Yuri Kim takim me Ballukun: E përgëzova për postin si zv.kryeministre! Presim me padurim forcimin e bashkëpunimit në të gjitha frontet

29 Korrik 2022, 16:34Politika TEMA

Yuri Kim takim me Ballukun: E përgëzova për postin si

Ambasadorja amerikane Yuri Kim është takuar sot me Belinda Ballukun, pasi kjo e fundit mori postin e ri si zëvendës kryeministre.

Në një postim në rrjetet sociale, kryediplomatja amerikane thekson ndër të tjera se konfirmuan bashkëpunimin e fortë me SHBA në lidhje me sulmin e fundit kibernetik kundër Shqipërisë.

“Sot u takova me Belinda Ballukun për ta uruar për portofolin shtesë si zëvendëskryeministre. Ne mezi presim forcimin e bashkëpunimit në të gjitha frontet, duke përfshirë përgjigjen ndaj sfidave ndaj sigurisë së ushqimit dhe energjisë në shkallë globale të shkaktuar nga lufta e pajustifikuar e Rusisë kundër Ukrainës.


Konfirmuam gjithashtu bashkëpunim të fortë SHBA në lidhje me sulmin e fundit kibernetik kundër Shqipërisë. Ekspertët amerikanë nga agjenci të ndryshme po mbështesin përpjekjet e Shqipërisë për të kryer mjekësi ligjore të plotë; rritja e sigurisë kibernetike për të mbrojtur qeverinë dhe qytetarët; dhe parandaloni përsëritjen.

Theksova rëndësinë e hapave më konkretë për të çrrënjosur korrupsionin, për t’u siguruar që zyrtarët të veprojnë sipas standardeve më të larta dhe të zbatojnë reformën në drejtësi. Si Biden e ka bërë të qartë, SHBA e sheh korrupsionin si një kërcënim për sigurinë kombëtare dhe ne do të ndërmarrim veprime në përputhje me rrethanat”, shkruan Kim.

12 Komente

 1. E
  E verteta

  Antipatike kokvice,kelyshe komunistesh

  1. t
   taras bulba

   E keqia me ty eshte se je tru peshk ,dhe injorant , nga nje ane kaperdine faktin se ata qe ishin komuniste dikur , qe kane njollosur duart me gjak se keshtu ua donte interesi , dhe sot po ata kane nderuar rruge e jane bere demokrate te thekur po mendojne per ca bajga si puna jote . Po ste plqeu Balluku ska asnje problem , vec qe te hashe dhe ti nje pjate nga zabrahanet e shtirur si demokrate mba ne qafe varur fotografine e Zosefina Topallit mbase te jep njeri rendesi .....se keshtu si dava debili kuptohesh ....

  2. Q
   Qeveria e Urryer, Koleka-Balluku

   Përgëzoje dhe për koston e rrugëve, 6 herë më shumë se në Serbi. Përgëzoje për çmimet 20 mln € / kilometër. Përgëzoje, konkubinën e të fortëve.

   1. V
    Vito mashtruesi, shoku i Nikos

    Zonja Ambasadore e dini qe zonja Balluku "bashkejeton" me nje nga personat me te rrezikshem te malavites ne Shqiperi ? E ka emrin Met Hasa. Pyet Kryeministrin tone LEGEN se e ka mik per koke. Ose kur te shkosh ndonje dite ne Kukes pyet injorantin Safet Gici se kush eshte dhe cfare perfaqson ky njeri. Ose pyet Shefqet Kastratin.

    1. O
     O kurv

     Mylle halen o skuth, po ke tope ik e denonco perndryshe mos ha mut shume

    2. P
     Pfff

     Kjo e shkreta nuk bente dot drejtoreshen Rama e fryu me poste per tre vete. Duket u mbaruan njerzit per Ramen. Trap

     1. h
      hi

      urdheri i ri i shokut Kim esht: shefit laja lepija dhe kullufitja mire, per te tjerat mendojme ne

      1. K
       Kanguri dykrenor

       Toma hoqi sytë nga navigatori i jahtit dhe i treti mallshëm mbi celularin e ri 11" ku dallohej 6K Kimetja nga Guami me Beqire Ballukun ne poze intimo-djersitje. Kafshoi leshin e gishtit të mesit dhe gulçoi me zë hamshori drejt Qifes abronxato që po mblidhte velën anësore të jahtit ... Janë exactly dy -Nudo- delicate si dy kokra gruri të zhveshura, aksidentalisht të kapura me rrjeta peshkimi te deshperuara-... jahti vazhdonte mbi dallgët e Rrugës së Elbasanit me velat e ngrefura keqazi. ( ato që su panë në koncertin "pa pagese" te Edvin Llapëgjatit me slogan - Forca jonë m-l janë Sigurimsat e Dullës-)

       1. M
        Mira

        Si shume ruaza ke vene ne qafe Zonja Ambasadore, hahaha!

        1. r
         renacaku

         Mira ti foto shikon ?? Se dhe kalamajte e vegjel revistat nuk i lexojne por shikojne fotot ....jepi Mira se mire e ke , vec sot asnje nuk meret me se cvesh e c'accesories perdor tjetri , jane kritika te bera te pakten ketu e 35-40 vjet .....

        2. M
         M.B

         Ja me ne fund e shprehen dufin antiamerikanet nda zonjes se nderueme KIM POR JU THEM PELCISNI nga marazi se ju doni akoma skilen e vjeter Sali.

         1. M
          Margo

          B.B.Vetullallaja.

          Lini një Përgjigje