Vetëm 55 vetë votojnë kundër Berishës (vetëm se duket nuk iu dalin llogaritë)

2 Dhjetor 2023, 17:32Politika TEMA
Vetëm 55 vetë votojnë kundër Berishës (vetëm se

Procesi i numërimit të votave të delegatëve të PD-së së Berishës, që ishin të pranishëm në Kuvendin Kombëtar, ka përfunduar.

Pas numërimit, Berisha është rikonfirmuar në krye të tyre.

Sekretari për Çështjet Ligjore, Ivi Kaso zbuloi se Berisha mori 938 vota pro dhe 55 kundër.

"Procesi u mbyll ashtu siç edhe patët mundësi ta ndiqnit në mënyrë transparente dhe të drejtpërdrejtë.

Në përfundim të procesit të numërimit është hartuar procesverbali përfundimtar dhe përmbledhës i këtij procesi, i cili përmban këto shifra.

Numri i votuesve sipas listës së zgjedhësve, votuesve që u identifikuan që ishin në sallë, ishte 1203.

Rezulton se numri i votuesve që kanë votuar është 1000, sa është edhe numri i fletëve të votimit që u gjetën në 6 kutitë e votimit.

Numri i votave të vlefshme është 993, 7 vota të pavlefshme.

Ndarja e votave është si më poshtë, kanë votuar pro 938 delegatë, kanë votuar kundër 55 delegatë.

Në bazë të nenit 46 pika 9 e Statutit të Partisë Demokratike të Shqipërisë, rezulton se Sali Berisha është rikonfirmuar në krye të partisë.

Faleminderit", tha Kaso.

Vetëm se nuk u dalin llogaritë, pasi ose 200 vetë nuk kanë votuar, pse numri i delegatëve ka qenë 1 mijë, jo 1.200 sa pretendon Kaso.

Në Kuvendin e zhvilluar Sali Berisha ishte i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Liri Berisha dhe vajza, Argita Malltezi.

Ndërkohë në Kuvend nuk morën pjesë; Ervin Salianji, Agron Gjekmarkaj dhe Ferdinand Xhaferaj, të cilët janë tre deputetët që mbështetën ish-kryeministrin në primare.

Përveç këtyre deputetëve, ftesa e Berishës nuk i janë përgjigjur dhe 15 deputetë që mbështesin grupin e Gazment Bardhit, madje as ky i fundit vetë.

16 Komente

 1. S
  Shoku

  Kaposhi i helumar i berishes u katandis nje thelle. Me la vjen keq per Ivi Kason,

  1. L
   Loni pe Kolkondasi

   Të ardhka keq për Ivi Kason? Të birin e prokurorit enverist, shërbëtor nga më të zellshmit e diktaturës komuniste? Po a mund të ishte atje ku është Ivi pa përkrahjen e Berishës, i cili si rregull po nuk qe spiun dhe bir spiuni kurrë nuk të përkrah?

   1. V
    Vlonjati 12

    Ivi Kaso eshte nje skuth dhe bythelepires qe shkon pas Salehut me shpresen qe neser te marr nje karrige ne drejtesi . Kjo duket si ajo dhelpra qe shkonte pas dashit se priste qe ti binin koqet e ti hante .

   2. G
    Gjeli

    7 kamiona per 15 bataljona 21 kamijona per nje bataljon

    1. V
     Vranakonti

     Opo ça thua are laço. Po neve e dim se kemi nje Parti Demokratike,ate qe eshte e regjistruar ne gjykate dhe kryetar eshte Lul Bashxheli. Ku doli Saliu kryetar i PD-ke? Neve nuk dim qe te jete ç'rrigjistruar PD-ke. Saliu nuk eshte i PD-ke por i partis se foltores. Mos hani mut kot ju te Foltores.Lini ca edhe per idhullin tuaj Lul Basha.

     1. R
      Ruaje Zot se nuk behet Albania pa lexhenden

      I paska trimi 938 petrita. Te sigurte e ka tani fitoren per kujdestar i Bordit Menaxhues ne Gjirin e Lalezit.

      1. D
       Daullxhiu

       Po Argita sa mori?

       1. L
        Lala i Mezeqesë malok si Ju

        Vetëm një, të Noc Rrokut! Me daulle!

        1. M
         Moisi Golemi

         Mori k@rin.

        2. P
         Pensionisti i Porcelanit

         Gjithsesi, Partia e Lexhendarit Sali Sheqere Vuk Berisha i duhet kesaj mazhorance te fitoje sa here te doje votimet parlamentare dhe lokale, ne kembim te kullave 64 kate.

         1. R
          Renato

          Kur do votohet berisha vjen dhe familja, sikur po hyn në operacion dhe ku nuk i dihet do dalë i gjallë apo vdekur. Nië kuvend ku neveria rritet, me disa injorantë që bukë skanë në kasollet e tyre dhe shofin oxhakun e berishës. Or hu milet, berisha i rregulloi fëmijët, mbesat e nipërit për shtate breza, ju i vini vërdallë një shurramani që lag brekët gjith kohën, kaq po kaq loqe paskeni qënë. Bërtisni më kot se e dashkeni PD, ju e nxoret nga kujtesa e popullit me budallalliqet e një plaku të pjerdhur e të rrjedhur. Po si mund ti thuash tjetrit profesor si spaho që s’ka tru për vete dhe ti japë dynjasë, me mbështetjen që i jep berishës. Latë koqen e namit me kurvende e foltore për një të rrjedhur. Berisha ju ka futur trut e një të pjerdhuri dhe ju që e ndiqni ate.

          1. e
           emigranti

           te gjithe kriminelat kane votuar sepse kane besim tek saliu

           1. D
            Demokrati i viteve të para

            Kjo partia e cjspit plak matuf serbo ruse nuk është parti, por një brigadë kooperativiste, pasi nuk quhet parti po nuk pate vulën. Të gjithë ato të kuvendit sot janë vulëhumbur. Kjo lehtë vetëm brigade bujqësore

            1. X
             Xha Braho

             U BË GAZI I FSHATIT, MAVRIJA….

             1. r
              robi

              une votova per krricin e faros me dy gishta lart i cili ne fakt duhej te kishte dhene dorheqjen e parevokueshme dje nga detyra e sekretarit organizativ se ai mban pergjegjesi te madhe per humbjen apokaliptike te foltores se vicidolit me 14 maj ku foltorja humbi ne 92% te teritorit pushtetin , rast i pare ne historine planetare elektorale qe nje force humbet ne menyre kaq katastrofike, biblike, apokaliptike.

              1. M
               Mbeshtetesi...nga prapa

               10 kinez me 12 makina,,,nga diamanti blu i tik tokut,,,

               Lini një Përgjigje