FOTOT: Hija e Argitës, si pasardhëse e babit

2 Dhjetor 2023, 11:39Politika TEMA
FOTOT: Hija e Argitës, si pasardhëse e babit

Sali Berisha ka mbledhur një Kuvend këtë të shtunë, për t’u votëbesuar nga besnikët e tij.

Atë e bojkotuan Gaz Bardhi dhe deputetët e grupit të tij.

Dhe jo pa arsye.

Sepse siç u pa, ky ishte një Kuvend familjar.

Ndryshe nga herët e tjera, në krah të Sali Berishës është shfaqur e bija, Argita, e cila pas daljes tek Grida Duma, duket se ka ambicie t’i hyjë politikës.

Dhe pas babit, nuk është çudi që ajo të zërë vendin e tij.

33 Komente

 1. B
  Bana Vokshi llaxorja lagjes

  UAAAAAAA si qeka bo teta Lili si nga Ulan Batori i Mongolise. Mos me fol per Giten hundepinoken....PUPUPUPUUUUUUUUUUUUUUU! raca bastarde!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. k
   k

   Aman mbulojani fytyrën me qepena se na vjen me vjellë kur e shohim.

   1. Z
    Zagali

    Po kjo e shoqja e Saliut, Liria qysh qenka deformuar keshtu? Qenka bere ato mushkat qe plaken. Surrati saj eshte deformuar dhe eshte bere si poçja me fasule. Pleqeri vjen me kusure,une s'te desha po ti me zure.

   2. N
    Nul Moka

    Po Safet Gjici, qenka rikthyer përsëri në PD ?

    1. M
     Me prokurë të posaçme

     Nul Moka, po tallesh me këtë që po na thua, apo si i brendshëm që je na e konfirmon se Safet Gici, paska qenë dikur me Saliun? Ndaj meqë i ktheu krahët dhe shkoi me Ramën, armikun e tij të betuar, për ta diskredituar, duke e njohur se ç'mysibet ishte, i çoi Almën ta filmonte duke i lëpirë veglën. Mesa duket, mendja e Sa-lehut bashkë me atë Mul Nokës, katundarit të Kolesianit të Kuksit dhe ish ministri i punëve të Brendshma i familjes Berisha, hakmarrje më spektakolare nuk mund të gjente për një pervers ish bashkëpunltor i tij. Tani t'i lëmë llogjet. Nuk ka nevojë të kthehet Gici në PD se Sa-lehu vetë ligësia e saj, me gjasa do t'i bashkohet aty ku Safeti ndodhet dhe le t'i qajnë hallet bashkë e të gjejnë ku gabuan dhe me paudhësitë e tyre, ç'i bënë njëri-tjetrit.

    2. S
     Sali bolleku per familien e tij

     popull koqe qe nuk po kupton qe keta jane vampiret tane

     1. V
      Vampire familja Berisha

      Shume e sakte. Disa nga gjakpires qe duan te zgjohen dhe te ulerasin dhe gjakpiresit e tjere jane pushtetaret me administraten (sekseret e partive) etj. Qerohuni nga populli shqiptar te gjithe vampiret duan vetem lek e pasuri ne front

     2. a
      agushkari

      po shkerdheni ku eshte?

      1. a
       agushkari

       po shkerdheni ku eshte?

       1. a
        agushkari

        po shkerdheni ku eshte?

        1. A
         Argita shemtuar e kẽllirē hajdute bin babi

         Argita pjella e Lirie Brrishes e Saleh gazbardhistit eshte nje baxhelle kar-iere dhe hajdute e paskrupullt.

         1. E
          Emigranti

          Po nuk perfundon ne burg bashke me te shoqin per vjedhjet me Fazlliçin e Serbise le ta bëj Sali halja kryeka…e te PD si dinastija e jongve te Korese se Veriut.Ne efsel vaft kjo fare e keqe.

          1. X
           Xhezo Smokthina

           Pse në Greqi, djepi i demokracisë, nuk ja lënë prindërit fëmijëve? Micotaqisit, nuk ja la të birit? Venizellos, Karamanlis, a nuk kanë bërë të njëjtën gjë? Problemi nuk qëndron ja lë apo nuk ja lë të birit apo të bijës, këtu problemi qëndron në faktin se stafeta po përcillet nga hajduti tek hajduti. A nuk ishte e ëma e Karamanlis që ju gjetë llogaria 500 e disa milion euro në bankat ofshore? T'ja nxjerrin dhe këtyre llogaritë dhe populli, nëse ka qejf të vidhet, le t'a zgjedhin të bijën pasuese të Berishës.

          2. 7
           777

           I takon PD-se te kete kryetare nje shemtire,se e tille ka qene dhe eshte PD-ja prej 33 vjetesh!

           1. F
            Fevzo qime deri

            Karin ka per te mare dhe kjo si babai.

            1. V
             Vlonjati 12

             Ne fotot 3 dhe 4 jane rreshtuar si ne vaki . Ne koke te Saliut ishalla e marrte me vete edhe ca plehra si Mul katunari , Albana shurtorja , Gaz bq , etj se nuk jane pak per ti numeruar te gjithe .

             1. A
              Artani

              Nuk ndahet kollaj perbindrshi me te tijet. Ajo e bija rshte nje hajdute e diplomuar dhe dillet verdalle si hijene. Kelyshet e Berishes gjakpires te oaskrupull. Le po lur thotevse edhte familje e mesme, kjo nongrata milionere????????????????????????

              1. S
               Sllobodanka fytyr petull

               Fytyra bastardësh,edhe qeshin....

               1. H
                Humoristi

                Lajm rrene.Cfare perfaqeson Bardha ,dhe cilet jane adhurusit e saj!?

                1. a
                 am

                 Ç’taksirat paskemi pas me mbajt të tilla rob si përfaqsues?! Kë përfaqsojnë kta surrat mongolë?! Rroga, makina, kulla , ofiqe , toka mbi kurrizin tonë gjithmonë mbrapa shpine dhe gjithmonë me dy gishtat lartë. Hej zot. Natë e ditë me kta.

                 1. V
                  Vuçidoli

                  Familje shemtirash, hajdutesh, kriminelesh, vrasesish....

                  1. F
                   FATMIRI

                   PO LIRI KURVA DO MBAJ FJALIM

                   1. N
                    Noci

                    Kiri ,Kiri xhevahiri,shkon i jati, vjen i biri.Si ne Kore,komunistet nuk i leshojne rruge askujt,e kur thote kemi rrezuar bustin e Enverit.Pikerisht ate dite ka marre detyren nga Ramiz Alia,per trashegimin e PPSH.E nuk e harroj kur Pandi i PS ishte kryeminister,ky i bertiste ne kuvend"perse nuk i kerkoni falje popullit çfarë i keni bere ju komunistet" Pandi kishte moshe sa ky kishte qene anetar i PPSH

                    1. X
                     Xhezo Smokthina

                     Ah, mor Noci, më vjen vërtetë keq për ty që tregohesh kaq sipërfaqësor! Po kush e bëri Majkon Kryeministër, a nuk ishte ky Berishë që bëri së pari Majkon dhe Metaj "Pishtar të Demokracisë" dhe këta, kur ja desh puna Partisë, duke tundur këtë certifikatë të dhuruar nga Berisha, rezultuan të dy Kryeministra? Kur t'a kuptoni ju komunistët atë që ka bërë Berisha për ju, atëherë do ja ngrini monumentin më të lartë se të monumenti i të birit të Gjykosh.

                     1. X
                      Xhezo Smokthina

                      Korigjim: të birit të Gjylos.

                    2. A
                     ATDHETARI

                     Qani hallin familjes Berisha. Pasurine e popullit po e gezojne familjarisht, pa ju hyre gjemb ne kembe. Ky popull injorant ne barkun thate le ti mbroje pasurine familjes mafioze. Kjo eshte demokradhia. Ma gezofshi brez pas brezi. Keni bajga qe ju ndjekin nga pas. Thirrni ore mendjes e mendoni per femijet tuaj, lerini keto se nuk ju dhemb koka per asgje.

                     1. T
                      TAFIL TERFILI

                      jemi qare nga bllokmenet e kohes se enverit....po as qe mendonin te linin femit si pasardhes politik.kurse ky lopcar,ky fshatar,ky valixhederrase,ky komunist i ndyre,ky kriminel i pashoq,ky cecen muti....do qe te lere gerdallen qe i ngjan pik me pik...argiten...ti lere stafeten...mentalitet komunisti,fshatari,maloku,lopcari....berlusconi e la te birin trashegimtar ne biznes ...jo ne politike....po meqe maloku me i shpifur i ketij veni...e ka kthy politiken ne biznes,na le trashegimtare te bijen...qe eshte si goca e fantocit....kellire ne shpirt,maloke ne fytyre...dhe hajdute ne jete....si i jati....mallkuar qofshin maloket qe e shkatarrun ket ven...o SPAAAAAAAAKKKKKKKKK....ku mutin je...

                      1. C
                       Concili

                       Ja sesi Europianet i pershkruajne Sllavet-Serbet fizikisht kur vinin ketu ne Ballkan kur po shperbehej Perandoria Osmane dhe per te vene ne duke ndryshimin midis popullsive te kesaj zone. Shikoni pak fytyren e Sllobodankes, dhe, lexoni pershkrimin e viteve ne fund te 1800's nga perendimoret. Mbi Racat e Balkanit: "The Slavs are conquerors and immigrants, who came but yesterday from Asia. As for the Bulgarians, they are a Mongol tribe which has no business in Europe. The Russians may call themselves Europeans, but when their consuls come here and lord it over, we notice their little eyes and their high cheekbones, and we feel that they too are Tartars."

                       1. D
                        Dauti

                        Familja non grata do kryesoj pedhen.

                        1. N
                         Ngushellime nga nje i persekutuar

                         Ne e ka te tepert Saliu le ta lere zevendese ,me kete urejtje qe ka populli per kete familje as 40 dite nuk jeton Argita kryetare jo dhe jo oor as Deputete te fala Lirise Sali ngushellime

                         1. H
                          Heretiku

                          Ne Korene e Veriut, udheheqesi aktual i saj eshte nipi i udheheqesit te pare komunist te saj Kim Ir Sen; pasi vdiq ky i fundit vendin e tij ne krye te vendit e zuri i biri dhe pas vdekjes se tij, vendin e tij e ka ky qe eshte sot. Pra qe nga vendosja e komunizmit ne Korene e Veriut, pas luftes se dyte boterore, ate e udheheqin pjestaret e se njejtes familje, si dinastite mbreterore ne kohen e mesjetes, me pushtet te pakufizuar, udheheqesi ben diellin dhe shiun, vendos per cdo gje e cdo njeri. Partia e Berishes ngjan si dy pika uji me partine komuniste te siperpermendur, eshte parti familjare, pjestaret e familjes kane urdheruar e kane dale mbi ministra, kur ja ka dashur interesi. Keshtu qe nuk eshte fare cudi, qe pas vdekjes se udheheqesit plak, vendin e tij ta zere nje nga kelyshet e tij. E bija, me daljet e saj ne kuvendet e partise, po ben nxemjen per tu futur ne loje pas vdekjes se te atit. Te gjithe pjesemarresve ne kuvend, ketyre kaqoleve, u behet urimi "e gezofshi partine familjare Berisha", mos tregoni perralla se eshte parti e popullit, qe mendon per te miren e popullit. Ajo eshte krijuar dhe strukturuar, per te bere dhe mbrojtur vetem interesat e familjes se Saliut.

                          1. Qafkuqi

                           Mos pac zemren si ke surratin, na qive dhite ,na dogje fshatin.

                           1. C
                            Columbo

                            Argita e ka kuptuar vonë kthimin në politik.Ç'të mbjellësh do korrësh.Jo si Ilir Hoxha që s' deshi të bëhej as kryetar i Partis Komuniste.( vitet e fundit)

                            Lini një Përgjigje