Yuri Kim: Shqipëria, në rrugën e duhur që të udhëtojë pa viza në SHBA

19 Janar 2023, 21:12Politika TEMA

Yuri Kim: Shqipëria,  në rrugën e duhur që të

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ka deklaruar se Shqipëria është në rrugën e duhur që të hyjë në SHBA pa viza. E ftuar në ‘Real Story’, ajo tha se një gjë e tillë mund të ndodhë shumë shpejt.

"Varet nga çfarë ndodh në Shqipëri. Por mund të them këtë. Kur japim, kur vendosim të japim viza dhjetë-vjeçare, kuptimi është që jemi optimistë për dhjetë vitet e ardhshme. Nuk bëj dot parashikim se kur saktësisht do të mund të udhëtojmë pa viza fare, por mund të them se jemi në drejtimin e duhur. Një nga këta tregues është tregtia, biznesi midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë”, tha Kim.

1 Komente

  1. 1
    19

    Flm zonja ambasadore Shqiperis eshte nje lagje e new yorkut.

    Lini një Përgjigje