Berisha: Gaz Bardhi do bënte mirë të vinte nesër, por dhe po s'erdhi nuk më ngelet qejfi

1 Dhjetor 2023, 17:27Politika TEMA
Berisha: Gaz Bardhi do bënte mirë të vinte nesër, por dhe po

Sali Berisha është shprehur se nuk do të ketë hatërmbetje mes tij dhe Gazment Bardhin, nëse ky i fundit nuk merr pjesë në Kuvendin Kombëtar të 2 Dhjetorit ku ai do të votëbesohet pasi humbi zgjedhjet vendore të 14 Majit 2023.

Berisha theksoi se grupi parlamentar është i bashkuar dhe se procesi i votëbesimit është statutor, duke shtuar se “ka qëllim të përcaktojë për çdo demokrat projektin tonë”.

“Grupi Parlamentar është i bashkuar, do e kuptojmë këtë si një proces. Është apo jo i bashkuar po e dëshmon beteja që po bëjnë në Parlament, e fshinë Parlamentin monist, e mbushën me bodyguard, e futën në zoom etj. Ishim bashkë aty kur Rama erdhi me autokolonë makinash sikur të ishte Kim Jong Un, jo si kryeministri i një vendi anëtar i NATO.

Grupi është simbol i qëndresës së PD, probleme të cilat nuk i injoroj janë në zgjidhje e sipër. Ky është një proces statutor, i nesërmi. Ka qëllim të përcaktojë për çdo demokrat projektin tonë, kjo është”, u shpreh ish-kryeministri.

I pyetur a do të ketë hatërmbetje me Gazment Bardhin dhe deputetët që e mbështesin nëse nuk marrin pjesë në Kuvendin Kombëtar, Berisha u përgjigj se: “Dëshira është që të jenë, por absolutisht bashkëpunimi do të vazhdojë sikur ka qenë në sallë.”

25 Komente

 1. q
  qim pyka i hasit

  Kamikazin nuk e qin njeri me, po perpelitet te shpetoj familjn e ti terroriste nga vjedhjet dhe terrorin qe i kane sjelle vendit varje per kete terrorist

  1. V
   Vranakonti

   Gaz Bardhi,ky pederast,sa ka degjuar shprehjen melankolike te Berishes,i kane rene pordhet ne zemer dhe qe neser ne mengjez do vrapoi do shkoi ne kuvendin e Beishes dhe si servil do paraqitet me entusiazem para komandantit nga Viçidoli.Ai do bshkepunoi me non graten sado qe thote te kunderten.

   1. Q
    Qim Peka haleja e sb

    Na plasi b... se çfar beni ju o Sali komunisti

    1. R
     Rikardo C42

     Nuk eshte as komunist ky eshte problemi lexhenda dhe shpura e tij i jane lepire PPSH kur ishin te rinj dhe do ta benin serish po te ishin ne pushtet

    2. X
     Xhezo Smokthina

     Kjo është prova përfundimtare e Berishës në lidhje me Gaz Bardhin. Që Bardhi është një bythpërdredhur ai e di mirë, por në këtë rast Bardhit Berisha i heq edhe tullën e fundit, duke e vënë përmes alternativës përfundimtare, o me mua, ose kundër meje. Nëse shkonë nesër në votim, për Gaz Bardhin, politikisht, kjo është njëllojë sikur ai me këmbët e tij shkon në Tufinë.

     1. X
      Xhezo Smokthina

      Kjo është prova përfundimtare e Berishës në lidhje me Gaz Bardhin. Që Bardhi është një bythpërdredhur ai e di mirë, por në këtë rast Bardhit Berisha i heq edhe tullën e fundit, duke e vënë përmes alternativës përfundimtare, o me mua, ose kundër meje. Nëse shkonë nesër në votim, për Gaz Bardhin, politikisht, kjo është njëllojë sikur ai me këmbët e tij shkon në Tufinë.

      1. k
       k

       Gjithë degjenerata dhe të korruptuar ata që rrethojnë non gratën universal.

      2. D
       D

       Saliu eshte politikani me i pacipe dhe me i ndyri ne gjithe historine e shteti shqiptar,kjo monster kriminale eshte turpi yne qe e kemi patur president dhe kryeminister.

       1. T
        T

        Saliu eshte kthyer ne nje langaraq rrugesh,kjo vemje e nyte as skuqet dhe as zverdhet,turp per ata qe i shkojn nga pas.

        1. P
         Poseidon

         SIDO QE TE BEJE BARDHA BYTHQIRJA E KAVAJES ESHTE E VDEKUR ............O SALEHU E VRET O CIA .....TE BEJE SI TE DOJE .....SALEHU O E VRET O I NXJER DOSJEN E VRASJES SE DOKTORIT NE ELBASAN......PRA SIDO QE TE JETE SALEHU JA KA RRASUR .....NGA ANA TJETER AMERIKA NUK DO LEJOJE QE NJE LUFTENXITES SI SALEHKARAXHICI TE KETE PERKRAHJE............NESER DO JETE FUNDI I SALEHKUFOMEKARAXHICIT...

         1. A
          Aster

          Gazbardha e ka fut kete here bythen atje ku s'duhej. Sidomos ne Elbasan!

         2. T
          Te tradhetoje dhe Bardha haaa

          Ka pjerdhur non grata , gjynah po tallin Gencin . Ky komunist solli demokracin haaa dhe ne e hengrem po ik mo debil me ty po torroliset dynjaja . Cfari i bere parlamentit ti mo i marre nga trute asgje u votua buxheti per 5 minuta ne vende qe te diskutohesh 5 dite . - Parlamenti eshte vendi ku kuvendohet o komunist nuk jeni votuar per karra gjozlleqe por por por fshi eshte i drejtesise pasi krimet e kryera jane sa nje mal.

          1. C
           Columbo

           Bardhi është një qytetar që plotsoj kushtet për të kandiduar për deputet dhe bindi elektoratin.Më pas u ngarkua me disa detyra ku shumicën e rasteve nuk jan marrë parasysh sugjerimet e tijë.Rrezikon në pranverën e 2025 të mos rizgjidhet si deputet.

           1. A
            Aster

            Avash avash me keto kushtet si qytetar qe kandidon e behet deputet. Te PD-ja s'behesh dot sekretar seksioni fshati me 80 banore po nuk te miratoi Saliu, jp Sekretar i Pergjithshem. Perrallat me qytetar qe ploteson kushtet per deputet, as vete ai qe i shkruan nuk i beson vete.

            1. t
             tetovari2

             Mos u mërzit se nuk ka shansë të zgjidhet më,ka dhe kanë larë lesh.Ad Nostradamusi nuk u ban derman!

            2. G
             Gazmendja me mjekër do të duket burrrrë

             Të thash o Sali qe Beqir gazi ka zgjedhjet e LGBT dhe nuk ka kohë për kriminelët

             1. D
              Dauti

              Bradha bredh hu me hu, pederast hesapi.

              1. F
               F

               Eh Sali qenefi,vetem mbas “vdekjes”do e kuptosh qe je nje mut-muti rob,je zgjebarak…!

               1. a
                american23al

                Berisha i vardiset nje figure pa integritet qe nuk ka asnje influence ne popull, kaq poshte ka rene, Bardhit i beson vetem mendja e tij idioteske dhe asnje me tej…

                1. O
                 O Lul ku i gjete këta gomer,që ta futën

                 Ky psikopat,akoma nuk po e kupton që bardhoshja është një hiç dhe nuk ka përkrahje,më shumë ka shalqini me gjelin e detit Peqinit

                 1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

                  Bardhi e morri ultimatumin, larg Non Grata!

                  1. J
                   Juristi

                   Si gjithmonë Tema nuk shgënjen si JOQ titulli s'ka asnjë lidhje me lajmin

                   1. S
                    Strazua nga baldushku

                    Të shkruash këtu se a do të shkojë bardha neser në kuvendin e PD, kur bardha ka arritur para se të fillojë kuleshvendi. O karagjozë, është një popull që pret nga ju. Po spahua mo do jetë, apo ai sapo ka filluar nga dashuriçkat koqe shpuari. Kuvendet e PD si çfaqjet e portokallisë.

                    1. N
                     Në HALL të madh, je o Gaz .

                     “Bën mirë t’ë vijë” , më bukur nuk thuhet , “gati j’a kam dosjen” , si t’ë dojë t’ë bëjë , Juristët Olldashi gati janë !

                     1. O
                      Opionisti

                      Berisha iken nga kryatare partis por do beje marveshje mark dodani isa mustafa bujar bukoshi Ilir meta adriana jane 30 kandidate 1 xhelal mziu 2 bardh spaia 3 imete elesi 4azgan haklaj 5 amet tufina 6 luiz elli 7 djali pjeter abnori 8 julian deda 9 ademi 10 jozefiina topall 11 alfred SEREQI 12 SANNDER LLESHI13 ELIDON BUSHATI 14 FROK CUPI 15 FATBARDH KADILLLI 16 ILIR RUSMALI 17 GJERGJE HANA 18 DJALI GRAMOS PASHKO 19 KULLURI 20 EDUART SELAMI 21 ZEF BROSI 22 VJOLLCA VOKSHI 23 DJALI PERTITE KALAKULA 24 DJALI NAMIK HOTI 25 ELEZ BIBERAJ 26 Q

                      Lini një Përgjigje