VIDEO+FOTO/ Karriket bosh në Kuvendin e Sali Berishës

2 Dhjetor 2023, 14:31Politika TEMA

 

VIDEO+FOTO/ Karriket bosh në Kuvendin e Sali Berishës

Një vit më parë Sali Berisha përdori Air Albania, për të treguar se ka forumet e PD-së, edhe pse i mbushi ato me fansa e njerëz pa lidhje me strukturat reale të Partisë Demokratike. Madje u tall me Lulzim Bashën, i cili Kuvendin e mbajti në Pallatin e Kongreseve. Po sot, Berisha bëri të njëjtën gjë, e sado që në televizionet pro tij nuk tregohet, thuajse më shumë se gjysma e sallës është bosh. Pra, jo struktura, po Berisha nuk ka as ndjekës.

“Mos na numëroni sa jemi, por lexoni idealet që kemi”, nisi fjalën e tij Luciano Boçi në Kuvendin Kombëtar të mbledhur sot nga Sali Berisha, duke i paraprirë kështu komenteve mbi faktin e pakundërshtueshëm: Lideri historik i Partisë Demokratike po humbet ndjeshëm terren!

Ndërsa në kuvendin e dy viteve më parë, kreu i Rithemelimit arriti të bashkojë shumicën e delegatëve të PD, duke arritur mbi 5000 vetë prezent në stadium, këtë vit duket se as 500 njerëz nuk ka arritur të mbledhë.


Pamjet tregojnë qartë boshatisjen e sallës... por edhe zyrtarisht, në Kuvendin e 11 dhjetorit 2021, PD e vulës deklaronte 4920 delegatë, sot pas dy vitesh zyrtarisht numërohen 1600 delegatë.

Megjithatë Berisha duket se është mësuar me këtë rezultat, pasi edhe në zgjedhjet lokale të disa muajve më parë, ai dhe aleati i tij politik, Ilir Meta u braktisën masivisht nga shqiptarët.


Pavarësisht kësaj ai bëri sot deklarata të guximshme për një politikan që numëron kaq pak ndjekës. “Mosbindja civile është betimi ynë. Ky do të jetë aksion opozitar pa kthim", tha Berisha teksa ftoi për pjesëmarrje në këtë nismë të demokratëve dhe qytetarëve shqiptarë.

 

 

18 Komente

 1. G
  Gjeli

  Ne groposjen tende do vime 10 fish me shume qe ta marre vesh bota qe kolera u zhduk nga shqiperia

  1. O
   Ozot mere ne krahet e tu,beje human kafshen.

   Ne vdekjen w tij do plasin fishekzjare ne gjithe kombin...Atehere kombi clirohet nge e keqja percarese. Rrezik te shpallet feste kombetare aq negativitet sjell ky ngmjeri me shqipetaresh

  2. P
   Populli

   Picken e semes kane per ti vajtur non grates.

   1. c
    ce

    bie ne sy se ne salle mungojne shpellaret e Astirit, naziskinet e mamurrasit me molotov ne dore nen komanden e Mulit. Pas sulmit para nje viti mbi Shqup me leva, qysqi cekice apo matrapike si dhe pas humbjes apokaliptike me 14 maj kur foltorja humbi ne 92% te teritorit mbeshtetesit e dikurshem te saj e kane braktisur totalisht foltoren , bile dhe sharebajgat e Jales me Nafije dybekun nuk u pane ne salle, as ideatori i revolucionit Nafijedybekobaxhelljan, Lefterohunderromaliqjan, Lefqen hunderr maliq kokexhufka nuk ishte ne kuvend. Duket qarte se ky eshte nje kuvend vajtimi per rrugen e mutit qe ka marre foltorja pas humbjes apokaliptike me 14 maj .Te gjithe mbeshtetesit e dikurshem po i bashkohen pds zyrtare te Lulzim Bashes qe ka dhe mbeshtetjen e USA.

    1. X
     Xha Jaho

     Nje pyetje kam : Kush e paguan kete salle gjigande per kete rezervim ? Shpresoj dhe uroj qe baskia e Tiranes nuk ju ofron keto salla kongresesh apo hotelesh falas !!!! Lus Zotin qe jo !!!

     1. I
      I zhgenjyeri nga pd

      Ajo salle zyrtarisht mban 1200 marrike.Memija e mbushi me mbi 5ooo mije karrike.Sot bosh del me 1200 kandidats!?Keto jane zgjedhjet ne Pd historikisht.Shifra rrena per nje kandidat ne gare.

      1. M
       Malo

       Duhet Pa tjeter qe te zhbeni OPZITEN qe te shtoni vjedhjet por nuk do ja dilni dote,ajo foto eshte Kur salla nuk ishte mbushur akoma.

       1. A
        Astrit hoxha

        Te qifsha gru moter e goce mero,Qe ma ke koken si koke kari,Po salla ishte plot,Kur e ke kap foton kur dolen njerezit per pushim,O hysmeqari edi rames

        1. P
         Per shokun tim Astrit Prifti

         Astrit komunisti edhe une si ty mendoje salla ishte plote me karr ige bille njerzit jashte degjonin me endje gjyshin komunist qe na solli dhjermokracin e tipit PPSH mos degjo cfare thote Mero Baze salla ishte plot ne nje karr ige uleshin dy simpatizant te foltore-nevojtore plot plot plor me 300 pensinist .

        2. B
         Berrisha me 300 budallenje

         Karr iget bosh pune e madhe non grata nuk do pushtet por nepermjet te qendruarit ne politike mbrone familjen kriminale Berrisha. 1 - Dhendri doli nga burgu 2- Vete nuk paraqitet ne SPAK 3- Prokuroret gjyqtaret po i degjeneron ne kazanet tv dhe ata kane ulur kokat . 4 - Djege parlamentin asnje mase ndeshkuese . 5 - Do hyje nga dritaret e Spak dhe do ti nxjeri nga dera keta pseudo prokurore 6 - 300 budallenje do ti gjeje per tr qendruar ne politike.

         1. c
          ce

          Amon o mero te kam rixha ma nxirrni ate Ina Zhaben duke kakarisur ne kuvend. Kur flet kjo sharebajga Ina Zhaba sikur te kafshon ne bythe, te kem dy bythe nje ta mbaj nje ta caj. Sikur eshte ne qiellin e shtate, cfare monstre,,

          1. F
           Fat man

           Sa u gezua Mero Koke-tjegulla qe kari-ket ne sallen e kuvendit te Sali Kriminelt ishin bosh. Mero Qerosi ka qene i eksituar kur Lul Fazllici bente mbledhje ne klube dhe kishte te ulur ne kari-ke 10 vete te rinj nje per cdo kompani te kunatit te tij Erjon Isufi. Luli u tregonte te rinjve "demokrat" se si ne kohe pandemije pasurohesh me 4 vila, si vidhej Kombi ne Rrugen e Kombit me 230 milion euro, si iu falet deti Ger-qise, si vriten 4 protestues ne buleverd dhe qershia mbi torte si vidhen zgjedhjet e Bashkise se Tiranes ne magazinat e Rezerves se shtet leshit ne Berzhite. Luli para te rinjve shpalos programin e pas 100 viteve te Shqiperise ku nuk do te kete veting per politikane se nuk do te kete politikane, do te jene zevendesuar me robote me surratin e Saliut, te tij, te Likes, Edi, Monikes e me rradhe ku do t'ua shpifin perseri qytetareve.

           1. D
            Drejtesia

            Nje bravo e madhe e te gjithe shqiptareve qe tregojne zgjuarsi qe nuk ndjekin pas nje te cmendur,TURP i madh per felliqsirat qe i mbajne ison,megjithese zbulojne vehten qe jane te lidhur me kriminelin nepermjet ofiqeve dhe korrupsionit,gjithashtu edhe nga frika! Saliu eshte i vdekur i pa kallur ne dhé!

            1. C
             Columbo

             Një kuvend në përgjithësi i qetë.Ç'do aktivitet politik (si nga PS apo PD), kanë mbështetje nga qytetarët nëse janë të rregullta dhe transparente.

             1. T
              Trapi i PD-se

              O ju enuket e Sali Karaxhicit,tall bythen Saliu me ju,por partine e ka te familjes se vet,te degradume,asnjehere nuk ka fituar zgjedhje,po ka vjedhur,ka paguar ka vrare,po tani eshte ba si qen zorresh,megjithe 300 kelysh qe i mbani uturakun,turpi juaj,turpi i ketij verndi,keni shku per lesh me kohe.Luli i qiu rracen,dhe ne fund e qiu ne bythe,e hodhi ne rruge te madhe,dhe eshte si Shaba i Tiranes,per turp te familjes se tij,dhe PD-se,ky kelysh serb,dhe dhender serbie

              1. D
               Dru me pre

               Ku t’kam Lorenc Luka?!!!!!! Ca po ban me vilen ne Itali? Djali nga Dajci ose Pestoja t’ja ka nise fotot te SPAK.

               1. S
                Shqiptari

                I kan lane karriget bosh mos me rane ne saj,se kur tfillojne mosbindja civile,Rames do i dridhen loqet e kembeve.Jane duke pritur shortin ne europian,or njerez,po me zemer jane deputetet qe po drekonin jashte Tirane,mijera e mijera anetare te PD qe po mbillnin grure dhe mijera te tjere qe ishin pas shtogut dhe po i fusnin nje shurre.Ndrinte salla ndrinte nga Albana,Grida dhe trashegimtarja e PD Argita!

                1. S
                 Sula

                 Ç'faj ka Berisha qe teatri i kukllave eshte akoma ne rikonstruksion ?!

                 Lini një Përgjigje