VIDEO/ Zyrtarja e Foltores së Berishës që sot iu arrestua burri, tregon luksin e çmendur

12 Prill 2024, 19:19Politika TEMA
VIDEO/ Zyrtarja e Foltores së Berishës që sot iu arrestua burri,

Këtë të premte, në prangat e policisë ka rënë ish-drejtori i Kadastrës në Durrës, Leonard Kadrimi, i akuzuar se bashkë me disa persona të tjerë, kanë tjetërsuar një tokë me sipërfaqe 448 mijë metër katrorë.

Kadrimi është bashkëshorti i Jola Hysaj, sekretare për marrëdhëniet me publikun ne PD-në e Berishës.

Kjo e fundit, vetëm dy vite më parë, në një intervistë për emisionin “Jo vetëm modë” në TV Klan, tregonte luksin e saj të çmendur, që të kujton videon e famshme të Monika Kryemadhit me Sonila Meçon.

Video që më pas u zhduk nga interneti.

Tani se ku i gjeti paratë Jola për luksin e saj të shfrenuar, nuk është e vështirë ta kuptosh.

47 Komente

 1. F
  Frat

  Ka pasur kotradikta me arkitektin.Tamam Saliu ne b*the, qe si pelqente mendimi asnje profesionisti edhe i perzente. Edhe pastaj vendoste vete per Shendetesine, Ushtrine, Financat etj.

  1. F
   Frat

   Kjo eshte me shume se qesharake. Ankohej per pronat e Jorgo Goros para ca ditesh, nderkohe qe 20 vjec jetojne ne luks e mobilie MDF. Po me cduket mbase Zoti s'e ka mendjen te keto plehra, por Drejtesia e re amerikane s'i lenka kusur asnje hajduti. Na bente kjo zhulsja hartim ne fejsbuk "Bir Selmani nenes ke te qaj me pare". Merr e qaj Leon tani megjithe zambaket qe dashuronte te bukuren e natyres. Robshe.

   1. N
    Nari

    Eshte problem i deputeteve te PS,te cilet edhe kur dalin raste te tilla,nuk ndihen dhe nuk thone asnje fjale !! Nuk thone asgje per Lulin qe mbylli abuzimin prej 220 milion euro te rruges se kombit me procedure, duke mos u paraqitur ne seancat gjyqrsore me raporte mjeksore.Nuk thone asnje fjale per tecin e Vlores,i cili u ndertua qysh ne vitin 2010 dhe nuk ka punuar asnje dite te vetme,megjithese ka kushtuar mbi 110 milion euro !! Nuk thone asnje fjale te vetme per ish rafinerine e naftes ne Ballsh,te cilen Sala e privatizoi ne menyre korruptive,pastaj e coi dore me dore,deri sa perfundoi per skrap.Nuk thone asnje fjale per privatizimin sitemit te shperndarjes te energjise elektrike ne 2009 nga CEZ ne menyre korruptive dhe mbasi e futen shperndarjen e energjise ne kolaps,ne vitin 2012 donin cuditerisht ta shtetezonin prape ! Kryesorja eshte se nuk thone asnje fjale per vilat ne gjirin e Lalezit,ku kane mare shumica e deputeteve te PD dhe ish funksionareve te saj,duke filluar me Salen,Lulin,Noken,Meten,Tabakun etj etj.Nuk thone asnje fjale nje nje person idiot si Noka,i cili ka mare disa shtepi nga enti i banesave per te pastrehet ne Sarande,per vellezerit e motren e tij qe i ka ne Tirane apo Begjike !!

    1. S
     Salianji

     E ke zbukuru ate shtepi per Jaranin se e dije qe burri yt shpejt ose vone do hyje ne burrgē

     1. H
      Haaaaaaaa

      O Ju te Foltores , Ca prisni, shkoni me vrap dhe protestoni me bomba molotov tek Bashkia e Durresit

      1. E
       E drejta

       Ku eshte luksi!!!!!! Te gjithe kemi nje shtepi te tille. Si duket gazetaret e meros banojne ne kasolle.

       1. S
        Sllobodanka

        Edhe ne nje kasolle sikur te perfundoje femra fenomen, Jola Hysaj, sekretare për marrëdhëniet me publikun ne PD-në e Rithemeluar te Sali Berishës, ne do t'a shnderrojme ne pallatin me te bukur te Ballkanit.

        1. d
         degradim

         More, po ky Saliu paska bere kerdine dhe me te vjedhur, ç'eshte keshtu kjo pune edhe eshte i gjalle akoma ne penxhere?! Paguan avokatet ne Paris, paguan avokatet ne Londer, paguan avokatet i biri ne Amerike, paguan ata qe ivijne ne proteste, paguan ata qe i vijne poshte dritares, paska qene lubi, perse nuk e ballcamosni dhe ti sekuestrohet gjithe pronat atij dhe ketyre qe dalin si kerpudha pas shiut?!

         1. R
          Rrapi

          Po Sala ka gjithe jeten qe punon or Karabush . Ka RROGE si deputet , punon edhe e shoqja or teveqel, nuk rrine si ty ne telefon duke pellitur se ku i gjeti paret ky apo ai. Njerezit punojne dhe pasurohen se jemi 34 vjet ne KAPITALIZEM or toç.

         2. K
          Klaus

          Po ku i gjeti parate kjo? Po ben pyetjen e reklames Mjeroja. Pu te pshurrsha trute o maskarej. Berisha eshte no OPOZITE ka 12 vjet or qener mashtrues. Eshte RIDHJERJA NE PUSHTET or hajvane !

          1. L
           Luksi me korrupsion

           Njesoj edhe Orinda Huta shtepi te kodra e diellit, nga i gjen te ardhurat. Ku punon te televizion Klan qe ka tjetersuar prona si ne Tirane, Lezhe edhe ne bregdet te Jugut. Prisni se do te dali edhe Frangaj ne bashkepunim me punonjesit e kadastres. Korrupsioni me i madh eshte kadastra dhe tenderat.

           1. R
            Rama Zoni

            mos harro te ja cosh ato dritat bashke me ate lesharsin ne qeli.

            1. K
             Katundar mor tru patur...,

             U ngritën këmbët ti bien kokës,fshatari kur bie në para,njeh edhe shampanjë,mer macen Sasha e qen,e na shesin pordh

             1. T
              Tino

              Ore Tema se gjoja ne wikipedia jeni dhe gazete e pavarur. Mire kta horrat e PDse qe i nxirrni me vrap, po kta rilindasit qe jane bere me vila e shpi ne cdo koder, ne cdo plazh, ne cdo resort te Shqiperise si do i behet? Nxirrini pra te dya palet, apo te ka premtuar ndonjoni ndonje vile/apt ne Jale o Mero?

              1. A
               Abc

               Kjo pasuni eshte vere me djersen e bythes prandaj nuk getohen, vetem majtas hetohe jeto te mos vjellin, hahaha drejtsi mutit. Cou enver e vuni ne rresht horat e rilindjes, hajdutet e rithemelimit, mashtrusit e lsi, pazarxhijte republikan e tan me rradhe, ti enver je burri me i madh i kombit, se je zabiti i horave

               1. S
                Shkodrani-Belgjike

                Meta viçidoli rithemeleshi bes kalkaku xhensila

                1. S
                 Shqiptari i Ilirisë

                 Hajdutët e paskrupullt që jetojnë në luks me gjakun dhe djersën e njerzve dhe që u bëjnë karshillëk nga televizionet e miqve të tyre po aq hajdutë.

                 1. E
                  Ela

                  Po te kesh te meson vete paraja, dy klasa jane ne shqiperi o i varfer o i pasur te mesem ska, dhe keto ua imponoj politika . Mjer kudh ska sepse kupton se intelekti ska vend, dhe zoti eshte me te pasurit

                  1. D
                   Dashi

                   Amani ore atë si koqe dashi m'a ruani mua se çoban kam qënë e çoban u rrita por sytë nuk më kishin parë kurrë koqe me ngjyre ,bravo ,gusto që tek koqja po më lart ç'bëhet vallë Booooo bo sa të humbur paskemi qënë Po këto drejtorexheshat lere lere

                   1. L
                    Lulashi

                    ka punuar ne dubai

                    1. p
                     pilo Lala

                     Kjo fycka ka bere piktura, nuk ka shitur asnje, rron ne nje lluks te papare, me burrin ne kadaster. Dhe thone pastaj nuk jane gati per te marre pushtetin keta te PD.

                     1. P
                      Partia të bën të pasur!

                      Po pse i biemë kot më qafë kësaj Jolës ne? Ajo përderida ka dalë në tv Klan dhe ka treguar pasuritë e saja, kjo do të thotë se ajo KA PUNUAR! Kemi dyshime, le të kërkojmë transparencën e lekëve, nga e kanë burimin dhe pastaj të gjykojmë. Ajo mbase ka punuar natë dhe ditë pa pushim, as të dielave dhe as festave zyrtare nuk ka pushuar. Në partinë tonë demokratike janë të gjithë punëtorë, njerëz që e duan punën dhe pronën. Kemi punuar fort dhe tani kënaqemi me pasuritë tona. Për arritjet tona na ka mësuar shumë edhe çkëlqesia i tij, sahali berisha. Ne jemi transparentë për çdo gjë, veç ata prokurorët dhe gjyqtarët e SPAK nuk i kemi shumë qejf... Ne nuk kemi asnjë problem me drejtësinë. Me ligjin mbase kemi ndonjë çikë faj, po me spak, jo! Rroftë prona private!

                      1. l
                       lani

                       hahaha tallin bythen me neve shume mire ..ne delet flejm edhe hajm buke e groshe

                       1. b
                        beni

                        nje pyetje e sinqerte: Me rroga e keni bere kete shtepi?

                        1. 5
                         5G

                         Gruaja me foltoren burri me rilindjen dhe vidh sa më shumë shqiptarët

                         1. L
                          Leo

                          Fat i madh për këta që vajza fle shumë herët!? Që ju t'i fusni ndonjë rrip pastaj!??

                          1. M
                           Malo

                           Jo me kote themi qe Jeni pale ne Vjedhje

                           1. R
                            Real

                            Po kur ky personi i arrestuar garoi per tu zgjedhur kryetar i PS pse nuk e thoni.

                            1. H
                             Hajduta

                             Coji na1 pakete cigare burrit tani

                             1. S
                              Sahale-Shpellari

                              Tangerlliku i katunarise, s'rrin dot pa e treguar dhe ber karshillik per pasurit e vena me paret e vjedhura..., kaq te trash jane! Por pyetja mbetet a do t'u konfiskohen keto prona!?

                              1. G
                               Grida Suma

                               Shqipot jane popull karrrr por karrrr qe nuk thone nje gjysem fjale kur vidhen dhe perdhunohen cdo dite nga punonjes te admininstrates shteterore se per ministra e deputet as qe behet fjale. Po te ndodhin keto ne vendet perendimore qe jane gay ata protestojne dhe permbysim qeverite, tek ne ngazellehen dhe bejne tifo per ata qe ja rrasin me shume ne bythe dhe ne goje.

                               1. Z
                                Zeqine sallaksja e ndershme

                                Duhet pa tjeter tju sekuestrojen pasurite dhe leket! Kjo eshte nje mase sh e mire per keta hajdute? Burgu nuk eshte gjẽ per keta plera?tju marresh çdo gjẽ dhe tja kthesh shtetit

                                1. H
                                 Hajdute idiote

                                 Keta jane dhe hajdute dhe budallenj … di i zhone fjales … mos vidh nqse nuk di te fshef!!!

                                 1. I
                                  I

                                  Në fakt ai ka qenë pjesë e Partise Socialiste në Durrës.

                                  1. V
                                   Vk

                                   Luks i çmendur??!!!! ????????????????????

                                   1. m
                                    mirel

                                    Thuaji Leos ta shtrengoi fort sapunin atje ku eshte se nuk i dihet cfare ndodh...

                                    1. P
                                     PD PS PL , BANDA KRIMINALE

                                     Jola KARABUÇJA Sali KRIMIT , dhe PD PIDH ROBSHES !!! !!! !!! !!! !!! JU QIFSHA RRACËN HAJDUTËVE , GJAK PIRÊSVE dhe MOTÈRQIRAVE GRABITQARË , që kanë PUNUAR dhe PUNOJNË , si BANDITË në ZYRAT e SHTETIT !!! !!! !!! !!! !!! SPAK ti KONFISKOJÈ SHTËPINÊ BUÇES dhe çdo PASURI tjetèr , ose LLOGARI BANKARE !!!! MOTÈRQIRI HAJDUT qè èshtè në BURG , duhet që me patjetèr BURGUN ta PAGUAJ me LEKÈT e tija !!! !!! !!! !!! Vetëm kjo mund të quhet DREJTËSI , në të kundèrt SPAK , të quhet S'KAP !!!

                                     1. R
                                      Renato

                                      O ty të qifsha Leon. Katunarja si kadëme, me lekët e fatimes dhe kjo. Këtyre do shkërdhyer fisi, sekujastroni haleve, nuk shkon kjo punë.

                                      1. R
                                       R

                                       Ne burg dhe konfiskim per zorragjite nga 2 palet

                                       1. D
                                        Dde

                                        Bastarde berrishjane...hajdute dhe qelbesira...pike.

                                        1. E
                                         E verteta

                                         Sa turp...njerezit skane buke , te moshuarit vdesin se skane leke per ti dhene mjekut hajdutet dalin e shesin mend

                                         1. c
                                          ce

                                          la nam dhe Top channel. Me hapjen e emisionit te Bora zemanit jane bere a emisione leshi dhe pa asnje vlere sa ka mbetur te dale dhe Lymi i tutit tek bregu i lumit dhe te hape nje emision me titull: Bregu i lumit, dhe ndoshta Lymi do beje nje emision me te bukur se ai i vellezerve Veshaj pa asnje kuptim: me ler te flas.

                                          1. K
                                           Koli

                                           Jo vetem hajdute po dhe idiote… nuk i vene dot fre vanitetit… veteekspozohen.

                                           1. k
                                            k

                                            Ra shteti nē dorē tē malokve dhe katunarve, dhe pasojat ishin shkarērruese dhe tē pandreqshme. Ai shtet ka vdekur. Ate shtet e vrau krimi, droga, prostitucioni, korrupsioni, mafia ,non grata, fshatari meta, maloku noka, dhe morali i shkerdhatave.

                                            1. U
                                             Undefined

                                             Tashi do ti "kendojn kengen" Leos,,,,,,,30 ditet e ramazonit,,,,,,,,intenerarit jot..eshte nga....lluksi tek semafori.....gjynaf per ate femi qe po e merrni ne qafe o hale te ndyra bastadesh.....

                                             1. Z
                                              ZEQIR ALLA

                                              Po boje boje edhe nje femij se kemi nevoje per me shume HAJDUTE.

                                              1. B
                                               Bujar sharka

                                               Ta gëzoni shtëpinë e re!!!

                                               Lini një Përgjigje