Para disa kohësh Vuçiçi në një takim kishte deklaruar" Me vëllanë tim binjak në Tiranë ,Edi Ramën,merremi vesh për çdo gjë ndërsa me Prishtinën për asgjë."

                                 1. T
                                  T

                                  Per sa kohe Kosova do drejtohet nga nje krric gomari si Albin Kurtiqiiii,keq dhe me keq do shkojn punet,shteti nuk drejtohet duke recituar,por me largepamesi qe delirantit kurti i mungon.

                                  1. s
                                   sali

                                   Idiotet drejtues kosovare the bashke organizatoret e tyre Berishiste e dine se bota rutullohet pas tyre e nuk shikojne per kosoven,Edi rama eshte figura me patriotike e atdhetare per momentin,Degjojini keshillat e tyre e mos ecni pas kokebosheve kosovare

                                   1. V
                                    Visi

                                    Rama ka dorëzuar statutin e asociacionit të hartuar nga Akademia Serbe.

                                    1. S
                                     Sllobodanka

                                     Brravo Rama,leri keto te PeDe-se se keto jane gati ti shesin nafte Serbise prape

                                     1. A
                                      AB

                                      Duhet ta sqarojë mirë këtë punën e draftit...ku e gjen të drejtën të anashkalojë kështu qeverinë e Kosovës?!!?!?!?!?

                                      1. S
                                       Sovranisti

                                       E ka nje zgjidhje,kjo pune! Te gjith ju patriotet e thekur,te rrembeni armet e te luftoni me serbet deri ne patriotin e fundit,por me kusht qe ky i fundit te mos vritet! Europa, Amerika te bejne sehir,deri ne zhdukjen e nje kombi,dhe pastaj do jete shume e lehte per mareveshje,se nuk do kete mareveshje! Good luck patriotasovranista! Gabimin qe beri amerika ne 99,qe nuk i la kosovaret te shfarosnin serbet,mos e perseris me,do i kishim zhdukur serbet qe atehere,dhe sot do ishim rehat duke thekur bythen ne diell!

                                       1. B
                                        Boti

                                        Sovranisti leshit nese te kane vrare serbet nonje athere mund te flasesh sesi behet lufta. Ne te kundert ti dhe ky mafiozi piktor qe kemi bere kryeminister mund te rrini qete e te ngroheni ne diell. Shqiptaret ketej e andej kufirit nuk jane budallenj te kuptojne qe amerikanet na kane ndihmuar se u dhemb per shqiptaret. Jo re jo. Ka qene e do te jete ceshtje interesah. Bastardi Rama te rregulloj kete cope toke shqiptare pastaj te jap mend per pjesen tjeter. Po rama ka me shume hallin e serbeve se te shqiptareve.

                                       Lini një Përgjigje

                                       11:51 Politika 18 komente

                                       11:44 Politika 5 komente

                                       11:35 Politika 3 komente

                                       11:26 Politika 2 komente

                                       11:15 Politika

                                       11:06 Politika 1 koment

                                       10:57 Politika

                                       10:48 Politika

                                       10:20 Politika

                                       10:09 Politika 10 komente

                                       Më të lexuarat

                                       10:39 Politika 23 komente

                                       11:17 Dossier 27 komente

                                       14:07 Politika 101 komente

                                       11:48 Rajoni 9 komente

                                       10:14 Politika 9 komente

                                       09:43 Politika 74 komente

                                       Blog Tema

                                       19:30 Blog

                                       19:10 Blog 13 komente

                                       16:28 Blog 1 koment